Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone w Orange bez simlocka na sieć


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 19 sierpnia 2008 - 21:43

[newshuge]http://img147.imageshack.us/img147/1261/18948704sa6.jpg[/newshuge] Jak dowiedział się portal MyApple, telefony aktywowane w sieci Orange będą działały z dowolnymi kartami Orange Polska, także pre-paidami. Oznacza to, że klient nie będzie ograniczony tylko i wyłącznie do korzystania z oferty jaką wykupił w momencie nabycia iPhone'a. iPhone będzie działał z każdą karta SIM Orange. Więcej informacji już jutro w raporcie specjalnym MyApple. [newsindexhuge]http://img147.imageshack.us/img147/7415/41644215nh5.jpg[/newsindexhuge] [newsindexsmall]http://img156.imageshack.us/img156/8603/82742298dx0.jpg[/newsindexsmall]

#2 b_jan

b_jan
  • 683 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:03

infoMRacji? Do poprawy! :) Karty na ogół funkcjonują chyba ze wszystkimi kartami danego operatora przy komórce z założoną blokadą sim. Oczywiście, stare typy kart mogą nie być akceptowalne przez telefon. Być może iP jest przypisany danej ofercie przy aktywacji przez iT, nie wiem. Proszę o wyjaśnienie dla mnie i innych. "i raporcie specjalnym" -> i w raporcie specjalnym. Coś generalnie ostatnie zdanie jest zagmatwane.

#3 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:07

Szczerze powiedziawszy nawet nie przypuszczałem takiej opcji, że iPhone nie działał by z innymi kartami sim niż z tymi, z którymi się go zakupiło. Dobrze, że tak nie jest :shock:

#4 Patrykw

Patrykw
  • 580 postów

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:08

Oczywista oczywistość. Napiszcie jeszcze newsa o tym że iPhone będzie działał, i że w zestawie będzie bateria.

#5 Pabllo

Pabllo
  • 19 postów
  • Skąd

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:09

[newshuge]
Ja dowiedział się portal MyApple, telefony aktywowane w sieci Orange będą działały z dowolnymi kartami Orange Polska, także pre-paidami.

Oznacza to, że klient nie będzie ograniczony tylko i wyłącznie do korzystania z oferty jaką wykupił w momencie nabycia iPhone'a. iPhone będzie działał z każdą karta SIM Orange.


A od kiedy to karta prepaid różni się od karty post-paid ??? Oj Panowie redaktorzy, nie róbcie zamieszania.

#6 Mac IW

Mac IW
  • 161 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:13

Simlock zawsze jest na sieć a nie na jedną karte sim

#7 razr

razr
  • 1 664 postów
  • SkądKatowice, SI

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:13

Jak przeczytałem to na stronie głównej MyApple to się przeraziłem, że ktoś wpadł na taki pomysł.

#8 Levy

Levy
  • 658 postów
  • SkądPuławy

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:14

A jak miałoby być inaczej? Wiem, że fizycznie to możliwe, ale chyba nikt aż tak by telefonu nie blokował...

#9 pogromca jeleni

pogromca jeleni
  • 14 postów

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:15

Nie zupełnie SIM lock jest na kartę. Sprawdzałem przed chwilą Telefon z karta którą dostałem przy zakupie i karta dziewczyny Orange POP. Karta POP nie działa...

#10 Mac IW

Mac IW
  • 161 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:18

Nie zupełnie SIM lock jest na kartę. Sprawdzałem przed chwilą Telefon z karta którą dostałem przy zakupie i karta dziewczyny Orange POP. Karta POP nie działa...


A mi działa z każdą inną kartą orange

#11 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:24

Jutro pozbieramy wszystkie informacje jakie mamy do kupy i napiszemy dla Was specjalny raport. Także spokojnie, wszystkiego się dowiecie. W kwestii iPhone'a nie wszystkie rzeczy są oczywiste ;) Trochę cierpliwości :)

#12 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:25

W przypadku iPhone'a to wcale nie takie oczywiste .... Klienci w USA którzy kupowali abonament w AT&T nie mogli telefonu używać z kartami PrePaid tejże sieci

#13 b_jan

b_jan
  • 683 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:39

W przypadku iPhone'a to wcale nie takie oczywiste .... Klienci w USA którzy kupowali abonament w AT&T nie mogli telefonu używać z kartami PrePaid tejże sieci


Ja proponuję zawsze wychodzić z założenia, że iP jest "wyjątkowy" i dlatego "wyjątkowo" trzeba go traktować. Życie stanie się prostsze wtedy. ;)

#14 Levy

Levy
  • 658 postów
  • SkądPuławy

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:39

W przypadku iPhone'a to wcale nie takie oczywiste .... Klienci w USA którzy kupowali abonament w AT&T nie mogli telefonu używać z kartami PrePaid tejże sieci


Łoł, nie wiedziałem ze sobie tak pogrywają...

#15 miki

miki
  • 327 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:53

straszne brednie panowie, simlock to blokada na sieć, nie na daną kartę!

#16 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 19 sierpnia 2008 - 22:58

straszne brednie panowie, simlock to blokada na sieć, nie na daną kartę!


iPhone już jest telefonem typu prepaid? - najnowsze wiadomości tylko na WirtualneMedia.pl

Brawo .... Autorytet normalnie - dziękujemy za definicję której znaczenia nikt nie znał.

Raz jeszcze powtarzam. W przypadku iPhone'a blokada była bardziej restrykcyjna i obejmowała blokowanie kart PrePaid operatora u którego podpisało się umowę.

#17 nevoX

nevoX
  • 855 postów
  • SkądTorun, Poland

Napisano 19 sierpnia 2008 - 23:05

No dobrze, ale nie możemy napisać:

iPhone w Orange bez simlocka na sieć

Bo to nie jest prawdą. Ma, a raczej będzie miał simlock na sieć Orange, jak włoże do niego kartę Plusa to nie pójdzie (chyba :P). Taki mały błąd ;)

Kiedy zobaczyłem tytuł newsa już miałem wizję, że kupię "na kartę", włożę kartę Plusa i będę śmigał, tak jakbym kupił we Włoszech - bez simlocka.

#18 ono

ono
  • 44 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 sierpnia 2008 - 23:27

Ten news jest kompletnie bez sensu. IMHO simlock to blokada na ID sieci GSM, a jeśli w AT&T nie działa na prepaidy, to oznacza to tylko tyle że pre-paid ma inny ID GSM. A z innej beczki, jak sobie Szanowna Redakcja wyobraża simlock na konkretną kartę SIM? Bo jedyny możliwy moment w którym ten simlock byłby możliwy do założenia to moment sprzedaży, bo przecież telefony nie są produkowane z kartami sim, no nie? :shock:

#19 nevoX

nevoX
  • 855 postów
  • SkądTorun, Poland

Napisano 19 sierpnia 2008 - 23:38

A z innej beczki, jak sobie Szanowna Redakcja wyobraża simlock na konkretną kartę SIM? Bo jedyny możliwy moment w którym ten simlock byłby możliwy do założenia to moment sprzedaży, bo przecież telefony nie są produkowane z kartami sim, no nie? :shock:


Legalnie wygladalo to tak, ze telefon sie kupowalo (mowie tu o przypadku w starej generacji), szlo to domu i tam zawieralo umowe z AT&T (Cingular) aktywujac przy tym iP moze wtedy zakladalo blokade na karte (moze na nr telefonu), nie wiem, nie znam sie i pierwsze slysze o takim postepowaniu.

Co nie zmiania faktu, ze temat jest zle nazwany, bo simlock bedzie, na siec Orange, a to, ze na sama siec to juz inna sprawa ;)

Pozdrawiam ;)

#20 JerzyG

JerzyG
  • 146 postów
  • SkądOstrzeszów

Napisano 19 sierpnia 2008 - 23:44

Telefon będzie działał z każdą kartą danego operatora. Sim Locka zakłada sie na kod operatora i on przepuszcza tylko karty sim z tym kodem. Pozdrawiam

#21 Trolinka

Trolinka
  • 30 postów

Napisano 19 sierpnia 2008 - 23:59

SimLock jako taki ma 7 poziomów. Więc blokady mogą być różne. Nie pisać bzdur :P Może być na kraj, na operatora, na kartę konkretną i inne plus kombinacje.

#22 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 20 sierpnia 2008 - 00:34

w uproszczeniu, każda karta SIM ma swój numer złożony z kilku elementów, opisujących w szczególności: - kraj - sieć - podsieć - właściwy numer seryjny karty (wierząc Trolince tych elementów jest 7, ja znam te 4) SIM-lock jest takim samym numerem, ale uciętym w pewnym miejscu ... do tego miejsca nr karty musi się zgadzać z numerem SIM-locka, reszta może być dowolna

#23 raphael

raphael
  • 404 postów
  • SkądGryfino / Szczecin/ SF

Napisano 20 sierpnia 2008 - 01:10

Powiedzcie mi, po co wogóle Sim-Lock? bez sensu! Podpisujesz umowę i zobowiązujesz się płacić abonament przez 24-36 miesięcy, w zamian kupujesz telefon po "promocyjnej" (albo i nie, cenie). Skoro zobowiązujesz spłacać abonament (z wliczonymi kosztami słuchawki) co powinno operatora obchodzić co zrobisz z telefonem? (o ile płacisz abonament) Ma to jakiś sens czy nie? Oczywiście, obecnie jest tak, jeśli ktoś postanowi zatrzymać telefon po wygaśnięciu umowy (np po 24m-cach), operator jest zobowiązany zdjąć z niego sim-locka. Jednak, skoro wcześniejsze zerwanie umowy wiąże się zapłatą kary, czy jak to się prawnie nazywa "odszkodowania" operatorowi, to czemu sim-lock nie jest sciągnięty od początku zawarcia umowy? kolejny nonsens!

#24 Moridin

Moridin
  • 600 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 sierpnia 2008 - 01:12

Temat wiadomości jest niezgodny z prawdą i wprowadza w błąd. Ciekawy jestem jak Orange zdejmie simlocka po 24 miesiącach...

#25 Trolinka

Trolinka
  • 30 postów

Napisano 20 sierpnia 2008 - 01:20

Oczywiście, obecnie jest tak, jeśli ktoś postanowi zatrzymać telefon po wygaśnięciu umowy (np po 24m-cach), operator jest zobowiązany zdjąć z niego sim-locka.

Nie jest zobowiązany, a jedynie _może_ Ci bezpłatnie go ściągnąć. Wcześniejsze zdjęcie jest odpłatne.
I zapewne o to właśnie chodzi, albo ludzie nie wiedzą że mogą później się zgłosić po ściągnięcie, albo im się nie chce chodzić i oddawać telefonu itp. więc telefon zostaje "wiecznie" związany z operatorem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych