Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

[2.X][2G/3G][Mac/Windows] Odblokowanie i aktywacja [QuickPWN]


  • Please log in to reply
1501 replies to this topic

#676 dziunekk

dziunekk
  • 113 posts
  • SkądPodhale

Posted 26 November 2008 - 00:02

LOBO a gdybyś tak jeszcze w pierwszym poście pod WYMAGANIAMI dopisał jeszcze małą notatkę że przed użyciem QuickPwn trzeba najpierw wgrać przez iTunes do iPhona odpowiedni soft który chce się jailbreakować i czy przed wgraniem tego softu iTunesem trzeba wprowadzić telefon w tryp DFU albo Shift+restore lub po prostu "uaktualnij".
Czytam ten wątek i widzę że różni ludzie mają różne teorie na ten temat. Np. TU lub TU
Ja nie miałem problemu z czterama iPhonami tylko jeden miał komplikację ale to była wina portu USB
Wtedy Twój Tutek byłby trochę jaśniejszy dla innych i nie byłoby miotania się czy DFU czy restore-odtwórz czy (uaktualnij).
Pozdrawiam

#677 nostri

nostri
  • 559 posts
  • SkądOxapampa, PE

Posted 26 November 2008 - 10:28

Witam, nie robię jeszcze upgrade do wersji 2.2 bo nie jestem pewien jednego:
- czy zrobienie update do 2.2 przez iTunes nie spowoduje przez przypadek upgrade bootloadera do wersji najnowszej i nie zablokuje możliwości ściągnięcia SimLocka?
(iP 2G 2.1)

Dajcie mi proszę jednoznaczną odpowiedź... Rozumiem, że QuickPWN poradzi sobie potem z resztą, lecz nie mam pewności co do tej jednej kwestii - wersję 2.1 też zrobiłem poprzez wgranie pliku IPSW z gotowca, a nie oryginału.


http://www.myapple.p...tool-2-2-a.html tutaj sa gotowe pliki bez updatu basebandu

#678 motylekk

motylekk
  • 11 posts

Posted 26 November 2008 - 13:01

Hejka. Mam iphona 3g z softem 2.2 nigdy jeszcze z nim nic nie robilem. Probuje go odblokowac ale w quickpwn gdzie wybiera sie firmware pisze mi błąd `firmware error string` poprawny soft ma byc iphone1.2_2.2 A ja probuje wlasnie wgrac dokladnie taki : iPhone1,2_2.2_5G77_Restore.ipsw mam zainstalowany NET.framework 1.1 , windows instaler 4.5,nic z nimi nie robiłem tylko sa zainstalowalem, wszystko to na viscie. Co robie zle ?

#679 nicho

nicho
  • 11 posts

Posted 26 November 2008 - 17:03

Wraz z moim postem wątek będzie zawierać 679 odpowiedzi.
Co można po tym wywnioskować?
Że 99,9% Polaków tu piszących to ... lub ... .
Tutorial napisany przez LoBo i pomoc w wątku udzielana przez Davvido są tak dobre, że nie mogę zrozumieć jakim trzeba być ... żeby 100 razy pytać o to samo i mieć problem ze wskazówkami które w 100% działają i których wykonanie zajmuje jakies ~30 minut.
Aktualizuje swój software drugi raz - Pierwszy raz miało to miejsce przy wersji 2.1, teraz 2.2 i nie mam najmniejszych problemów.
Tym wszystkim którzy zaśmiecają ten wątek polecam:
Jak na czymś się nie znacie i nie macie o tym zielonego pojęcia to sobie odpuście i dajcie swój telefon do serwisu który odpłatnie rozwiąże wasze problemy a jeżeli czujecie się na siłach, że możecie sami to zrobić to proszę o jedno:
CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM LUB WRÓĆCIE DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ!

// Słownictwo, które mogło urazić użytkowników.

#680 motylekk

motylekk
  • 11 posts

Posted 26 November 2008 - 19:31

Nicho. Czyli 7 postow w tym temacie napisali niedebile i uczeni, zastanawiam sie tylko czy zaliczasz sie do tych 1% Swoje złosliwe uwagi zostaw dla siebie, pytalem o iphona a nie o stanie inteligęji Polaków. Faktycznie postow jest duzo, przepatrzyłem sporo ale nie znalazłem odp. jednoznacznej wiec dlatego pytam, zresztą od tego jest to forum.

#681 bhdemeter

bhdemeter
  • 50 posts
  • SkądOsieck

Posted 26 November 2008 - 21:34

ja mam taki problem że iPhona 2G do 2.2i wszytko działa oprucz tego że nigdzie nie mogę zadzwonić bo nie ma sieci . Zmieniłam karte na inną sieć aby sprawdzić czy to nie wina sima i też nie moge zadzwonić ! A sieć wifi normalnie działa ! Bardzo prosze o pomoc co mam teraz zrobić!

#682 dupka

dupka
  • 4 posts

Posted 27 November 2008 - 05:30

a niech to

IPhone 16GB 3G 2.2
Przy probie JB w ostatnim etapie pojawia mi sie takie okienko, wszystkie programy pobralem z odnosnikow z tutoriala. Czy ktos mial taki problem ? Jak sobie z nim poradzil ?
pzdr, dupka
Dołączona grafika

#683 Beathan

Beathan
  • 64 posts
  • SkądWrocek

Posted 28 November 2008 - 10:28

http://www.myapple.p...tool-2-2-a.html tutaj sa gotowe pliki bez updatu basebandu


Dzięki, ale tam nie ma obrazu do 2.2 2G

#684 sirk

sirk
  • 26 posts
  • Skądz dysku D

Posted 28 November 2008 - 16:21

wszystko ładnie pięknie za pierwszym razem nawet programów nie straciłem lewusich :) rewelka :cool:

#685 freshman

freshman
  • 134 posts
  • SkądKrakow

Posted 28 November 2008 - 20:10

czekajcie - zebym dobrze zrozumial. Mam wersje 1.1.4 i chce zmienic na 2.2. wiec: 1. robie aktualizacje przez iT do wersji 2.2 - blokuje mi iP 2. uruchamiam QuickPWN i postepuje wg. instrukcji - mam racje ? Odnosze sie do posta Davvido: Tak. QuickPwn ma za zadanie odblokować wgrany soft, a nie stworzyć odblokowany, gotowy do wgrania.

#686 dliwski

dliwski


  • 15306 posts
  • SkądWarszawa

Posted 28 November 2008 - 20:12

Tak, dokładnie - wgrywasz dane oprogramowanie i dopiero bierzesz się za QuickPwn.

#687 ballastic

ballastic
  • 7 posts

Posted 28 November 2008 - 20:18

Wreszcie dobre wyjasnienie:) dzięki

#688 freshman

freshman
  • 134 posts
  • SkądKrakow

Posted 28 November 2008 - 20:37

Jeszcze jedna rzecz: jak znalexc : Pobierz pliki Bootloader'ów (wypakuj do katalogu z QuicPwn) - ten katalog. Mam Mac, ale nigdy tego nie robilem - nie zastanawialem sie, gdzie jest katolog progrmu. P.S. musze miec karte sim, zeby dokonac zmiany softu - bo wiecie jakby cos poszlo nie tak, to bede mogl korzystac z inego tel. w razie czego ... a nie zeby mi karta SIM utknela dop. odblokuje - a nie wiem, czy z moimi umiejetnosciami szybko to pujdzie :) Ok, dalem: prawy przycisk myszy - otworz zawartosc pakietu i potem wszedlem w 'Contents'. tam mam skopiowac te dwa pliki Sorki, ze tak lopatologicznie, ale naprawde w tym nie siedze normalnie.

#689 dliwski

dliwski


  • 15306 posts
  • SkądWarszawa

Posted 28 November 2008 - 20:39

Jak nie wypakujesz to QuickPwn o nie poprosi i wtedy możesz wskazać nawet z biurka. :)

#690 freshman

freshman
  • 134 posts
  • SkądKrakow

Posted 29 November 2008 - 00:13

ok, zrobilo sie i nie mam zasiegu :/ - czyli mam problem
zamiast kresek zasiegu mam napis - brak uslug :/

---- Dodano 29-11-2008 o godzinie 00:32 ----
sprobowalem opcji z bootneuterem proponowana przez Dario321 - teraz zamiast informacji - 'brak usług - zamiast kresek zasiegu jest napis 'szukam' - czy ktos moze mi pow., jak moge to naprawic ???

---- Dodano 29-11-2008 o godzinie 00:37 ----
i jeszcze jedno : iPhone caly czas mi sie zawiesza !!! bardzo prosze o pomc, bo ewidentnie pomimo,z e tutorial jest latwy i w ogole, to jest cos nie tak.

---- Dodano 29-11-2008 o godzinie 05:35 ----
terach chce przywrocic do ustawien fabrycznych, zebym zrobil wszystko od poczatku, ale pisze mi, ze moja karta sim jest nieobslugiwalna i nie moge 'odtworzyc' iP w iT ...

#691 gruchomarx

gruchomarx
  • 52 posts
  • SkądWrocław

Posted 29 November 2008 - 13:00

A ja mam siec a nie moge korzystac z klawiatury.Odbieram połaczenia moge zadzwonic z poziomu listy kontaltow ale nie z klawiatury numerycznej nie dziala zaden przycisk a w miejscy sluchawki tylko zielone pole.Zrobilem zmiane jak w instrukcji na 1 stronie.

#692 freshman

freshman
  • 134 posts
  • SkądKrakow

Posted 29 November 2008 - 17:28

Ok, jest tak:
zainstalowalem soft 2.2 na iP 2G pomyslnie, lecz nie miale zasiegu. Korzystajac z propozycji zainstalwalem 'bootneutera', lecz to nie rozwiazalo mojego problemu. Korzystajac dalej z rad tego watku podlaczylem iP do iT i kliknalem 'Odtworz' (czy jakos tak).

Aktualna syt. wyglada nast:
jak nie ma karty Sim w iP to pisze, ze jest zablokowany i moge wyk. tylko emergency call (wyswietla sie ikona kabla i znaczek iT).
Jak jest karta w srodku i ja odblokuje (poprzez PIN) to wyswietla mi sie info:
IMEI: 01 147200 136199 5
ICCID:8948 0307 2191 7322 098
moge wyk. tylko emergency call

Wiec prosze uzytkownikow, zeby mi pomogli rozwiazac ten problem.
Mam iP od 4 dni ( z czego korzystalem tylko 3, bo od wczoraj mam zablokowanego)

Chcialem przeskoczyc z 1.1.4 na 2.2. korzystajac z programu QuickPWN wersji 2.2 (o ile sie nie myle). caly proces nie przebiegal w taki sposob jak jest opisane watku, tylko wszystko sie zrobilo automatycznie (nie musialem pokazywac lokalizacji niczego). Puxniej trzymalem tylko odpowiednie przyciski w sposob przedstawiony w programie.

Z gory dziekuje i czekam z niecierpliwoscia na podpowiedzi.

P.S. jak wlaczam QuickPWN to wyswietla sie informacja, ze moj firmware nie jest obslugiwalny przez ten program !!! Wiec juz zupelnie nie wiem co moge zrobic w tej syt. Skoro QuickPWN nie obsluguje iP, iT nie obluguje iP i ja nie obsluguje iP.
P.S. 2 Mam MacBook'a z Leopardem
P.S. 3 Nie moge zrobic restore w iT, bo mam tylko komunikat na bialym tle : Karta SIM wlożona do telefony iPhone nie jest obslugiwalna

---- Dodano 29-11-2008 o godzinie 17:59 ----
Zrobilem restore podany na stronce :
iPhone and iPod touch: Unable to restore
za pomoca przyciskania i trzymania 'home button' podczas podlaczania iP do iT
Wynik :
restore sie zrobil, ale sytuacja nic, a nic sie nie zmienila.
Dalej w iT pojawia sie ifo., ze Karta SIM wlożona do telefony iPhone nie jest obslugiwalna
Syt. z iP pozostaje rowniez bez zmian
Syt. w QuickPWn rowniez bez zmian - nieobslugiwany firmware !!!

Koejny wniosek :
potrzebna mi pomoc kogos kto sie na tym zna.

---- Dodano 29-11-2008 o godzinie 19:38 ----
czy jak teraz uzyje pwnageTool i wgram oprogramowanie 2.2 na iP to bedzie dzialalo, jak myslicie ?

---- Dodano 29-11-2008 o godzinie 21:33 ----
nie dziala ... :/

Nastepny pomysl :
sprobuje wgrac przez wyzej wspomnianego pwnageTool'a starszy soft 2.1 , lub 2.0.2 - tylko musze je najpierw sciagnac :) ...

jak ktokolwiek jest w stanie mi pomoc bede wdzieczny

#693 referee

referee
  • 37 posts
  • SkądWawa/Mielec

Posted 30 November 2008 - 15:07

Hej! Jak ktoś ma problem z: "Wait while your iPhone is prepared for jailbraking" to zmieńcie kompa na ktorym to robicie. Ja taki problem mam na swoim stacjonarnym (wersje Softu 2xx) Na laptopie nie mam takiego problemu. Moze to pomoze u Was - u mnie działa pozdr

#694 freshman

freshman
  • 134 posts
  • SkądKrakow

Posted 30 November 2008 - 17:26

Wtam,

poradzilem sobiez wgraniem softu 2.2. na 2G.Jakie przeciwnosci napotkalem czesciowo mozecie przeczytac powyzej. Natomiast jak mi sie to udalo i jakie przeciwnosci napotkalem juz pisze.

1. Jak zrobic restore:
Jesli w iTunes nie masz opcji 'restore' polecam zrobic to recznie. Sposob przedstawiony na oficjalnej stronie apple:
iPhone and iPod touch: Unable to restore
lub na youtube:
YouTube - How to RESTORE iPhone / iPod Touch. FIX FREEZING AND ERRORS!
jesli po podlaczeniu iP do iT masz opcje restore to ja nacisnij.

Wyglada na to, ze po restore masz pustego iPhona (nie wem, czy prawidlowo, ale porownywal bym ta operacje do format C:/ na Windzie. ) Wiec muszisz do niego wlozyc soft, zeby mozna bylo z niego korzystac. Najlepiej uzyc do tego programu 'PwnageTool', oraz sposobu przedstawionego przez Davvido w innym watku na forum:
http://www.myapple.p...pwnagetool.html

Rożnica pomiedzy pwnageTool, a QuickPwn jest taka, ze pwnageTool tworzy soft zlamany, ktory nastepnie wgrywasz do iP, natomiast QuickPwn lamie soft, ktory sciagnales za pomoca iT na swojego iP. Wyglada to tak, ze jak na iT jest aktualizacja, to ja robisz - przez to blokujesz iP - i teraz za pomoca QuicPwn go odblokowywujesz.

Tutek do pwnageTool jest aprawde dobrze wyjasniony, wiec wszystko powinno byc ok. Wtedy nalezy sie cieszyc odblokowanym iPhone. Lecz mozna napotkac szereg problemow, ktore mam zamiar opisac (napewno nie wszystkie, ale te, na ktore ja sie natknalem i ktore z Boza pomoca udalo mi sie rozwiazac).
Wiec zaczynamy od bledow:
u mnie pojawily sie nastepujace bledy podczas inicjowania instalacji softu na iP (mam tutaj na mysli, ze jak juz kliknalem 'retsore' z wcisnietym altem i wybralem lokalizacje softu, ktory chce wgrac) i byly to: blad 1600, 21, oraz 06. Nie wiedzialem co zrobic, ale nie rezygnowalem.

U mnie podzialalo (bo trzeba poamietac, ze na iP zaczal sie instalowac soft, ktory sie nie zainstalowal, wiec moze on nie dzialac poprawnie. U mnie np. restartowal sie caly czas. Wlaczal i wylaczal na przemian) zrobienie recznego restore i przywrocenie iP do stany (nazwijmy to ) zero. I znow ta sama czynnosc znow klikamy restore z altem i probujemy wgrac soft. jak sie nie udalo to znow restore i tak w kolko (ja powtarzalem ta czynnosc ok 7 razy zanim mi wszedl). Co jest wazne. Pomocnym moze byc zwiekrznie partycjii na iP. Ja na poczatku zmienilem z dedykowanego 500 MB (przy tej ilosci ani razu sie nie zainstalowal) na 800 (soft sie zainstalowal, ale BootNeuter juz nie, wiec znow restore i znow instalacja softu. kilka razy nie weszo, wiec zwiekszylem partycje do 900 MB i wtedy juz wszystko poszlo.

To miejsce, ktore tworzylismy na iP to miejsce potrzebne na soft + programy i gry. i jego nie bedzie widac po podpieciu iP do iT (w moim przypadku wykrywa mi,ze moj iP ma tylko 6,33 wolnego miejsca - iP 8GB - z czego 200 MB jest przez 'inne' pliki zajeta. Ne wiem dokladnie czy kilkakrotnie instalowalem soft i jest tam go kilka wersji, ale tak czy siak (jesli ktos nie potrzbuje trzymac na nim niewiem czego) powinno byc ok.

Co wiecej. jesli ktos najpierw uzyl QuickPwn i mu sie nie udalo zlamac wgranego softu moze bez problemu zrobic restore i wgrac soft za pomoca pwnageTool'a. Jak juz napisalem powyzej 'restore' sprawia, ze iP wraca do stanu wyjsciowego - bez softu.

Jeli pokazuje wam sie w iT informacja 'Karta SIM wlożona do telefonu iPhone nie jest obslugiwana' nalezy zrobic 'restore' recznie w sposob opisany przez mnie powyzej, a potem pwnageTool i wgrywamy zlamany soft na 'pustego' iP

w razie jakichkolwiek pytan prosze o kontakt: akilkiralla@gmail.com

to bl moj pierwszy raz, kiiedy indtalowalem nowy soft w iP, ale jakby co zawsze sluze pomoca.

NIew wiem, czy metody, ktore zastosowalem sa prawidlowe, wiec jesli ktos ma informacje, lub wie cos wiecej niech posci, zeby inni tacy jak ja jescze 2 dni temu mieli latwiej z tego typu rzeczami i zeby sie nie martwili, ani nie denerwowali :).

pozdrawiam

#695 DeRusso

DeRusso
  • 41 posts

Posted 30 November 2008 - 17:41

Zauważyłem, że często są problemy przy aktualizacj w momęcie kiedy podświetla się na czarno informacja: "Wait while your iPhone is prepared for jailbraking". Jeżeli napis się podświetlił i na tym koniec to często jest problem związany z punktem 5 instrukcji:

5. Zainstalowany .NET FRAMEWORK [najlepiej w wersji 3.5] :: Pobierz : Tylko w przypadku Windowsa

należy wtedy wykonać ponownie operacje na innym komputerze ze starszą wersją .net framework.
Przynajmniej tak piszą użytkownicy na innych forach i co najważniejsze pomogło to kilku moim znajomym.

czasami zawiesza się już na pierwszej informacji, jest to prawdopodobie również wina .net framework.

Życze powodzenia.

#696 freshman

freshman
  • 134 posts
  • SkądKrakow

Posted 30 November 2008 - 17:45

dzieki za wpis DeRusso, uwazam, ze jest bardziej wartosciowy niz 'swietny tutek' :). P.S. ja lamalem na OSX- tak jakby co. Na OSX nie jest potrzebny net. framework

#697 rulapl

rulapl
  • 1 posts

Posted 01 December 2008 - 10:11

Podłączyłem telefon (iPhone 3G), wyszukało wszystko dobrze. Aczkolwiek siedzę etapie wciskania przycisków :/ Najpierw klikam Home (na dole), potem Home i Power a na końcu tylko Home. iPhone wyłącza się przy wciskaniu Home i Power, nie rozumiem tego ... Na koniec błąd: Your device has connected in the wrong mode. This can be caused by incorrect following of the instructions, or a faulty USB connection. Please try again. / edit / Noo jakimś cudem mi się udało :P

#698 bazumbas

bazumbas
  • 16 posts

Posted 01 December 2008 - 16:01

witam zrobilismy wczoraj caly proces jb na windows vista wszystko wydaje sie normalnie ale mamy problem z wifi nie znajduje sieci. prosze o pomoc jb mogl spowodowac uszkodze nie wifi w iphonie 3g

#699 TesSiR

TesSiR
  • 88 posts

Posted 01 December 2008 - 17:22

Witam, mam iPhone 3g z ery z softem 2.2 (czysty), mam zamiar zrobić Jailbrake i mam parę pytań: - czy zachowają mi się aplikacje które pobrałem z App Store? - co z muzyką? zostanie w telefonie, czy na nowo będę musiał wgrywać? - czy zachowają się kontakty? - jeśli jest możliwość żeby to wszystko zostało, to czy automatycznie będzie to w iPhone czy będę musiał zrobić przywracanie w iTunes? Wiem, że może były już takie pytania ale szukałem i nie mogę znaleźć. Czekam na odpowiedź i z góry dziękuję :D

#700 wujek_zed

wujek_zed
  • 391 posts

Posted 02 December 2008 - 00:00

Hello, mam dość dziwną sytuację, mianowicie chciałem własnie zrobić upgrade iPhone'a z 2.0.2 na 2.2(iPhone 1st generation z USA) i postanowiłem skorzystać z QuickPWN, zgodnie z instrukcją zassałem przez iTunes najnowszy soft a następnie zrobiłem upgrade. Wszystko poszło gładko więc kontrolnie odpaliłem iPhone'a i tu moje zdziwienie - Telefon odpalił się normalnie, połączył z siecią ERA i działał jak by nigdy nic. zniknął tylko ananas, Cydia, Installer oraz Bossprefs. Bardzo mnie to ucieszyło bo nie muszę robić jailbreak'a jednak zastanawiam sie czy telefon bedzie tak teraz normalnie działał oraz czy jesli nie mam wpisanych danych do EDGE'a to nie bedzie mi nabijał kaski za net niepotrzebnie. wcześniej miałem BossPrefs, teraz nic. jak klikam Safari bez WiFi to nie łaczy sie z siecią. Swoją drogą czy to normalne ze po aktualizacji nie wraca simlock?




9 user(s) are reading this topic

0 members, 9 guests, 0 anonymous users