Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kto dostarcza na terenie Polski?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 jakub

jakub
  • 29 postów

Napisano 04 lipca 2006 - 13:01

Witam, czekam właśnie na mojego MB Pro, kupiłem w stanach nówkę, wysłany jako gift itp. Wysłał go USPS Express Mail, niby powinien iść 3-5 dni, dziś mija tydzień (wysłał go we wtorek, w środę jak sprawdzałem był już na lotnisku w San Francisco) a paczki nie ma. Zastanawiam się kto dostarcza przesyłki na terenie naszego kraju? Poczta Polska czy może jakiś inny przewoźnik? I wie ktoś może jak to jest, gdy sprzęt trafi na cło? Odsyłają go do najbliższego mi urzędu i wysyłają świstek? Ile idzie taki papierek informacyjny? O cło się nie boję, bo jest naliczane od wartości podanej w deklaracji, a tam mam albo $20 albo $100. Pozdrawiam,

#2 Monk

Monk
  • 354 postów
  • SkądWrocław / Gliwice / Przemyśl

Napisano 04 lipca 2006 - 13:13

Jako gift to chyba nie ma cła, przynajmniej tak mi się wydawało... Kiedyś kupiłem koszulkę weezera na ebayu to mi jakiś miesiąc wędrowała, ale z tego co wiem to głównie była wina gościa...

#3 jakub

jakub
  • 29 postów

Napisano 04 lipca 2006 - 13:16

Ale listonosz z Poczty Polskiej Ci ją dostarczył czy jakaś inna firma? Chodzi mi właśnie o to kto dostarcza na terenie Polski paczki nadane w USPS. Ta poszła eksperem który ma wymogi 3-5 dni :) Dziś niby jest 5 dzień (roboczy).

#4 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 04 lipca 2006 - 13:17

Z cłem to jest tak, że zależy jak paczkę opisał wysyłający i czy jest ubezpieczona. Poszukaj na forum, pełno było takich tematów!

#5 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lipca 2006 - 13:18

poczta polska jesli to bylo wyslane via USPS czyli United States Postal Service jezeli masz podana wartosc na paczce to od tej wartosci nalicza ci VAT czyli wiec twoj macbook zatrzymal sie w warszawie w urzedzie celnym niedaleko ulicy Puławskiej gdzies na południowej czesci wawy ja tak mialem jak mi napisali wartosc paczki a musisz doliczyc 22% vatu i albo sam zaplacisz za towar osobiscie w wawie albo skseruj swoj dowod osobisty i zadzwon do nich zeby wyslali ci za pobraniem z rzadana kwota do ciebie wrazie czego zglos sie do mnie wszystko ci objasnie GG 3400313

#6 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 04 lipca 2006 - 13:21

Najprawdopodobniej będzie to u nas Poczta Polska. Niestety mam dość negatywne doświadczenia z zakupami z amerykańskiego eBay'a, gdzie kilka listów było właśnie wysłanych za pomocą USPS. Część paczek doszła bardzo szybko, ale na jedną czekałem ponad miesiąc, a jedna niestety zaginęła. Oczywiście podochodziły śmieszne drobiazgi, ale spory box z płytami Johnnego Casha zaginął - znaczy się ukradli :( i to najprawdopodobniej u nas. Trzymam kciuki za twoją przesyłkę i musisz się uzbroić w cierpliwość.

#7 jakub

jakub
  • 29 postów

Napisano 04 lipca 2006 - 13:26

O cło i vat sie nie boję - wartość jest taka jak powiedziałem 20 albo 100$. Więc mógłbym nawet zapłacić cło - to chyba by oznaczało, że miałbym gwarację na Polskę, prawda? Paczka jest ubezpieczona na eBay (płatność przez PayPal) więc w razie czego będę się sądzić. Wydaje mi się, że lada dzień (może nawet dziś po południu) powinna przyjść - w końcu wykupiłem konkretną usługę (USPS Express Mail). A jak zostanie zatrzymana to ile idzie kwitek z urzędu celnego? :)

#8 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 04 lipca 2006 - 13:36

Tak, wtedy miałbyś gwarancję na Polskę.

#9 Monk

Monk
  • 354 postów
  • SkądWrocław / Gliwice / Przemyśl

Napisano 04 lipca 2006 - 13:47

ja tak mialem jak mi napisali wartosc paczki a musisz doliczyc 22% vatu


No ja miałem dziwnie bo listonosz mi dostarczył do rąk bez wizyty w urzędzie i naliczania cła, ale może od pewnych kwot (nie pamiętam dokładnie ale około 20$) nie naliczają....

#10 jakub

jakub
  • 29 postów

Napisano 04 lipca 2006 - 13:52

No ja miałem dziwnie bo listonosz mi dostarczył do rąk bez wizyty w urzędzie i naliczania cła, ale może od pewnych kwot (nie pamiętam dokładnie ale około 20$) nie naliczają....


Do 90 zł nie są clone przesyłki.

#11 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 04 lipca 2006 - 13:54

O cło i vat sie nie boję - wartość jest taka jak powiedziałem 20 albo 100$. Więc mógłbym nawet zapłacić cło - to chyba by oznaczało, że miałbym gwarację na Polskę, prawda? Paczka jest ubezpieczona na eBay (płatność przez PayPal) więc w razie czego będę się sądzić. Wydaje mi się, że lada dzień (może nawet dziś po południu) powinna przyjść - w końcu wykupiłem konkretną usługę (USPS Express Mail). A jak zostanie zatrzymana to ile idzie kwitek z urzędu celnego? :)


Ty naprawdę sądzisz, że w urzędzie celnym pracują ćwierćmózgie małpy żeby uwierzyć w wartość komputera na 20$ czy 100$? Jak się trafi kontrola Twojej paczki to dostaniesz wezwanie z UC do przedstawienia rachunku zakupy czy cos, bo zachodzi podejżenie zaniżenia wartości - a wtedy albo łamiesz prawo i preparujesz dokumenty albo płacisz od rzeczywistej wartości + koszty przesyłki.
A przesyłkę dostarczy prawdopodobnie pocztex.

#12 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lipca 2006 - 14:08

ja miałem 100$ napisane na paczce i doliczyli mi 22% vatu a list szedł do mnie mimo ze pocztexem to az tydzien czasu gdzie moja miejscowosc Bielsk Podlaski jest w odleglosci max 200Km a co do sprawdzenia wartosci laptopa to na 100% nie sprawdza tylko uwieza ze to jest tyle warte tylko zadzwon do nich i powiedz ze jest to uszkodzony złom i na wal ściemy dla nich ja tak zrobilem i w ciagu tygodnia bez zadnych problemow mi odeslali paczke dla mnie paczka nie zginela ani razu aha i nigdy nie bierz przesylki EMS bo to zbedne wydawanie kasy i tak dojdzie dopiero po tygodniu albo max po 2 tygodniach a taka sama opcje lecz duzo tansza masz via AirMail

#13 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 04 lipca 2006 - 14:14

4. Na forum zabronione jest: (...)
e. rozpowszechnianie informacji stanowiących pomoc w dokonywaniu czynności niezgodnych z obowiązującym prawem


A ja mam osobiście nadzieję, że nałożą vat i jeszcze jakiś dodatkowy podatek od żałosnego cwaniactwa.

#14 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lipca 2006 - 14:18

VAT na 100% ale podatek nie bo laptopy nie są oclone pytałem sie w urzedzie celnym

#15 jakub

jakub
  • 29 postów

Napisano 04 lipca 2006 - 14:18

Marna twa nadzieja :P Jak dojdzie to dam znać co się działo i jakei są rezultaty. O vat się nie obawiam, mógłbym nawet zapłacić od tych $100 - miałbym gwarancję. A jak nie naliczą to też dobrze... w każdym bądź razie Lack nie będzie miał powodów do zadowolenia (typowy polaczek).

#16 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 04 lipca 2006 - 14:27

VAT na 100% ale podatek nie bo laptopy nie są oclone pytałem sie w urzedzie celnym


Wiem, że nie są, dlatego piszę o podatku od żałosnego cwaniactwa.

Jak dojdzie to dam znać co się działo i jakei są rezultaty. O vat się nie obawiam, mógłbym nawet zapłacić od tych $100 - miałbym gwarancję. A jak nie naliczą to też dobrze... w każdym bądź razie Lack nie będzie miał powodów do zadowolenia (typowy polaczek).


Więcej takich cwaniaczków i tak się skończą Polskie zakupy za granicą.
Chciałbym się pośmiać razem z Sadownikami jak Ci MacBook siądzie z gorąca a Ty przyniesiesz kwitek z UC na 22$ Vatu...

#17 kamilus

kamilus
  • 81 postów

Napisano 04 lipca 2006 - 14:59

Lack: już Cię nie lubię. Wszędzie na siłę narzucasz swoje zdanie. Zauważ jednak, iż VAT w Polsce należy do najwyższych. Gwoli ścisłości - mam iPoda zakupionego w UK, gdzie VAT na tego typu produkty wynosi 9%. U nas jednak daje się różne stawki vatu - 0 na podstawowe żarcie, 7 na leki i słodycze oraz 22 na sprzęt. IMHO bzdura. Powinna być jedna jednolita stawka - i wcale nie taka jaką proponowali POpaprańcy. Nastała era globalnego handlu i do oclenia powinny iść tylko produkty przeznaczone na dalszy handel. I jeśli jakub sprzeda ów laptop w przeciągu pół roku to będzie musiał przecież zapłacić podatek dochodowy. Więc na czym polega Twoje zmartwienie? Na tym, że pan henio nie dostanie renty na kolejne butelki z tanim winem? Tutaj wejdę już w sferę polityki - ale IMHO państwo nie powinno żerować na średnio-zamożnych tylko przestać utrzymywać "kiepskich) (gwoli wyjaśnienia określenie zaczerpnięte z pewnego polskiego serialu). Niech się gnoje uduszą we własnych żygowinach albo nauczą pracować.

#18 jakub

jakub
  • 29 postów

Napisano 04 lipca 2006 - 15:01

No i co z tego? Jak mi padnie to oddam do naprawy. Ale nikt nie będzie miał powodu nazwać mnie typowym polaczkiem lub psem ogrodnika.

#19 Conrad

Conrad
  • 376 postów

Napisano 04 lipca 2006 - 15:04

Lack skoro się "podpierasz" regulaminem, to może przeczytaj poprzedni © podpunkt punktu 4, który cytujesz. Poza tym pisanie "...typowym czarnuchem z Nigerii..." jest nieeleganckie i obraźliwe.

#20 jakub

jakub
  • 29 postów

Napisano 04 lipca 2006 - 15:09

Dajcie spokój, ludzie z dyskusją wychodzą, a polaczek Lack potrafi tylko zazdrościć, źle życzyć i obrażać ludzi. Szkoda czasu. Myślicie, że jakbym zadzownił do urzędu clenego i spytał się czy paczka została zatrzymana czy już poszła otrzymam odpowiedź? P.S. Proszę Lacka o niewypowiadanie się w tym temacie. Pokazałeś już czym jesteś.

#21 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 04 lipca 2006 - 15:15

Na pewno by ci takiej odpowiedzi udzielili! W końcu od tego mają telefon :) Ale czy ja wiem czy jest sens dzwonić.. uzbrój się w jeszcze trochę cierpliwości.

#22 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 04 lipca 2006 - 15:19

Lack: już Cię nie lubię. Wszędzie na siłę narzucasz swoje zdanie. Zauważ jednak, iż VAT w Polsce należy do najwyższych. Gwoli ścisłości - mam iPoda zakupionego w UK, gdzie VAT na tego typu produkty wynosi 9%. U nas jednak daje się różne stawki vatu - 0 na podstawowe żarcie, 7 na leki i słodycze oraz 22 na sprzęt. IMHO bzdura. Powinna być jedna jednolita stawka - i wcale nie taka jaką proponowali POpaprańcy.


Gwoli ścisłości, to podstawowa stawka VATu wynosi 17,5%. Z resztą się zgadzam.

Nastała era globalnego handlu i do oclenia powinny iść tylko produkty przeznaczone na dalszy handel. I jeśli jakub sprzeda ów laptop w przeciągu pół roku to będzie musiał przecież zapłacić podatek dochodowy. Więc na czym polega Twoje zmartwienie? Na tym, że pan henio nie dostanie renty na kolejne butelki z tanim winem? Tutaj wejdę już w sferę polityki - ale IMHO państwo nie powinno żerować na średnio-zamożnych tylko przestać utrzymywać "kiepskich) (gwoli wyjaśnienia określenie zaczerpnięte z pewnego polskiego serialu). Niech się gnoje uduszą we własnych żygowinach albo nauczą pracować.


Na tym, że koleś umyślnie próbuje złamać prawo, obnosi się z tym a wrazie problemów chce zrzucić odpowiedzialność na sprzedającego (wykorzystując ochronę paypal).
Sam kupuje często sprzęt za granicą, ale mam na tyle godności osobistej żeby nie przedstawiać tak roszczeniowo cwaniackiej postawy typu "jestem wyjątkowy, ucieśniony przez państwo i mi się należy". Jakub pytał się już wcześniej przed sprowadzeniem, odpowiadałem na jego pytania zgodnie z prawdą i skończyło się na pretensji, że Urząd Celny utrudnia mu złamanie prawa.

Lack skoro się "podpierasz" regulaminem, to może przeczytaj poprzedni © podpunkt punktu 4, który cytujesz. Poza tym pisanie "...typowym czarnuchem z Nigerii..." jest nieeleganckie i obraźliwe.


To było tylko dla wyróżnienia kompleksu polaczka który jakub przywołał i ostatniej modzie na zakupy internetowe w Nigerii, która kończy się kategorycznymi odmowami wysyłki do tego kraju na ebayu i pochodnych.

Dajcie spokój, ludzie z dyskusją wychodzą, a polaczek Lack potrafi tylko zazdrościć, źle życzyć i obrażać ludzi. Szkoda czasu. Myślicie, że jakbym zadzownił do urzędu clenego i spytał się czy paczka została zatrzymana czy już poszła otrzymam odpowiedź?


Naprawdę masz taki kompleks ojczyzny? Czego mam Ci niby zazdrościć? Jakbyś sobie najnowszą corvetę czy vipera z us sprowadzał to być może, a nie jakiś przyziemny komputerek...
Urząd celny listownie się z tobą skontakuje jak ma jakieś wątpliwości co do podatków. Jeśli nie ma to po prostu pójdzie dalej pocztą z nałożonymi już podatkami (np od tych 100$) i zapłacisz przy odbiorze + 20 zł za pośrednictwo PP. Mi ostatnio UC przesyłke listowną przetrzymał miesiąc, wysyłając w tym czasie 3 listy polecony, z których doszedł dopiero ostatni.

Na pewno by ci takiej odpowiedzi udzielili! W końcu od tego mają telefon :) Ale czy ja wiem czy jest sens dzwonić.. uzbrój się w jeszcze trochę cierpliwości.


Szczerze bym wątpił. Nie bez racji IMHO pracownicy urzędów państwowych lubią się w takich sytuacjach podpierać ustawą o ochronie danych osobistych.

#23 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 lipca 2006 - 15:53

Lack skoro się "podpierasz" regulaminem, to może przeczytaj poprzedni © podpunkt punktu 4, który cytujesz. Poza tym pisanie "...typowym czarnuchem z Nigerii..." jest nieeleganckie i obraźliwe.


Dlatego zostało wyedytowane. I z tego miejsca i z innego gdzie tekst był równie na poziomie. Lack, pracujesz na bana. Na tym forum nikt nie będzie pisał pogardliwie o ludziach innej rasy lub narodowości. Zostaw sobie takie "błyskotliwe" żarciki na spotkanie przy piwie.

#24 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 04 lipca 2006 - 15:57

Dlatego zostało wyedytowane. I z tego miejsca i z innego gdzie tekst był równie na poziomie. Lack, pracujesz na bana. Na tym forum nikt nie będzie pisał pogardliwie o ludziach innej rasy lub narodowości. Zostaw sobie takie "błyskotliwe" żarciki na spotkanie przy piwie.


Wzruszająca troska o murzynów, szkoda, że chybiona, o czym wyżej pisałem. Rozumiem, że obrzucanie kogoś od polaczków jest jak najbardziej błogosławione przez moderatorstwo?

#25 jakub

jakub
  • 29 postów

Napisano 04 lipca 2006 - 15:58

O, tracking mojej przesyłki został apdejtnięty :) * Out of Foreign Customs, July 02, 2006, 5:02 am, POLAND * Arrived Abroad, July 01, 2006, 7:52 pm, POLAND * International Dispatch, June 28, 2006, 9:46 am, SAN FRANCISCO AMC * Enroute, June 28, 2006, 9:46 am, SAN FRANCISCO, CA 94128 * Enroute, June 27, 2006, 5:29 pm, OAKLAND, CA 94615 * Enroute, June 27, 2006, 1:44 pm, ALAMEDA, CA 94501 czyli jak rozumiem ostatni (czyli tutaj pierwszy) punkt to przesyłka jest już za urzędem celnym.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych