Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

logitech v470 i plynnosc... pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 05 września 2008 - 16:06

Witam. Jestem od kilku godzin wlascicielem myszki logitech v470. Dokucza mi troszke fakt, ze jak mysz zostawie na kilka sekund w bezruchu to po ponownym jej ruszeniu kursor przeskakuje, nie ma sladu ruchu, taki dziwny lag... Czy ktos ma to samo i jak temu zaradzic?

#2 ajfik

ajfik
  • 263 postów

Napisano 05 września 2008 - 21:35

Czy ktos ma to samo i jak temu zaradzic?


U mnie pomogło wyłącznie i ponowne włączenie myszki.

#3 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 05 września 2008 - 23:29

To nie pomaga niestety.

#4 sawyer1985

sawyer1985
  • 7 postów

Napisano 11 września 2008 - 20:30

mam dokladnie ten sam problem! czy ktos sie z tym uporal? na dodatek jak sie na chwile odstawi myszke to znika kursor:) jak znajde jakies rozwiazanie to napisze, ale mam wrazenie, ze pomimo myszka jest "Designed for Mac" ma jakies problemy z komunikacja z nim, a oprogramowanie jest tez nie do konca funkcjonalne. trzeba niezle sie natrudzic by ustawic na rolce wychylanej na boki przyciski wstecz i wprzod w przegladarce.

#5 Net

Net
  • 95 postów
  • SkądSopot

Napisano 11 września 2008 - 20:40

u mnie ten lag rowniez wystepuje.. moze to wynika ze specyfiki polaczenia bluetooth.. np. w celu oszczedzania baterii po pewnym okresie postoju myszka zawiesza polaczenie i po ponownym poruszeniu nawiazuje je ponownie i stad ten chwilowy lag.. na prawde nei wiem z czego to wynika, to tylko przypuszczenia..

ewentualnie mozna zadzwonic do serwisu logitecha - firmy FIX IT ( FixIT - Profesjonalne wsparcie techniczne ).. moze beda znali odpowiedz..

#6 ajfik

ajfik
  • 263 postów

Napisano 11 września 2008 - 21:11

moze to wynika ze specyfiki polaczenia bluetooth.. np. w celu oszczedzania baterii po pewnym okresie postoju myszka zawiesza polaczenie i po ponownym poruszeniu nawiazuje je ponownie i stad ten chwilowy lag..


Raczej nie, bo skoro by tak było to występowałby lag u wszystkich, a nie występuje.
U mnie nie ma żadnego laga, a mam właśnie Logitecha v470.
Owszem miałem drobne problemy z tą myszką, między innymi lagi i rozłączanie po chwili bezczynności.
Jednak wszystkie defekty udało się usunąć za pomocą LCC i ustawień w preferencjach systemu.
No i zaznaczam że jak się kombinuje z ustawieniami to myszkę trzeba zrestartować bo głupieje.

#7 sawyer1985

sawyer1985
  • 7 postów

Napisano 12 września 2008 - 13:47

Jednak wszystkie defekty udało się usunąć za pomocą LCC i ustawień w preferencjach systemu.
No i zaznaczam że jak się kombinuje z ustawieniami to myszkę trzeba zrestartować bo głupieje.


Jakie ustawienia to poprawiają? jestem nowym uzytkownikiem maca i nie za bardzo wiem co moze pomoc i gdzie co pozmieniac. ale orientuje sie w ustawieniach, wiec powiedz tylko ktorymi parametrami sie pobawic. Dzieki

#8 ajfik

ajfik
  • 263 postów

Napisano 12 września 2008 - 13:59

Jakie ustawienia to poprawiają? jestem nowym uzytkownikiem maca i nie za bardzo wiem co moze pomoc i gdzie co pozmieniac. ale orientuje sie w ustawieniach, wiec powiedz tylko ktorymi parametrami sie pobawic. Dzieki


Masz tylko 3 suwaki, jeden w LCC i dwa w systemowych ustawieniach myszy. Kombinuj aż uzyskasz pożądany efekt.

#9 sawyer1985

sawyer1985
  • 7 postów

Napisano 12 września 2008 - 14:22

Nie wiem czy o tym samym pozadanym efekcie mowimy. bawie sie z tymi suwakami i nic to nie daje oprocz zwiekszania czulosci muszki. mysz nadal po chwilowym bezruchu startuje z opoznieniem. sprobuje jeszcze zainstalowac usb overdrive.

#10 ajfik

ajfik
  • 263 postów

Napisano 12 września 2008 - 14:31

Nie wiem czy o tym samym pozadanym efekcie mowimy. bawie sie z tymi suwakami i nic to nie daje oprocz zwiekszania czulosci muszki. mysz nadal po chwilowym bezruchu startuje z opoznieniem. sprobuje jeszcze zainstalowac usb overdrive.


to chyba jednak nie o tym mówimy, myślałem że Ci za wolno chodzi, a Ty masz lagi. U mnie na to pomogło wyłączenie i włączenie myszki. Teraz nie mam żadnych opóźnień i nie instalowałem nic typu usb overdrive czy steer mouse.

#11 Net

Net
  • 95 postów
  • SkądSopot

Napisano 12 września 2008 - 14:40

chodzi o lag czyli chwilowe opoznienie, tzn mysz stoi bez ruchu przez jakis czas i jak ją przesuniesz to kursor na ekranie po chwili przeskakuje o to przesuniecie i pozniej juz dziala normalnie..

#12 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 13 września 2008 - 00:07

Oto odpowiedz: "Mysz Logitech v470 posiada funkcje oszczędności energii i ma dwa stopnie uśpienia. Pierwszy wstępny działa po kilku sekundach a następny po paru minutach. Logitech wprowadził taką funkcję do wszystkich urządzeń mobilnych bezprzewodowych do notebooków by klient mógł pracować kilka miesięcy na jednym komplecie baterii a nie kilka tygodni. Najdrobniejszy ruch myszą lub przyciśnięcie przycisku powoduje wzbudzenie myszy do pracy stąd te chwilowe zacięcie kursora. " Dostalem to od sprzedawcy na allegro.

#13 Net

Net
  • 95 postów
  • SkądSopot

Napisano 13 września 2008 - 10:21

czyli moje przypuszczenia z #5 się potwierdziły : )

#14 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 13 września 2008 - 10:30

Tak - to chyba na tyle w temacie :)

#15 delta9

delta9
  • 56 postów

Napisano 25 września 2008 - 22:12

Byłem w posiadaniu v470 przez jeden dzień. Z mojego punktu widzenia, lag występujący po 2-3 sekundach nie używania myszy jest nie do zniesienia i zaakceptowania. Tak jak design myszy jak najbardziej przypadł mi do gustu, tak lag przy każdej pauzie ruszania myszką wyprowadzał mnie z równowagi. Uwaga: nie wmawiajcie sobie, że można z tym żyć, aby usprawiedliwić kupno tej myszki! To naprawdę nie jest normalne zachowanie myszy. Co ciekawe, problem nie występuje na Windowsach. Osobiście wymieniłem v470 po jednym dniu testów na mysz Microsoftu (model 5000 dla notebooków), gdzie problem laga nie występuje. Minusem z kolei jest waga myszy m$ - jest trochę za lekka. Subiektywnie patrząc design myszy m$ jest gorszy od minimalistycznej mychy Logitecha. Przy okazji (a nie zdarza mi się to często) chciałbym wspomnieć o wzorowym zachowaniu ludzi z Vobis'a w Poznaniu, którzy bez słowa zwrócili mi pieniądze za v470 i pomogli zdobyć adres sklepu, w którym mysz Microsoftu aktualnie jest na stanie. Sądziłem, że będą problemy z wymianą itd. - nic bardziej mylnego, wszystko bez najmniejszego problemu, autentycznie się zdziwiłem :)

#16 Tehanu

Tehanu
  • 44 postów

Napisano 28 października 2008 - 02:07

Logitech V470 - BUBEL Mam ta sama mysz (napiszmy to jeszcze raz wyraznie: Logitech V470 ) i jest BEZNADZIEJNA! Wspomniane juz opoznienia w przemieszczaniu kursora wzrastaja wraz z iloscia "szybkich ruchow" myszka. Poprostu transmisja danych nie nadaza za przemieszczaniem sie myszki. W moim Macbook Pro dziala "troche" lepiej z lewej strony ale co z tego skoro jestem praworeczny ?? Dodam jeszcze ze oprogramowanie strujace pozostawia wiele do zyczenia. Ja niestety zgubilem dowod zakupu bo reklamowalbym do bulu. Przestrzegam wszystkich przed zakupem tego Logitechowego bubla :evil:

#17 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 29 października 2008 - 21:02

Tehanu: to jest najwyrazniej jakas wada myszki. Ja moge ruszac i skakac kursorem wszedzie z najwieksza predkoscia i jest wszystko ok. Jest to moim zdaniem swietna myszka!!! Jest oczywiscie maly lag gdy myszka sie usypia po kilku sekundach ale to normalne. W przeciwnym wypadku baterie padly by po tygodniu pracy.

#18 delta9

delta9
  • 56 postów

Napisano 29 października 2008 - 22:33

Jest oczywiscie maly lag gdy myszka sie usypia po kilku sekundach ale to normalne.

No właśnie to nie jest normalne. Normalne jest, że mysz reaguje na ruch w sposób płynny i nie ważne czy minęła sekunda czy 25 od ostatniego ruchu. Kupujesz akumplatory + ładowarkę i nie interesuje Cię że prąd ucieka.

#19 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 29 października 2008 - 23:29

No właśnie to nie jest normalne. Normalne jest, że mysz reaguje na ruch w sposób płynny i nie ważne czy minęła sekunda czy 25 od ostatniego ruchu. Kupujesz akumplatory + ładowarkę i nie interesuje Cię że prąd ucieka.


Coz jak kogos to wnerwia to jego sprawa. Ale jezeli nie denerwuje Cie zarywajace Expose pod leo to i to nie powinno przeszkadzac :rolleyes: Ja jestem zadowolony z tego i z tego mimo "wad" ;)

#20 delta9

delta9
  • 56 postów

Napisano 29 października 2008 - 23:56

Pewnie, jak to nie drażni to spoko. Ale wolę napisać wyraźnie co się dzieje z myszą, żeby ktoś się nie rozczarował zakupem.

#21 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 31 października 2008 - 01:04

Pewnie, jak to nie drażni to spoko. Ale wolę napisać wyraźnie co się dzieje z myszą, żeby ktoś się nie rozczarował zakupem.


Sam bylem w pierwszej chwili zmartwiony jednak producent mi odpisal ze to normalne wiec uznalem ze tak musi byc i basta. Powiedzmy jeszcze raz - w tej myszcze wystepuja lagi powstale poprzez uspienie myszki na czas deaktywacji wiekszy niz 4 sekundy. Lagi te objawiaja sie skokiem kursowa z jednej pozycji do drugiej w momencie obudzenia gryzonia ze snu.

#22 czesio

czesio
  • 213 postów
  • Skąd3Miasto

Napisano 06 listopada 2008 - 18:22

U mnie taki efekt występuje dopiero gdzieś w przedziale 10-15 sekund, dlatego nie wiem jak to możliwe, że podajecie czasy około 5 sekund. Ja jestem bardzo zadowolony z tej myszki i mogę polecić każdemu kto poszukuje zastępcy MM. Baterie trzymają mi już około 1,5 miesiąca, przy nierzadkim korzystaniu (wskaźnik baterii nawet nie drgnął), co dla MM jest czasem nieosiągalnym. Dodatkowo lepiej leży mi w ręce niż MM, która jest jakaś taka niska. Nie wspominając już o ciągłych problemach z czyszczeniem kulki, która po jakimś czasie, bez względu na traktowanie i tak całkowicie odmówi posłuszeństwa.

#23 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 08 listopada 2008 - 13:01

No wiesz, moze i 15 sekund ;) co za roznica. Bateria trzyma z pol roku lajtowo ale na wskaznik w system settings patrz z dystansem.

#24 adams007

adams007
  • 10 postów

Napisano 08 listopada 2008 - 18:03

Jestem użytkownikiem myszki V470, od wczoraj , największym problemem jest dla mnie brak płynności podcza spracy ta myszką. Na applowskiej pracowało mi sięlepiej, była bardziej dokładna, natomiast ta sama myszka na PC-cie pracuje całkiem inaczej, dokładniej, jest bardziej precyzyjna, są jakieś programy do ustawienia tej myszki.

#25 czesio

czesio
  • 213 postów
  • Skąd3Miasto

Napisano 08 listopada 2008 - 21:53

No wiesz, moze i 15 sekund co za roznica.


No dla mnie to spora różnica, ponieważ podczas pracy rzadko mam takie zastoje :P... ale nie ważne.
Co do programów to ja ustawiłem sobie wszystko w dołączonym oprogramowaniu i jest git, co prawda na początku było jakoś dziwnie ale teraz jest już dobrze.
Jest jeszcze program USB Overdrive i kilka innych, ale mnie wystarcza ten dołączony, ponieważ da się ustawić scroll'a (przechylanie oraz wciśnięcie) zarówno na akcje Expose, akcje w przeglądarkach internetowych lub też w Finder'ze.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych