Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.1 3G] Nowy format wyświtlania kontaktów - problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukaszmajewski

lukaszmajewski
  • 78 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2008 - 11:13

Witam, posiadam 3G, ostatnią aktualizację firmwareu 2.1. Problem dotyczy poprwnego wyświtlania nowego formatu kontaktów (telefony stacjonarne, komórki) Objawy Mimo wpisanego kontaktu w poprawnym formacie (xxx xxx xxx lub xx xxx xx xx) w chwili nawiazania połączenia przychodzącego wyświetla się tylko numer a nie opis przypisany do niego. Jak wejdę w "ostatnie połączenia" to widok jest już poprawny. Czy można to jakoś zmienić? albo naprawić. Wprowadziłem też zmiany w książce adresowej na macu aby nowe kontakty były wprowadzane już wg nowego formatu .... Czy ktos ma podobne objawy? Czy jest jakiś sposób na zmianę / naprawę powyższego? pozdrawiam Łukasz

#2 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2008 - 14:21

Tytuł zmieniony zgodnie z:
http://www.myapple.p...hone-pomoc.html

Proszę stosować się do nich w przyszłości.


#3 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 15 września 2008 - 15:07

Masz może nakładkę na kartę sim omijającą simlock w tym telefonie? A właśnie zauważyłem, że masz iphonea 2G... po porstu natknąłem się na podobny problem u ludzi mających nakładki na sim. Masz może kartę sim Orange? W smsach już wyświetlają się poprawne nazwy z książki adresowej?

#4 lukaszmajewski

lukaszmajewski
  • 78 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2008 - 15:57

"kto szuka nie błądzi a błądzi ten co podaje złe dane" moja wina - wpis z iP 1.1.4 pozostał stary - oczywście telefon jest ju 3G Druga sprawa nie wspomniałem, że mam nakładkę ;-) [zwyczajna głupota] znalazłem (tak mi się wydaje) rozwiazanie na stronie iSpazio oraz Cydii Generally SIM adapters use a fake code 001 instead of your country code So you need to edit a file (for Expert only): /System/Library/Frameworks/UIKit.framework/PhoneFormats/UIMobileCountryCodes.plist You must add an entry to simulate that SIM is of your country: 001 xx with instead of xx the identifier of your country (see previous list) Argentina = ar , Ecuador = ec .... Otherwise there is an application in CYDIA , in TWEAKS section , named "Net.-Local Number Format" , who tell to the phone to use the international prefix of the ACTUAL Country/Network instead of SIM or regional settings. zaraz będę testował czy to faktycznie działa Davvido - będę pamiętał o zasadach Piotrex - dziekuję za uwagi

#5 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 16 września 2008 - 21:33

>lukaszmajewski Potwierdzam, że: "001 pl " działa... i właśnie rozwiązuje ten problem. Dzięki!!

#6 lukaszmajewski

lukaszmajewski
  • 78 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2008 - 22:47

>lukaszmajewski
Potwierdzam, że:
"001
pl "
działa... i właśnie rozwiązuje ten problem.
Dzięki!!


Piotrex mam pytanie, czy można wyedytować .plist? i czy dałbyś radę podesłać swój plik ze zmianami?

pozdrawiam
Łukasz

#7 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 17 września 2008 - 00:04

Skorzystaj ze skryptu konwertującego:
Binary — XML .plist converter - iAppCat
Przerób sobie .plist na .xml i wyedytuj w czymś co obsługuje unixowy format plików tekstowych (czyli nie windowsowym notepadem a np.: EditPlus'em), a później z powrotem przerób na .plist tym samym skryptem (on jest context sensitive więc rozpozna co mu ładujesz i przekonwertuje w dobrą stronę).

#8 lukaszmajewski

lukaszmajewski
  • 78 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 września 2008 - 21:03

Skorzystaj ze skryptu konwertującego:
Binary — XML .plist converter - iAppCat
Przerób sobie .plist na .xml i wyedytuj w czymś co obsługuje unixowy format plików tekstowych (czyli nie windowsowym notepadem a np.: EditPlus'em), a później z powrotem przerób na .plist tym samym skryptem (on jest context sensitive więc rozpozna co mu ładujesz i przekonwertuje w dobrą stronę).


no i poszło! :-) bo już mnie krew zalewała jak tylko widziałem numery przychodzące a nie wpisy.

z xml-em trochę powalczyłem - heh cały dzień w robocie zleciał ;-) aż miło

dziękuję za pomoc!

---- Dodano 17-09-2008 o godzinie 22:12 ----

Skorzystaj ze skryptu konwertującego:
Binary — XML .plist converter - iAppCat
Przerób sobie .plist na .xml i wyedytuj w czymś co obsługuje unixowy format plików tekstowych (czyli nie windowsowym notepadem a np.: EditPlus'em), a później z powrotem przerób na .plist tym samym skryptem (on jest context sensitive więc rozpozna co mu ładujesz i przekonwertuje w dobrą stronę).


no i poszło! :-) bo już mnie krew zalewała jak tylko widziałem numery przychodzące a nie wpisy.

z xml-em trochę powalczyłem - heh cały dzień w robocie zleciał ;-) aż miło

dziękuję za pomoc!

---- Dodano 17-09-2008 o godzinie 23:34 ----

Skorzystaj ze skryptu konwertującego:
Binary — XML .plist converter - iAppCat
Przerób sobie .plist na .xml i wyedytuj w czymś co obsługuje unixowy format plików tekstowych (czyli nie windowsowym notepadem a np.: EditPlus'em), a później z powrotem przerób na .plist tym samym skryptem (on jest context sensitive więc rozpozna co mu ładujesz i przekonwertuje w dobrą stronę).


mam pytanie, czy taka sama sytuacja jest i u Ciebie.

O ile telefony sa ok, tzn wpisy w książce (format xxx xxx xxx) to iP pododawal +48 przed kontaktami w SMS-ach,... i tak zamiast np. Jan Kowalski mam +48 xxx xxx xxx , gdzie x to numer jaki mam wpisany w książce,...

czy masz to samo?

#9 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 18 września 2008 - 19:44

Przelazłem na 2.1 i nie mogę już sprawdzić jak to było na 2.0.2... Na 2.1 natomiast nie trzeba było u mnie z niczym kombinować bo wszystko działa prawidłowo od początku (i telefony i smsy wyświetlają nazwy z książki adresowej).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych