Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

[2.X][2G/3G][Mac/Windows] Odblokowanie i aktywacja [QuickPWN]


  • Please log in to reply
1501 replies to this topic

#476 Looto

Looto
  • 154 posts
  • SkądWrocław

Posted 01 November 2008 - 23:50

Kurde na Mac'u to jest o wiele prostsze niż tu! :))) To niesłychane, ale unlocking iPhone'a przypomina mi teraz bardziej gre zręcznościową, aniżeli hakerski zabieg ;) Na Macintoshu wystarczy jedynie podłączyć telefon i w pewnym momencie być czujnym, by wyklikać prawidłową kombinację klawiszy na naszym iPhonie :) Jeśli za pierwszym podejściem się zagapimy - nie ma tego złego - program da nam drugą szansę :D Ponadto w moim wypadku robilem restore z 1.1.2 do 2.1, gdyz dzis telefon mi sie zwiesil. Szkoda mi było wszystkich plików, smsów a przede wszystkim kontaktów, ale okazało się, że iPhone po podłączeniu do iTunes'a przywrócił mi ustawienia z poprzedniego profilu! ;) A pomyśleć, że niecały rok temu musiałem się nabiegać za kolesiem handlującym chińskimi nakładkami na sim, żeby cieszyć się tym cackiem... ;D Pozdrawiam, Kuba Grębski

#477 dziubasbos

dziubasbos
  • 1 posts

Posted 02 November 2008 - 18:08

wszystko ok poradnik jest bezcenny choc jeżeliby powstał inny poradnik jak przywrócić iP do "dziewictwa" krok po kroku to tez zyskałby zwolenników.

#478 dziunekk

dziunekk
  • 113 posts
  • SkądPodhale

Posted 02 November 2008 - 23:58

Dzieki Lobo. Wszystko poszło OK. Miałem tylko chwilę niezdecydowania bo po restore w itunes do 2.1 pojawiło się żądanie wpisania pinu w celu odblokowania telefonu. Po wpisaniu mojego pinu pojawił się zasięg, ale dalej była tylko ikonka płyty i iTunes-a. Potraktowałem go QuickPWN-em (nie byłem pewny czy zaznaczyć opcję Unlock iPhone - bo zasięg już był) i po tym zabiegu wszystko chula bardzo stabilnie.

#479 paiczi

paiczi
  • 274 posts
  • Skądpomorze

Posted 03 November 2008 - 08:48

a u mnie dalej nic :( juz chyba z 50 raz probuje zrobic tego jailbreak'a za pomoca quickpwn i nic. sciagnalem gotowy odblokowany soft w dwoch obrazach. probowalem z shiftem wgrac je itune'sem i wyskakiwal blad 1601,1604...1602 chyba tez...w kazdym razie tego tez nie dalo rady zrobic. to jest jakies do dupy. kurde,kupilem iphona tylko ze wzgledu na to ze zrobie sobie jailbreaka i bede mial wypasiony ipodtouch z mozliwoscia telefonu a tu kibel. na kij mi zablokowany iphone ? ktos chce kupic? chetnie sprzedam: 16GB na gwarancji w Erze,sliczny czarny,jak nowy tylko z jednym malym mankamentem .. NIE DA RADY ZROBIC NA NIM JAILBREAK'A !!!!! ja chce jailbreak !! pomozcie

#480 dziunekk

dziunekk
  • 113 posts
  • SkądPodhale

Posted 03 November 2008 - 21:44

Paiczi - przeczytaj te wątki to może wywnioskujesz gdzie robisz błąd i czy to jest wina iphona. Czy masz aktualny Net Framework, Jave i co tam jeszcze potrzebne.....
http://www.myapple.p...zy-restore.html
http://www.myapple.p...b-d-1601-a.html
http://www.myapple.p...zez-itunes.html

Osobiscie nie wierze żeby to była wina iphona tylko Twojego kompa. Też miałem taki przypadek że kolega robił zmianą softu i nie poszło u niego, a u mnie zrobił to samo tym samym programem i nie było żadnych komplikacji.

#481 szwaglu

szwaglu
  • 95 posts
  • SkądRzeszów

Posted 03 November 2008 - 23:24

Witam, mnie się już długo telefon nie włączą i cały czas w programie jest napisane 'preparing your device - please follow the instructions above' czekam i czekam.
Nic sie nie dzieje..

---- Dodano 04-11-2008 o godzinie 01:30 ----
Zastanawia mnie również to, że odliczanie trzymania samego 'Home' zatrzymało się na 15 sekundach i przeszło od razu do następnego punktu, w sensie do ostatniego.

#482 orzel1

orzel1
  • 7 posts

Posted 04 November 2008 - 18:34

actywacja Witam, mam pytanie jak aktywowac iphona 3g , mam go ze stanow nie mam karty orginalnej i nie wiem w jakiej sieci byl .

#483 szwaglu

szwaglu
  • 95 posts
  • SkądRzeszów

Posted 04 November 2008 - 18:55

Podczas operacji na QuickPWN ma być włączone iTunes, tak? No, to jest i zaraz znika.

#484 paiczi

paiczi
  • 274 posts
  • Skądpomorze

Posted 04 November 2008 - 22:10

chodzi mi nie restore tylko o jailbreaka.restore to ja robie bez problemu ale na oryginalnym sofcie.nie chce takze zalapac ten caly nieszczesny jailbreak w quickpwn. nie wykluczam ze to moj komp,zakladam tez ze byc moze ja cos robie nie tak..tylko wtedy co.mam uruchomiony framework.tylko on sie jakos dziwnie zachowuje bo kiedy go wlaczam on sie za moment wylacza samodzielnie mimo ze zaznaczam automatycznie..

Witam, mnie się już długo telefon nie włączą i cały czas w programie jest napisane 'preparing your device - please follow the instructions above' czekam i czekam.
Nic sie nie dzieje..

mam dokladnie to samo!



moglby ktos skopiowac zlokalizowac i odnalezc w xp plik ze sterownikami iphona. xp rozpoznaje iphona bodajze jako aparat foto. moglby ktos odnalezc ten plik i przeslac mi na meila? bylbym wdzieczny. szukalem w googlach i nie znalazlem nigdzie tych sterow

#485 szwaglu

szwaglu
  • 95 posts
  • SkądRzeszów

Posted 04 November 2008 - 22:23

No to czekamy na jakąś odpowiedź...

---- Dodano 05-11-2008 o godzinie 00:37 ----

moglby ktos skopiowac zlokalizowac i odnalezc w xp plik ze sterownikami iphona. xp rozpoznaje iphona bodajze jako aparat foto. moglby ktos odnalezc ten plik i przeslac mi na meila? bylbym wdzieczny. szukalem w googlach i nie znalazlem nigdzie tych sterow


do czego Ci to?

#486 paiczi

paiczi
  • 274 posts
  • Skądpomorze

Posted 05 November 2008 - 00:39

do czego Ci to?

bo moj xp wykrywa iphona ale nie chce zainstalowac automatycznie sterownikow.zachowuje sie jakby ich nie mial w bazie. mam pocieta wersje xp -power xp i moze w tym wina . w menedzerze urzadzen w momencie podpiecia o kompa, iphone jest wielkim zoltym znakiem zapytania

#487 DaeL

DaeL
  • 23 posts

Posted 05 November 2008 - 02:14

No to mam za swoje. Robilem wszystko zgodnie z instrukcjami, zainstalowalem caly wymagany soft. Dostalem info, ze instalacja zakonczona, QuickPWN wyswietlil ostatni ekranik, ananas przelecial i mialem juz czekac tylko na restart. Problem polega, ze po restarcie mam jabluszko i od czasu do czasu wibracje.... i tyle. Aha, chyba co jakis czas restartuje - miga na chwile jakims ekranem (bardzo szybko, ciezko powiedziec czy cokolwiek wyswietla) i to by bylo na tyle. Dalej nie dzieje sie nic - czekalem pol godziny, az postanowilem zrobic mu twarde wylaczenie. Nie pomoglo, po restarcie jest identycznie. Dwukrotnie ponawialem proces lamania - bez zmian. Mam iPhone'a 3G z firmwarem 2.1. No i jestem lekko podlamany. Zwlaszcza, ze telefon jest mi cholernie potrzebny. Wiec co robic? Czy jest jakis sposob, bym mogl to naprawic? Szczerze mowiac, to ja juz chrzanie jailbreaka - chce tylko, by iPhone zaczal dzialac. Pomocy! Hmmm... do czterech razy sztuka. Problem sie rozwiazal sam - choc postepowalem przy ponownej instalce dokladnie tak samo jak za pierwszym razem.... Dziwne.

#488 sandman85

sandman85
  • 125 posts
  • SkądKatowice

Posted 05 November 2008 - 21:08

Genialny tutorial !! Byłem trochę po.... jak czytałem, że ludzie mają czasem problemy, ale bez kłopotów nowy sofcik :D dzięki LoBo - pokłony dla Ciebie :D

#489 dziunekk

dziunekk
  • 113 posts
  • SkądPodhale

Posted 05 November 2008 - 21:48

bo moj xp wykrywa iphona ale nie chce zainstalowac automatycznie sterownikow.zachowuje sie jakby ich nie mial w bazie. mam pocieta wersje xp -power xp i moze w tym wina . w menedzerze urzadzen w momencie podpiecia o kompa, iphone jest wielkim zoltym znakiem zapytania


Może Ty kolego pierwsze przeinstaluj XP-ka żeby działał tak jak powinien i dopiero wtedy sie bierz za dłubanie w iPhonie, bo mi to się wydaje że Twoje problemy zaistniałe z iphonem to wynik komplikacji Twojego systemu. A co z Net Framework, Javą itp.?????

#490 szwaglu

szwaglu
  • 95 posts
  • SkądRzeszów

Posted 05 November 2008 - 22:02

A na mnie to już nie ma rady? ;<

#491 paiczi

paiczi
  • 274 posts
  • Skądpomorze

Posted 05 November 2008 - 22:23

A co z Net Framework, Javą itp.?????


zainstalowane i aktywne

w sobote ide do kolezki i zobacze na jego kompie

#492 eQuador

eQuador
  • 26 posts

Posted 06 November 2008 - 12:31

Przełamałem się i wgrałem najpierw soft 2.0.1 a potem 2.1 do iphona 2g (1.1.4) Wszystko jak narazie chodzi wyśmienicie, wszystko dzieki tutkowi :))) Dziękuje. Pozdrawiam,

#493 kamek

kamek
  • 114 posts
  • SkądKatowice

Posted 06 November 2008 - 21:19

Mam pytania na które nie znalazłem odpowiedzi:

1. Jeśli będe wgrywał JB to ma być włączony iTunes i inne programy z firmy Apple chodzi mi o to czy może być w Procesach jak wciśniemy Ctrl+Alt+Delete.

2. Jeśli już będe mieć JB i jeślu kupię w AppStore to zablokują mi konto lub iPhone firma Apple lub jest jakieś ryzyko?

3. Gdy zaktualizuje oprogramowanie na nowsze to będe mieć dalej JB czy będe musiał wgrać od nowa?

:confused:

// Upominam: następnym razem za taką ilość emotikonów otrzymasz ostrzeżenie.

#494 szwaglu

szwaglu
  • 95 posts
  • SkądRzeszów

Posted 06 November 2008 - 22:02

1. I tak się wyłączy 2. Nie. 3. Od nowa zdaje się.

#495 paiczi

paiczi
  • 274 posts
  • Skądpomorze

Posted 07 November 2008 - 01:43

hmmm...mam pewne pytanie,na allegro znalazlem taki oto tekst w opisie uslug w zwiazku z wgrywaniem softu i odblokowywaniem iphona:

'Jeśli przez pomyłkę dokonałeś aktualizacji swojego iPhona do najnowszej wersji oprogramowania 2.1 i zablokowałeś sobie telefon my odblokujemy go dla Ciebie !!!'


czy to znaczy ze jesli kupilem telefon z softem 2.0 i upgrade'owalem z miejsca do softu 2.1 to teraz z tego powodu nie udaje mi sie zrobic jailbreake???

#496 kamek

kamek
  • 114 posts
  • SkądKatowice

Posted 07 November 2008 - 14:42

@up Mam podobne pytanie. 1. Jest jakieś ryzyko wgrywania JB na soft 2.1 jeśli tak to jakie i proszę wypowiedz osób które robiły JB na 2.1 czy im się udało czy nie. 2. Co do punktu pierwszego chciałem się spytać jakby było jakieś ryzyko wgrania JB na soft 2.1 to jak go można ominąć jeśli w ogóle się da.

#497 szwaglu

szwaglu
  • 95 posts
  • SkądRzeszów

Posted 07 November 2008 - 23:35

Ok, ja widzę, że się w ogóle nie doczekam na odpowiedź. Przeleciałem wszystkie strony tematu i nie ma nic na ten temat. Pomoże ktoś z doświadczonych użytkowników?

#498 dliwski

dliwski


  • 15306 posts
  • SkądWarszawa

Posted 07 November 2008 - 23:59

@paiczi: bzdura, możesz wykonac JB 2.1 w każdej chwili.

#499 szwaglu

szwaglu
  • 95 posts
  • SkądRzeszów

Posted 08 November 2008 - 00:09

Mozna prosić o jakąkolwiek podpowiedź, pomoc w mojej kwestii?

#500 kamek

kamek
  • 114 posts
  • SkądKatowice

Posted 08 November 2008 - 09:39

@paiczi: bzdura, możesz wykonac JB 2.1 w każdej chwili.


No ale czytałem odpowiedzi ludzi to dużo więcej ludzi ma problem z JB na sofcie 2.1 to z czego to może wynikać i jak to naprawić jakby co?




4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users