Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.X 3G] WiFi problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 22 sierpnia 2008 - 17:00

Witam, Nie mogę się połączyć z routerem Linksys WAG354G v.2 przez wifi. iPhone pobiera adres i niby jest ok ale każda aplikacja wywala brak połączenia. Nie mam żadnych filtrów mac na routerze ani haseł, to samo z routerem Linksys WRT54G. Jedyna opcja jaka na razie działa to udostępnianie WiFi przez iMaca ... Miał ktoś taki problem? iPhone nowy z Ery, wersja 2.0.2 na wcześniejszej było to samo.

#2 serious

serious
  • 34 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 sierpnia 2008 - 20:31

Ja mam WAG200G. Po wyszukaniu przez iPhonie sieci zostałem tylko poproszony o podanie hasła i połączyłem się bez problemu.

#3 Rob_73

Rob_73
  • 26 postów

Napisano 23 sierpnia 2008 - 08:30

Może smieszne pytanie - ale mam od wczoraj IPhone 3g z Ery i wrzucona do niego karte blueconnect starter.... W domu mam siec bezprzewodowa do netu... Czy jak sie łącze po WiFi to będzie mi uciekac kasa z karty Ery ? Pozdr rob

#4 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpnia 2008 - 10:28

Podłącz się do Wi-Fi bez karty. Zobaczysz, że działa. EOT.

#5 Rob_73

Rob_73
  • 26 postów

Napisano 23 sierpnia 2008 - 10:55

czyli nic nie płace z mojego konta Ery ? Pozdr rob

#6 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpnia 2008 - 11:14

A jak masz płacić, skoro wyjmiesz kartę? Ludzie, myślcie trochę. ;) EOT jeszcze raz. Kolejne posty odbiegające od tematu będą usuwane i nie zostanie udzielona na nie odpowiedź.

#7 marleyo

marleyo
  • 99 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 23 sierpnia 2008 - 11:37

Podłączę się do tematu i zadam swoje pytanie: czy jest możliwość udostepnienia netu z laptopa do iphone'a oczywiście bezprzewodowo?

#8 dario321

dario321
  • 711 postów
  • Skądok.Radom

Napisano 23 sierpnia 2008 - 11:40

jest taka mozliwosc
poszukaj w tych watkach; http://www.warchalki...artykul_28.html

#9 Remek.B

Remek.B
  • 463 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 sierpnia 2008 - 11:53

Witam,

Nie mogę się połączyć z routerem Linksys WAG354G v.2 przez wifi.
iPhone pobiera adres i niby jest ok ale każda aplikacja wywala brak połączenia.
Nie mam żadnych filtrów mac na routerze ani haseł, to samo z routerem Linksys WRT54G.
Jedyna opcja jaka na razie działa to udostępnianie WiFi przez iMaca ...
Miał ktoś taki problem? iPhone nowy z Ery, wersja 2.0.2 na wcześniejszej było to samo.


Sprawdź jakie masz ustawiony zabezpieczenie sieci w routerze, przypuszczam że masz ustawiony zabezpieczenie którego nie obsługuje iphone. (wpa, wpa2 ...)

#10 marleyo

marleyo
  • 99 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 23 sierpnia 2008 - 11:54

gracias dario

#11 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 23 sierpnia 2008 - 12:12

Dzieki za odpowiedzi ale znalazlem inne rozwiazanie. Nalezalo skasowac DNSy i wpisac tylko jako DNS adres routera. Niestety wystepuje jeszcze jeden problem, gdy uspie iPhona i go obudze, nie lapie wifi i nei moze sie polaczyc... jedyne co pomaga to reset routera albo iphona ale to bezsensu... zna ktos jakies rozwiazanie?

#12 Poxel

Poxel
  • 11 postów

Napisano 29 sierpnia 2008 - 16:31

Witam,

Nie mogę się połączyć z routerem Linksys WAG354G v.2 przez wifi.
iPhone pobiera adres i niby jest ok ale każda aplikacja wywala brak połączenia.
Nie mam żadnych filtrów mac na routerze ani haseł, to samo z routerem Linksys WRT54G.
Jedyna opcja jaka na razie działa to udostępnianie WiFi przez iMaca ...
Miał ktoś taki problem? iPhone nowy z Ery, wersja 2.0.2 na wcześniejszej było to samo.


mam ten sam problem ale z routerem WAG325N i to samo z routerem D-Link 524 zmiana DNS-ów na adresy Ip routerów Pomogła :-D

#13 Quatrix

Quatrix
  • 176 postów
  • SkądRuda Śląska, Poland

Napisano 29 sierpnia 2008 - 21:52

witam, mam podobny problem z tymze iphone 3g 1.1.4 ... zadko mi łapie wi-fi , czasem działa czasem nie, czasem od razu się łączy a czasem trzeba z 30 min czekac.... uzywam d-linka

#14 dorotka-p

dorotka-p
  • 6 postów

Napisano 30 sierpnia 2008 - 00:38

Witam ja równiez mam problem, mam w iphonie karte orange dzwonic moge oczywiscie ale nie lacze sie z wi fi, mam router ale za kazdym wpisaniem hasla wyskakuje info: Nie mozna polaczyc sie z siecia... I jaki program musze miec zainstalowany na kompie zeby wszystko sie zsynchronizowalo? Pozdrawiam :-(

#15 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 30 sierpnia 2008 - 03:16

>dorotka-p Potrzebujesz iTunes w jak najnowszej wersji oraz kabelek usb. I to wszystko by zarządzać podstawowymi sprawami, synchronizować, instalować aplikacje, ładować muzykę i inne media. Wi-Fi potrzebny jest do netu w iphonie oraz alternatywnych instalatorów (cydia, installer). Problem z siecią może wynikać z faktu, że umyślnie albo nieumyślnie masz na routerze włączone filtrowanie po adresach MAC. Oznacza to wówczas, że tylko te interfejsy sieciowe (iPhone jest jednym z nich, drugim np.: karta sieciowa w kompie) które mają adresy MAC z listy wpisanej w ustawieniach routera mogą uzyskać autoryzację. Niektóre rutery mają jeszcze podobne filtrowanie dotyczące portu WAN. Wówczas należy dodać adres MAC interfejsu sieciowego iphonea (znaleźć go można w Ustawieniach) do jednej i drugiej listy. Tylko proszę nie wyłączać filtrowania MAC bo funkcja ta znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Proszę również stosować bezpieczniejsze protokoły szyfrujące więc nie WEP ale WPA oraz najlepiej WPA2. Bez obaw, iPhone je obsługuje.

#16 dorotka-p

dorotka-p
  • 6 postów

Napisano 31 sierpnia 2008 - 16:20

Dzieki :) Dzieki, dzieki, dzieki :)) Juz wi fi dziala :) zmienilam haslo do routera i sie siec znalazla :)

#17 jdflex

jdflex
  • 6 postów

Napisano 02 września 2008 - 11:39

Hello łącze się z routerem ale dostaje zły adres IP. Mam zabezpieczenie WEP, ale indexowanie 3 jak w iPhonie zmienić indexowanie ? Pozdrawiam Jacek.

#18 Speedo1544

Speedo1544
  • 34 postów

Napisano 02 września 2008 - 13:03

Mnie pomoglo dodanie adresu mac iphona do routera i smiga az milo

#19 jdflex

jdflex
  • 6 postów

Napisano 02 września 2008 - 19:25

Mój router nie ma MAC ...

#20 bidon

bidon
  • 48 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 września 2008 - 19:45

Mój router nie ma MAC ...

jak nie mam mac? to tak jak by nie mial wejscia do internetu :) hehe nie moze byc , adres mac routera jest zapisany na obudowie , oraz w jego ustawieniach aby sie dostac do wnetrza routera . podlacz router przewodem do komputera i wpisz adres w przegladarke www (adres tez jest na oburowie np.193.123.134...) wyskoczy okienko ktore poprosi cie o nazwe użytkownika i haslo tez znajdziesz je na obudowie (domyslnie login pozostawiamy pusty a w password wpisujesz admin ---ale tak nie jest zawsze)


ja tez mam pewien problem z routerem LInksys = Linksyf nie moge go zabezpieczyc.... tzn gdy to zrobie to nie mam mozliwosci podlaczenia sie do internetu . ostatnio uruchomilem filtrowanie adresow mac i upowaznilem tylko adres mojej karty sieciowej do podlaczenia... niestety laczy sie wszystko co jest w jego zasiegu , inne komputery , telefony pewnie nawet Ip by sie podlaczyl ....

#21 jdflex

jdflex
  • 6 postów

Napisano 02 września 2008 - 21:53

Mnie pomoglo dodanie adresu mac iphona do routera i smiga az milo


Bidon - router ma wyłączone pobieranie adresów mac ...

#22 majkelmichal

majkelmichal
  • 59 postów
  • SkądZelów / Łódź

Napisano 14 października 2008 - 22:11

Mój router nie ma MAC ...

bardzo śmieszne... ja powiem tak z moim iphonem 3g skonczyło sie surfowanie po wifi gdy coś padło , próbowałem wszystkiego... wkoncu oddałem na gwarancje , oczywiscie dali mi nowego po 5 dniach :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych