Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Komputer nie wykrywa iPod'a Touch (problem ze sterownikami, chyba...)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 leynamour

leynamour
  • 2 postów

Napisano 02 września 2008 - 09:30

Korzystałem z iPod'a Touch przez około 5 miesięcy bez problemu. Przez 2 tygodnie podłączałem go do innego komputera tylko po to aby się podładował. Po tych 2 tygodniach podłączyłem go do poprzedniego komputera z którym jest zsynchronizowany i wyświetla mi się błąd "Nie rozpoznano urządzenia USB". Sprawdzałem na wszystkich możliwych portach USB w kompie (dziewięciu) i przy każdym powtarza się problem. W menedżerze urządzeń WinXP jest napisane, że urządzenie zostało nierozpoznane "Nieznane Urządzenie, brak zainstalowanych sterowników tego urządzenia" Dostawca Sterownika: Microsoft Data Sterownika: 2001-07-01 Wersja Sterownika: 5.1.2600.0 Podpis Cyfrowy: Microsoft Windows Publisher Reinstall Itunes'a nic nie dał. Zresetowanie iPoda Touch też nie przyniosło skutku.... Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję ! P.S.: Ipod mimo iż nie łączy się komputerem się podładował.....ale z tego co wiem to możliwe jest to z tego powodu że non stop łączy się z portem i rozłącza, przez co w jakiś sposób pobiera energię do ładowania mimo iż piorunek nie wyświetla się na miejscu baterii. Słyszałem też że takie ładowanie jest bardzo niekorzystne dla sprzętu. Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc !

#2 radekw

radekw
  • 266 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 września 2008 - 12:10

Może uszkodził się kabelek? Albo port w iPodzie? Czy inny komputer teraz rozpoznaje urządzenie jako iPod, czy też nie?

#3 jkosiel

jkosiel
  • 3 postów

Napisano 07 sierpnia 2009 - 22:30

Mam ten sam problem. Brat używał go przez jakieś 2 tygodnie. Podłączyłem go właśnie do swojego kompa i wyskakuje problem z poprawnym zainstalowaniem urządzenia. W m. urządzeń jest taki żółty wykrzyknik przy tym urządzeniu... Wie ktoś jak to naprawić?? a obecnie nie mam drugiego kompa pod ręką żeby sprawdzić czy go wykryje

#4 boskimiszcz

boskimiszcz
  • 4 postów

Napisano 13 sierpnia 2009 - 00:22

mam dokładnie ten sam problem ;C

ostatnio przy próbię podłączenia iPoda do komputera pokazał się dymek, iż windows nie rozpoznal urzadzenia USB oraz że jedno z urządzeń ma awarię DFU nie pomaga, a na tym porci dzialaja inne rzeczy tj. aparat, pamieć itp.
Ktoś zna jakieś rozwiązanie

---- Dodano 13-08-2009 o godzinie 01:40 ----
hmmmm dziwna sytuacja, otóż naprawiło się samo :D skąd, jak, dlaczego - nie wiem

#5 sercabit

sercabit
  • 313 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 marca 2010 - 11:14

Komputer nie wykrywa iPod Touch - problem z USB w iPod'dzie.

Witam,

Ja mam troszke inny problem.

1. Komputer nie wykrywa w ogole iPod'a (Touch 8 GB - MA623LL) po podlaczneniu przez USB.

2. Gdy iPod jest rozladowany, po podlaczeniu przez USB wyskakuje ikonka ladowania, a pozniej znika i niby nie laduje sie dalej, a przy kazdym uruchomieniu pokazuje ze jest mniej niz 10% energii.

3. Gdy zostawie go podlaczonego na dluzej, a pozniej zresetuje, ma cala zielona baterie i ladnie pokazuje ile zostalo baterii, gdy sie go uzywa.

4. Bylem w serwisie na Prazmowskiego w KRK i gosc powiedzial mi, ze mam spalony port USB i naprawa nieoplacalna (swoja droga, wiecej tam nie pojde - moglbym klac na ten serwis caly dzien).

5. Przez FireWire nie sprawdzalem, bo mam w sowim MBP FW 800, a w Polsce kabel FW800->iPod jest niedostepny. W przejsciowki sie nie bawie, ale wlasnie idzie do mnie taki kabelek (FW800->iPod) z jUSAch.
Zakupilem rowniez nieuruchamiajacego sie iPod "tacza", wiec moge uzyc z niego czesci do naprawy.
Gwarancja mi sie juz skonczyla.

6. Szanowny pan (przez male "pe") z serwisu powiedzial, ze iPod sie laduje przez FireWire. Podejrzewam, ze ladowal go przez FireWire 400 i w tym przypadku pokazywal sie komunikat/obrazek, ze iPod jest ladowany.
Jednak powiedzial tez, ze "iPod jest niewykrywalny.." (moze sie schowal ;-) ?)
Raczej jest wykluczone, ze gosc z serwisu podmienil czesci, a slyszalem, ze sie to tam zdazalo.

PYT1: Czy jest mozliwosc wymiany samego portu USB w iPod Touch?
PYT2: Czy mial ktos podobny problem?


iPod nie jest wykrywany na zadnym komputerze.


Dzieki za pomoc,
Pozdrawiam

#6 igloo3

igloo3
  • 1 postów

Napisano 18 maja 2010 - 15:15

Witam,od wczoraj mam ipoda touch 8gb ,podłączam go przez kabelek usb do komputera i wyświetla się tylko jako aparat cyfrowy,nie moge wgrać ani muzyki,ani filmów ,tylko zdjęcia.Co mogę zrobić?pobrałam itunes i myslalam,ze to bedzie pomocne w przesyłaniu plików,ale nie wykrywa ipoda mimo,że jest on podłączony. Następnie podejrzewam,że bluetooth nie działa z telefonem,mam racje?

#7 aZiss

aZiss
  • 11 postów
  • SkądKatowice

Napisano 19 maja 2010 - 07:36

@igloo3
Proponuję Ci pobranie instrukcji, lub przynajmniej broszury [URL="http://manuals.info.apple.com/pl/Przeglad_funkcji_iPoda_touch.pdf"]"Pierwsze kroki"[/URL] ze strony apple. iTunes nie tyle "jest pomocne" co jedynie słuszne. Bluetooth nie działa z telefonem.

#8 dirtyhary

dirtyhary
  • 629 postów
  • SkądEłk, PL

Napisano 19 maja 2010 - 08:35

pewnie ci z microsoftu dali jakąś łatkę by ludzie nie mogli używać urządzeń apple ;D

#9 Sphinx

Sphinx
  • 4 postów

Napisano 22 stycznia 2012 - 21:41

tez mam problem po 1:zacioł mi sie ipod nie mogę go wyłaczyć ani nic a po 2: WKLADAM USB DO KOMPA I NIC NIE WYKRYWA GO POMOCY ! :)

---------- Wpis dodano o 21:41 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:40 ----------

:(:(:(:(:(

#10 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 stycznia 2012 - 21:42

Zgodnie z regulaminem, nie odświeżamy wątków starszych niż pół roku. Zamykam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych