Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[1.1.4 2G] Zmiana permisions bez WiFi, jak?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rastafaraj

Rastafaraj
  • 8 postów

Napisano 05 września 2008 - 21:52

Witam Zakupiłem wczoraj Iphone starszej generacji i od razu przepraszam jeśli pominąłęm wątek na forum odnoszący się mojego problemu ale naprawdę szukałem długo. Otóż problem mam z wgrywaniem aplikacji third parties na mój telefon z dysku twardego mojego komputera w którym nie posiadam WIFI. Potrafię zgrać aplikacje .app na dysk iphone i widzę je w menu wszystko jest ok. Problem że jak chcę je włączyć to mi sie wieszają i wraca mi do meny- pokazuje się tylko ekran startowy dajmy na to gry. Wyczytałem na forum że może być to kwestią tych właśnie permissions, które muszą być ustawione na 755. Ściągnołem sobie dwa programy do zmiany tego Squid i Mobile Finder ale w obu moje zmiany permissions nie są zachowywane... Proszę o pomoc, podobno zrobi się to z poziomu komputera. Bez problemu wiem jak zrobić to WINSCP ale to wymaga WIFI Admina moderatora proszę o przeniesienie tematu w odpowiednie miesce jeśli się pomyliłem (do wczoraj nie miałem pojęcia o tym forum ani o Iphone zupełnie nic) Pozdrawiam

#2 adrianopel

adrianopel
  • 1 451 postów

Napisano 05 września 2008 - 22:43

Jakoś ostatnio też ktoś pytał o to jak zmienić uprawnienia poprzez kabel i z tego co pamiętam nikt nie był w stanie pomóc bo podobno ani pcsuite ani wtyczka do TC nie dają takich możliwości. Jedyne wyjście jakie przychodzi mi do głowy to zainstalowanie terminala na iphonie i zrobienie tego za pomocą odpowiednich komend.

#3 Rastafaraj

Rastafaraj
  • 8 postów

Napisano 06 września 2008 - 00:26

dziękuje za odpowiedź! Jakiego terminala?

#4 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 września 2008 - 08:38

Zgodnie z postanowieniami opisanymi w wątku z zasadami umieszczania wpisów w dziale iPhone - Pomoc jestem zmuszony zamknąć Twój wątek.

Przeczytaj owe zasady i proszę zastosuj się do nich.
http://www.myapple.p...hone-pomoc.html

Wyślij do mnie Prywatną wiadomość z tytułem zgodnym z zasadami umieszczania wpisów jeśli chcesz, abym otworzył Twój temat.

Jeśli w ciągu następnych 48 godzin nie otrzymam od Ciebie żadnej wiadomości, temat zostanie usunięty.

Pozdrawiam.


---- Dodano 06-09-2008 o godzinie 11:16 ----
Otwarte.

#5 Rastafaraj

Rastafaraj
  • 8 postów

Napisano 12 września 2008 - 18:50

mam terminal ale jestem zalogowany na mobile, a rozumiem że muszę być na Root jak to zrobić na 2.0.2 ? Nie wiem czy mam openssh zainstalowane bo dopiero co zrobiłem jailbreaka

#6 danpos

danpos
  • 5 postów

Napisano 12 września 2008 - 19:36

Najprostszym sposobem jest zainstalowanie Iphone PC Suit - DAJE możliwość zmiany atrybutów !!! Ewentualnie z Cydii pobrać iCommandera.

#7 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 września 2008 - 20:02

Jest sposób na używanie WinSCP bez Wi-Fi.
Oto instrukcja (po angielsku, ale myślę, że nie powinno być problemów):

Requirements:

  • Open SSH installed through Installer or Cydia
  • iPhone Tunnel Suite
  • Latest version of. Net Framework
Functions:
  • Connecting via SSH to an iPhone / iPod Touch, all without the need of WiFi and with the need of only USB cable.
  • Client WinSCP integrated
  • Client Putty integrated

1. First, downloading it from here. http://www.makkiaweb...a/its_setup.exe

2. Install the program and execute it.

3. Launch SSH in iPhone / iPod as well. Make sure it is connected to your computer using the USB cable.

Dołączona grafika

4. You will find a screen that shows only 3 buttons like above, launch “iPhone Tunnel” that will establish a connection to your iPhone / iPod via the USB cable. A window titled “Launcher.exe” will open up. Let it remain open.

5. You can now use WinSCP and Putty or either transfer files or get terminal access to the iPhone.
Within this app, a WinSCP is present which is in Italian. There is already a profile called iPhone for the connection, then just click on connect (accedi Italian) to start the communication between the computer and the device.

Note: The WinSCP Client in the program is in Italian , but you can use your own, just set up as follows:

  • IP Address: 127.0.0.1
  • Port: 22
  • Username: root
  • Password: alpine

5. Now you are Connected. using WinSCP as if you were connected via WiFi , have fun!

The Credits for this guide should be to “iMakkie” in Italian.

One more thing, it works even if your iPhone is in sleep mode.



#8 Rastafaraj

Rastafaraj
  • 8 postów

Napisano 12 września 2008 - 20:18

Wow wreszcie coś sensownego! Dziękuje bardzo już się biorę do roboty, dam znać czy wyszło Pozdrawiam

#9 tomekpioro

tomekpioro
  • 60 postów

Napisano 21 września 2008 - 21:00

Mam problem ze zmianą permisions nie mam pojęcia jak to zrobić. Łączę się przez WinSCP z iP i nie ma problemu, ale w pewnej instrukcji napisane aby zmienić permisions na 755. Pozwolę sobie zacytować autora i może uzyskam od was jakąś podpowiedż. The problem is the 'iphonevideorecorder' file does not have execute permissions. To fix connect to iphone/ipod using SSH. At command prompt type > chmod 755 /Applications/VideoRecorder.app/iphonevideorecorder




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych