Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPod a lot samolotem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 ipodfan

ipodfan
  • 344 postów

Napisano 23 czerwca 2006 - 07:05

Witajcie gdzieś czytałęm chyba na stronie Apple w specyfikacji ze można go uzywać do wysokości 3km. zastanawia mnie to, hmm... Co sądzicie? czy po locie mój iPod będzie jeszcze działał i czy będzie mial się dobrze? Jeszcze jedno pytanie dotyczące "kontroli celnej". Gdzie go najlepiej trzymać podczas kontroli celnej na lotnisku. W plecaku czy może przy sobie w kieszeni. Przyznam żę mam obawy co do prześwietlania plecaka z iPodem. Boje się żę to możę jakoś podziałać na sprzęcik. Podobnie obawy się mają do czujnika metalu jakim mnie przejada. A i jeszcze jedna rzecz. Zawartość iPoda hihihi czy ktoś może się czepiać?

#2 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 23 czerwca 2006 - 07:26

Witajcie gdzieś czytałęm chyba na stronie Apple w specyfikacji ze można go uzywać do wysokości 3km. zastanawia mnie to, hmm... Co sądzicie? czy po locie mój iPod będzie jeszcze działał i czy będzie mial się dobrze?


Mój działał. Będziesz go musiał tylko zwyczajowo wyłączyć na czas startu/lądowania żeby nikt się nie czepiał.

Jeszcze jedno pytanie dotyczące "kontroli celnej". Gdzie go najlepiej trzymać podczas kontroli celnej na lotnisku. W plecaku czy może przy sobie w kieszeni. Przyznam żę mam obawy co do prześwietlania plecaka z iPodem. Boje się żę to możę jakoś podziałać na sprzęcik. Podobnie obawy się mają do czujnika metalu jakim mnie przejada. A i jeszcze jedna rzecz. Zawartość iPoda hihihi czy ktoś może się czepiać?


Wszystko jedno gdzie go będziesz trzymać i tak przejdzie przez prześwietlenie. Trzeba wyjąć wszystko co metalowe i przepuścić przez skaner po prostu.

#3 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 23 czerwca 2006 - 07:33

Witajcie gdzieś czytałęm chyba na stronie Apple w specyfikacji ze można go uzywać do wysokości 3km. zastanawia mnie to, hmm... Co sądzicie? czy po locie mój iPod będzie jeszcze działał i czy będzie mial się dobrze?


Dopoki nie bedziesz otwieral okien wszystko bedzie ok:) Te 3km wynikaja z cisnienia..

#4 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 23 czerwca 2006 - 09:19

Hehe, w kabinie panuje normalne ciśnienie, więc z iPodem będzie wszystko w porządku... ;-)

#5 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 23 czerwca 2006 - 09:20

problem mozesz miec jedynie ze slyszeniem muzyki jesli nie masz fajnych sluchawek :)

#6 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 23 czerwca 2006 - 09:32

iPodowe nie są na tyle fajne? ;)

#7 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 23 czerwca 2006 - 09:36

standardowe nie. in ear tak.

#8 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 23 czerwca 2006 - 09:45

wlasnie podobno nie. znajomy ktory czesto lata samolotami mi mowil ze w standardowych nic nie slychac bo tak glosno jest w samolocie. kupil on sobie sluchawki takie wkladane gleboko do ucha (firmy nie pamietam) ktore jak tylko sie je wlozy to sie rozszerzaja i nawet jak nie ma muzyki to i tak nic nie slychac co sie dzieje w okolo. ale mowil ze po godz sluchania uszy bola, dlatego kupil sobie normalne duze sluchawki nakladane na glowe z tym ze sa na baterie i jak sie je wlaczy to tez wyciszaja wszystko co sie dzieje w okolo. bardzo fajnie i wygodnie sie w nich slucha.

#9 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 23 czerwca 2006 - 11:50

To ja nie wiem jakimi on samolotami lata, że głośno jest :P

#10 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 23 czerwca 2006 - 11:57

Ja jak leciałem samolotem to miałem jakieś badziewne słuchawki przy zwykłym discmanie. Nie było problemu ze słuchaniem. Zresztą, jak leciał jakiś film, to były dostępne dosłownie rurki z wacikami na końcu, żeby móc słyszeć dźwięk z filmu - w tym przypadku słychać było szum wokół, ale film dalej można bezprobemowo oglądać!

#11 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 czerwca 2006 - 03:48

wlasnie podobno nie. znajomy ktory czesto lata samolotami mi mowil ze w standardowych nic nie slychac bo tak glosno jest w samolocie.


Przesadza. Albo przy starcie zatkalo mu uszy , ze strachu nie przelknal sliny i mu sie nie odetkaly az do ladowania :>


Slychac szum, to prawda. Ale nawet ze standardowymi sluchawkami mozna sie wylaczyc z otoczenia i sluchac muzyki.

#12 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 24 czerwca 2006 - 04:20

problem mozesz miec jedynie ze slyszeniem muzyki jesli nie masz fajnych sluchawek :)


zwłaszcza w ATR siedząc na wysokości silnika :-D

#13 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 24 czerwca 2006 - 08:59

Przesadza. Albo przy starcie zatkalo mu uszy , ze strachu nie przelknal sliny i mu sie nie odetkaly az do ladowania :>


Slychac szum, to prawda. Ale nawet ze standardowymi sluchawkami mozna sie wylaczyc z otoczenia i sluchac muzyki.



wiesz to nie chodzi wlasnie o to zeby dalo sie jako tako sluchac muzyki, ale zeby totalnie odgrodzic sie od reszty, slyszec tylko ta muzyke i nie ustawiac glosnosci na max bo to jest szkodliwe. ja tez jak ide przez miasto to uwazam ze da sie sluchac ipoda - z tym ze jak mam ciszej niz na max ustawiona glosnosc to slysze w okolo jadace samochody, jakies pierdoly o ktorych ludzie gadaja itp. a to nie o to chodzi. te sluchawki o ktorych pisalem- sa super wygodne, a do tego nawet przy minimalnym ustawieniu glosnosci nic innego poza muzyka nie slysze.

#14 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 25 czerwca 2006 - 11:52

Ze słuchaniem muzy z iPoda w samolocie nie ma najmniejszych problemów, nawet ze standardowymi słuchawkami. ATRem nie latałem, ale nie sądzę żeby były jakież problemy, bo one są dużo cichsze od odrzutowców. Poza tym hałas w samolocie nie może3 przekraczać pewnych norm. Ja bym go porównał do odgłosów biura.

#15 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 25 czerwca 2006 - 21:59

Poza tym hałas w samolocie nie może3 przekraczać pewnych norm. Ja bym go porównał do odgłosów biura.


No trochę przesadziłeś... :-)

W biurze nie trzeba się specjalnie nadstawiać, żeby usłyszeć coś co mówi ktoś kilka biurek dalej. A w samolocie zrozumienie konwersacji toczącej się jeden rząd dalej jest raczej niemożliwe.

Normy normami, ale rzeczywistość jest brutalna. Notabene nie widziałem jeszcze żadnego filmu ('fabularnego'), w którym oddano by w sposób realny szum tła podczas takiego lotu. Takie życie...

#16 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 25 czerwca 2006 - 23:01

Poza tym hałas w samolocie nie może przekraczać pewnych norm. Ja bym go porównał do odgłosów biura.


Współczuję biura w którym ma być głośność jak w samolocie, a zwłaszcza śmigłowy ATR to dzwiękowa maskra. W samolocie typu ATR lecisz jakąś godzinę (np lot Szczecin-Warszawa) i trudno wysiedzieć, a w biurze jednak pracuje się te 8 godzin.
Normy mówią o hałasie biurowym w granicach 60-65 db. Mimo wszystko wnętrze samolotu to jednak hałas podobny do ruchu ulicznego czyli 70-80 db.

#17 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 26 czerwca 2006 - 09:23

W samolocie typu ATR lecisz jakąś godzinę (np lot Szczecin-Warszawa)

To pewnie jakiś mały samolocik? Pewnie jakiś goowniany... ;-) Czy to jest to?
Dołączona grafika

Bo ja leciałem zwykłym Boeingiem przez 9 godzin na skrzydle, w jedną stronę przy oknie, w drugą na środkowym rzędzie. Szum, wiadomo jest, silniki pracują, ludzie rozmawiają... No, ale nie ma co przesadzać z tym hałasem!

#18 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 26 czerwca 2006 - 09:31

wiesz. zalezy co komu przeszkadza :)

#19 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 26 czerwca 2006 - 11:45

To pewnie jakiś mały samolocik? Pewnie jakiś goowniany... ;-) Czy to jest to?


Tak, to jest to :)
I siedząc na wysokości skrzydła, czyli silnika nie jesteś w stanie gadać normalnie z sąsiadem, więc o słuchaniu muzyki podobnie trzeba zapomnieć bo nawet na maxymalnie puszczonym dzwięku z iPoda przebija ci się śmigło i silnik. Massakra! No chyba że słuchasz NIN, więc wtedy można uznać to za industrialny mix ;)

#20 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 26 czerwca 2006 - 11:50

Ja leciałem Airbusem i siedziałem na wysokości skrzydła kiedyś i z tego co pamiętam hałasu jakoś nie odczułem wcale! Na pewno było ciszej niż w malaczu :P

#21 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 26 czerwca 2006 - 12:29

Tak więc ipodfan:

duży samolot - słuchasz bez problemu
mały samolot - zapomnij... ;)

#22 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 26 czerwca 2006 - 13:33

Airbus należy do tych mniejszych!

#23 Sledziu

Sledziu
  • 430 postów
  • SkądWr

Napisano 26 czerwca 2006 - 15:23

wiec ipodfan: dobry samolot - sluchasz bez problemu gowniany samolot - zapomnij :)

#24 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 czerwca 2006 - 15:32

Ciszej w Airbusie i Embraerze niz w Boeingu... ;P

#25 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 26 czerwca 2006 - 15:36

If it ain't Boeing I ain't going ;-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych