Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.1 3G] Problem z QuickPWN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 rsnasa

rsnasa
  • 47 postów

Napisano 18 września 2008 - 11:37

Dzisiaj postanowiłem zrobić update softu wraz z JB, z tego co czytałem na forum część osób przy 3G cieszy się już odblokowanym softem, niestety na razie nie należę do tego grona.

W dziale Tutotial znalazłem jedynie instrukcję dla MAC'a, dla Windowsa brak, ale użytkownicy wstawili kilka z rożnych stron internetowych, w sumie wszystkie opierają się na tym samym:
[CIACH]

O.K robię krok po kroku (chociaż w wersji nie ma zaznaczonego supported v.2.1 - ale podobno działa) więc ok wszystko przebiega sprawnie, ananasik się pojawia udał się wq. systemu plików jest dostęp do systemowych więc JB się udał (chociaż do końca nie wiem jak to sprawdzić) problem tkwi w tym, że nie pokazują się ikony Cydii oraz Instalera - postępuje dalszymi krokami instrukcji o podmianie pliku 'MobileInstallation' oraz usunięciu 'com.apple.mobile.installation.plist' wyłączam iphona włączam i w dalszym ciągu nie ma ikonek instalera i cydii. Nie mam pojęcia jak temu zaradzić? Wszystkie pliki potrzebne do instalacji posiadam ze strony instruktażowej tzn. [CIACH]

W drugim przypadku znalazłem wersję QuickPWNRC3 by Morphey - podobno miała obejść całą zabawę z podmienianiem plików więc pomyślałem, że będzie ok, przy wyborze firmware wybieram 2.1 (identyczny jak na iphone) zaczytuje i nic, kończy - bez informacji że jest ok - loading i bez kolejnej strzałki do następnego kroku.

Więc chciałbym dowiedzieć się czy JB prze Windowsa z 2.0.2 na 2.1 jest w ogóle możliwy? Jakieś rozwiązania, sugestie?

Tymczasowo wracam na 2.0.2

Z góry dziękuje za odpowiedzi

#2 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2008 - 11:50

Ten tutorial już pojawił się na forum. Nie jest to metoda oficjalna, nie jest stabilna (sam widzisz) i wykonuje operacje, na które Regulamin MA nie pozwala - dlatego takiego tutoriala nie wspieramy. Oczywiście został usunięty. Na dzień dzisiejszy nie ma pewnego sposobu na Windows. Musisz jakoś zdobyć Mac OS (może ktoś ze znajomych ma?) i skorzystać z PwnageTool/QuickPwn na nim. Pozdrawiam.

#3 mariu

mariu
  • 44 postów
  • SkądGdynia

Napisano 18 września 2008 - 11:58

skoro temat nazywa się problem z quickPWN to ja dodam że nie mogę zakończyć procesu łamania 2.1 zawiesza się na wyświetlonym ananasie NIE MAM TELEFONU OD 14 WRZEŚNIA (PRÓBA WGRANIA 2.1) NIC K... NIE DZIAŁA co robić skoro nie mnogę przejść procesu quick PWN a gotowy soft błąd 1600 lub 6, po zabawach z różnymi próbami mam soft 2.1 z simem po restore w i Tunes

#4 rsnasa

rsnasa
  • 47 postów

Napisano 18 września 2008 - 11:58

No właśnie czytałem o tym na forum, ale wiesz zawsze jak pojawia się ktoś kto pisze 'u mnie działa świetnie' to pojawia się odrobina nadziei ;) Niestety w moim środowisku z Mac'a nikt nie korzysta więc pozostaje mi czekać. Na forum doczytałem, że programy do JB pod Windows są w trakcie przygotowań i będą ;P - tylko niestety nie wiadomo kiedy, więc chyba tymczasowo będę musiał powrócić do v. 2.0.2 bo 2.1 bez JB to by była ciężka przeprawa ;) Forum odwiedzam regularnie więc wiem, że mogę liczyć na turotial jak już tylko metoda oficjalna, stabilna się pojawi xD Dzięki za info.

#5 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2008 - 12:08

Dzisiaj postaram się wstawić obraz oprogramowania dla 3G. Wiele ludzi o to prosi, a powiem szczerze - myślałem, że alternatywa dla Windows będzie wcześniej. Więc... Stay tuned. :D

#6 rsnasa

rsnasa
  • 47 postów

Napisano 18 września 2008 - 12:14

W sumie przypuszczałem, że zajmą się programami na Mac w pierwszej kolejności, zresztą użytkownicy Windowsa zawsze dostawali po tyłku z każdymi nowościami jakie były/są/będą na ta platformę :P Jak przy okazji zrobisz obrazek dla 3G i wrzucisz na forum to będę jednym z grona setek wdzięcznych ;) Btw. Kiedyś słyszałem taki żart sytuacyjny dotyczący nowych Windows'ów oraz produktów, że Microsoft na każdej pierwszej konferencji zaczynał od słowa 'Przepraszamy...' :D No to teraz jeszcze mam dodatkowy problem :/ Błąd 1013 przy odtwarzaniu starego oprogramowania 2.0.2 przy samej końcówce (bo w którym poście Davvido pisał, że może wystąpić na początku i nie należy się nim przejmować) a ten tutaj nie pozwala mi zainstalować 2.0.2 i wraca do softu 2.1 ;) Nie no bosko :/ :P

#7 quzo

quzo
  • 1 239 postów
  • Skądwawa

Napisano 18 września 2008 - 12:59

W sumie przypuszczałem, że zajmą się programami na Mac w pierwszej kolejności

w tym przypadku na windowsa było wcześniej :P

(chociaż w wersji nie ma zaznaczonego supported v.2.1 - ale podobno działa)

masz złą wersje , sposób jest zabroniony na MA bo podmienia się w tym sposobie pliczek mobile installation i można wtedy instalować scrackowane programy z app store przez itunes

#8 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2008 - 13:02

Na początku występuje 160X, a 101X tylko na końcu. Nie udało się flashować Baseband'u - niełatwa sprawa. Nie pozostaje chyba nic innego jak czekać na 2.1 (które wydam jeszcze dzisiaj).

#9 rsnasa

rsnasa
  • 47 postów

Napisano 18 września 2008 - 13:50

No to pozostaje mi tylko czekać, bo w sumie teraz iPhone jest bezużyteczny xD Sprawdzę wieczorkiem forum, zapewne dział Turotiale ;) będę dozgonnie wdzięczny za uploada ;) Kermit też ^^

#10 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2008 - 13:51

Nie, nie dział Tutoriale. ;) Tam zamieszczamy instrukcje, a nie gotowe paczki. Oprogramowanie dla 3G będzie w dziale iPhone, w temacie "PwnageTool 2.1".

#11 gERmAn

gERmAn
  • 470 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 września 2008 - 16:47

nie no to jest przegięcie! jakie łamie prawa?? ja sam tak odblokowalem mojego iphone'a 3g i śmiga aż miło... nie rozumiem tego [ciachania] !!!!

#12 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2008 - 16:58

Czyli odblokowałeś swój iPhone bez świadomości tego co robisz. ;)

#13 Bogdanus

Bogdanus
  • 166 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 września 2008 - 19:22

Davvido nie rozumiem Ciebie czemu usunełes nie oficjalną wersję z QuickPwn jeżeli ludzie chcą zaryzykować to ich sprawa....ja sam zrobiłem tamtym sposobem i od wczoraj bawię się iP 3G i jestem zadowolony z tego że zrobiłem a z iP nic złego się nie dzieje...po za tym druga sprawa jeśli "piractwem"nazywamy cracowanie programów to czy nie jest też piractwem JAIBREAK iP?...napewno...jestem ciekawy jak zapatrywujęsię na tą sprawe producent iPhone'a .....?pytanie zostawiam bez odpowiedzi....;-)

#14 gERmAn

gERmAn
  • 470 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 września 2008 - 19:27

zgadzam sie z bogdanus! nawet jezeli to nie jest w 100% dobry sposob to może ktoś chciałby zaryzykować

#15 Bogdanus

Bogdanus
  • 166 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 września 2008 - 19:30

liczy się efekt końcowy....dział więc jest na razie jedynym dostępnym sposobem....

---- Dodano 18-09-2008 o godzinie 18:32 ----
nie powiem że nie czekam na poprawny sposób...zrobiłem tamtym bo nie mogłem"wytrzymać" z "nie kompletnym" iP..;-)

#16 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2008 - 19:40

Powtarzam: ta metoda obejmuje operację, która jest wbrew Regulaminowi MA. Temat uważam za zamknięty. Jeśli ktoś chce 2.1 to ma gotowe obrazy do pobrania w temacie PwnageTool 2.1 (dla 3G też).

#17 Bogdanus

Bogdanus
  • 166 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 września 2008 - 19:47

z góry dzięki ...prawdopodobnie nikomu się nie uda wgrać tych softów....ale ja właśnie spróbuję aby się przekonać czy działają....

#18 rsnasa

rsnasa
  • 47 postów

Napisano 18 września 2008 - 19:59

---- Dodano 18-09-2008 o godzinie 21:11 ----
Niestety jak całe życie byłem przeciwko tyrani i niesprawiedliwości Moderatorów i Administratorów ;) To muszę teraz przyznać, że Davvido ma rację.
To forum jest na poziomie, jeżeli będzie udostępniało takie metody z edytowaniem pliku umożliwiającego swobodny dostęp do iTunes strore, to stanie się pierwszą lepsza mieliniarnia.
Nie mam nic przeciwko hackowaniu własnego softu, bo wq. mnie to jest niesprawiedliwość twórców = moja komórka, ja za to płace, ja wymagam, ja wiem co chce w niej mieć i jak ją edytować.
Ale jeżeli przychodzi już hack iPhona z plikiem przez który możemy ściągać dowolne aplikacje z App Strore / iTunes store, to jest to zwykłe przestępstwo, tak samo jak kradzież ze sklepu.
Jeżeli ktoś ma ochotę bawić się w kradzieże internetowe, to powinien robić to poza forum, które trzyma poziom ;)
Chociaż z drugiej strony iTunes Team okrada nas... Dzwonki jedynie edytowane zakupione z iTunes?WTF;)
Eh... kasa kasa kasa i wiadomo o co chodzi...

Dzięki za upload softu właśnie ściągam przetestuje i dam znać co i jak!

#19 rsnasa

rsnasa
  • 47 postów

Napisano 19 września 2008 - 23:41

Niestety Davvido... Wrzucony przez ciebie soft nie wchodzi u mnie :/ Tzn wyskakuje non-stop błąd nr 6. Próbowałem wszystkiego kable na inne gniazda USB, inny komp, przeinstalowanie programów, a nawet przeinstalowanie systemu i za każdym razem błąd nr 3 ;) Trudno... Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu dzisiaj już jest QuickPWN współpracujący z softem 2.1 właśnie ściągam przez iTunes paczkę do restore systemu iPoda i przystąpię do czynności JB zaraz po restore ;) Sory za brak opcji 'edit' ale chciałem, żeby temat z nową odpowiedzią wypłynął na górę... Działa świetnie (2.1 JB) polecam! Temat można zamknąć :)

#20 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 września 2008 - 09:29

Gwarantuję, że zadziałałoby, gdybyś skorzystał z metody z QuickPwn lub przełączaniem między komputerami (niedawno dodałem do tematu o PwnageTool). ;)

#21 Bogdanus

Bogdanus
  • 166 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 września 2008 - 17:47

Witajcie ja sam zrobiłem sobie jb ten nie oficjalny...poszedł bez problemu według opisu...ale proponuje wam ściągnąć sobie z tematu Pwnage tool 2.1 soft zrobiony przez Davvido...wgrałem go do swojego iP przez recovery,bo przez DFU wyskakiwał błąd 1600...i chodzi bez problemu...w tamtej możliwości raz wywalił mi się iP i był problem z uruchomieniem...ale tylko raz ...

#22 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 września 2008 - 17:48

Ale jest już oficjalny QuickPwn do 2.1: http://www.myapple.p...a-quickpwn.html :)

#23 Bogdanus

Bogdanus
  • 166 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 września 2008 - 17:49

chociaż sam czekam na QuickPwn aby sobie samemu zrobić jb gdyż chcę mieć 1GB partycję...pozdr

#24 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 września 2008 - 17:55

Przecież jest już dawno - czytaj mój poprzedni post. :|

#25 Bogdanus

Bogdanus
  • 166 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 września 2008 - 18:21

Super...Dzięki sprawdzę....pozdr

---- Dodano 20-09-2008 o godzinie 17:22 ----
jestem na urlopie tak więc mam ograniczony dostęp do netu....;-)

---- Dodano 20-09-2008 o godzinie 17:30 ----
ale nie zadawala mnie gdyż nie można w nim zmienić wielkości partycji...:-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych