Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.X][2G/3G][Mac/Windows] Odblokowanie i aktywacja [QuickPWN]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1501 odpowiedzi w tym temacie

#176 kiler129

kiler129
  • 403 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 20 września 2008 - 00:35

a ja mam inny problem wystąpił mi nieznany błąd (6) podczas aktualizacji z softu 2.0.2 do 2.1. ma ktoś może na to gotową odpowiedź jestem na etapie wertowania forum

IP 3G


Rowniez mialem cos takiego jak wgrywalem custom softa z win pwn za pomoca iT 8.
Chyba iT 8 ma jakies dodtakowe zabezpieczenia.
Wgraj 2.1 zrobiony za pomoca win pwn iT7.7 a nie 8.0

#177 rsnasa

rsnasa
  • 47 postów

Napisano 20 września 2008 - 02:56

Przed chwilą wgrałem JB przez QuickPWN - soft 2.1 na iPhone 3G przez Windowsa. Wszystko działa bez najmniejszego razu, wyszło za pierwszym razem! Jeszcze nie sprawdzałem czy widzi pod TC z T-PoT, ale mam nadzieję, że tak ;)

#178 zabiel

zabiel
  • 357 postów
  • SkądEdinburgh / Żory

Napisano 20 września 2008 - 07:56

@adrian name możesz napisać jak poradziles sobie z zaladowaniem softu ? Ja spróbuje na 2 kompie zaniedlugo

#179 Aragon77

Aragon77
  • 17 postów

Napisano 20 września 2008 - 08:07

Mam odblokowanego iPhona 3G (czytaj bez simlocka), czy jeśli go zpwnuje to nie będzie żadnych problemów? Czy simlock nie zostanie ponownie założony? EDIT: Ok, zpwnowałem soft i wszystko działa :), simlock jak był zdjęty, tak jest ;).

#180 shinobi_boa

shinobi_boa
  • 6 postów

Napisano 20 września 2008 - 09:12

Wciąż pracuję na 2G 1.1.4 i przymierzam się wreszcie do upgrade'u. Etap WinPWN rozumiem, mam natomiast wątpliwość, jak mam zaktualizować zablokowany soft w iphone. Czy powinienem po prostu zainstalować najnowsze iTunes i pozwolić im zrobić co trzeba automatycznie?

#181 adrian-name

adrian-name
  • 172 postów

Napisano 20 września 2008 - 09:13

to jednak da się ściągnąć simlocka z 3G ? w tutorialu jest napisane że nie, pytam z ciekawości, sam posiadam 2G

#182 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 września 2008 - 09:14

NIE DA SIE!

#183 zabiel

zabiel
  • 357 postów
  • SkądEdinburgh / Żory

Napisano 20 września 2008 - 09:27

OK 3G zrobilem ... Ale z 2G do dzisiaj sobie nie poradzilem niestety. Ciagle jest w Recovery i nic nie pomaga. Ladowal sie nawet cala noc i nic nie wchodzi

#184 swa

swa
  • 7 postów

Napisano 20 września 2008 - 10:30

Może Aragon77 zdjął simlocka z IP zakupionego przez ERE bez abonamentu. Wiec w jakims sensie da sie sicągac simlocki nawet w newsach piszecie o tym :)

Moje pytanie jest inne, mam IP 3G z 2.0.2 po JB i przymierzam sie do tego 2.1. Czy po QuickPWN i metodą opisaną w pierwszym poście wszystkie ustawienia w IP, programy, smsy, poczta, ulubione itd zostaną w IP? Zostanie zaktualizowany sam system operacyjny? Czy dostanę "łysą" instalację? Drugą sprawa czy płatne aplikacje z AppStore zainstalowane "poza AppStore" :roll: zostaną czy je utrace? z wyczytanych postów wiem tylko, że taki proceder jest blokowany przez iT 8.0.

Ostatnie pytanie, dla pewności: czy zeby zrobic JB 2.1 najpierw musze miec zaktualizowane przez iT do 2.1? Czy tutaj polecą mi te zainstalowane aplikacje czy zostaną?

#185 Broul

Broul
  • 34 postów

Napisano 20 września 2008 - 11:07

Witam mam pytanie czy zeby zrobil jailbreak na sofcie 2.1 musze wgrac czysty soft 2.1? czy jesli mam 2.0.1 to on automatycznei się zaaktualizuje przy jailbreak?

#186 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 20 września 2008 - 11:09

przeczytaj tutorial jeszcze raz, wszytsko jest opisane, wystarczy przeczytac ze zrozumieniem

nie

#187 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 września 2008 - 11:10

Musisz wgrać. Przecież masz tutorial...

#188 nowy57

nowy57
  • 449 postów

Napisano 20 września 2008 - 11:19

Może Aragon77 zdjął simlocka z IP zakupionego przez ERE bez abonamentu. Wiec w jakims sensie da sie sicągac simlocki nawet w newsach piszecie o tym :)

Moje pytanie jest inne, mam IP 3G z 2.0.2 po JB i przymierzam sie do tego 2.1. Czy po QuickPWN i metodą opisaną w pierwszym poście wszystkie ustawienia w IP, programy, smsy, poczta, ulubione itd zostaną w IP? Zostanie zaktualizowany sam system operacyjny? Czy dostanę "łysą" instalację? Drugą sprawa czy płatne aplikacje z AppStore zainstalowane "poza AppStore" :roll: zostaną czy je utrace? z wyczytanych postów wiem tylko, że taki proceder jest blokowany przez iT 8.0.

Ostatnie pytanie, dla pewności: czy zeby zrobic JB 2.1 najpierw musze miec zaktualizowane przez iT do 2.1? Czy tutaj polecą mi te zainstalowane aplikacje czy zostaną?


przylaczam sie do pytania ...

#189 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 września 2008 - 11:21

Jeśli zaktualizujesz do 2.1 (nie zrobisz Restore) to te dane pozostaną.

#190 traanZ

traanZ
  • 64 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 20 września 2008 - 12:38

QuickPWN prosi mnie o podanie sciezki do bootloadera. Dziwne, bo nie widzę tego w tutorialu. Ktoś coś wie?

#191 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 września 2008 - 12:48

Widocznie u LoBo nie poprosił, bo już kiedyś podał lokalizację tych obrazów u siebie.
Linki masz u mnie w tutorialu do PwnageTool: http://www.myapple.p...pwnagetool.html

Pobierz pliki Bootloader'ów (wypakuj): http://i.myapple.pl/...le=bl_39_46.zip



#192 traanZ

traanZ
  • 64 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 20 września 2008 - 12:56

Thx. Możliwe, że z niższych FW prosi o podanie (ja przechodziłem z 1.1.3 => 2.1). Jeśli ktoś będzie miał podobnie to: - trzeba podac lokalizacje obu BootLoaderów - później w BootNeuterze on sam wybierze, który BL ma byc zaaplikowany. Oraz gwoli ścisłości - wykonałem wszystko tak jak było podane w tutorialu i wszystko śmiga elegancko. Jeśli ktokolwiek ma jakiekolwiek błędy - proponuję czytac dokładniej tutorial :)

#193 quest

quest
  • 248 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 20 września 2008 - 13:15

QuickPWN prosi mnie o podanie sciezki do bootloadera. Dziwne, bo nie widzę tego w tutorialu. Ktoś coś wie?


Ja musze sie przyznac iz zatrzymalem sobie bootloadery z czasow robienia wgrywania sobie softu 2.0.2 takze je posiadam

Umieszczam na Rapidzie te pliki:

RapidShare: Easy Filehosting BL 3.9

RapidShare: Easy Filehosting BL 4.6

Prosze bardzo :)

#194 shinobi_boa

shinobi_boa
  • 6 postów

Napisano 20 września 2008 - 14:49

Wciąż pracuję na 2G 1.1.4 i przymierzam się wreszcie do upgrade'u. Etap WinPWN rozumiem, mam natomiast wątpliwość, jak mam zaktualizować zablokowany soft w iphone.

Czy powinienem po prostu zainstalować najnowsze iTunes i pozwolić im zrobić co trzeba automatycznie?


Pozwolę sobie ponowić pytanie, bo w zasadzie wszystkie pliki i programy mam zebrane i jestem gotowy do upgrade'u. Chciałbym mieć jednak pewność, że iTunes nie zrobi mi z telefonu przycisku do papieru. Z góry dzięki za krótką odpowiedź.

#195 tomala1978

tomala1978
  • 3 postów

Napisano 20 września 2008 - 14:51

pytanie może głupie ale jakoś nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na nie używając SZUKAJ więc zapytam czy jeżeli zrobię jailbreak to można wrócić do oryginalnego/zablokowanego softu z przed zmiany ? Dodam że iPhona mam dopiero 3 dni więc staram się jak najwięcej dowiedzieć Z góry dzięki za odpowiedzi

#196 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 września 2008 - 15:03

Tak, można.

#197 Leepton72

Leepton72
  • 2 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 września 2008 - 16:41

Witam. Kilka pytan. Mam soft 2.0.2 i kilka aplikacji a dokladnie iBlackList oraz SwirlyMMs. Soft oczywiscie po JB (2.0.2),czy po JB bede mogl aktywowac je bez problemu,po zmianie na 2.1 1) Soft 2.0.2 po JB,chce zmienic na 2.1. Czy mam zrobic rest 2.0.2 i wgrac z iT 2.1 i dopiero JB ? 2) Po JB softu 2.0.2 oczywiscie wgranego do iP ,trzeba robic rest ? Czy Mozna wgrywac 2.1 ? i dopiero JB

#198 swa

swa
  • 7 postów

Napisano 20 września 2008 - 17:00

Witam, po 2.0.2 JB zrobilem aktualizacje iT 2.1 i JB QuickPWN, wszystkie aplikacjie instalowane za pomocą Cydii i Instalera znikły. Z zainstalowaniem ich nie ma problemu. Moje pytanie jest inne, mianowicie w WinSCP zauwazyłem, że mam dwa foldery aplikacji w folderze /private/var/stash/ 1) Application.1DAjVY 2) Application.S3tvUH W pierwszym znajduję aplikacje będące w telefonie po JB na 2.1. W drugim znajduje wszystkie aplikacje przed aktualizacji do 2.1. Kopia bezpieczenstwa? Zwyczajny duplikat? teraz pytanie czy mozna sie tego drugiego folderu pozbyc czy ewnentualnie cos innego z nim zrobic? Zajmuje on napewno jakies miejsce (prawie 200MB) i zasmieca dysk?

#199 Tralien

Tralien
  • 14 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 września 2008 - 17:53

Witam :) Ja mam gotowy soft z Cydia, Installerem i SwirlyMMS od N3T (człowiek ktory sprzedaje nakładki na karty:) "iPhone1,2_2.1_5F136_Custom_Restore.ipsw" nastanawiam sie czy bez problemuy moge to zainstalowac ? Czy podczas instalacji musze zaznaczac cydie i installera skoro one juz sa gotowe z sofcie ?

#200 tomekrus

tomekrus
  • 35 postów

Napisano 20 września 2008 - 17:54

witam chce odblokowac iphone'a 2g soft 2.1 quickpwn wykrywa mi telefon, jednak nie moze znalezc softu ktory mam na pulpicie. (jest to na pewno poprawny soft) zamiast tego oferuje sciagniecie oprogramowania z netu, co zawsze, po kilku megabajtach konczy sie fiaskiem gdzie jest opcja "browse" zeby podac quickpwn lokalizacje oprogramowania na dysku? aha, system to mac os x 10.5




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)