Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.X][2G/3G][Mac/Windows] Odblokowanie i aktywacja [QuickPWN]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1501 odpowiedzi w tym temacie

#1126 pa6lo

pa6lo
  • 1 postów

Napisano 10 marca 2009 - 01:25

sim look z wersji 2.2.1 Wiem że sie powtarzam ale bardzo mi na tym zależy jak zdjąć sim look-a z wersji 2.2.1 bo nie doczytałem wszystkiego a pierwszy raz robiłem Jb na swoim IP i niestety przytkało mi telefon i mam sobie ipoda :/

#1127 jankoli

jankoli
  • 52 postów
  • SkądGLIWICE

Napisano 10 marca 2009 - 10:05

Witam Prosze o rade w sprawie nowego iPhona 3G z softem 2.2.1 i basebandem 02.30.00 i z SimLockiem na ERE . -- Jak zrobie jailbreaka programem QuickPwn czy iPhon dalej bedzie działał w Erze , albo sie zablokuje. Bo jak wiadomo na tą wersje Basebandu nie ma UNLOCK Simlock .??? Pozdrawiam i prosze o odpowiedz.

#1128 bartSz

bartSz
  • 46 postów

Napisano 10 marca 2009 - 10:20

Witam
Prosze o rade w sprawie nowego iPhona 3G z softem 2.2.1 i basebandem 02.30.00 i z SimLockiem na ERE .
-- Jak zrobie jailbreaka programem QuickPwn czy iPhon dalej bedzie działał w Erze , albo sie zablokuje. Bo jak wiadomo na tą wersje Basebandu nie ma UNLOCK Simlock .???

Pozdrawiam i prosze o odpowiedz.


ja zaraz po kupieniu odblokowalem tel w itunes i uzylem qpwn i wszystko smiga elegancko. Tez w ERA.

Pzdr.

---- Dodano 10-03-2009 o godzinie 12:27 ----

Wiem że sie powtarzam ale bardzo mi na tym zależy jak zdjąć sim look-a z wersji 2.2.1
bo nie doczytałem wszystkiego a pierwszy raz robiłem Jb na swoim IP i niestety przytkało mi telefon i mam sobie ipoda :/


czytac czytac i jeszcze raz czytac nikt nie napisze na nowo tutka dla Ciebie.

jakby cos zajrzyj tutaj. Moze to pomoze.

#1129 dziunekk

dziunekk
  • 113 postów
  • SkądPodhale

Napisano 11 marca 2009 - 22:39

Nie ma na razie możliwości zdjęcia sim locka z oryginalnego (lub wgranego przez przypadek) softu 2.2.1 Soft 2.2.1 podnosi baseband do wersji 02.30, a programik do ominięcia sim locka współpracuje tylko z wersją 02.28. Więc ci co mają 2.2.1 i baseband 02.30 mają po prostu drogi przycisk do papieru. A tak apropo trafił w moje ręce iPhon z Angli z softem 2.2.1 baseband 02.30. Gość był niepocieszony jak się dowiedział że na razie nic nie można z tym zrobić. I TU PYTANIE Czy w ogóle trwają jakieś prace nad tym problemem (02.30). czy po prostu specjaliści od iPhonów olali ten problem. Gość od tego telefonu z Anglii czeka jak na zbawienie

#1130 koniu

koniu
  • 362 postów
  • SkądSe

Napisano 11 marca 2009 - 23:08

hej Mam taki problem mam soft 2.2.1 i złamałem dzis iphone ( nawet sie udało ) ale jeden problem . Przy wybieraniu telefonu wywala do springboarda , cos nie tak zrobiłem ?

#1131 robertk572

robertk572
  • 1 109 postów
  • SkądNEW YORK

Napisano 12 marca 2009 - 00:17

Nie ma na razie możliwości zdjęcia sim locka z oryginalnego (lub wgranego przez przypadek) softu 2.2.1
Soft 2.2.1 podnosi baseband do wersji 02.30, a programik do ominięcia sim locka współpracuje tylko z wersją 02.28. Więc ci co mają 2.2.1 i baseband 02.30 mają po prostu drogi przycisk do papieru.

A tak apropo trafił w moje ręce iPhon z Angli z softem 2.2.1 baseband 02.30. Gość był niepocieszony jak się dowiedział że na razie nic nie można z tym zrobić.
I TU PYTANIE
Czy w ogóle trwają jakieś prace nad tym problemem (02.30). czy po prostu specjaliści od iPhonów olali ten problem.
Gość od tego telefonu z Anglii czeka jak na zbawienie


-pozwole sobie nie zgodzic z powyzsza opinia.
Sprawa nie jest az tak beznadziejna. Sa sposoby by przywrocic dzialanie iP nawet z BB 2.30.03-a mianowicie TurboSIM.

#1132 jankoli

jankoli
  • 52 postów
  • SkądGLIWICE

Napisano 12 marca 2009 - 10:49

Nikt mi nic nie napisał w mojej sprawie, wiec spróbowałem i zrobiłem jalbreak na świeżutkim iPhonie 3G 16gb z lokiem na ERE softem 2.2.1 i bs-02.30.00 . Okazało sie ze jalbreak robiony metodą QuickPwn nie blokuje telefonu, iPhon dalej działa w Erze teraz mam Cydie i wszystko co mi potrzeba do szcescia.

#1133 bartSz

bartSz
  • 46 postów

Napisano 12 marca 2009 - 20:28

Nikt mi nic nie napisał w mojej sprawie, wiec spróbowałem i zrobiłem jalbreak na świeżutkim iPhonie 3G 16gb z lokiem na ERE softem 2.2.1 i bs-02.30.00 . Okazało sie ze jalbreak robiony metodą QuickPwn nie blokuje telefonu, iPhon dalej działa w Erze teraz mam Cydie i wszystko co mi potrzeba do szcescia.


odpisalem, ale dzieki temu ze nie przeczytales miales troche adrenalinki:grin:
Pozdrawiam!

#1134 iPod Touch Maniak

iPod Touch Maniak
  • 640 postów

Napisano 13 marca 2009 - 17:21

Wielkie dzięki LoBo!!! Zjailbreakowałem soft 2.2.1 bez problemu i nic się nie zepsuło i nie skasowało!!! iPod Touch Maniak z iPhonem.

#1135 mc7

mc7
  • 60 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 marca 2009 - 17:56

Mam jedno pytanie. Po JB update robie w jakim trybie?

#1136 iPod Touch Maniak

iPod Touch Maniak
  • 640 postów

Napisano 14 marca 2009 - 11:38

normalnym chyba

#1137 sAYo

sAYo
  • 33 postów

Napisano 15 marca 2009 - 01:49

Witam, mam problem z ip po próbie uruchamiania quickpwn. Do tej pory nie raz już korzystałem z tego instalatora ale od pewnego czasu zaniechałem korzystania z cydii. Dziś naszło mnie by znów podziałać z quickpwn i niestety coś się speirdzieliło. Instalacja przebiegała wmiarę normalnie (podobnie do moich poprzednich prób ale inna niż w zmieszczonym tutku), było wykrycie podpiętego ip, sprawdzenie wersji softu, nie było wyboru opcji tylko od razu zaczęlo sie instalowanie. Oczywiście hasło na moim macu by uwierzytelnić operację i w końcu przełączenie w tryb DFU. Potem jakaś grafika pojawiła się na ip, widać było instalację i restart telefonu. Pojawiło się jabuszko... i tu zaczyna się problem. Ip nie działa, nie widzi go iTunes, no może poza wykrywaniem zdjęć do pobrania. Nie mogę nic zrobić, co gorsza nie mam jak przywrócić ustawień fabrycznych bo jak już pisałem iTunes nie wykrywa telefonu. Nie jestem noga z obsługa tego typu urządzeń i probramów ale proszę niech ktoś mi łopatologicznie wytłumaczy co mogę zrobić by ip zaczął działać. Nieważne czy w ustawieniach fabrycznych czy z cydią byle działał. P.S. Nie wiem czy to pomoże ale gdy teraz piszę tego posta a ip jest podpięty i świeci cały czas jabuszko co jakiś czas dwukrotnie słuchać i czuć wibrę. POMOCY PROSZĘ!!

#1138 damiek

damiek
  • 3 postów

Napisano 16 marca 2009 - 15:45

Sayo mam ten sam problem co ty :/ i tez nie mam pojecia co moge zrobic, szukalem na forum ale nic nie znalazlem. Moze ktos nam pomoc?

---- Dodano 16-03-2009 o godzinie 17:46 ----
Jezeli gdzies juz to bylo i moze ktos wie gdzie to poprosze linka;)

---- Dodano 16-03-2009 o godzinie 22:11 ----
sAYo zrobilem ;) musisz jeszcze raz wlaczyc Quick PWN i gdy bedziesz przy etapie wciskania tych przyciskow to na ekranie ip powinien pojawic sie kabel usb z ikona iTunes. Nie wciskaj tych przyciskow tylko wylacz PWN i wlacz iTunes. Wtedy on wykryje twoj telefon. no i mozesz zrobic odnowienie systemu;)
Nie wiem czy poslugiwalem sie aby napewno dobrymi okresleniami ale mam nadzieje ze zrozumiesz;)

#1139 Pavulon_

Pavulon_
  • 142 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 marca 2009 - 21:34

szybki pytanie, bo nigdy samemu nie odblokowywałem iphone'a mam 2G i stary soft 1.1.3 - czyli rozumiem że mam sobie za pomocą itunes zrobić upgrade do 2.2.1 i lecieć wg tutoriala z pierwszego postu ? pls o korekte jeśli coś porąbałem, dzięki

#1140 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 marca 2009 - 21:37

Dokładnie tak jak mówisz.

#1141 damiek

damiek
  • 3 postów

Napisano 16 marca 2009 - 21:54

To w takim razie jak mam odblokowac IPhona zebym nie mial tego problemu co wczesniej? chodzi mi o to ze nie chcial sie wlaczyc na ekranie bylo jabuszko i od czasu do czasu zabirowal dwa razy.

#1142 sAYo

sAYo
  • 33 postów

Napisano 16 marca 2009 - 22:28

Sayo mam ten sam problem co ty :/ i tez nie mam pojecia co moge zrobic, szukalem na forum ale nic nie znalazlem. Moze ktos nam pomoc?

---- Dodano 16-03-2009 o godzinie 17:46 ----
Jezeli gdzies juz to bylo i moze ktos wie gdzie to poprosze linka;)

---- Dodano 16-03-2009 o godzinie 22:11 ----
sAYo zrobilem ;) musisz jeszcze raz wlaczyc Quick PWN i gdy bedziesz przy etapie wciskania tych przyciskow to na ekranie ip powinien pojawic sie kabel usb z ikona iTunes. Nie wciskaj tych przyciskow tylko wylacz PWN i wlacz iTunes. Wtedy on wykryje twoj telefon. no i mozesz zrobic odnowienie systemu;)
Nie wiem czy poslugiwalem sie aby napewno dobrymi okresleniami ale mam nadzieje ze zrozumiesz;)


Powiem Ci tak, myślalem, że jakiś uczynny gość z forum (bardziej obeznany w temacie niż ja) doradzi mi i podpowie co robić. Ewentualnie mnie zbluzga, że to już było i nie umiem szukać - ale przynajmniej wtedy wiedział bym że dalej mam szukać (bo szukałem w sobotnio-niedzielną noc dobre kilkadziesiąt minut). I nic!

Metodą prób i błędów w końcu doszedłem do podobnego wniosku co Ty. Podczas instalacji czegośtam na ip już pod sam koniec calego procesu zobaczylem że iTunes wykrył w końcu telefon i szybciutko spróbowałem odtworzyć oryginalny soft.

Udało się i teraz już wiem dobrze, że pindziole te wszystkie dodatkowe atrakcje jakie daje odblokowany ip. Tyle strachu się najadłem że telefon mi padł i że serwis mnie czeka że mam to serdecznie gdzieś. Poczekam na kolejne wersje softu (jutro coś bedzie wiadomo na temat 3.0) i będę się cieszył z tego co daje Apple. I tyle w temacie, dziękuje wszystkim którzy mi pomogli (tyyyyylu ich było) i wszystkich niezdecydowanych co do odblokowania oraz niepewnych swoich umiejętności przesrzegam - szkoda nerwów. 6

#1143 Pavulon_

Pavulon_
  • 142 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 marca 2009 - 23:21

wszystkich niezdecydowanych co do odblokowania oraz niepewnych swoich umiejętności przesrzegam - szkoda nerwów. 6


no właśnie, nigdy nie grzebałem w iphone samemu, ale stwierdziłem ze "jak wszyscy sami sobie robią update do nowego softu to ja też moge" a tu dupa, please help!!

z całego tutoriala z pierwszego postu doszedłem do tego ze mam:
1. iphone 2G z softem 2.2.1
2. quick pwn i reszte plików w jednym folderze
3. quick pwn prosi o dziwne kombinacje klawiszy po czym przesyła jakies pliki do iphone,
4. na iphone pojawia sie ananas po czym sie budzi i dalej quick pwn nie idzie do kroku nr 3 czyli wyboru Cydii itp.

i dalej mam locked sim :(

czy znajdzie się jakaś bratnia dusza z pomocą? używam Mac os X 10.5.6.

EDIT: chyba że cały szkopuł w tym DFU .... musze to jeszcze sprawdzic

EDIT2:

pojechałem raz jeszcze wszystkie kroki dotyczące DFU i instalacji tych plików usb, dale to samo locked sim i nie widzi mojej karty. wrazenie miałem ze wszystko bylo ok, bo nawet takie cos na koniec wyskoczyło :-) wiem, pewnie tu juz ze sto takich łosi jak ja było, ale moze ktoś pomoże...?
dzięki

Dołączona grafika

#1144 robertk572

robertk572
  • 1 109 postów
  • SkądNEW YORK

Napisano 17 marca 2009 - 00:32

-pewnie masz niewlasciwa wersje QuickPWN. Potrzebujesz QPWN 2.2 .5.2. Sciagnij nowa kopie ,najlepiej bezposrednio ze strony Dev-Team.

#1145 Pavulon_

Pavulon_
  • 142 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 marca 2009 - 06:49

sprawdzałem, mam dobrą, niestety cały czas doznaje porażki :/ mimo wszystko dzięki za info pozdrawiam EDIT: przeoczyłem gdzieś tego bootneutera, ale w Cydii go nie ma, a skoro mam dalej kartę zablokowaną to nie mam dostepu do sieci. Przez wifi nie chce sie skubany połączyć ehhh EDIT2: użyłem Pwnage tool i wszystko poszło gładko! yeah!

#1146 bartSz

bartSz
  • 46 postów

Napisano 17 marca 2009 - 11:00

szybki pytanie, bo nigdy samemu nie odblokowywałem iphone'a

mam 2G i stary soft 1.1.3 - czyli rozumiem że mam sobie za pomocą itunes zrobić upgrade do 2.2.1 i lecieć wg tutoriala z pierwszego postu ?

pls o korekte jeśli coś porąbałem, dzięki


Dokładnie tak jak mówisz.


a ja tez przylacze sie do pytania. Czy update nie wiaze sie z zainstalowaniem nowego baseband'u ktorego nie da sie odblokowac?

Pozdrawiam!

#1147 qubuch

qubuch
  • 989 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 marca 2009 - 11:17

zależy jak to zrobisz:]jeżeli będziesz chciał wgrac pobrany przez itunesa 2.2.1 to ci podniesie baseband ale jeżeli sobie przez pwnagetool'a stworzysz 2.2.1 custome restore to ci się nie podniesie a jezlei nie masz maca to mozesz gdzieś tutaj znaleźć zrobiony obraz gotowy do pobrania i będziesz miał 2.2.1 bez upgreadu basebandu

#1148 bartSz

bartSz
  • 46 postów

Napisano 17 marca 2009 - 11:47

zależy jak to zrobisz:]jeżeli będziesz chciał wgrac pobrany przez itunesa 2.2.1 to ci podniesie baseband ale jeżeli sobie przez pwnagetool'a stworzysz 2.2.1 custome restore to ci się nie podniesie a jezlei nie masz maca to mozesz gdzieś tutaj znaleźć zrobiony obraz gotowy do pobrania i będziesz miał 2.2.1 bez upgreadu basebandu


mac'a mam i mam nadzieje ze dam rade... co prawda zaraz bedzie 3.0 i ciekawe jak szybko on bedzie dostepny;)

Dzieki za pomoc.
Pozdrawiam!

#1149 rakkat

rakkat
  • 16 postów

Napisano 17 marca 2009 - 13:51

Bede wdzieczna za informacje czy przed przystapieniem do upgrade softu wg instrukcji podanej na pierwszej stronie tego postu musze najpierw wyjac karte sim?. Mam IP 2G z wersja 1.1.2. i chce przejsc na 2.1. Z gory dziekuje.

#1150 boru

boru
  • 2 postów

Napisano 17 marca 2009 - 14:45

Ja znów ten sam problem. Niegdyś ukryłem przez Boss prefs'a ikonki Cydii i Instalera. Niedawno byłem zmuszony zrobić restore, no i dziś w nadziei że coś się zmieni, po raz kolejny zrobiłem Jailbreak'a. Niestety nadal nie mam ikonek Cydii i Instalera. Ktoś może pomóc? :( Wersja 2.2(5G77).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 19

0 użytkowników, 19 gości, 0 anonimowych