Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone kupiony w orange.pl a zmiana karty sim ( aktywacja ponowna?).


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 loon

loon
  • 173 postów
  • SkądLubon, Poland

Napisano 23 sierpnia 2008 - 14:44

Witam, temat moze troche zle skonstruowany ale do rzeczy. Chce kupic iphona przez orange.pl w ramach przedluzenia umowy. Z tym ze umowa konczy sie zonie a tel bede uzywal ja - tez nr w orange. Pytanie brzmi czy nie bedzie problemu z aktywacja iphona? Podczas przedluzania umowy podaje sie na stronie orange nr tel oczywiscie i czy w zwiazku z tym orange nie aktywuje iphona dla numeru zony ? Troche zakrecilem :grin:

#2 dario321

dario321
  • 711 postów
  • Skądok.Radom

Napisano 23 sierpnia 2008 - 14:55

nie zakreciles.ale ja nie umiem na to pytanie odpowiedziec. wydaje sie,ze powinni na to pytanko znac odpowiedz ci z orange. napisz do nich pytanie mailem.w pytaniu umiesc numer,ktorego ma dotyczyc przedluzenie umowy.jesli odpowiedza,ze nie iPhone bedzie chodzil na Tojej i zony kacie to git. a gdy juz przedluzycie umowe i sie okaze ze lipa to bedziesz mial podstawe by sie domagac tego co odpisali w mailu,pozdro

#3 gucorek

gucorek
  • 596 postów
  • SkądStalowa Wola

Napisano 23 sierpnia 2008 - 15:05

iPhone w Orange bez simlocka na sieć - MyApple
wystarczy archiwum newsów przeszukać

#4 loon

loon
  • 173 postów
  • SkądLubon, Poland

Napisano 23 sierpnia 2008 - 15:10

Przeczytalem tu artykul w ktorym jest napisane ze niby nie powinno byc z tym problemu, ale chcialbym to jednak potwierdzic na 100%

elefon będzie można używać z innymi kartami tego samego operatora, jednak włożenie nowej karty SIM wiąże się z ponowną aktywacją iPhone'a przez iTunes. Dzieje się tak dlatego, że iTunes rejestruje karty i pozwala aktywować telefon z dowolną kartą jednego operatora, z którym klient podpisał umowę. Często bywało inaczej -np. w USA iTunes blokował inne karty, jeśli nie była to karta na którą został wykupiony abonament. By skorzystać z innej karty tej samej sieci, trzeba było najpierw zerwać umowę. W Polsce nie trzeba.



#5 bidon

bidon
  • 48 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 sierpnia 2008 - 15:28

Ziomuś ja też mam podobna sytuacje. Dzwoniłem na *100 jakieś 15 min temu a tam pan powiedział mi ,ze nie ma możliwości PRZEDŁUŻENIA UMOWY Z IPHINE . można tylko mieć iP z nowym abonamentem, ma sie to zmienic pozniej

---- Dodano 23-08-2008 o godzinie 16:30 ----
jeśli ta informacja jest nieprawdziwa to proszę o info . Dziwne to wszystko . Może to dlatego ,że gadałem z facetem o Mixie (bo ) taki ma mój teść , ale jednocześnie mowiłem ze jestesmy gotowi do migracji ... proszę o rade kogoś kto sie na tym zna

#6 lolczester

lolczester
  • 38 postów

Napisano 23 sierpnia 2008 - 15:45

Nie widze zeby byl tu jakis problem. Ja kupilem mojego IP w Belgi w sklepie Mobistar ( ma wylacznosc na apple) tyle ze tam IP nie maja simlockow. Aktywowany byl na karcie Mobistar a potem Swap na Ere i od poczatku dzial bez problemu. Mialem tylko problem z ustawieniem internetu bo IP pobra ustawienia Mobistar a nie Ery ale to latwo mozna zmodyfikowac. Ale jesli chodzi o swap karty z Operatora na tego samego operatora to nie Widze zadnego problemu, skoro z Mobistar na era dzialalo na to z Orange na Orange napewno. :)

#7 loon

loon
  • 173 postów
  • SkądLubon, Poland

Napisano 23 sierpnia 2008 - 18:34

Ludziska co piszecie? Ponizej cytat z orange.pl ze strony IP:

Jeżeli skończyła Ci się umowa lub skończy się w ciągu 3 miesięcy możesz ją przedłużyć przez Internet na specjalnych warunkach w ofercie Orange Abonament z iPhone3G.



#8 bidon

bidon
  • 48 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 sierpnia 2008 - 19:25

no właśnie mnie też to dziwi!!! ale tak jak pisałem , poinformowano mnie ze jeszcze nie ma takiej możliwości.To identyczna sytuacja jak z migracja do nowych taryf orange ...cały czas nie ma takiej możliwości

#9 sigurowski

sigurowski
  • 80 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 sierpnia 2008 - 19:33

ja też byłem dziś w orange. powiedzieli mi dokładnie to samp i jeszcze to że się po prostu nie opłaca. zresztą po obliczeniu poboru danych (samoczynne aktualizacje pogody i giełdy) to opcja 150 za miesiąc + 4 prezenty (które można powielać - znaczy np. 180 minut do jednej osoby razy cztery) wydaje się całkiem rozsądną opcją. w końcu z tego na oko plus minus 50 zł pójdzie na internet 100 na resztę. a tu jeszcze 200 minut do wszystkich. ja się chyba zdecyduje i jutro kupię.

#10 bidon

bidon
  • 48 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 sierpnia 2008 - 20:00

czy ja wiem ? wiem ,że niebawem wprowadzą możliwość przedłużenia umowy, lepiej poczekać pozostać przy własnym abo. i w razie potrzeby zwiekszyć pakiet internetowy (takie cos można mieć za 10 zł) iP ma też wifi wiec nie musisz cały czas kożystać z internetu oferowanego przez operatora. 150zł to dużo policz sobie to razy 24 lub 36 . taniej wyjdzie kupić iP na allegro (ceny spadaja) a abona. wziac bez telefonu wtedy dostajesz 2x tyle ile placisz co miesiac. czyli za 75 zł masz 150 zł z czego np 50 możesz przeznaczyć na internet (pakiet internetowy) i wychodzi znacznie taniej . tylko nie migruj na ich nowa oferte bo wtedy nie ma pakietu internetowego w standartowym twoim planie...przynajmniej nie było jakieś 2 tyg temu , a jak migrujesz to dostaniesz prazenty czyli w sumie tak czy siek jest taniej , a nie płacisz 150 zł mies

---- Dodano 23-08-2008 o godzinie 21:06 ----
heheh przeczytałem to i .....niezle zamotalem . mozg szybszy niz palce

#11 Thoasz

Thoasz
  • 61 postów

Napisano 24 sierpnia 2008 - 02:20

To gdzie Wy w tych salonach byliście??? Ja przedłużyłem ofertę w salonie 22.08 o godzinie 1 w nocy. Bez zbędnego mówienia, że się nie da, nie ma możliwości , i.t.d. Dostałem rabat na telefon, część punktów Profit mi odjęto, zmigrowałem do nowych planów taryfowych,dostałem 5 prezentów, o 2 grosze tańsze stawki za minute połączenia, zwiększony transfer do 2 GB w okresie trwania umowy, abonament 150 zł, gadżety od orange, no i... oczywiście cudownego Iphona 16 GB Black :)))

#12 bidon

bidon
  • 48 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 sierpnia 2008 - 08:25

ziomek ale my mówimy o przedłużeniu umowy z własnym abonamentem.... ty zmieniłeś na abonament "iPhonowy" mój teść płaci 50zł i to mu wystarcza chce kupić iP w orange na jego planie taryfowym (wiem ze to bedzie zniezła cena ale taniej niż bez abonamentu).jeśli bedzie taka możliwośc to kupie przez internet gdzie jest taniej a dodatkowo zapłace częsć ceny punktami profit.

#13 loon

loon
  • 173 postów
  • SkądLubon, Poland

Napisano 24 sierpnia 2008 - 09:42

Tylko mala niescislosc ktora teraz wychodzi :) Zaczynajac ten temat mialem na mysli przedluzenie umowy ale na dowolnych warunkach. Majac "stary" abonament prawdopodobnie trzeba bedzie zmigrowac przy okazji do nowego z tym ze przy IP sa dwa do wyboru albo dedykowany do niego za 150 - 250 zł lub "Orange Abonament" i mialem na mysli wlasnie ten drugi. Nowe abonamenty ( glupia nazwa "Abonament" ) mysle ze sa jednak lepsze niz stare np "Nowy Twój Plan" etc

#14 Thoasz

Thoasz
  • 61 postów

Napisano 24 sierpnia 2008 - 10:10

Witam. W kwestii wyjaśnienia: miałem do wyboru dwie opcje: 1. Przejść na Orange Abonament w dowolnej kwocie bez pakietu internetowego. 2. Skorzystać z opcji abonamentu dedykowanego dla IP ( początkowo był z tym problem - opcja ta nie była dostępna przez orange.pl. , dlatego poszedłem do salonu. W salonie tylko jeden pracownik wiedział, że ta opcja jest możliwa i dzięki niemu mam ten abonament ( dostałem też w salonie 1GB transferu więcej - nie wiem co oferuje jeszcze orange.pl jeśli wogółe jest już tam ta taryfa dostępna). Pozdrawiam.

#15 www007

www007
  • 408 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 września 2008 - 20:18

Witam! Mam podobne pytanie, zastanawiam się nad zakupem Iphona na allegro z simlockiem ery. Telefon nie jest rozpakowany, czyli rozumiem że nie aktywowany? Czy ja będę mógł go aktywować z moją kartą sim era? I jak to jest gdy poprzedni właściciel zdązył go aktywować, będę mógł używać iphona z moją kartą?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych