Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.0.2 3G] Nie działający push


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcoos8

marcoos8
  • 16 postów

Napisano 01 września 2008 - 10:26

Witam serdecznie po raz pierwszy na tym forum jako świeży posiadacz nowej zabawki. Nie ukrywam, że jednym z głównych argumentów za iPhonem była obietnica względnie działającego pusha do maili i kalendarzy. Zarejestrowałem sobie trial na me.com, skonfigurowałem konto MobileMe w iPhone i...rozczarowanie. Maile pokazują się tylko po wejściu do aplikacji Poczta, kalendarz nie synchronizuje się w ogóle. Testowo założyłem też konto na yahoo.com które rzekomo wspiera push-mail dla iPhone'a - z tym samym rezultatem. iPhone 3G w sieci Orange, sam internet po sieci komórkowej działa poprawnie. W ustawieniach "pobierz nowe dane" Push włączony, z liście aktywnych kont w sekcji "pobierz nowe dane -> dodatkowe" przy koncie @me.com i @yahoo.com pokazuje push. W iTunes w zakładce iPhone-> Informacja wszystkie zakładki tj Kontakty, Kalendarze mają informacje "są synchronizowane z iPhone z MobileMe przy użyciu technologii over the air". Podsumowując: wydaje mi się, że z konfiguracją niczego nie popsułem, ani nie pomyliłem a jak nie działało tak nie działa. Bardzo chętnie przywitałbym jakąś poradę co zrobić by było lepiej :)

#2 razr

razr
  • 1 664 postów
  • SkądKatowice, SI

Napisano 01 września 2008 - 10:57

Próbowałeś wejść w "pobierz nowe dane' -> na samym dole "dodatkowe" ->wybierz konto i wybierz "fetch". Spróbuj.

#3 marcoos8

marcoos8
  • 16 postów

Napisano 01 września 2008 - 11:58

Próbowałeś wejść w "pobierz nowe dane' -> na samym dole "dodatkowe" ->wybierz konto i wybierz "fetch". Spróbuj.


Spróbowałem. Wtedy rzeczywiście pobiera ale raz na ileśtam minut co czyni klienta poczty praktycznie bezużytecznym. Dodatkowo nie da się wybrać fetch dla "kontakty, kalendarze"

#4 baart

baart
  • 198 postów
  • SkądKazimierz W-wa Dębki Zakopane

Napisano 01 września 2008 - 13:26

u nuie wsyzstko działa ( w Erze ale to nie powinno miec żadnego znaczenia)

#5 marcoos8

marcoos8
  • 16 postów

Napisano 01 września 2008 - 13:33

Czy może być jakakolwiek zależność pomiędzy siecią a działaniem funkcji push? (nie orientuje się dokładnie jak to działa w przypadku iPhone'a bo ztcp nie wykorzystuje dedykowanego APNa jak Blackberry).
Ewentualnie czy ktoś może rzucić okiem na screenshoty: [url=http://gallery.me.com/marekpierog#100004&bgcolor=black&view=grid]MobileMe Gallery[/url]
Czy wszystko jest na nich ok i czy ewentualnie gdzieś jeszcze są jakieś opcje które mogły by odpowiadać za funkcjonowanie tej usługi?

#6 quzo

quzo
  • 1 239 postów
  • Skądwawa

Napisano 01 września 2008 - 14:38

u mnie nawet po wifi push nie działał , jest to zapewne wina mobile me

#7 marcoos8

marcoos8
  • 16 postów

Napisano 01 września 2008 - 14:42

u mnie nawet po wifi push nie działał , jest to zapewne wina mobile me



Dlatego specjalnie wrzuciłem testowe konto na yahoo które wg. kilku osób na forum działa również bez problemu w trybie push, żeby wyeliminować niesprawność me.com (które działa rzeczywiście średnio, interfejs przeglądarkowy pluje czasami błędami). Efekt ten sam (pisałem o tym w pierwszym poście).

Pytanie dodatkowe: czy ktoś wie na jakiej zasadzie działa push w iPhone? Nie za bardzo potrafię sobie wyobrazić sposób w jaki połączenie jest wywoływane przez serwer w przypadku braku dedykowanego APNa.

Update: czy ktoś mógłby mi potwierdzić czy push wg. apple'a to wykorzystywanie http persistent connections a la ActiveSync?

---- Dodano 01-09-2008 o godzinie 19:47 ----
Dodatkowe informacje:

* konto mobile.me na innym iPhonie w innej sieci działa poprawnie i "pcha" pocztę.
* restore oprogramowania do stanu fabrycznego nie pomogło.

Będę baaaaardzo wdzięczny za jakikolwiek pomysł naprowadzający na rozwiązanie.

#8 Jarko

Jarko
  • 90 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 września 2008 - 11:17

Mam dokładnie ten spam problem. Tylko że tylko w jedną stronę. O ile dodam coś w IP to spokojnie przechodzi dalej MobilMe -> Outlook
Natomiast dodałem dzisiaj w MM dodatkowy kalendarz i wpisy i nie pojawiły się niestety w IP

Push nie może być raczej zależny od operatora bo przecież działa i po wifi.

Na stronie apple jest taka instrukcja Apple - MobileMe - Setup - iPhone and iPod touch (PC) ta się akurat odnosi do ustawień pod PC ale na MAC jest chyba dokładnie to samo. Na końcu na screenie z IP widać opcje SYNC, której niestety nie uświadczyłem w swoim IP. Nie ma znaczenia czy konfiguruję nowe konto czy już mam skonfigurowane i wejdę w ustawienia. Tego po prostu nie ma.

#9 marcoos8

marcoos8
  • 16 postów

Napisano 03 września 2008 - 15:28

Generalnie podsumuje problem: chcecie mieć działającą pocztę w telefonie i synchronizacje kontaktów i kalendarzy? Zapomnijcie o iPhone, a w szczególności zapomnijcie o usłudze MobileMe. PUSH nie działa nie wiadomo dlaczego, przywracanie telefonu do ustawień fabrycznych problemu nie naprawia, a pomoc techniczna MobileMe potrafiła jedynie przysłać link do Knowledge Base z poradą usunięcia konta i stworzenia go na nowo. Potem sprawę przekazali do "wyższego poziomu" i od 3 dni milczą - jak za serwis za który życzą sobie 79 euro rocznie to nie starają się dość mocno by te pieniądze zarobić.

#10 Jarko

Jarko
  • 90 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 września 2008 - 15:36

Biorąc pod uwagę fakt że jest trial to na razie można testować. 2 miesiące to sporo czasu i może coś się zmieni. Tak jak mówię, w jedno stronę działa :)

#11 marcoos8

marcoos8
  • 16 postów

Napisano 03 września 2008 - 15:38

Biorąc pod uwagę fakt że jest trial to na razie można testować. 2 miesiące to sporo czasu i może coś się zmieni. Tak jak mówię, w jedno stronę działa :)


To ma być użyteczne narzędzie pracy a nie zabawka. Od narzędzia oczekuje się, że będzie działać, a nie, że może kiedyś zacznie. Tak samo jak od pomocy technicznej komercyjnej usługi można oczekiwać odpowiedzi w czasie poniżej 3 dni roboczych.

#12 Jarko

Jarko
  • 90 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 września 2008 - 23:19

No tak. Ciężko się z tym nie zgodzić. A czy jest jakaś alternatywa dla me.com? Coś co działa w 100%?

#13 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 03 września 2008 - 23:30

no ale przeciez to nie jest wina mobileme skoro pchalo maila do mojego iphona marco :> moze rzeczywiscie cos z Orangem jest nie tak i ich 3G data... wykluczamy urzadzenie / os, bo poszedl format, wykluczamy mobileme bo u mnie dzialalo, pozostaje tylko operator / karta sim

#14 Jarko

Jarko
  • 90 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 września 2008 - 23:33

Ale ja np większą cześć dnia jestem w zasięgu wifi tak że jakoś 3g nie powinna mieć chyba znaczenia.

#15 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 03 września 2008 - 23:43

dobra panowie, krotka pilka

test1:
siec + wifi (leci po wifi w domu) - wysylam maila, przychodzi na tel po kilku sekundach

test2:
flight mode + wifi = push nie dziala

test3 (ponowienie proby):
flight mode + wifi = push nie dziala

test 4
siec + wifi + wyjecie karty sim podczas pracy = push nie dziala...

w przypadku testu 2,3 i 4 mail wchodzi dopiero po wejsciu w aplikacje mail
no i to wszystko w sprawie pusha, jak dla mnie miesza tu cos operator
pamietaj, ze podpielismy twojego mobilme do mojego iphona i zadzialal, postawiles system od nowa, na dodatek z yahoo tez ci nie pcha maili, wedlug mnie powinienes zostawic ludzi z mobileme w spokoju i zabrac sie za swojego operatora, na poczatek jakis swap kart sim by sie przydal, zeby to potwierdzic :>

#16 Jarko

Jarko
  • 90 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 września 2008 - 09:33

A czy macie w IP to co jest na ostatnim screenie w linku który podałem wcześniej. Chodzi o "Sync"
oto i ten link ponownie Apple - MobileMe - Setup - iPhone and iPod touch (PC)

#17 marcoos8

marcoos8
  • 16 postów

Napisano 04 września 2008 - 09:51

A czy macie w IP to co jest na ostatnim screenie w linku który podałem wcześniej. Chodzi o "Sync"
oto i ten link ponownie [url=http://www.apple.com/mobileme/setup/iphone/pc.html]Apple - MobileMe - Setup - iPhone and iPod touch (PC)[/url]



Skasowałem jeszcze raz konto, żeby sprawdzić. Nie nie ma tego przycisku po wyborze elementów które chce synchronizować.

#18 WiktorW

WiktorW
  • 1 postów

Napisano 04 września 2008 - 11:19

dobra panowie, krotka pilka

test1:
siec + wifi (leci po wifi w domu) - wysylam maila, przychodzi na tel po kilku sekundach

test2:
flight mode + wifi = push nie dziala

test3 (ponowienie proby):
flight mode + wifi = push nie dziala

test 4
siec + wifi + wyjecie karty sim podczas pracy = push nie dziala...

w przypadku testu 2,3 i 4 mail wchodzi dopiero po wejsciu w aplikacje mail
no i to wszystko w sprawie pusha, jak dla mnie miesza tu cos operator
pamietaj, ze podpielismy twojego mobilme do mojego iphona i zadzialal, postawiles system od nowa, na dodatek z yahoo tez ci nie pcha maili, wedlug mnie powinienes zostawic ludzi z mobileme w spokoju i zabrac sie za swojego operatora, na poczatek jakis swap kart sim by sie przydal, zeby to potwierdzic :>

Witam
A u mnie, przy żadnym z powyższych testów (jak również przy połączeniu 3G i Edge) push nie działa. Czterokrotne usuwanie i ponowne zakładanie konta w IP nie dało rezultatu, Dodam, że nie mam trialowej wersji mobileme, bo w nocy w desparcji kupiłem subskrypcję na rok. Czyli raczej nie miesza operator......., tylko mobilme po prostu nie działa.

#19 marcoos8

marcoos8
  • 16 postów

Napisano 04 września 2008 - 11:29

Witam
A u mnie, przy żadnym z powyższych testów (jak również przy połączeniu 3G i Edge) push nie działa. Czterokrotne usuwanie i ponowne zakładanie konta w IP nie dało rezultatu, Dodam, że nie mam trialowej wersji mobileme, bo w nocy w desparcji kupiłem subskrypcję na rok. Czyli raczej nie miesza operator......., tylko mobilme po prostu nie działa.


A sprawdź tego nieszczęsnego Yahoo Mail. Ponoć komuś na forum działał PUSH z yahoo, mi niestety nie.
Też Orange?

---- Dodano 04-09-2008 o godzinie 12:48 ----
Update
W ramach dalszych testów i wkurzania się na nieudolność supportu Apple'a przerzuciłem chwilowo z drugiego telefonu synchronizacje z exchangem. O dziwo działa.
Tym bardziej skłania mnie to ku teorii że niedorobiony jest ten appleowski mechanizmu pusha i zastanawiam się na jakiej zasadzie on działa (naprawdę nikt nie wie?)

---- Dodano 04-09-2008 o godzinie 13:06 ----
Jeszcze drobny kamyczek do ogródka pt. Mobile Me, jeśli ktoś się łudzi i zastanawia czy warto:

1) Synchronizacja Outlook -> Mobile Me w ciągu 5 dni 4 razy wygenerowała błąd związany z niedziałaniem serwera usługi
2) Interfejs WEBowy kilkanaście razy miał krótkie przerwy w działaniu lub generował błąd podczas wysyłania kolejnych zapytań w swoim cudownym ajaxowym interfejsie (przeglądarka: FF 3)
3) Interfejs webowy nie ma takich możliwości jak:
* pokazywanie nagłówków wiadomości
* szukanie czasami nie działa. nawet jeśli działa to NIE ma możliwości wyszukiwania wielokryterialnego. O operatorach logicznych możemy zapomnieć
* brak możliwości definiowania więcej niż jednej sygnatury. brak możliwości wysłania z innym From niż @me.com
* synchronizacja z zewnętrznymi kontami TYLKO po pop3
* kalendarz nie ma filtrowania duplikatów
* pomijając kwestie etyczno/ideologiczne, brak możliwości tworzenia maili w HTMLu cofa nas o 10 lat do epoki SquirrelMaila
* brak polskiego słownika nie jest zaskoczeniem, ale na Boga czy doinstalowanie odpowiedniego w aspellu czy czego tam mogą po stronie serwera używać jest aż tak dużym wyzwaniem?
4) Przy synchronizacji z Outlookiem potrafił wygenerować duplikaty w kalendarzu. Ok mam dosyć sporo wpisów, ale synchronizacja powinna ułatwiać życie a nie utrudniać
5) Żeby nie było, że tylko krytykuje. Galeria jest fajna, fajnie wysyła się z telefonu i generalnie sprawia sympatyczne wrażenie jako rozwiązanie do szybkiego wrzucenia fotek z imprezy u cioci na imieninach.
Brakuje łatwego wrzucania większej ilości zdjęć, ale to dosyć typowe dla tego typu rozwiązań
6) Edycja kontaktów jest zrobiona sensownie i przejrzyście w przeciwieństwie np do Outlooka czy nawet Gmaila gdzie trzeba się naklikać

#20 Jarko

Jarko
  • 90 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 września 2008 - 13:41

dobra panowie, krotka pilka

test1:
siec + wifi (leci po wifi w domu) - wysylam maila, przychodzi na tel po kilku sekundach

test2:
flight mode + wifi = push nie dziala

test3 (ponowienie proby):
flight mode + wifi = push nie dziala

test 4
siec + wifi + wyjecie karty sim podczas pracy = push nie dziala...

w przypadku testu 2,3 i 4 mail wchodzi dopiero po wejsciu w aplikacje mail
no i to wszystko w sprawie pusha, jak dla mnie miesza tu cos operator
pamietaj, ze podpielismy twojego mobilme do mojego iphona i zadzialal, postawiles system od nowa, na dodatek z yahoo tez ci nie pcha maili, wedlug mnie powinienes zostawic ludzi z mobileme w spokoju i zabrac sie za swojego operatora, na poczatek jakis swap kart sim by sie przydal, zeby to potwierdzic :>


Przy Flight Mode chyba raczej nie ma prawa działać bo w tym trybie nie działa żadna komunikacja, w związku z tym że w samolocie nie wolno z niej korzystać

#21 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 04 września 2008 - 14:27

no ale test 4 to juz flight mode nie jest

#22 marcoos8

marcoos8
  • 16 postów

Napisano 07 września 2008 - 20:46

Mały update: problem się rozwiązał sam. Przez weekend odciełem się od sieci, komputera i zabrałem tylko telefon. W sobotę zaczął pikać sygnalizując nowe maile. Czasami z jedynie godzinnym opóźnieniem, jednak najczęściej po minucie. Jako, że nawet nie widział komputera przez ostatnie dni, tylko ładowarkę mogę wykluczyć ingerencje z mojej strony. Cud ;) I kamyczek do ogródka "support techniczny" (cudzysłów zamierzony). Nadal zero odpowiedzi od technika który miał się wg. obietnicy skontaktować w celu pociągnięcia tematu. Za to dostałem z automatu formularz oceny jakości pomocy technicznej. Mogłem sobie poużywać ;)

#23 kamil.wojcik

kamil.wojcik
  • 153 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 września 2008 - 22:06

Co nie zmienia faktu, że Push działa na razie tylko z mailami. Konakty i kalendarz wciąż nie działają w iPhone.

#24 marcoos8

marcoos8
  • 16 postów

Napisano 08 września 2008 - 22:22

Kolejny update (tak wiem, nudny jestem). Od 17 dziś znowu push przestał działać. Jeśli była to magia to chyba się skończyła. Czas poszukać niewidzialnego uniwersytetu, tam się ponoć aż przelewa. Mnie tymczasem zachodzi ochota odpuścić sobie ten naprawdę śliczny ekran i dokonać wymiany na Omnie ;)

#25 Jarko

Jarko
  • 90 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 września 2008 - 00:30

Po zainstalowaniu 2.1 push działa. Przynajmniej u mnie i przynajmniej na razie. Poczta dochodzi niema natychmiast podobnie jest z synchronizacją kalendarza. Pozostaje problem z kontaktami, może nawet nie tyle co z samymi kontaktami bo to działa ale jest problem z grupami. Po dodaniu kogoś do grupy przez mobile me niestety nie zmienia się to w telefonie. Nie mniej jednak nowy soft przynosi dobre zmiany :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych