Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gwarancja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 dziubek123

dziubek123
  • 79 postów

Napisano 10 sierpnia 2008 - 16:29

Mam zamiar zakupić iPhone i chciałbym mieć go odblokowanego, na usuwaniu simlock'a mi nie zależy (narazie) czy stosując Jailbreak, odblokowując iPhone tracę na niego gwarancję?

#2 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 10 sierpnia 2008 - 16:34

Mam zamiar zakupić iPhone i chciałbym mieć go odblokowanego, na usuwaniu simlock'a mi nie zależy (narazie) czy stosując Jailbreak, odblokowując iPhone tracę na niego gwarancję?


samo wgrywanie zmodyfikowanego softu jest odracalne więc możesz przywrócić telefon do stanu kupna, natomiast radze się wczytać w warunki gwarancji o ile kupujesz 3G [kiedyś jesli nie podpisałeś umowy przez tydzien czasu to ją traciłeś, teraz kupjesz tylko z aktywacją więc gwarancja jest, co do 3G bez simlocka to inna kwestia]

jeśli sprzedający daje Ci gwarancję na 2G proponuje abyś chciał to na pismie

#3 dziubek123

dziubek123
  • 79 postów

Napisano 10 sierpnia 2008 - 16:41

Chodzi o te 3G z Ery, jeśli mi się iPhone popsuje to chyba nie odwrócę tego przed oddaniem na gwarancji, czy oni będą robić jakąś analizę uszkodzonego aparatu? Miałem kiedyś doświadczenie z telefonem Nokia w której usunąłem simlock kodem z klawiatury, nie ingerowałem przez to w oprogramowanie czy mechanizmy a i tak jak mi zaczęło coś w słuchawce trzeszczeć to robili problemy w serwisie że był usunięty simlock.

#4 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 10 sierpnia 2008 - 18:46

Chodzi o te 3G z Ery, jeśli mi się iPhone popsuje to chyba nie odwrócę tego przed oddaniem na gwarancji, czy oni będą robić jakąś analizę uszkodzonego aparatu?
Miałem kiedyś doświadczenie z telefonem Nokia w której usunąłem simlock kodem z klawiatury, nie ingerowałem przez to w oprogramowanie czy mechanizmy a i tak jak mi zaczęło coś w słuchawce trzeszczeć to robili problemy w serwisie że był usunięty simlock.


myślę że w tym przypadku nic nie zwęszą

3G nie ma jeszcze odblokowanego simlocka więdz pewnie będziesz działał z nakładkę na kartę sim, wgranie zmodyfikowanego softu nic nie oznacza, dajesz wymaż iPhone'a [pełne trwa ok 1-2 godzin w zależności ile na nim masz] a potem dajesz odtwórz ustawienia fabryczne w iTunes i masz czystego iPhone'a :)

co do simlocka nie daje głowy jak będzie z 3G ale w 2G BL i BB mozesz przywrócić do wersji oryginalnej co oznacza że powrocisz do dzewiczej formy iP

#5 dziubek123

dziubek123
  • 79 postów

Napisano 10 sierpnia 2008 - 19:11

Wielkie dzięki za informacje.

#6 gosciu

gosciu
  • 21 postów

Napisano 05 września 2008 - 08:52

Żeby nie powielać wątku gwarancji to napisze tutaj mimo ze mam pytanie trochę z innej beczki, chodzi mi o to jakie dokumenty trzeba mieć gdy chcemy oddać iphona na gwarancje? Chodzi mi o to czy w sytuacji kupna iphona na allegro gdzie dostane kopie np. faktury Vat, telefonu kupionego np w gdansku to czy nie będę miał problemów z oddaniem go do serwisu w zupełnie innym mieście w momencie gdy będę miał tylko kserokopie faktury?

#7 Canibal

Canibal
  • 155 postów

Napisano 05 września 2008 - 08:59

Miejsce nie ma znaczenia wazne ze masz dowod zakupu

#8 gosciu

gosciu
  • 21 postów

Napisano 05 września 2008 - 10:57

a jak to wygląda w kwestii tej kserokopii faktury ? mogą robić problemy w serwisie typu ze mam im pokazać oryginał itp ??

#9 Canibal

Canibal
  • 155 postów

Napisano 05 września 2008 - 11:04

nie musi byc oryginal moze byc ksero . bo jak im dasz oryginal to jak gdzies zgubia to juz mozesz nie miec zadnego dowodu zakupu ;) ostatnio wysylalem monitor na gwarancje i wyslalem im tylko kopie ;) oryginal jest tylko dla ciebie innym musi wystarczyc kopia

#10 dario321

dario321
  • 711 postów
  • Skądok.Radom

Napisano 05 września 2008 - 12:04

dziubek123-Miałem kiedyś doświadczenie z telefonem Nokia w której usunąłem simlock kodem z klawiatury, nie ingerowałem przez to w oprogramowanie

to w takim razie w co ingerowales?

ja nie dal bym glowy,ze nie moga sprawdzic czy byl robiony jalibreak czy nie ;)

#11 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 17 września 2008 - 18:40

Witam Też mnie interesuje ten temat, i proszę o jedno znaczną dowiedź : Jeżeli dzisiaj zrobię jailbreak a jutro mój iPod padnie kompletnie i oddam go do serwisu to naprawią mi go czy stracę gwarancje i wydam kasę na nowego iPoda ?

#12 dario321

dario321
  • 711 postów
  • Skądok.Radom

Napisano 17 września 2008 - 18:49

stracisz gwarancje




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych