Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pinnacle Hybrid Pro Stick - EYETV 3.0 - PROBLEM !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 dawidf

dawidf
  • 29 postów

Napisano 02 września 2008 - 20:26

Witam,

zakupilem tuner USB Pinnacle Hybrid Pro Stick i oprogramowanie EYE TV 3.0 - komplet nie byl tani a co bardziej mnie martwi nie zbyt chce sie uruchomic.

Po zainstalowaniu EYE TV 3.0 komputer nie wykrywa tunera...

Przed zainstalowaniem oprogramowania tez go nie wykrywa a zgodnie z zapowiedziami na stornie ELGATO powinien bez problemu go znalesc.

Bede wdzieczny za szybka pomoc, dzieki !

Dawid.

---- Dodano 02-09-2008 o godzinie 19:29 ----
Przepraszam - cos sie zwiesilo i poszlo dwa razy.

Dawid.

#2 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 02 września 2008 - 22:30

A od kiedy to do Pinnacle Hybrid Pro Stick dodają EyeTV 3. Z tym urządzeniem sprzedaje się wyłącznie okrojoną wersję EyeTV Lite

#3 roslonp

roslonp
  • 295 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 września 2008 - 05:15

Ja mam taki zestaw i działa bez problemu, na twoim miejscu sprawdził bym na innym komputerze z windowsem czy ten tuner w ogóle działa.

#4 dawidf

dawidf
  • 29 postów

Napisano 03 września 2008 - 07:30

Tuner działa, sprawdzałem - EYE TV 3.0 kupiłem osobne w internecie. To jest model PCTV i na odwrocie urządzenia ma napisane 340E ? Nie wiem dlaczego ... Pozdrawiam ! Dawid

#5 Crs

Crs
  • 45 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 września 2008 - 07:51

Na stronie Elgato nie ma dokładnie wzmianki o wsparciu dla modelu 340e, patrz Compatible Peripherals. Wspominają tam np o 330e i o takim bez oznaczenia modelu, po prostu "PCTV Hybrid Pro Stick". Może ten Twój się nie łapie...

#6 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 03 września 2008 - 08:33

Ale Pinnacle Hybrid Pro Stick to właśnie 330e - takiego mam, EyeTV też 3.0 (może trochę wyższa wersja bo nie wiem jaka tam aktualizacja ostatnio była). I działa bez problemu.

#7 dawidf

dawidf
  • 29 postów

Napisano 03 września 2008 - 10:06

Już oddałem zakupiony sprzęt i zakupiłem na Allegro model 330E - mam nadzieje że teraz będzie dobrze. Dzięki wszystkim ! Dawid

#8 iSuperUser

iSuperUser
  • 8 postów

Napisano 03 września 2008 - 10:37

Mam pytanie czy ten tuner działa z windows? ponieważ z wyglądu chyba się nic nie rożni (oprócz koloru) z wersją do windows ?

#9 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 03 września 2008 - 11:12

Ale Pinnacle Hybrid Pro Stick to właśnie 330e - takiego mam, EyeTV też 3.0 (może trochę wyższa wersja bo nie wiem jaka tam aktualizacja ostatnio była). I działa bez problemu.


Są dwie wersje Pinnacle Hybrid Pro Stick. Pierwsza to po prostu Pinnacle Hybrid Pro Stick a druga Pinnacle Hybrid Pro Stick 330e.

#10 iSuperUser

iSuperUser
  • 8 postów

Napisano 03 września 2008 - 11:20

Mnie się wydaje że jest jedna wersja, różnią się jedynie kolorem i dołączonym oprogramowaniem

#11 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 03 września 2008 - 14:14

Mnie się wydaje że jest jedna wersja, różnią się jedynie kolorem i dołączonym oprogramowaniem


Tylko się Tobie wydaje. Zobacz sobie do Preferences.. -> Device to się dowiesz że się tylko Tobie wydaje. Modele te się różnią tak wieloma rzeczami że szkoda tu je wymieniać. Mają nawet inny procesor.

TO JEST Pinnacle Hybrid Pro Stick 330e

Dołączona grafika
Dołączona grafika

TO JEST Pinnacle Hybrid Pro Stick

Dołączona grafika

Wersja z białą obudową jest sprzedawana z wykastrowaną wersją EyeTV Lite. Ale ta wersja jest wyłącznie DVB.
Dołączona grafika

Czarna wersja tego tunera z EyeTV Lite pod nazwą Pinnacle Mac Hybrid Stick to dokładnie ten sam model co Pinnacle Hybrid Pro Stick 330e tylko z oprogramowaniem dla Maka i dwa razy droższy :(

Dołączona grafika

Dla ścisłości wszystkie te nazwy mają w sobie też zbitkę liter PCTV ale często pomijane nawet przez samo Pinnacle. A no właśnie firma jako taka już nie istnieje. Chodzi o Avid.

#12 iSuperUser

iSuperUser
  • 8 postów

Napisano 03 września 2008 - 15:15

To już sam nie rozumiem napisałeś ze to rożne modele a później że :

"Czarna wersja tego tunera z EyeTV Lite pod nazwą Pinnacle Mac Hybrid Stick to dokładnie ten sam model co Pinnacle Hybrid Pro Stick 330e tylko z oprogramowaniem dla Maka i dwa razy droższy"

Czyli że to te same modele

---- Dodano 03-09-2008 o godzinie 16:19 ----
Szukam jakiegoś tunera pod usb z DVB-T zarówno żeby działał pod Windows jak i osx (eyetv)
Czy znasz jakiś ?

#13 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 03 września 2008 - 16:01

Tak zestaw Pinnacle Mac Hybrid Stick (czarny) dla maka i zestaw Pinnacle Hybrid Pro Stick 330e dla windows zawierają w swoim składzie tuner (dongiel na USB) który fizycznie jest dokładnie tym samym urządzeniem w obu zestawach. Zestaw dla maka z okrojonym EyeTV kosztuje jednak ok 600 zł a wersja dla windows z oprogramowaniem wyłącznie dla windows ok 300 zł. Dlatego jedyne sensowne dla Ciebie rozwiązanie to kupić wersję Pinnacle Hybrid Pro Stick 330e dla windows i kupić pełne EyeTV 3 a nie jakieś Lite które jest tak okrojone że szkoda gadać. Pinnacle Hybrid Pro Stick 330e ma w sobie tuner analogowi i cyfrowy DVB. EyeTV 3 w pełni obsługuje wszystkie funkcje tego tunera dobrze sprawdziłem.
O masz pierwszy z brzegu opis ...
ABCKomputery.pl - Internetowy sklep komputerowy w Warszawie : Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick 330E - analogowo-cyfrowy (zew)

---- Dodano 03-09-2008 o godzinie 15:06 ----
I wtedy będziesz miał tuner działający pod MacOSX i pod windows.

#14 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 03 września 2008 - 16:06

Nie przesadzaj z tymi 600zł. W komputroniku 422zł: Pinnacle Systems TV for Mac Hybrid Stick USB 2.0

#15 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 03 września 2008 - 16:10

Nie przesadzaj z tymi 600zł. W komputroniku 422zł: Pinnacle Systems TV for Mac Hybrid Stick USB 2.0


To staniało ... na samym początku kosztował 680 zł. Mam gdzieś nawet drukowane oferty.

#16 iSuperUser

iSuperUser
  • 8 postów

Napisano 03 września 2008 - 17:32

jeszcze jest jedna kwestia
w opisie pisze ze obsługuje tylko MPEG-2 ale jak się domyślam to sprawa tylko kodeków aby obsłużył MPEG-4
jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia w Polsce obecnie nadaje się w DVB-T+ (czyli DVB-T z kodekiem MPEG-4) ale jest to tylko transmisja testowa i może się później okazać że będą nadawać w DVB-T2 a w tedy już nowe oprogramowanie nie pomoże.
Czy możne ktoś wie : Czy w Polsce będzie obowiązywał standard DVB-T+ (używany obecnie) czy tez DVB-T2 (jest już testowany w Londynie przez BBC, a sprzęt ma się pojawić w pierwszym kwartale 2009) ?

---- Dodano 03-09-2008 o godzinie 18:39 ----
Sądzę ze prawdopodobnie pierwsze multipleksy powstaną w DVB-T+ i w tym standardzie pozostaną, a kolejne już tylko w DVB-T2

---- Dodano 03-09-2008 o godzinie 18:46 ----
Znalazłem nowszy model tunera czyli Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick 340E

Czy ten tuner też jest identyczny z jakimś do Mac ?

#17 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 03 września 2008 - 18:31

jeszcze jest jedna kwestia
w opisie pisze ze obsługuje tylko MPEG-2 ale jak się domyślam to sprawa tylko kodeków aby obsłużył MPEG-4


MPEG-2 obsługuje sprzętowo swoim procesorem nie obciąża komputera. Inne formaty wymagają zajęcia procesora komputera.

jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia w Polsce obecnie nadaje się w DVB-T+ (czyli DVB-T z kodekiem MPEG-4) ale jest to tylko transmisja testowa i może się później okazać że będą nadawać w DVB-T2 a w tedy już nowe oprogramowanie nie pomoże.
Czy możne ktoś wie : Czy w Polsce będzie obowiązywał standard DVB-T+ (używany obecnie) czy tez DVB-T2 (jest już testowany w Londynie przez BBC, a sprzęt ma się pojawić w pierwszym kwartale 2009) ?
Sądzę ze prawdopodobnie pierwsze multipleksy powstaną w DVB-T+ i w tym standardzie pozostaną, a kolejne już tylko w DVB-T2


A co ty myślisz że jasnowidzów znalazłeś :D :D :D Najstarsi górale tego nie wiedzą. Teoretycznie ma być tak jak UE chce a będzie jak będzie.

Znalazłem nowszy model tunera czyli Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick 340E

Czy ten tuner też jest identyczny z jakimś do Mac ?


Ale ty masz tendencję do komplikowania sobie życia. Człowiek nasuszył sobie język a ten znowu swoje :( Jak chcesz ryzykować to rób co chcesz ja ci dobrze radziłem ...

#18 ASMagic

ASMagic
  • 15 postów

Napisano 05 października 2008 - 10:58

Trochę późna uwaga, ale może komuś się to przyda.
Używam zwyklego Pinnacle Hybrid Pro Stick, o tego:

Dołączona grafika

Jest to zwykła wersja, oryginalnie ze sterownikami tylko dla windows, mimo to na macbook 2.2 działa wyśmienicie z EyeTV, łącznie z pełną obsługą dołączanego do karty pilota. Choć kanały i głośność zmieniać można także przy pomocy zwykłego białego pilota do macbok-a.
W warszawie bez problemu działa dvb, także testowe programy HD. TVP HD wygląda na zewnętrznym monitorze HD rewelacyjnie, choć angażuje to ok 60% procesora. Także dźwięk jest wyśmienity, odtwarza bowiem, wyprowadzone cyfrowym wyjściem do głośników logitech Z5500, Dolby Digital 5.1. Moim zdaniem ogromnym plusem eyetv jest to, że potrafi wyprowadzić czysty wielokanałowy dźwięk cyfrowy, bez dekodowania, światłowodem do głośników.
Generalnie polecam ten sprzęt pod mac-a, szczególnie jeśli ktoś ma w okolicy nadajnik DVB, choć i analogowa telewizja, tak z kablówki jak i z dachowej anteny wygląda bardzo przyzwoicie.
Pozdrawiam

#19 mech

mech
  • 96 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 grudnia 2008 - 08:44

ja zakupiłem na allegro Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick 330e i niestety nie działa mi ... ;-( ... evetv 3 nie chce wspólpracować ....

http://sklep.vobis.p...?w=350&s=890565

czy moge cos z tym zrobic?

#20 mech

mech
  • 96 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 grudnia 2008 - 18:50

okazalo sie ze przyslano mi wowczas model nie 33e a 340 e ... wiec sprzedalem ....

chcialbym zatem zapytac czy model PCTV Hybrid Stick Solo 330E bedzie pasowac?

Pinnacle PCTV Hybrid Stick Solo 330E Nowy Okazja (509873796) - Aukcje internetowe Allegro

#21 TomaszekMac

TomaszekMac
  • 31 postów

Napisano 25 czerwca 2009 - 00:55

A zauważyłeś literki PC w nazwie? To jest wersja do PC. Ma inne oprogramowanie i chyba nie pójdźe.

#22 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 25 czerwca 2009 - 03:00

A zauważyłeś literki PC w nazwie?

A zauważyłeś cyferki nad postem ? Odpowiadasz na post z 2008 roku.



To jest wersja do PC.

330e. Taka sama jak do Mac'a.



chyba nie pójdźe.

Pójdzie. Wystarczy korzystać z EyeTV.

#23 TomaszekMac

TomaszekMac
  • 31 postów

Napisano 25 czerwca 2009 - 03:05

Czy to znaczy, że wersja 340e też pójdzie na Maca z Eye TV?

#24 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 25 czerwca 2009 - 03:35

Czy to znaczy, że wersja 340e też pójdzie na Maca z Eye TV?


Na stronie Elgato nie ma dokładnie wzmianki o wsparciu dla modelu 340e, patrz Compatible Peripherals.


Ja wiem, że działa 330e, 340e nie mam i nie sprawdzałem.

Pozdrawiam.

#25 TomaszekMac

TomaszekMac
  • 31 postów

Napisano 25 czerwca 2009 - 10:05

Tak wiem, że 330 działa. Ale 340 ma sprzętowe MPEG-4 i to by było miłe mieć coś takiego :-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych