Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

NIE CHCĘ BRAĆ UDZIAŁU W KONKURSACH MYAPPLE !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 15 września 2008 - 02:56

W zwiazku z krytyka ,,niskiego,, poziomu Naszych konkursow mam propozycje:
Jesli uwazasz, ze sa ,,plytkie,, glupie , i nie Masz zamiaru brac w nich udzialu umiesc tu swojego posta i wyraz swoja opinie. Umieszczony post (wypowiedz) bedziemy traktowac jako rezygnacje z uzialu w obecnych i przyszlych konkursach.


#2 mauma

mauma
  • 225 postów

Napisano 15 września 2008 - 12:07

Nic głupszego się już nie dało napisać panie BLADE?

#3 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 15 września 2008 - 12:34

Podobno nie ma glupich pytan ... sa tylko glupie odpowiedzi :) Post jest odpowiedzia na zapotrzebowanie ze strony pewnej grupy forumowiczow ktorej nie podobaja sie konkursy i wyrazaja w tej kwesti swoja opinie - aby uniknac na przyszlosc sytuacji np. nagradzamy kogos za jego wklad w zycie forum a Nagrodzony sobie tego nie zyczy .... powstalo to miejsce zeby mogli oni sie ty wypowiedziec a my mieli wiedze kto nie ma ochoty byc wyrozniony w przyszlosci. Czy mam rozumiec, ze Twoj wpis jest takim zgloszeniem ???

#4 deraz

deraz
  • 82 postów
  • Skąd0110001101101011

Napisano 15 września 2008 - 13:45

---- Dodano 15-09-2008 o godzinie 13:46 ----
z lekka to żałosne

#5 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 15 września 2008 - 15:08

deraz - masz racje !!! Ale zapraszam do zapoznania się z niektórymi opiniami Userow w wątku dotyczącym nowego konkursu ... założyłem ten watek tylko dlatego, żeby przekonać się samemu jak również pokazać innym jak słowa zmieniają się w czyny - czy Ci userzy którzy zaklinają się dziś ze maja gdzieś konkursy maja na tyle ,,odwagi,, aby krytykując, jednocześnie publicznie potwierdzili to co mówią (piszą) w prosty i czytelny sposób np.: Konkursy na MyApple są żałosne i w/z z tym nie chce teraz i w przyszłości brać w nich udziału .... tym bardziej, ze ja jako sponsor części nagród przeznaczonych do tych konkursów mam chyba prawo wiedzieć kogo mam nie uszczęśliwiać na sile.

#6 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 15 września 2008 - 16:51

Watpie zeby ktos sie odwazyl. Bo co innego narzekac sobie, a co innego pokazac w takim otwartym poscie swoje niezadowolenie. Gdzies tam w glowie ludzi paleta sie mysl, ze moga sobie zaszkodzi w ten czy inny sposob. Ja generalnie mam w nosie czy jest konkurs czy go nie ma. Konkursy sa dziwne, a nagrody ... kiepskie. Jak bede mial jakas potrzebe to sobie kupie. Nie musze sie niepotrzebnie nakrecac. Tymniemniej jako inicjatywa dla rozwoju portalu, to pomysl calkiem ciekawy i zapewne wiele osob ostro sie zaangazuje ... i ok. P.S. Warto rowniez nadmienic, ze to przeciez sami uzytkownicy funduja nagrody placac np skladki Donator czy Pro. Sam rowniez chetnie nalezalem do tej grupy wrzucajac pare groszy na konto, ale po podwyzce i calkowitym braku motywacji (oprocz znaczka PRO) zrezygnowalem. Mozna portal traktowac jako zrodlo informacji, zrodlo przychodow lub istotna czesc zycia. A wg. mnie zycie jest zbyt ciekawe i pelne atrakcji zeby marnowac go az tyle na wklepywanie literek przed monitorem. Ale jak napisalem wczesniej ... kazdemu wg. gustu! Jak ktos lubi ... why not?

#7 Suave

Suave

  • 2 204 postów

Napisano 15 września 2008 - 16:53

Macbook to kiepska nagroda?? Matko, niedługo bez Porsche'a ani rusz.. :P

#8 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 15 września 2008 - 16:59

Boże, człowieku, no jak dziecko. Małe dziecko. Napisali, że konkurs nie jest zbyt dobry (nota bene zgodnie z prawdą, bo wcześniej też ludzie pisali poradniki, bez takiej zachęty. Ja sam napisałem 2, i nie zamierzam czerpać z tego korzyści, zrobiłem to, bo pojawiały się o to tematy na forum). To teraz Obrażony Pytong znajdzie ujście dla swoich emocji w takim temacie?

#9 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 15 września 2008 - 17:41

admkryn - nie chodzi o obrażanie się tylko o pokazanie tego jacy jesteśmy - jeśli coś wymaga jakiegoś nakładu pracy, zaangażowania to niewielu jest chętnych aby w tym brać udział - pojawia się za to wielu krytyków co wiedza lepiej, są mądrzejsi itd.. Jednak Ci sami krytycy w innej sytuacji sa pierwsi jeśli coś jest za darmo lub gdy wkład merytoryczny lub intelektualny jest znikomy. Oprócz wypowiedzi w wątku otrzymałem sporo PM z ,,dobrymi,, radami co, jak, gdzie i w jaki sposób trzeba zrobić żeby zadowolić konkursowiczów. Na pytanie a czy zajmiesz się tym - nikt do tej pory nie odpisał. Nikogo nie obchodzi to, ze oprócz społecznej pracy na Forum, mamy rodziny, własne interesy a forum jest puki co dawaniem innym możliwości poszerzania swojej wiedzy, zdobycia nowych umiejętności czy w końcu wzbogaceniem się o mniej lub bardziej cenne nagrody. Wszyscy narzekają ostatnio, ze na forum robi się bałagan, coraz trudniej znaleźć to czego się szuka - my chcemy teraz coś z tym zrobić ale sami nie jesteśmy przy tej ilości Userow tego zrobić wiec liczymy na ich pomoc chcąc jednocześnie nagrodzić jakoś ich prace. Dlatego denerwujące są wypowiedzi osób których wkład w MyApple jest znikomy lub równy zeru a ich nastawienie skupia się tylko na braniu a nie tworzeniu. Jesteśmy świadomi, ze Ci Userzy którzy maja największy wkład w tworzenie MA sami nie będą się zgłaszać - dlatego jest ta dodatkowa punktacja od Administracji Forum i Userow aby to tych skromnych tez nagrodzić.
P.S. Wcześniej nie znalazł się nikt na tym Forum kto chciałby uhonorować wkład Userów w MyApple lub środki własne czy pozyskiwane nie pozwalały na to.
arsaghar - wpłaty z dotacji (grupa Donator) oraz grupy PRO w 90% idą na całkiem inne cele niż nagrody (funkcjonowanie forum) o czym już wielokrotnie była tu rozmowa. To co zostaje, owszem jest czasami przeznaczane na nagrody ale i tak trzeba do tej kwoty jeszcze coś dołożyć. Reszta nagród jest przekazywana przez sponsorów którzy dają reklamy, grupę Biznes czy potrzeby samego dawania ... np. ja. Dzięki Forum sam przesiadłem się na maca chodź było mi to całkowicie niepotrzebne, dzięki Forum nauczyłem się wiele o Apple i za to jestem wdzięczny ... a to ze mnie stać na przeznaczenie średnio 1000 czy 2000PLN miesięcznie to już moja sprawa. Jeśli uznam, ze nie chce tego już robić to tez będzie moja indywidualna decyzja - ale i tak wiem, ze za moment odezwały by się głosy krytyki ze MyApple spada na dno bo już nie ma konkursów z nagrodami albo są sporadycznie lub narody to żenada bo ich wartość to np. 100PLN
Grupy wspierające Forum tez sa doceniane - a i tak często inni piszą posty typu: ,,...mam nadzieje, ze kolejny konkurs nie będzie tylko dla grupy PRO czy Donator...,, i nikt wtedy nie napisze, ze to przecież oni płaca składki na Forum i w/z tym coś im się chyba należy za to ???? Temat ten jest natomiast poruszany często w sytuacjach nieadekwatnych do tematu jaki jest prowadzony (np. teraz). Jeśli ktoś ma odwagę napisać: Konkursy są do du... to niech tez ma odwagę napisać, ze w takich konkursach nie ma zamiaru brać więcej udziału .... niech pokaże czy ma odwagę, czy tylko stać go na krytykę a jakby co to będzie pierwszym w kolejce po nagrody.
P.S. Nikt sobie tu nie zaszkodzi - no chyba, ze napisze otwarcie: NIE CHCE BRAĆ UDZIAŁU W KONKURSACH !!! a za jakiś czas będzie sobie pluł w brodę, ze jego zgłoszenie konkursowe zostanie odrzucone z uzasadnieniem : ,,Zrezygnowałeś z chęci uczestnictwa,,

#10 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 września 2008 - 18:16

Boże, człowieku, no jak dziecko. Małe dziecko.

Napisali, że konkurs nie jest zbyt dobry (nota bene zgodnie z prawdą, bo wcześniej też ludzie pisali poradniki, bez takiej zachęty. Ja sam napisałem 2, i nie zamierzam czerpać z tego korzyści, zrobiłem to, bo pojawiały się o to tematy na forum). To teraz Obrażony Pytong znajdzie ujście dla swoich emocji w takim temacie?


Jestem za Pytongiem, co prawda, trochę emocji widać w tym temacie ale, jeżeli pakujesz w to pracę i kasę (to czyt. myapple.pl przyp. autora) to ciągłe narzekanie użytkowników na wszystko może naprawdę wkurzyć. Postaw się na miejscu administratorów...

Skoro starają się coś zrobić, to nie utrudniajmy im tego...

BTW Blade_ czy moglibyście zrobić listę z tymi pomysłami? Może Byli by chętni, aby się czegoś podjąć.

#11 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 15 września 2008 - 18:53

JedrekMac - dzięki, widzę ze jako jeden z nielicznych rozumiesz o co mi chodzi. Nie zaprzeczam, ze nerwy mi trochę puściły ale to efekt nieprzespanej nocy (położyłem się dziś o 6 rano a do firmy musiałem jechać na 9:00)
Nie da rady zadowolić wszystkich - prawdopodobnie jakbyśmy rozdawali np. Mercedesy S klasy tylko za to, że ktoś jest zalogowany na Forum to też znaleźliby sie niezadowoleni, że to do kiltu bo wszyscy dostali i teraz w ich mieście jeździ 30 takich mesiow a nie tylko ich .... albo że czemu Mercedes a nie Hummer i że oni takim badziewiem jeździć nie maja zamiaru.
Co do listy z pomysłami - właśnie ja spisujemy i mamy nadzieje, że Userzy w tym też uczestnicy konkursu pomogą Nam w ich wdrożeniu i realizacji.

#12 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 września 2008 - 19:47

Podpisuję się pod propozycją JędrkaMac'a - stworzenia listy nieopisanych zagadnień. Mam dostęp do Mac'a wyłącznie w pracy, co przekłada się na wiedzę raczej wąską, czyli programy specjalistyczne, a o wielu funkcjach samego OS X'a zbyt wiele nie wiem. Stąd trudno mi "wymyślić" o czym mógłbym napisać, jaki "zakamarek duszy" Mac'a rozjaśnić. Lista to je ono :)

#13 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 września 2008 - 20:01

[COLOR=Gr
Nie da rady zadowolic wszystkich - prawdopodobnie jakbysmy rozdawali np. mercedesy S klasy tylko za o, ze ktos jest zalogowany na Forum


ja bym nic do takiego pomysłu nie miał... ;)

#14 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 15 września 2008 - 22:44

Ty nie ...ale na 100% znalazłby się jakiś niezadowolony że np. tapicerka nie w tym kolorze ...

#15 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2008 - 23:20

Tylko rozróżnijmy krytykę merytoryczną od czepialstwa się dla zasady. Nic więcej IMO tu nie jest potrzebne, jesteśmy dorośli i nikt nie powinien skakać nikomu do oczu... Co do udziału w konkursach na MA, z zasady nie biorę udziału w takich akcjach. Ale gdyby przypadkiem coś udało się wygrać, to dlaczego by nie;)

#16 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 16 września 2008 - 14:43

Krytyka merytoryczna zawsze mile widziana - nikt nie jest doskonały i jego spojrzenie na dana sprawę nie musi być jedyne i słuszne. Problem ,,czepiania się,, dla samej zasady - przemilczę ...

#17 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 29 września 2008 - 18:42

ja bym nic do takiego pomysłu nie miał... ;)


No co Ty?
Mercedes? W dresie chodzisz?

Lexus lub Jaguar.
Biały koniecznie! ;)

Co prawda nie wiem po co mi, bo mam auto, ale jak dają to się bierze, hehe.

#18 kakadu

kakadu
  • 117 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 września 2008 - 19:03

Ja mam do tego takie podejście. Jeśli jest konkurs to dobrze że jest. Zawsze ktoś może coś wygrać. Za darmo. Ja rozumiem, komuś się nie podoba nagroda, czy formuła konkursu to nie bierze w nim udziału. Ale pomyślcie - fajne wydarzenie (premiera nowego Macbooka) i ktoś powie że nie chce kolejnego "dennego" konkursu. I redaktorzy MA weźmie sobie to do serca i zamiast nowego Macbooka Pro jako główna nagrodę, będzie podwyżka dla moderatorów. W ten sposób "narzekacze" niweczą całą energię i pasję ludzi którzy chcą zrobić coś fajnego dla ludu. To nie jest przyjemne.

#19 blackdog

blackdog
  • 205 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 29 września 2008 - 19:05

Osobiście nie mam nic przeciw konkursom. Niech sobie będą, a jak mi się nie będzie podobał to po prostu nie wezmę w nim udziału i to wszystko. Jednak jeżeli wezmę udział to muszę zgodzić się z zasadami. Oczywiście uważam, że organizatorów nie zwalnia to z dbania o odpowiedni poziom konkursu, ale to oczywiste, jak mi się coś nie podoba to wychodzę i nie zawracam innym d.. z tego powodu. Wydaje mi się, cze czasami na tym forum za dużo jest marudzenia a mało konkretów. Przeczytałem zasady ostatniego konkursu, nie pasowało mi i nie wziąłem udziału, będzie następny - zobaczymy.

#20 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 29 września 2008 - 19:15

No co Ty?
Mercedes? W dresie chodzisz?

Lexus lub Jaguar.
Biały koniecznie! ;)

Co prawda nie wiem po co mi, bo mam auto, ale jak dają to się bierze, hehe.

Lexus to Toyota :) ...

#21 kkowalski

kkowalski
  • 364 postów

Napisano 29 września 2008 - 19:18

Podobno nie ma glupich pytan ... sa tylko glupie odpowiedzi :)


Jest to najbardziej bzdurna teoria (nie mówię, że to Ty ją wymyśliłeś) jaką słyszałem, jest mnóstwo głupich pytań, odpowiedzi również, co oczywiście nie znaczy,*że nie należ pytać :)

#22 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 29 września 2008 - 19:19

Osobiście nie mam nic przeciw konkursom. Niech sobie będą, a jak mi się nie będzie podobał to po prostu nie wezmę w nim udziału i to wszystko. Jednak jeżeli wezmę udział to muszę zgodzić się z zasadami. Oczywiście uważam, że organizatorów nie zwalnia to z dbania o odpowiedni poziom konkursu, ale to oczywiste, jak mi się coś nie podoba to wychodzę i nie zawracam innym d.. z tego powodu. Wydaje mi się, cze czasami na tym forum za dużo jest marudzenia a mało konkretów. Przeczytałem zasady ostatniego konkursu, nie pasowało mi i nie wziąłem udziału, będzie następny - zobaczymy.

No i to jest ,,normalne,, podejście do sprawy ... a tak na marginesie :roll: nikt się nie zgłosił z jednoznaczna decyzja ze nie chce brać udziału w konkursach wiec temat chyba trzeba zamknąć...

#23 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 września 2008 - 20:00

No i to jest ,,normalne,, podejście do sprawy ... a tak na marginesie :roll: nikt się nie zgłosił z jednoznaczna decyzja ze nie chce brać udziału w konkursach wiec temat chyba trzeba zamknąć...

to kiespki pomysł, niech będzie, jeżeli ktoś, kiedyś, gdzie, jakoś, skądś, będzie chciał nam przekazać, że on kategorycznie nie chce brać udziału w konkursach myapple to tu czeka dla niego miejsce, a tak na marginesie, to temat mi się podoba, będzie co linkować jak ktoś zacznie na konkursy narzekać ;)

#24 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 29 września 2008 - 20:51

[...] jeżeli ktoś, kiedyś, gdzie, jakoś, skądś, będzie chciał nam przekazać, że on kategorycznie nie chce brać udziału w konkursach myapple to tu czeka dla niego miejsce [...]


Tacy zawsze się znajdą - oni się na kamieniu rodzą... ;)

Zatem: wątek stanowczo powinien pozostać! :D

#25 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 30 września 2008 - 12:29

Ok to niech sobie wisi ... :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych