Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.X][2G/3G][Mac/Windows] Odblokowanie i aktywacja [QuickPWN]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1501 odpowiedzi w tym temacie

#1276 Alien123

Alien123
  • 4 postów
  • SkądPalm Beach Gardens

Napisano 10 maja 2009 - 03:00

Witajcie potrzebuje natychmiastowej pomocy zamarzl mi iphone po zrobieniu jailbreaka i sie tylko non stop jabuszko pali i nic sie niedzieje juz z 10 godzin.... mam IPH. 3g. Wersja 2.2.1 co moge zrobic prosze o pilna pomoc

#1277 ferrari

ferrari
  • 818 postów

Napisano 10 maja 2009 - 08:41

restore. jesli nie zadziala restore to kicha, baj baj iphonie ;)

#1278 jackobi

jackobi
  • 72 postów

Napisano 10 maja 2009 - 10:00

Restore działa spokojnie, na poprzedniej stronie masz napisane jak zrobić :P Mi się JB udał za 3 razem mimo, że wszystko robiłem tak samo :P

#1279 Alex34on

Alex34on
  • 10 postów

Napisano 10 maja 2009 - 11:41

Nie dziala w itunes tez nie moge zrobic restore pokazuje blad 13 !!!! A Quick caly czas system windows vista jak podlanczam iphone teraz pyta czy deburgowac program i a pozniej go zamyka , co mam zrobic ????

#1280 ParaMonoV

ParaMonoV
  • 130 postów

Napisano 10 maja 2009 - 12:04

hmmm pobrać od nowa xD? ma buga wiec z innej strony pewien jesteś ze w DFU wprowadziłeś iP?

#1281 kamek

kamek
  • 114 postów
  • SkądKatowice

Napisano 10 maja 2009 - 12:20

Są jakieś problemy z JB przy systemie 2.2.1? A jeśli wgram system 2.2.1 i czy będe mógł potem wgrać z powrotem 2.2?

#1282 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 maja 2009 - 14:01

Jak będziesz robił zgodnie z tutorialem i wskazówkami programu to nie będziesz miał problemów. A do 2.2 będziesz mógł wrócić, ale baseband zostanie z 2.2.1, co uniemożliwi działanie yellowsn0w (a pewnie o to Ci chodzi).

#1283 ParaMonoV

ParaMonoV
  • 130 postów

Napisano 10 maja 2009 - 15:11

ja mam takie rypnięte pytanie (troche już sie pogubiłem) gdzieś wyczytałem że jak przytrzymam shift przy restore na 2.2.1 to baseband zostanie z 2.2 i tu jest pytanie ile w tym prawdy co wyczytalem czy w ogóle dobrze wyczytałem?

#1284 kamek

kamek
  • 114 postów
  • SkądKatowice

Napisano 10 maja 2009 - 17:33

Jak będziesz robił zgodnie z tutorialem i wskazówkami programu to nie będziesz miał problemów. A do 2.2 będziesz mógł wrócić, ale baseband zostanie z 2.2.1, co uniemożliwi działanie yellowsn0w (a pewnie o to Ci chodzi).


Ja nie jestem za bardzo w temacie co to jest baseband i do czego on służy. Jeśli mam TurboSim tzn. coś innego ale tą podkładkę, to będzie mi działać na 2.2.1 czy ten system ma już jakieś zabezpieczenia mocne? Jeszczę napisze do kolesia u którego to kupiłem ale wolał bym być pewien na 100% lub i więcej :rolleyes:

#1285 Alex34on

Alex34on
  • 10 postów

Napisano 11 maja 2009 - 10:57

pobierałem juz z innej strony xD i tez maja buga komp mi sie Qwick sie caly czas wylancza program . probowalam na paru kompach z XP i Vista . Jak mozma to obejsc ????

#1286 jackobi

jackobi
  • 72 postów

Napisano 11 maja 2009 - 12:36

Zaintalowałeś net.framework-a ??

#1287 kamek

kamek
  • 114 postów
  • SkądKatowice

Napisano 11 maja 2009 - 17:55

Ja nie jestem za bardzo w temacie co to jest baseband i do czego on służy. Jeśli mam TurboSim tzn. coś innego ale tą podkładkę, to będzie mi działać na 2.2.1 czy ten system ma już jakieś zabezpieczenia mocne? Jeszczę napisze do kolesia u którego to kupiłem ale wolał bym być pewien na 100% lub i więcej :rolleyes:


Odpisze ktoś na moje pytanie? ;]

#1288 Wiedziu

Wiedziu
  • 10 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 maja 2009 - 18:16

Witam Posiadam iPoda Touch w wersji 2.2.1 (bodajże najnowszej,przynajmniej iTunes w wersji 8.1 nie pokazywał żadnej nowszej). Przed "łamaniem" iPoda załadowałem baterię do końca.Wszystko ładnie pięknie ściągnałem QuickPwn na pulpit,rozpakowałem,do tego samego folderu wrzuciłem 2 pliki boot loaderów.Odpalam QuickPwn ,program wykrywa zapisany na dysku firmware ,pojawia się ptaszek przy ikonie iPoda w programie.Program wyświetla listę rzeczy które mogę zainstalować wybieram Cydię i Instalera.Klikam strzałeczkę pokazuje się krok po kroku żeby nacisnąć homre,później po 5 sekundach żeby dodatkowo wcisnać power razem przez 10 sekund,czekam na kolejną linijkę gdzie pokazuje żeby puścić power wciąż trzymając home,w między czasie jest na ipodzie ikonka bodajże iTunes (płyta z nutką) i białego kabla.Potem wszystko znika,biały ekran ,pojawia się pasek postępu w programie,na iPodzie pojawia się preparing to jailbraiking z ikoną dysku twardego ,potem pojawia się biegnący ananas z jakimś podpisem nie pamiętam co,na końcu QuickPwn pokazuje że wszystko jest complete,znika pędzący ananas z ipoda, iPod się restartuje i...nic.Białe jabłuszko się świeci ciągle na nim.Windows wykrywa sprzęt jako iPod (ale iTunes go już nie widzi) i po jakiś 10 minutach ze wciąz świecącym się jabłuszkiem iPod się resetuje ,znika z windowsa,sam się znowu włącza (jabłuszko wciąż obecne) i tak cały czas.Mogę odpalić QuickPwn i znowu go jailbrake'ować ale to nic nie daje.Co mogę zrobić teraz? iTunes nie widzi iPoda więc nie mogę nic przywrócić ,co jest w sumie trochę dziwne bo Windows normalnie widzi iPoda (jako dodatkowy dysk).Acha co jakiś czas iPod wydaje dźwięk jakby się bateria ładowała. Teraz specyfikacja Windows Vista Professional PL Ipod Touch 1G w wersji 2.2.1 Specyfikacja laptopa chyba nie jest potrzebna.Mam Microsoft framework. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc lub odpowiedź. P.S. Właśnie iPod się zrestartował sam poraz 3ci i dalej jest tylko jabłuszko.

#1289 robertk572

robertk572
  • 1 109 postów
  • SkądNEW YORK

Napisano 11 maja 2009 - 18:23

Odpisze ktoś na moje pytanie? ;]


-jesli masz BL 5.8 to mozesz zdjac SimLocka ze swojego iP 3G nawet jesli ma soft 2.2.1 i BB 2.30.

#1290 ferrari

ferrari
  • 818 postów

Napisano 11 maja 2009 - 19:46

Witam
Posiadam iPoda Touch w wersji 2.2.1 (bodajże najnowszej,przynajmniej iTunes w wersji 8.1 nie pokazywał żadnej nowszej). Przed "łamaniem" iPoda załadowałem baterię do końca.Wszystko ładnie pięknie ściągnałem QuickPwn na pulpit,rozpakowałem,do tego samego folderu wrzuciłem 2 pliki boot loaderów.Odpalam QuickPwn ,program wykrywa zapisany na dysku firmware ,pojawia się ptaszek przy ikonie iPoda w programie.Program wyświetla listę rzeczy które mogę zainstalować wybieram Cydię i Instalera.Klikam strzałeczkę pokazuje się krok po kroku żeby nacisnąć homre,później po 5 sekundach żeby dodatkowo wcisnać power razem przez 10 sekund,czekam na kolejną linijkę gdzie pokazuje żeby puścić power wciąż trzymając home,w między czasie jest na ipodzie ikonka bodajże iTunes (płyta z nutką) i białego kabla.Potem wszystko znika,biały ekran ,pojawia się pasek postępu w programie,na iPodzie pojawia się preparing to jailbraiking z ikoną dysku twardego ,potem pojawia się biegnący ananas z jakimś podpisem nie pamiętam co,na końcu QuickPwn pokazuje że wszystko jest complete,znika pędzący ananas z ipoda, iPod się restartuje i...nic.Białe jabłuszko się świeci ciągle na nim.Windows wykrywa sprzęt jako iPod (ale iTunes go już nie widzi) i po jakiś 10 minutach ze wciąz świecącym się jabłuszkiem iPod się resetuje ,znika z windowsa,sam się znowu włącza (jabłuszko wciąż obecne) i tak cały czas.Mogę odpalić QuickPwn i znowu go jailbrake'ować ale to nic nie daje.Co mogę zrobić teraz? iTunes nie widzi iPoda więc nie mogę nic przywrócić ,co jest w sumie trochę dziwne bo Windows normalnie widzi iPoda (jako dodatkowy dysk).Acha co jakiś czas iPod wydaje dźwięk jakby się bateria ładowała.

Teraz specyfikacja
Windows Vista Professional PL
Ipod Touch 1G w wersji 2.2.1
Specyfikacja laptopa chyba nie jest potrzebna.Mam Microsoft framework.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc lub odpowiedź.

P.S. Właśnie iPod się zrestartował sam poraz 3ci i dalej jest tylko jabłuszko.


Ostatno coś z tymi nowymi QP tak jest. Spróbój ze starszymi wersjami. Oczywiscie wejdź w tryb DFU i odtworz firmware.

#1291 kiczyn

kiczyn
  • 1 postów

Napisano 12 maja 2009 - 11:23

Mam pytanie. Chcę zrobić Jailbreak'a na soft 3.0. Moje pytanie brzmi, czy się da i jak? Proszę o odpowiedź.

#1292 robertk572

robertk572
  • 1 109 postów
  • SkądNEW YORK

Napisano 12 maja 2009 - 21:06

-dac to sie da, ale jest to nie zalecane przez Dev Team dla uzytkownikow 3G jako ze definitywnie i nieodwracalnie mozna pozbawic sie mozliwosci zdjecia simloka w przyszlosci.
Rowniez jest przez DT niezalecany UPGR do 3.0 Beta.
[url=http://www.iphonehacks.com/2009/05/dev-team-confirm-jailbreak-process-still-valid-for-iphone-os-30.html#more]Dev Team Confirm Jailbreak Process Still Valid for iPhone OS 3.0 - iPhone Hacks[/url]

#1293 Alex34on

Alex34on
  • 10 postów

Napisano 13 maja 2009 - 00:37

mam tak samo tylko na iphone 3G 16gb

---- Dodano 13-05-2009 o godzinie 10:34 ----
Chodzi o to ze z odblokowaniem wszystko idzie ok ,Biegnacy Ananas na iphonie a pozniej tylko jabuszko i nic ???

#1294 CALLmeTROJAN

CALLmeTROJAN
  • 6 postów

Napisano 13 maja 2009 - 14:49

witam

jestem nowym userem na forum także witam wszystkich :)

ale do rzeczy:

1st - big respekt dla LOBO za tutorial - świetna robota :P wszystko jasno opisane itd...
2nd - w wypadku mojego telefonu (iP 2G - 8GB) wszystko poszło jak w opisie dopiero przy 3 razie...
po 2 pierwszych podejściach telefon miał objawy jak wcześniej pisali inni...
ekran z logiem + krótkie wibracje co jakiś czas...
no ale w końcu udało się i phone odpalił... cydia / instaler / appstore działają jak 3eba

ALE...

QPWN nie usunął mi simlocka...
po zmianie karty wyskakuje info by połączyć telefon z iTunes... wiadomo co dalej...
(moj iP - sieć UK - O2 / soft 2.2.1)
przebrnołem przez ten temat szukajac info gdzie popelnilem bład...
wspomniane jest ze z wersja softu 2.2.1 zmienia się baseband i nie da się osunąć locka
jednak to dotyczy iP 3G - mam racje??

prosiłbym o wskazówkę co dalej...
nadal próbować restore i QPWN

p.s. używałem plików załączonych w temacie

pozdro :)

#1295 robertk572

robertk572
  • 1 109 postów
  • SkądNEW YORK

Napisano 13 maja 2009 - 15:05

-a zaznaczyles "Unlock" w QPWN? Jaka wersje uzyles?

#1296 CALLmeTROJAN

CALLmeTROJAN
  • 6 postów

Napisano 13 maja 2009 - 16:30

tak... za każdym razem... z początku urzywałme starszej wersji 2.2 coś tam dalej ... później zmieniłem QPWN na 2.2.5-2 oraz plik - iPhone1,1_2.2.1_5H11_Restore + boty z pierwszego postu dzięki :P

#1297 robertk572

robertk572
  • 1 109 postów
  • SkądNEW YORK

Napisano 13 maja 2009 - 17:26

-Jest mozliwe ze tel jest zablokowany przez O2.

#1298 CALLmeTROJAN

CALLmeTROJAN
  • 6 postów

Napisano 13 maja 2009 - 20:05

jak to mogę sprawdzić?? będę musiał się bardziej zagłębić w temat... ehh... to nie to co BB5 czy MODing SE :)

#1299 amperior

amperior
  • 41 postów

Napisano 13 maja 2009 - 20:59

Mam i ja od wczoraj dlugo oczekiwanego 3g Jutro ide do Ery by zdjeli mi sim-locka I teraz pytanie: - jak na to wplynie JB? Mam soft 2.2.1 i JB chyba ma byc na ta sama wersje jak wynika z tutka. Ale po JB sim-lock bedzie nadal zdjety czy bede musial uzywac dodatkowych programow (yellowsn0w) by dzialala karta z Orange?

#1300 danel

danel
  • 1 postów

Napisano 14 maja 2009 - 12:14

Witam, Jestem nowym użytkownikiem(posiadam iPhone'a 3G z softem 2.2.1) i mam 2 pytania: 1. Skąd mam wiedzieć że JB mi się udał ? 2. Jeśli zrobię JB to gdzie mam wrzucać pliki(gry, aplikacje itp) do iPhone'a?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych