Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.1 3G] Jak sprawdzić co działa "w tle"?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 mac_ya

mac_ya
  • 178 postów
  • SkądJelenia Góra/KRK

Napisano 18 września 2008 - 00:30

Czy istnieje możliwość, żeby sprawdzić, które aplikacje działają w tle? Czy jest jakiś program, który to monitoruje? Chodzi mi o program na iPhone'a, który nie ma jailbreake'a ani nic. Na app store nie znalazłem. Jakieś sugestie?

#2 Abaddon

Abaddon
  • 170 postów

Napisano 18 września 2008 - 08:14

nie iphonie nie ma opcji działania w tle jedyne co może "działać w tle" to opcja push do sprawdzania e-maili.

#3 MariuszM

MariuszM
  • 83 postów

Napisano 18 września 2008 - 09:34

nie iphonie nie ma opcji działania w tle jedyne co może "działać w tle" to opcja push do sprawdzania e-maili.


To dziwne, bo mi udaje się odpalić iPoda (cały czas działa muza) i robić inne rzeczy w tel.

pzdr.
Mariusz

#4 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 18 września 2008 - 09:41

ipod działa w tle, safari działa w tle, intelliscreen też, mail również i tyle chyba wystarczy.

#5 mac_ya

mac_ya
  • 178 postów
  • SkądJelenia Góra/KRK

Napisano 18 września 2008 - 10:46

Chodzi mi o to, które aplikacje trzeba wyłączać długim naciśnięciem "Home" żeby je całkowicie wyłączyć, a cel w tym taki żeby bateria dlużej działała. Czy gry, komunikatory, i inne aplikacje trzecie zaliczają się do tej grupy, czy jedynie te, o których wspomniałeś?

#6 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2008 - 10:51

@Abaddon: ale dowaliłeś. Procesy w tle są, aplikacje po prostu jako tako w tle nie mogą chodzić.
@mac_ya: jeśli masz Wi-Fi, to wgraj OpenSSH i połącz się przez PuTTy. Jeśli nie masz, to na iPhone wgraj Terminala (ekran weź w poziomie) i wpisz:
login root
alpine
ps aux
Polecam jednak PuTTy na całym ekranie monitora, bo w Terminalu te procesy się nie mieszczą, a nie da się przesuwać do dołu żeby odczytać te niewidoczne. PuTTy na PC lepiej też rozciągnij na cały ekran.
Aha - widzę, że masz MB. To na Mac'u otwórz Terminal i wpisz:
ssh@[adres IP]
A potem komendy, które podałem wcześniej.
To oczywiście też wymaga OpenSSH i Wi-Fi w iPhone.
Powodzenia.

#7 Abaddon

Abaddon
  • 170 postów

Napisano 18 września 2008 - 12:08

Cóż najwidoczniej byłem i żyłem w błędzie przepraszam za wprowadzenie w błąd wynikające z mojej niewiedzy.

#8 kompsognat

kompsognat
  • 261 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 września 2008 - 13:09

Napisał, że ma iPhone'a bez jailbreaka. Programy z AppStore NIE MOGĄ działać w tle. Pozostaje tylko wspomniany wyżej iPod, email, safari (?).

#9 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2008 - 13:29

A, to przepraszam - moje niedopatrzenie. ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych