Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z restore iPod Toucha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 furionka

furionka
  • 15 postów
  • SkądS-ce

Napisano 22 września 2008 - 18:24

Mam iPod Toucha 1G. Fabrycznie był na nim FW 1.1.4. Po kilku dniach zaktualizowałam na 1.1.5 i było wszystko okej, do momentu, kiedy iTunes zaczął mieć problemy z odczytywaniem iPoda. Były komunikaty, że iPod dał "niepoprawną odpowiedź" czy jakoś tak, później, ze sterowniki złe i tak w kółko. Przeinstalowałam iTunes, nic nie dało. W końcu format komputera pomógł, jednak wystąpił inny problem. Chciałam wgrać na iPoda ściągnięte FW 2.0 (przy pomocy wciśniętego shifta, tryb DFU i te sprawy). Za każdym razem wyskakiwały błędy. Udało mi się wrócić do 1.1.4, ale później z iPodem coś się stało i sam wszedł w tryb DFU. Musiałam zrobić ponowny restore "na czysto" (bez shifta) i wyskoczyło mi, ze mam dostępną wersję FW 2.0.2, więc ją pobrałam (nie wiem jakim cudem, skoro nie kupiłam 2.0 ). Ale przy instalowaniu ponownie wyskoczył błąd (najpierw 9, później 13). I teraz nie wiem jak w ogóle przywrócić mu jakiekolwiek FW, bo na każde odpowiada błędami. Do tego zauważyłam, że iPod przestał reagować na włączanie. Ekran jest czarny, po podłączeniu iTunes reaguje, ale ekran wciąż jest czarny. Przy próbie restore zaczyna działać, po czym wyskakuje błąd, iPod się wyłącza i nic. Nie wiem już co mam zrobić z tym -.- Rozpisałam się, ale chciałam dogłębnie opisać swój problem :P

#2 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 22 września 2008 - 18:28

Podłącz kabel do ipoda i włącz itunes : Przytrzymaj home+sleep przez 10 sekund następnie zwolnij sleep i trzymaj home aż go wykryje iTunes Dalsze instrukcje wraz z plikami do pobrania znajdziesz na mojej stronie.

#3 furionka

furionka
  • 15 postów
  • SkądS-ce

Napisano 22 września 2008 - 18:39

Ale iTunes normalnie wykrywa mi iPoda gdy jest podłączony do komputera. Natomiast gdy nie jest podłączony to za nic nie mogę go włączyć, ekran nie reaguje. A przy próbie restore robi się najpierw cały biały (świeci jak żarówa), następnie pojawia się logo Apple i po chwili iTunes wywala błąd (6, 9 lub 13). Mam na komputerze chyba wszystkie możliwe wersje FW i żadnej iPod przyjąć nie chce. Nawet przez przywrócenie orginalne bez shifta.

#4 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 22 września 2008 - 18:48

ja bym obstawiał dalej za swoją wersją.

#5 furionka

furionka
  • 15 postów
  • SkądS-ce

Napisano 22 września 2008 - 18:53

Ale jaką twoją wersją? Tak jak mi poradziłeś mogę robić co chwilę, bo to nic nie daje. iTunes i tak i tak wykrywa iPoda, więc nie wiem w jakim to celu. iPod jest w trybie DFU przecież cały czas. I gdzie te dalsze instrukcje na twojej stronie? Że ściągnąć i wgrać inne FW? Przecież napisałam, że mam na komputerze ściągniętą każdą możliwą wersję i żadna nie wchodzi, bo ciągle wywala mi błąd. Mam 1.1.4, 1.1.5, 2.0, 2.0.1 i 2.0.2 też mam -.- Tylko co z tego skoro żadna nie wchodzi przy restore.

#6 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 22 września 2008 - 19:19

Wgraj najnowszy iTunes, u mnie na stronce jest firmware 2.1 zarówno orginalny jak i zjailbreakowany, spróbuj podłączyć iPoda do innego portu USB lub komputera, jeżeli pracujesz na windows odinstaluj i zainstaluj iTunes ponownie.

#7 furionka

furionka
  • 15 postów
  • SkądS-ce

Napisano 22 września 2008 - 19:39

Wgrałam najnowszy iTunes, wcześniej miałam wersję 7.7 . Pobrałam ponownie wersję FW 2.1 (tym razem z tej twojej strony). Podłączyłam do innego USB, przeinstalowałam tego iTunsa też i nic, dupa. Ciągle wywala mi teraz błąd 13, bez względu na wersję do restore. iPod też w dalszym ciągu nie reaguje na włączanie przy odłączeniu od komputera, ekran zaczyna działać dopiero przy próbie restore. iPod do śmieci? ;] bo na reklamację nie mam cierpliwości.

#8 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 22 września 2008 - 19:41

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ? bo mi się wyczerpały.

#9 furionka

furionka
  • 15 postów
  • SkądS-ce

Napisano 22 września 2008 - 19:43

Najdziwniejsze jest to, że pomimo, iż restore nie mogę zrobić już ładnych parę dni, to do wczoraj iPod chociaż normalnie się włączał i pokazywała się ta ikonka kabla ze znakiem iTunes, a teraz kompletnie nic. Jakby go nagle jakiś szlag trafił.

---- Dodano 22-09-2008 o godzinie 21:33 ----
Okej, za 50 (?) razem iPod zaskoczył i restore się zrobił. Na szczęście. Tyle, że iTunes co jakiś czas zrywa połączenie i przestaje go wykrywać, przez co iPod przestaje się ładować, ale to już mniejszy problem. Mam natomiast pytanie. Jak to się stało, że nie kupiłam FW 2.0 poprzez iTunes za te 9.99$, a przy odtwarzaniu automatycznie pobrało mi wersję 2.1? ;]

#10 ^(gK.)^_V.1.z.^.V

^(gK.)^_V.1.z.^.V
  • 332 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 września 2008 - 15:03

Też chce tego softa za free ! ;D

#11 furionka

furionka
  • 15 postów
  • SkądS-ce

Napisano 23 września 2008 - 16:10

Jak to mówią...głupi zawsze ma szczęście, nie? ;D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych