Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

[2.0.2 2G] przy pomocy QuickPwn - nie ma sieci.


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 rzep

rzep
  • 574 posts

Posted 03 September 2008 - 18:53

Witam. Mialem iphona z wersja 1.1.3, wszedlem w DFU, restorowalem do 2.0.2. Odpalilem quickpwn na macu, telefon odblokowalo, ale mimo wpisania PINU po odpaleniu nie wlacza sie siec komorkowa. Co zrobic?

#2 sebik

sebik
  • 463 posts
  • SkądWarszawa

Posted 03 September 2008 - 21:45

bo z 1.1.x nie można przejść do 2.0.2 użyj winpwn (hasos o tym pisal) albo zaladuj soft 2.0 z bootneuter a nastepnie 2.0.2 i powinno byc ok

#3 LoBo

LoBo
  • 3695 posts
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Posted 04 September 2008 - 07:05

można przejść z 1.1.X na 2.X używając i QuickPWN i WinPWN, do wyboru do koloru, wystarczy zaznaczyć unlock iPhone

#4 sunlux

sunlux
  • 6 posts

Posted 04 September 2008 - 07:38

Witam, mam identyczną sytuację - nie widzi sieci komorkowej, wczoraj wykonałem Jailbreak świeżutkiego IPhone 3G z ery, zrobiłem to za pomocą winpwn-2.5-BETA 2 Setup.exe i iPhone1,2_2.0.2_5C1_Restore.ipsw (był w paczce) i iTunesSetup.exe (7.7.1.11). Zrobiłem to z pierwszą opcją na tak czyli aktywacją IPhone. Wszystko ładnie sie zainstalowało ale sieci komórkowej nie ma mimo wpisania pinu. Więc przywróciłem z poziomu iTunes 7 do oryginału, wykonał to, poprosił o aktywację dla Ery, wykonał prawidłowo, sieć jest Ery włącznie z połączeniem internetowym (oczywiście niestety był w tym momencie bez Jailbreak). Więc zrobiłem ponownie Jailbreak z użyciem programów jak wyżej ale tym razem nie zaznaczałem aby aktywował iPhone - efekt identyczny, operacja wykonała się prawidłowo ale po wpisaniu pina sieci komórkowej nie widzi. Co robie źle? Spotkał się ktoś z tym?

#5 LoBo

LoBo
  • 3695 posts
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Posted 04 September 2008 - 07:46

Witam,
mam identyczną sytuację - nie widzi sieci komorkowej,
wczoraj wykonałem Jailbreak świeżutkiego IPhone 3G z ery, zrobiłem to za pomocą winpwn-2.5-BETA 2 Setup.exe i iPhone1,2_2.0.2_5C1_Restore.ipsw (był w paczce) i iTunesSetup.exe (7.7.1.11).
Zrobiłem to z pierwszą opcją na tak czyli aktywacją IPhone. Wszystko ładnie sie zainstalowało ale sieci komórkowej nie ma mimo wpisania pinu.
Więc przywróciłem z poziomu iTunes 7 do oryginału, wykonał to, poprosił o aktywację dla Ery, wykonał prawidłowo, sieć jest Ery włącznie z połączeniem internetowym (oczywiście niestety był w tym momencie bez Jailbreak).
Więc zrobiłem ponownie Jailbreak z użyciem programów jak wyżej ale tym razem nie zaznaczałem aby aktywował iPhone - efekt identyczny, operacja wykonała się prawidłowo ale po wpisaniu pina sieci komórkowej nie widzi.

Co robie źle? Spotkał się ktoś z tym?


w 3G nie rób aktywacji iPhona i po problemie, aktywuj go standardowo

#6 dario321

dario321
  • 711 posts
  • Skądok.Radom

Posted 04 September 2008 - 08:45

dokladnie,nie zaznaczaj aktywacji.po jalibreaku aktywuj z poziomu iTunes.

#7 sunlux

sunlux
  • 6 posts

Posted 04 September 2008 - 09:09

Dziękuje, zadziałało. Dla pewności opiszę odpowiedzi jakie dałem w WinPwn 2.5 BETA, bo wszelkie opisy tutaj obrazkowe są do 2G a ja mam 3G z Ery 1. Expert : ON 2. iPhone 3G 3. 2.0.2 4. Do you want to activate the iPhone 3G? - No 5. Do you want to install TouTube activation? - No 6. Do you want to install Cydia? - Yes 7. Do you want to install Installer 4? - Yes 8. Do you want to resize the root partition? - No 9. Do you want to wipe data (restore will take longer)? - No 10. Do you want to use custom boot/restore logos? - No Plik iPhone1,2_2.0.2_5C1_Restore.ipsw mam na pulpicie więc WinPwn 2.5 BETA znajduje go automatycznie. Zmodyfikowany Custom-iPhone1,2_2.0.2_5C1_Restore.ipsw zapisuje w C:\TEMP A dalej zgodnie z opisem na ekranie wchodzimy w DFU, uruchamiam iTunes 7.7.1.11. I tu uwaga - iTunes musi mieć połączenie z internetem bo sprawdza przez internet typ iPhona i dopiero wtedy pokaże go na ekranie (dlatego są 2 małe okienka z wyborem gdzie potwierdzamy sprawdź) Wtedy iPhone pokaże się na ekranie i z wciśniętym klawiszem Shiftem klikamy lewym klawiszem myszy na Otwórz. Wybieramy nasz zmodyfikowany plik z np. C:\TEMP i dalej już trwa aktualizacja - około 5 minut. Po aktualizacji zamykamy iTunes, iPhone uruchamia się ponownie, wpisujemy pina, uruchamiamy iTunes, on go wykryje (równiez musi byc połączenie z internetem) i zapyta się czy aktuwować i pobrać ustawienia.... To wszystko, mi ruszył i zobaczył sieć Era. Dziękuje wszystkim za pomoc.

#8 rzep

rzep
  • 574 posts

Posted 04 September 2008 - 15:24

W Quickpwn nie mialem mozliwosci zaznaczenia odblokowania. Ale wystarczylo w koncu wgranie bootneutera i flash.

#9 Ultrasonic

Ultrasonic
  • 102 posts

Posted 04 September 2008 - 18:44

miałem ten sam problem pomimo iż 4. Do you want to activate the iPhone 3G? - No ale 5. Do you want to install TouTube activation? - Yes Okazuje się że obydwa powinny być na NO bo inaczej WinPWN coś chrzani. Dobrze jest też zrobić: 9. Do you want to wipe data (restore will take longer)? - Yes Masz wtedy pewność że po poprzednim sofcie nie zostały żadne preferencje.

#10 windowmaker

windowmaker
  • 1 posts

Posted 18 September 2008 - 08:46

Witam! Mam spory problem. A Dokładniej okienko z ustawieniami operatora sieci era (które powinno samo się pojawić) NIE POJAWIA SIĘ. Ostatnim razem pojawiło się ale wgrałem Jb 2.0.2 i już nic się nie pojawia. Tylko pyta czy zainstalować nowe oprogramowanie 2.1.0 którego nie chce. Próbowałem już wszystkiego.. Inne wersje iTunes, zmieniałem soft na 2.0.1 restartowałem kompa, telefon, wszystko co mi przyszło do głowy i nic. I szukając w internecie całymi dniami nie znalazłem osoby która ma podobny problem. Proszę POMOC bo nie wiem co mam teraz zrobić. Iść z tym do ery? Pozdrawiam, (załamany) Łukasz.

#11 dario321

dario321
  • 711 posts
  • Skądok.Radom

Posted 18 September 2008 - 08:52

o jakie okienko z ustawieniami operatora c chodzi??




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users