Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.1 2G] iPhone nie uruchamia się po aktualizacji softu (iTunes 8)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 kompsognat

kompsognat
  • 261 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 września 2008 - 18:26

Witam!
Zanim mnie zjecie musicie wiedzieć, że szukałem. Problem w tym, że tych scenariuszy mam już tyle, że sam nie wiem od którego zacząć. Męczę się 7 godzinę i właśnie ulegam - piszę na forum.

Sprawa wygląda tak:
1. Pobrałem soft 2.1, potraktowałem Pwnage, wgrałem za pomocą iTunes 8, wszystko śmigało
2. Namieszałem w [pewnym pliku] (piszę programy, nie mam konta developera, tym sposobem mogę testować aplikacje), reset... iP nie wstaje
3. Wchodzę w DFU, kolejny restore i... cała masa błędów. Próbowałem wgrywać oryginalne, patchowane, przeróżne z wielorakimi skutkami (error 6, 1600, 1601, 1611...). Oryginalny soft kilka razy zadziałal, ale iTunes stwierdził, że niepoprawna karta sim - działały tylko połączenia alarmowe. Próbowałem więc jeszcze raz z patchowanym. Do momentu, gdy mój iPhone przy włączaniu wyświetla tylko logo iTunes i kabelek.
4. Odstawiłem więc swój komputer na bok, na Windzie zainstalowałem iTunes 7.7, kolejna próba (tryb DFU) - error 1600.

Macie więc jakieś propozycje jak to naprawić? Downgrade do 1.1.4? A może da się prościej? A może myśleć o zakupie nowego?

Jeszcze raz przepraszam, że piszę. Mam Google, mam forumową szukajkę. Ba! Nawet z niej skorzystałem. Problem w tym, że dalej niewiele wiem. Jeżeli moderator uzna, że przesadziłem - proszę zamykajcie, blokujcie, banujcie. Przecież wiele razy było.

A tym o gołębim sercu z góry serdecznie dziękuję.

PS. Proszę nie traktować tego posta jako osobistą wycieczkę do któregoś z moderatorów czy członków zacnej społeczności. Po prostu widzę, że większa część postów w dziele pomoc to "restore", "było". Sam tak wiele razy pisałem i nie uważam tego za złe. Nie każdy ma czas/chęci/ochotę (niepotrzebne skreślić), by do wszystkiego dochodzić samemu. Odrobina dobrej woli (google, funkcja szukaj) jest jak najbardziej wskazana, jednak wolę zapytać (może ktoś miał podobnie) niż męczyć się xx godzinę.

#2 quzo

quzo
  • 1 239 postów
  • Skądwawa

Napisano 15 września 2008 - 18:36

sprubuj dfu i restore do 2.0.2 potem do 2.1 i (...) - kolega wie co robić w tej sprawie...

#3 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2008 - 18:40

Dużo zależy od treści wątku. Wiesz, wchodzisz do tematu, a jego zawartość jest równa tytułowi: "iPhone się nie włącza, co robić?". Aż się odechciewa cokolwiek pisać... Bo nie wiesz nawet jaki iTunes, jaki soft i co próbował robić. Tutaj natomiast - wszystko opisane, wiadomo w czym problem, wiadomo, że autor ma coś pod kopułą (widać to było już wcześniej - dlatego to wszystko piszę). Nie przepraszaj - ten dział jest właśnie po to, aby prosić o pomoc i ją otrzymać. A że niektórzy robią z niego instrukcję dla zielonych - zamykamy i odsyłamy do takiej instrukcji, jaką jest FAQ. Ok - rozpisałem się jak głupi, a nie o to tu chodzi... Wracam już do problemu. Pierwsza rzecz: w przyszłości, jeśli podmienisz jakiś plik i iPhone się już nie włączy, to podłącz go do komputera, przez Total Commander z wtyczką T-PoT dojdź do tego pliku i przywróć oryginalny. Po podmianie nie trzeba nawet resetować iPhone'a - 5 sekund i sam się wybudzi. W tym przypadku też by to tak wyglądało - jestem pewny. Ale stało się... iTunes 8, modyfikowany 2.1, Recovery Mode - błąd 6? Spróbuj wgrać oryginalny 2.0.2, następnie Recovery i 2.1. Jeśli się nie uda, to przejdź na inny komputer, wgraj iTunes 7.7, oryginalny 2.0.2, a potem na iTunes 8 w trybie Recovery 2.1 (może być modyfikowany). Zmiany portów USB, restarty komputera - może pomóc, bo błędy 160x i 6 to nic innego jak problemy z komunikacją z iPhone'm - przy DFU pewnie nawet do logo Apple nie dochodzi, bo już jest błąd 1600. Prawda? Powodzenia.

#4 kompsognat

kompsognat
  • 261 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 września 2008 - 18:41

Wszystkie restore robię w DFU.
Z wersją 2.0.2 również próbowałem (czystą i po pwnage).

Nie rozumiem kwestii "podmieniania z opisu". Co przez to rozumiesz?
Nie wiem czy wiesz, ale [pewne] aplikacje wymagają podmiany [pewnego pliku]. Jeżeli masz na myśli przekopiowanie do folderu /Applications to odpada - w przyszłości zapewne pomyślę o wejściu w program developerski. Nie będę przepisywał programu, jeżeli coś-się-nie-będzie-zgadzało.
Pomijam już fakt, że [przerabianie] każdego builda, nawet automatycznie jest nieco... karkołomne.

---- Dodano 15-09-2008 o godzinie 19:51 ----
Ech... Davvido edytował posta i mój "dodatek" się ulotnił. Niesamowicie szybki jesteś? Bot? ;)

Tak więc wyślę jeszcze raz (nie mam pretensji, rozumiem przysłonięcie tych fragmentów):

"Dzięki za miłe słowa (odnośnie "kopuły") ;)

O T-PoT nie wiedziałem. Nie wstawał, restore wydawał się najszybszą formą powrotu do zdrowia (wydawał się...). Teraz będę pamiętał.

Spróbuję więc jeszcze raz z czystym 2.0.2 na innym komputerze. A potem Recovery czy DFU? Na której wersji iTunes?"

#5 quzo

quzo
  • 1 239 postów
  • Skądwawa

Napisano 15 września 2008 - 18:51

użyj tego pliku powinno być ok ;) [CIACH] - wycinanie z poprzednich postów fragmentów dot. tego pliku nie dało Ci do myślenia, że jest to niezgodne z regulaminem?

#6 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2008 - 18:56

Jeśli wgrywasz 2.0.x to 7.7 (chociaż u mnie na 8 wchodzą - możesz próbować). Jeśli chodzi o 2.1, to wiadomo - iTunes 8. Możesz próbować na DFU, ale myślę, że tak jak wcześniej skończy się błędem 160x - u mnie było dokładnie to samo. Udało mi się tylko w Recovery.

#7 kompsognat

kompsognat
  • 261 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 września 2008 - 19:37

Czyste 2.0.2 faktycznie poszło. Powrót na maka i iTunes 8, próba instalacji patchowanego 2.1 i... Recovery mode - error 6 DFU mode - error 1600 iTunes 8 i próba wgrania czystego 2.1: Recovery mode - error 1611 Spróbuję patchowanym 2.0.2 na windzie (iTunes 7.7), potem zwykła aktualizacja i QuickPWN.

#8 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2008 - 19:50

Jest jeszcze jeden sposób... Prawie że niezawodny, ale dość dziwny, bardziej niebezpieczny i wymaga dwóch komputerów. ;) Otóż - iTunes jest na tyle "głupi", że jeśli podmienimy iPhone'y w czasie wgrywania oprogramowania w dobrym momencie, to on się nie zorientuje i normalnie, jak gdyby nigdy nic wgra obraz oprogramowania do tego drugiego egzemplarza. Ok, ale jak to wykorzystać w Twoim przypadku? Na komputerze, na którym masz iTunes 8 i nie idzie wgrać 2.1: włączasz iTunes, robisz Restore do 2.1 i kiedy na ekranie monitora jest Przygotowywanie iPhone do odtworzenia, a komputer zasygnalizował odłączenie urządzenia USB wyciągasz kabel od iPhone. iTunes będzie dalej stał na Przygotowywanie iPhone do Odtworzenia... Wtedy na komputerze, na którym da się wgrać 2.0.2: włączasz iTunes, robisz Restore do 2.0.2 i też odłączasz na Przygotowywanie iPhone do odtworzenia, ale po usłyszeniu dźwięku odłączenia i podłączenia USB - możliwe, że iTunes wyświetli błąd, ale na iPhone będzie logo Apple i "kółeczko" ładowania w dolnej części ekranu. Teraz wracasz do komputera na którym "wgrywa" się 2.1 i podłączasz iPhone. iTunes wyświetli "Oczekuję na iPhone", a następnie "Przygotowuję oprogramowanie iPhone do odtworzenia" i wgra soft. Tak, wiem - metoda dziwna, długa i pokręcona. Ale w niektórych sytuacjach tylko tak się da, bo błędy 160x nie pozwalają nic zrobić. ;)

#9 graucho

graucho
  • 25 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 15 września 2008 - 20:05

Witam. Wiem że pewnie góra mnie za to zaraz opierdzieli ale miałem też problemy z błędami 6,1600 a zaczęło się od aktualizacji do 2.1 (iTunes 8). Nie wszystko działało jak trzeba (moduł telefonu nie działał). Coś mnie podkusiło i zrobiłem restore na oryginalnym sofcie 2.1 no i zaczęły się problemy. IP zablokowało oczywiście ale nie chciał już przyjmować żadnych softów oprócz oryginalnego 2.1 (modyfikowany lub każdy inny oryginalny niższy niż 2.1 kończył się błędem 6,1600,1601). Zmiana portów nie pomagała. iTunes w dół do 7.7.x też nie pomógł. W końcu przyszło mi namyśl że panowie z apple może zabezpieczyli się żeby nie obniżać softu. No i tym tokiem idąc jak coś nie zepsujesz to nie naprawisz. W IP zablokowany 2.1, odpaliłem QuickPwn i zaznaczyłem że niby jest w środku soft 2.0.2 no i dalej postępowałem zgodnie z instrukcjami tego programu. QuickPwn uwalił IP (cały czas tylko jabłko się wyświetlało). Potem DFU i przyjął soft 2.1 modyfikowany bez problemu bez żadnych błędów. Może są to zbyt odważne próby ale nie mając Maca czasami wachlarz możliwości się kończy. Być może nie mam racji ale nigdy nie miałem problemów ze zejściem w dół softem tylko po oryginalnym 2.1 więc może jest to jakieś zabezpieczenie. graucho

#10 kompsognat

kompsognat
  • 261 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 września 2008 - 20:14

Rozumiem więc, że sugerujesz wgranie czystego 2.1, i oszukanie QuickPWN? Dobrze zrozumiałem? W takim razie 2.1 u mnie wejść nie chce. Maka mam, pisałem już wyżej. Windowsa również.

#11 graucho

graucho
  • 25 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 15 września 2008 - 20:25

Rozumiem więc, że sugerujesz wgranie czystego 2.1, i oszukanie QuickPWN? Dobrze zrozumiałem? W takim razie 2.1 u mnie wejść nie chce.

Maka mam, pisałem już wyżej. Windowsa również.


Ja wgrałem przez głupotę czysty 2.1 i od tego się zaczęło, później każdy inny restore był przerywany błędem oprócz orginału 2.1 (orginały 2.0.1, 2.0.2 1.4 itd) nie dały się przywrócić (błędy 1600/6). Tak dobrze mnie zrozumiałeś - czysty 2.1 i QuickPWN i to w końcu mi pomogło. Domyślałem się że go uwale ale chciałem doprowadzić do momentu że przyjmie wszystko - może miałem po prostu fuksa.

Oryginała 2.1 też nie przyjmuje??

#12 mateush

mateush
  • 47 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 15 września 2008 - 20:27

mialem dokladnie ten sam problem co Ty, i przed chwila wlasnie telefon powrocil do swiata zywych. otoz. 1. wgralem oryginalne 2.0.2, ktore weszlo bez problemu. 2. potraktowalem QuickPWN, ktore odblokowalo mi soft 2.0.2 3. potem przeskoczylem na tryb Restore i wrzucilem zmodyfikowany soft 2.1 4. wszystko wgralo sie bez problemu, telefon juz dziala. wszystko to robilem na iTunes 8.0 na maku. sam przezywalem chwile grozy od wczoraj, wiec trzymam kciuki za powodzenie.

#13 kompsognat

kompsognat
  • 261 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 września 2008 - 18:26

Zadowolony, wgrałem czystego 2.1 z myślą, że potraktuję go QuickPWN.

Tak więc na windzie uruchamiam, coś się tam hashuje, wprowadzam w DFU, lecą procenty, wszystko pięknie ładnie, quickpwn.exe się wyłącza...

Na ekranie świeci się jabłuszko, chwilę później pojawia się na nim to śmieszne, latające kółeczko, po 5 minutach się restartuje i zabawa zaczyna się od początku (jabłco, progress indicator, restart, jabłco...).

Jakiś tutek mówi o podmianie pewnego (nauczyłem się ;) ) pliku z poziomu T-PoTa, ale... T-PoT najzwyczajniej nie jest w stanie wejść do systemu plików. Dwuklik, klepsydra, która po jakimś czasie znika a ja widzę wciąż to samo...

I teraz pytanie czy moja "metoda" jest zła, czy może coś z Quickiem, T-PoTem tudzież innym softem? Bo jeżeli druga opcja, to zapewne w proponowanych przez pozostałych metodach też nic nie wskóram.

---- Dodano 16-09-2008 o godzinie 20:38 ----
Problem rozwiązany:
1. Wgrałem czysty 2.1
2. Potraktowałem QuickPWNem - nie wstał
3. iTunes pozwolił wgrać softa po PwnageToolu

A wszystko to na iTunes 8. Dzięki serdeczne za pomoć. Gdyby nie Davvido pewnie bym się męczył w DFU, podczas gdy niektóre rzeczy faktycznie było lepiej zrobić w Recovery. Dzięki reszcie za pomysł z QuickPWNem.

#14 zabiel

zabiel
  • 357 postów
  • SkądEdinburgh / Żory

Napisano 20 września 2008 - 16:18

Panowie ja sie mecze od 3 dni z 2G i nic mi nie pomaga ... Zaczelo sie od tego zechcialem wgrac zmodyfikowany 2.1 gdzie wywalil blad 1611. Od tej pory zadnego softu nie umiem wgrac. Probowalem kazdy - czysty i zaden nie wchodzi. Caly czas wywala przewaznie blad 1611. Tel jej non stop w recovery. Probowalem juz nawet sposob "domowy" ale nie pomaga. JAkies rady ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych