Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

live cd


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#26 ASS

ASS
  • 75 posts

Posted 02 July 2006 - 21:41

Systemy do 9.2.2 włącznie są zupełnie innej generacji niż systemy od 10 w górę. 10-siątki są to systemy w pełni Unixowe, o lepszej strukturze, pełnym multitaskingu i wiele rzeczy, których brakowało w "starych" systemach. Systemy "stare" na Maca (zwłaszcza 9.2.2) są dość dobre i można na nich śmiało pracować, ale nowe oprogramowanie jest pisane głównie pod 10-tki wykorzystując ich nowsze i lepsze możliwości (nawet sterowniki do drukarek). Na Macu G3 Blue spokojnie można zainstalować najnowsze 10-tki, ale ramu powinieneś mieć do spokojnej pracy conajmniej 512 MB (choć 256 też wystarczy).

#27 pawpow

pawpow
  • 48 posts

Posted 04 July 2006 - 10:17

"Wykonaj kopię płyty tak jak się kopiuje płyty, tylko wybierz ten obraz jako wzór" - może trochę więcej łopatologii w odniesieniu do Toasta. Nowicjusz

#28 Andrzej

Andrzej
  • 1975 posts
  • SkądWarszawa

Posted 04 July 2006 - 11:33

Wkładasz czystą płytę, odpalasz Toasta (chyba że sam to zrobi) wybierasz zakładkę Copy, w lewym panelu zaznaczasz Image File, wciągasz plik *.iso, ustawiasz typ płyty (CD, DVD) i palisz. Tyle :-) Oczywiście nie trzeba nic montować, ale jak chcesz to w menu Utilities jest Mount Disk Image :-)

#29 ASS

ASS
  • 75 posts

Posted 04 July 2006 - 19:10

Ja montuję płytę i dzięki temu wiem że poprawnie ją zciągnąłem, bo mogę ją obejrzeć. Odpalam Toasta i w górnym menu Utilites jest Mount Disk Image... Wybieram to i pojawia się okno wyboru dokumentu. Tam wybieram obraz płyta.iso i naciskam OK (obraz mam na pulpicie, a montuje się domyślnie na pulpicie). Mam teraz na pulpicie ikonkę płyty taką jakbym włożył do napędu płytę. Następnie wybieram zakładkę na Toast-cie Kopy (obrazek dwóch płyt). Poniżej jest Read From: tu wybieram zamontowaną płytę. Wkładam nową CD-R do napędu i naciskam na dole przycisk kopiuj (duży czerwony) :-) Jeszcze tylko potwierdzam prędkość i czekam na nagranie płyty.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users