Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Jak iPod 5G podłączyć zarówno do Mac i PC?


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 pioruno

pioruno
  • 10 posts

Posted 23 June 2006 - 17:59

Zasadniczo używam do zarzadzania iPoda Mac-a, czasem jednak chciałbym użyć sobie 60GB pamięci mojego iPoda do przenoszenia danych na inny komp PC. Tutaj pojawia się problem, gdyż po podłączeniu iPoda do PC pojawia się informacja, że aby go używać w PC nalezy sformatować. Może jest jakiś sposób aby to obejść. Typowe zabiegi jak iTunes pod PC, upgrade do iPoda nie pomogły. Prosze o jakieś wsparcie. Pozdrawiam.

#2 JSG

JSG
  • 5459 posts

Posted 23 June 2006 - 18:00

sformatuj go w disk untility dla msDos powinien działać z tym i z tym systemem, przynajmniej moja shufla właśnie tak działa.

#3 pioruno

pioruno
  • 10 posts

Posted 23 June 2006 - 18:04

NIestety takie rozwiązanie nie przyniosło oczekiwanego rezultatu:( Po formacie i systemie plików msDos nic sie nie poprawiło, w dalszym ciągu rząda formatu. Może jeszcze jakies pomysły??? Czekam na pomoc.

#4 pank

pank
  • 1548 posts
  • Skądwawa

Posted 26 June 2006 - 09:44

Musisz sformatować ipoda na pececie, wtedy ipod będzie działał i na pc i na macu. Niestety będziesz musiał sobie wgrać wszystko od nowa. Inną metodą jest zainstalowanie na pececie programu który umożliwia podłączanie macowych dysków ale wtedy ten program będziesz musiał mieć na każdym pececie z którego chcesz przenosić dane więc to nie jest za bardzo wygodne.

#5 pioruno

pioruno
  • 10 posts

Posted 07 July 2006 - 06:33

W jaki sposób sformatować go na PC, jakim programem, bo systemowy nie czyta go wogóle i pojawia sie informacja ze nie mozna sformatować dysku.

#6 Krzysiek

Krzysiek
  • 4184 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 07 July 2006 - 11:50

no to na mac'u gop sformatuj. tak jak JSG napisał ...

#7 51m0n

51m0n
  • 6980 posts

Posted 07 July 2006 - 14:05

Ale jak sformatuje na macu, to windows go nie będzie widział!

#8 pioruno

pioruno
  • 10 posts

Posted 08 July 2006 - 22:46

No właśnie 51m0n pięknie to ujął - dziękuję, że chociaż Ty kolego myslisz:) Na mac-u nie mam problemu, wszystko pięknie hula, mogę robić z moim iPod-kiem co zechcę, jak podłączę go do PC-ta, system widzi go jako dysk zewnętrzny, ale za cholerę nie można z nim nic zrobić. Trochę to denerwujące bo ze 40GB leży odłogiem, a do wymiany plików między kompami muszę uzywac kabla sieciowego i ciągac ze sobą komputer, a tak byłoby wygodnie z takim wielki przenośnym dyskiem;)

#9 51m0n

51m0n
  • 6980 posts

Posted 09 July 2006 - 09:21

Kiedyś była taka dyskusja na forum, ale pamiętam z niej tylko tyle, że aby iPod działał i na Mac'u i na Windzie to trzeba go sformatować właśnie na PC, ale nie przypominam sobie żeby były tam opisane jakieś problemy.

#10 Krzysiek

Krzysiek
  • 4184 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 09 July 2006 - 10:42

a na mac'u nie da sie sformatować dysku uzywając innego formatowania niż makowe? np. fat, fat32 itp?

#11 pioruno

pioruno
  • 10 posts

Posted 11 July 2006 - 18:20

No cóż, jeśli chodzi o PC to na żanym nie idzie zrobić tego spod systemu, Partition Magic też go nie widzi:( Dorwałem nawet takiego samego iPod-a nówkę, jeszcze nie był podłączany do żadnego kompa i bez rezultatu, nic nie idzie z nim zrobic pod PC - owszem system go widzi jako dysk wymienny ale dostępu nie ma. Po Maczkiem śmiga super. Może jest jakiś program pod PC żeby go obsługiwał jako dysk zewnętrzny? A może jednak da się go sformatowac na PC. Proszę o pomysły, jakieś programy itd.

#12 51m0n

51m0n
  • 6980 posts

Posted 11 July 2006 - 21:40

Dorwałem nawet takiego samego iPod-a nówkę, jeszcze nie był podłączany do żadnego kompa i bez rezultatu, nic nie idzie z nim zrobic pod PC - owszem system go widzi jako dysk wymienny ale dostępu nie ma.


To chyba ewidentnie wina PCta. Jeśli iPod nie był wcześniej używny z innym kompem, to automatycznie formatuje się na ten co go podłączasz pierwszy raz. Przynajmniej ja tak miałem ;)

#13 pioruno

pioruno
  • 10 posts

Posted 11 July 2006 - 23:35

Uruchomiłem:) 51m0n miałeś rację z tym formatem na PC. Niestety PC to nie Mac i wszystko wymaga aktualizacji, podłączenia do netu no i co najwazniejsze cierpliwości. Dziś poswięciłem tej kwestii więcej czasu i po jakiś 10 min zastanawiania się komputer poprosił o aktualizację iTunes-a i oprogramowania do iPod-a, następnie formatował z 15 min i teraz działa jak należy:) Jutro jeszcze testy na innym kompie w pracy,czy aby korzystać z iPod-a jako przenośnego dysku bedzie potrzebował iTunes-a, czy zostanie wykryty od razu jako dysk zewnętrzny. Dziękuję serdecznie za porady, temat uznaję za wyczerpany:)Pozdrawiam




3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users