Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nietypowy problem z wifi na ipod touch.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szczuru126

Szczuru126
  • 8 postów

Napisano 21 września 2008 - 11:46

Witam! Mam nietypowy problem z ipodem touch. Chodzi o wifi. Laptop mojego starszego łapie to wifi i ma bezprzewodowy internet. Robie to samo na ipodzie i pisze ze nie odnaleziono sieci XXX (XXX- nazwa sieci). Przepisałem wyszstkie dane z komputera do ipoda i dalej nic. Wogóle nie chce sie połaczyć z tą siecią. Pomóżcie w innych miejscach działa. nie mogę nic zrobic, wejsc w safari bo nie ma polaczena itp.. Prosze pomóżcie!!

#2 hoo

hoo
  • 373 postów

Napisano 21 września 2008 - 12:19

Zapewne ta sieć ma ukryte ESSID ? Napisz jaki to bezprzewodowy internet, możliwe, że jest filtracja adresów MAC, więc musiałbyś do ap dodać adres MAC ipod touch'a

#3 Szczuru126

Szczuru126
  • 8 postów

Napisano 21 września 2008 - 13:40

ten sam temat siema Fajnie ze chcesz mi pomóc. Mam neostrade. Dwa komputery stacjonarne są do niej podłączone kablami. a dwa inne (jeden stacjonarny i jeden laptop) bezprzewodowo. Co zrobic???

#4 hoo

hoo
  • 373 postów

Napisano 21 września 2008 - 13:45

Fajnie ze chcesz mi pomóc


po to jest forum...

Mam neostrade. Dwa komputery stacjonarne są do niej podłączone kablami. a dwa inne (jeden stacjonarny i jeden laptop) bezprzewodowo. Co zrobic???


Podaj nazwę urządzenia , jeżeli to Livebox to nie pomogę, bo nie używam tego shitu.

Przepisałem wyszstkie dane z komputera do ipoda i dalej nic.


Co dokładnie przepisałeś, opisz dokładniej..

#5 Szczuru126

Szczuru126
  • 8 postów

Napisano 21 września 2008 - 13:49

gdzie mam to sprawdzic? sory zielony jestem w tych sprawach. nie ja ustawiałem router itp..

---- Dodano 21-09-2008 o godzinie 14:52 ----
przepisalem serwer dns i id klienta.

---- Dodano 21-09-2008 o godzinie 14:56 ----
przepisalem dns serwer i id klienta. i nazwe polaczenia jak tworzylem nowe i itak nie odnalazl sieci.

#6 hoo

hoo
  • 373 postów

Napisano 21 września 2008 - 14:02

przepisalem serwer dns i id klienta.


jakie id klienta? Nie masz automatycznego serwera dhcp? Jak nie ustawiałeś routera to zapytaj tego kto ustawiał, w czym problem...

#7 Szczuru126

Szczuru126
  • 8 postów

Napisano 21 września 2008 - 14:16

sory, popełniłem bład. przy wpisywaniu id klienta podałem nazwę połaczenia. wiec to sie jakby nei liczy. aj kmgoe siepolaczyc z tą siecią

---- Dodano 21-09-2008 o godzinie 15:24 ----
jak sie połaczyć? wytłumaczysz mi to jakoś jasno. prosze

#8 radekw

radekw
  • 266 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 września 2008 - 08:26

Sam nie mam neostrady, ale z tego co już tu na forum było napisane, livebox ma filtrację adresów i żeby dodać nowe urządzenie trzeba na livebox wcisnąć odpowiedni przycisk. Zrób tak:
1. Usuń z iPoda Twoją sieć domową
2. Naciśnij w livebox przycisk, o którym mowa
3. W menu sieci iPoda powinny być wyświetlone sieci w zasięgu - wybierz Twoją sieć i iPod powinien otrzymać adres IP od routera a router zapamięta MAC iPoda.

Sytuacja taka i podobne były wielokrotnie na forum napisane - poszukaj i poczytaj.

#9 Szczuru126

Szczuru126
  • 8 postów

Napisano 25 września 2008 - 06:15

ok, spróbuje dzieki

---- Dodano 25-09-2008 o godzinie 07:26 ----
dowiedziałem się ze mam router CERBERUS ADLS 80211G jeśli mógłbyś mi powiedzieć jak mam dodać tego ipoda do jego mac adresów to byłbym niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam

---- Dodano 25-09-2008 o godzinie 16:38 ----
Podaję wszsytkie dane,zeby ktos zaintersowany mógł mi pomóc.

Sieć: Neostrada
Router: CERBERUS WIFI ADLS 80211G
WEP KEY: nie ma
Problem: komputer łaczy się z wifi, a ipod nie - nie mozna nawiązać połączenia z siecią ,,xxx" a siec jest dostępna i jestem w jej zasiegu.

Mam przefiltorwać adresy mac ale nie wiem ja kto zrobić. Proszę o pomoc.

#10 radekw

radekw
  • 266 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 września 2008 - 11:51

Instrukcja obsługi Twojego routera: http://www.dombyd.bo...UAL(Polish).PDF

Ustawienia do adresów MAC sprawdź w Access Managament lub w Advanced Setup. Dodaj tam po prostu MAC iPoda, który wyświetla się w ustawieniach sieci samego iPoda.

#11 Szczuru126

Szczuru126
  • 8 postów

Napisano 26 września 2008 - 14:53

a gdzie on się wyświetla ? wyświetla mi się tylko nazwa ,,xxx" . Gdzie będzie ten mac ipoda?

#12 radekw

radekw
  • 266 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 września 2008 - 13:58

http://greenertech.n..._macaddress.jpg

Jak na razie wszystkie moje odpowiedzi na Twoje pytania to efekt poszukiwań przez Google. czy naprawdę nie umiesz tego używać? To proste:

1. W polu adresu przeglądarki wpisujesz:
http://www.google.pl
2. W polu tekstowym znajdującym się pod kolorowym napisem Google wpisujesz wyrazy najlepiej określające to czego szukasz. W tym wypadku ja wpisałem: "iPod Touch MAC address". Po wpisaniu frazy naciskasz enter lub klikasz przycisk "Szukaj w Google"
3. Przeglądasz pierwsze pięć - dziesięć linków. Jeżeli nie ma tam szukanej informacji to znaczy, że zapytałeś nieprecyzjnie i musisz zmienić pytanie i tak aż się uda :)

#13 Szczuru126

Szczuru126
  • 8 postów

Napisano 06 października 2008 - 06:24

już się nie mądrz, ale i tak dzięki. pozatym zrobiłem to sam innym sposobem i to właśnie dzięki google nie czytając uprzednio twojego ostatniego postu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych