Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.1 3G] sms od kontaktu z dwoma numerami - z ktorego nr przyszedl sms?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 14 września 2008 - 09:05

No wlaśnie. Mam zapisanych w książce kilku znajomych, którzy mają dwa numery telefonów. Jak wiadomo, niektóre sieci oferują pakiety sms do wszstkich sieci, więc nie zawsze osoba do której pisze sms'a odpisuje mi z tej samej sieci. Co się dzieje kiedy ja odpisuje na takiego sms'a otrzymanego z innej sieci? Zostaje wysłany na numer, na który był wysłany mój pierwszy sms z całej konwersacji czy na numer z ostatnio odebranego sms'a (na który płacę drożej, bo do innej sieci nie mam pakietu). Jak wogóle poznać z jakiego numeru przyszedł sms? Dodam, że jeśli mam kontakt o nazwie,np. Robert i przypisane do niego 2 numery, to niezależni z którego mi wyśle oczywiście sms'a dostaje od Robert - wiadomo, ale jak poznać z którego numeru i na który numer odpisuje? edit: Ok, sprawdziłem. Wziąłem dwie komórki, zapisałem ich numery w iPhone pod jednym kontaktem. Wysłanie sms'a z obu komórek skutkuje tym, że w katalogu z sms'ami są DWIE KONWERSACJE Z n/w już ROMANEM A po czym poznać która konwersacja jest z którego numeru ? W sms'ie już klikamy w kontakt i numer, z którego przyszedł sms jest podświetlony na niebiesko.

#2 Zu-Kow

Zu-Kow
  • 137 postów
  • SkądŚwidnik

Napisano 14 września 2008 - 09:12

hmmm może to głupie rozwiązanie ale wciśnij połącz i zobacz z którym numerem zacznie łączyć

#3 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 14 września 2008 - 09:31

Idąc za w/w przykładem...łączy z Robert...to jeszcze gorsze niż wysłać sms'a, bo teraz nie wiadomo czy rozmawiam za darmo w ramach pakietu do mojej sieci czy płacę dzwoniąc do innej sieci. edit: Jak wcisne Kontakt (będąc na danej konwersacji smsowej) i wtedy wiadomość, to pyta mnie na jaki numer ma wysłać :) Jednak jak odpisze bez przeprowadzania powyższego, to nie mam pojęcia na który.

#4 Klimer

Klimer
  • 848 postów

Napisano 14 września 2008 - 09:39

na logikę to powinno odpowiadać na numer z którego przyszedł sms

#5 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 14 września 2008 - 09:45

Ok, sprawdziłem. Wziąłem dwie komórki, zapisałem ich numery w iPhone pod jednym kontaktem. Wysłanie sms'a z obu komórek skutkuje tym, że w katalogu z sms'ami są DWIE KONWERSACJE Z w/w już ROMANEM :) A po czym poznać która konwersacja jest z którego numeru ? W sms'ie już klikamy w kontakt i numer, z którego przyszedł sms jest podświetlony na niebiesko.

#6 massmix

massmix
  • 47 postów
  • SkądWarszawka

Napisano 14 września 2008 - 09:52

To bardzo proste. Jesli dostajesz sms'a od Romana to odpowiadasz na ten sam telefon z ktorego wiadomosc zostala wyslana. Jesli chcesz sprawdzic z ktorego nr do Ciebie napisal Roman wchodzisz na sama gore konwersacji i klikasz w "kontakt" po wejsciu zobaczysz jego dane a na niebiesko bedzie podswietlony nr z ktorego wyslal Ci sms. Pozdrawiam

#7 pidipius

pidipius

    iOS Developer

  • 571 postów
  • SkądKatowice

Napisano 14 września 2008 - 10:59

Ja sobie radzę z tym tak, że każdy numer mam osobno. Może to trochę rozwiązanie niewygodne, ale pewne.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych