Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zepsuty wyświetlacz w ipodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sledziu

Sledziu
  • 430 postów
  • SkądWr

Napisano 25 czerwca 2006 - 09:10

Dawno temu założylem temat o wyswietlaczu ktory sie wylal od zwyklego upadku, mimo ze ipod byl w pokrowcu w kieszeni itd.. Nie widze zadnych wczesniejszych tematow ipodowych wiec zakladam ten A więc: ipod byl w wielkiej brytani, pan uprzejmy co prawda na regent street, ale za chiny powiedzial ze nie wymieni, nie moze, bo jest to ewidentne uszkdzenie mechaniczne. ale pan uprzejmy podał stronke: ipodrepairs.co.uk wchodzimy, patrzymy: ceny wymiany wyswietlacza w ipodzie: 100 Funtow brytyjskich. dobrze ze nie stalem bo chyba bym lezal, na ziemi... za drogo na mnie, wiec pozostał ebay. a na ebayu: wyswietlaz do ipoda 5g, razem z zestawem do wymiany i instrukcja oraz wysyłką worldwide 100$. i teraz pomocy. czy myslicie ze to dobre rozwiazanie(kupic ten wyswietlacz czy co innego probowac)? czy taki wyswietlacz lepiej samemu wymienic czy pojsc do sadu? czy jak sam wymienie to strace gwarancje na ipoda? link na ebay: http://cgi.ebay.com/...1QQcmdZViewItem

#2 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 25 czerwca 2006 - 09:27

Pamiętasz jak ci mówiłem, że nie wymianią? A gwarancji na iPoda i tak już nie masz! Uszkodziłeś go! Nawet jeśli wymienią ci wyświetlacz na nowy w SADzie to gwarancje dostaniesz tylko na wyświetlacz, a nie na całego iPoda.

#3 Sledziu

Sledziu
  • 430 postów
  • SkądWr

Napisano 25 czerwca 2006 - 10:09

Ale w sensie sam sobie wymienie, i np. dysk by mi padl sam z siebie jak to wielu osobom sie zdazylo, poszedl bym np do niemieckiego apple i tam od reki przecierz takie rzeczy niby wymieniaja, bo nigdzie nie maja zapisane ze mam uszkodzonego ipoda czy nie? wiec koles by widzial tylko ze dysk nie dziala itd.. co o tym sadzisz/cie?

#4 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 czerwca 2006 - 10:10

Jakby co to ja chętnie odkupie takiego ipodzika jeśli cena niska :-)

#5 Sledziu

Sledziu
  • 430 postów
  • SkądWr

Napisano 25 czerwca 2006 - 10:18

a czemu tak CIe interesuje lack taki ipodzik? on jest caly sprawny, w sensie wszystko diala, dziala jako dysk, działa odtwarzanie muzyki, dziala clickwheel, ja caly czas go uzywam tylko w sumie troche jak szufli tale z 30GB dyskiem... czyzbys mial wyswtlacz do 5g? :) chetnie od CIebie odkupie jesli cena niska :)

#6 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 25 czerwca 2006 - 12:02

Sledziu, no ja nie wiem, ale mnie się wydaje, że kolesie robią tak, że jak "otworzą" iPoda to się skapną czy coś tam kombinowałeś czy nie!

#7 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 25 czerwca 2006 - 12:13

Primo: z przykrością też muszę napisać, iż te kilka tygodni temu pisałem, że nie masz szansy na reperację w ramach gwarancji - uszkodznie mechaniczne :( Sorry, man! Secundo: aukcja o której piszesz na eBayu jest w Stanach - i tu jest problem z przesyłaniem takich paczek do Polski. Jeśli poprosisz o wysłanie tego zwykłam air-mailem to będzie to szło sporo czasu i niestety co trzecia/czwarta przesyłka wysyłana w ten sposób ginie. Wiem to niestety z własnego doświadczenia i doświadczeń moich kolegów. Podejrzewamy, że przesyłki giną (czyli są kradzione) na Poczcie Polskiej. Natomiast wysłanie tego ubezpieczonym kurierem spowoduje, że zwiększasz szanse na dotarcie przesyłki do celu, acz koszt takiej wysyłki może się równać zakupowi. Reasumując: wg mnie to sprzedaj za tyle za ile maxymalnie wyciągniesz na Allegro, popracuj w wakacje i sobie kup nowy, a potem postaraj się na nim nie siadać ;)

#8 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 czerwca 2006 - 12:42

a czemu tak CIe interesuje lack taki ipodzik? on jest caly sprawny, w sensie wszystko diala, dziala jako dysk, działa odtwarzanie muzyki, dziala clickwheel, ja caly czas go uzywam tylko w sumie troche jak szufli tale z 30GB dyskiem...
czyzbys mial wyswtlacz do 5g? :) chetnie od CIebie odkupie jesli cena niska :)


Do auta chce, wyświetlacz mi niepotrzebny :-)

Natomiast wysłanie tego ubezpieczonym kurierem spowoduje, że zwiększasz szanse na dotarcie przesyłki do celu, acz koszt takiej wysyłki może się równać zakupowi.


Ze swoje doświadczenia: przesyłka EMS'em w kopercie kartonowej do 1 funta zdaje się (a wyświetlacz spokojnie się zmieści) do PL kosztuje jakieś 17$. Dochodzi 100% w 7 dni maks, chyba, że na cle zatrzymają.

#9 Sledziu

Sledziu
  • 430 postów
  • SkądWr

Napisano 25 czerwca 2006 - 18:06

nom borzar, jak anpisal lack, tego ipoda mam sprowadzango ze stanow wysylanego przez zwykla ameryukanska poczte usmail bodajze chyba(?) i dochodzi bez problemu tylko ze szedl dlugo ale wlasnei dlatego ze na cle zatrzymali bo osoba ktora mi wysylala podala niepotrzebnie wartosc pczaki na 300$ i musialem clo zaplacic, wiec mysle ze kupowanie jest dosc bezpieczne, teraz jescze tylko problem z ta gwarancja. 51m0n, tylo ze ipa niby od reki wymieniaja, nie zagladaj do srodka, (tak opisywal to przynajmniej jakis gosc, co mu w polsce robili problemy a w stanach od reki wymienili, i jeszce cos wiedzieli o jego powerbooku czy cos takeigo)

#10 Sledziu

Sledziu
  • 430 postów
  • SkądWr

Napisano 25 czerwca 2006 - 18:07

a co do pracy w wakacje to bede pracowal ale na macbooka zbieram.. ;] w koncu trzeba dolaczyc do rodziny myślących inaczej :)

#11 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 26 czerwca 2006 - 11:53

No niby tak, ale wiesz, jak tobie akurat zaglądną bo trafisz na jakiegoś nadgorliwca? Różnie to może być!

#12 Sledziu

Sledziu
  • 430 postów
  • SkądWr

Napisano 26 czerwca 2006 - 15:21

napisalem do SADu i chca 140$ za wymiane wyswietlacza... no nie wiem... 40$ piechota nie chodzi...

#13 Sledziu

Sledziu
  • 430 postów
  • SkądWr

Napisano 26 czerwca 2006 - 18:10

lack napisalem do CIebie co do twojej propozycji kupienia ode mnei tego ipoda




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych