Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Bialy mis, czyli czysty sprzet


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 ihow

ihow
  • 187 postów
  • SkądWarszawka

Napisano 28 lutego 2005 - 20:16

co poza rozpuszczalnikiemi i acetonem umyje ibooka ? ( do pralki puuki co obawiam sie wlozyc ) :)

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 28 lutego 2005 - 20:19

mhm U95 moze ;) albo jakas "pianka" specjalna do plastików

#3 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 28 lutego 2005 - 20:38

Zmywacz (odtluszczacz) do slajdow --- REWELACJA Spytaj kogos kto robi zdjecia albo w zakladzie foto. Jutro zobacze sklad to ci podam nazwe, pewnie jakies hydro fenylo...... :D

#4 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 28 lutego 2005 - 21:05

a jak sobie radzicie z doglebnym czyszczeniem klawiatur apple "stacjonarnych" ?

#5 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 28 lutego 2005 - 21:19

No wlasnie zmywaczem do slajdow. To ten sam plastyk co ibookach

#6 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 28 lutego 2005 - 21:26

bardziej mi chodzilo o sposob jak dojsc pod klawisze a nie o srodek :D ( bo demontowac guzikow nie mam odwagi :wink: ) ja uzywam jakies pianki kupionej w sklepie komputerowym, sprawuje sie bardzo dobrze.

#7 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 28 lutego 2005 - 21:39

Jedna najnormalniej w swiecie "wypralem"prysznicem bez specyfikow tylko goraca woda i odziwo przezyla po 9 godzinnym schnieciu. Kolejnej nietety juz mi sie nie chcialo tak dlugo suszyc i poprostu za przeproszeniem przedmuchalem ja i jest ok. B wazne jest to (mowie calkiem powaznie) zeby poprostu myc rece przed dluga praca przy klawiaturze i co najwazniejsze nie palic (kiedys wyleciala z klawiry prawie cala popiolka). Teraz uwazam i warto :mrgreen:

#8 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 28 lutego 2005 - 21:40

Klawiature to sprężonym powietrzem...

#9 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 28 lutego 2005 - 21:45

Klawiature to sprężonym powietrzem...

Powiem ze jak rozkrecalem klawire do mycia to byly tam rzeczy ktorych nigdy nie oczyscisz sprayem.
Np. zaschnieta cola albo kusz z resztkami jedzenia :evil:

#10 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 28 lutego 2005 - 21:46

o wlasnie, trzeba bedzie na wiosne (jutro juz marzec!!!) przywrocic misia do dawnych odcieni nieskazitelnej bieli... mam jakies wypasione szmatki do czyszczenia laptopow(nasaczone jakas tajemna mikstura), ale dranie smugi mi robia na monitorze. :evil:

#11 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 28 lutego 2005 - 22:13

i tak najbardziej denerwujacy jest osad na myszce :wink:

#12 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 lutego 2005 - 22:24

hmmm

alejak sie upieprzy to naprawde nie wiadomo czy lapac za palnik czy do kosza g

[ Dodano: 2005-02-28, 22:32 ]

o wlasnie, trzeba bedzie na wiosne (jutro juz marzec!!!) przywrocic misia do dawnych odcieni nieskazitelnej bieli...

mam jakies wypasione szmatki do czyszczenia laptopow(nasaczone jakas tajemna mikstura), ale dranie smugi mi robia na monitorze. :evil:


ja tez takie mam E5 zostawialy smugi zanim przeczytalem instrukcje
tam pisze ze trzeba klikac ( wycierac az beda suche)

#13 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 01 marca 2005 - 08:24

No to tak jak obiecalem preparat nazywa sie FILMREINIGER "DIAMAND" producent HUBER. Plyn do czyszczenia foli montazowych i slajdow. Niestety ceny nie znam :wink:

#14 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 marca 2005 - 12:58

ms

Naprawde nie znacie nic skutecznego i "legalnego" dziwne ze apple nie sprzedaje jeszcze
husteczek o zapachu zielonego jabluszka a moze tak tylko mi sie wydaje :)

ps zobaczcie jaka u mnie egzotyka ( [scroll:b8c9aee612]WIN + IE [/scroll:b8c9aee612])

#15 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 marca 2005 - 14:33

reeye, komu kompa psujesz?

#16 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 marca 2005 - 14:50

sys

code - a lezal sobie to chwile poklikalem nie bylo tak zle tylko raz mi powiedzieal ze sie czuje nie pewnie ( komputer jest zagrozony i taki wielki avatart wirusowy hehe)



#17 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 marca 2005 - 15:15

Re: sys

a lezal sobie to chwile poklikalem nie bylo tak zle tylko raz mi powiedzieal ze sie czuje nie pewnie ( komputer jest zagrozony i taki wielki avatart wirusowy hehe)


ja tez siedzialem na takim szkolnym PieCu. Nie chodzil zle, mimo wszystko, ale do monitora przy jakim siedzialem to bym sie mocno doczepil, choc to LCD.

#18 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 marca 2005 - 20:36

do czyszczenia okruszkow z klawiatury to polecam kupic taki maly odkurzacz do klawiatury podlączany do USB:) chyba na allegro widzialem cos takiego, kolo 13-14 PLNow kosztowalo :mrgreen: :mrgreen:

#19 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 marca 2005 - 14:47

do czyszczenia okruszkow z klawiatury to polecam kupic taki maly odkurzacz do klawiatury podlączany do USB:) chyba na allegro widzialem cos takiego, kolo 13-14 PLNow kosztowalo :mrgreen: :mrgreen:


stanowczo odradzam. :x Kupilem sobie dawno temu w przyplywie szalenstwa taki odkurzacz na usb. It doesn't suck so it sucks! :mrgreen: Moc toto ma taka ze nawet uprzednio ustawione dla potrzeb testu okruszki sie nie daly wsysnąć, :( a jak zamocowalem plugin "miotelka" to tylko podrapalem i pobrudzilem sobie klawiature. :( :cry: teraz lezy toto na polce i, jak sama nazwa wskazuje, zbiera kurz :D

#20 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 marca 2005 - 21:27

dobrze wiedziec. klienci tego gostka na allegro sa chyba zadowoleni:P ale to pewnie pctowcy i nie wiedza co dobre dlatego im pasuje:P :roll: :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#21 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 06 marca 2005 - 15:27

Nic nigdy na klawirę nie wylałem, więc wystarczało zdjęcie zewnętrznej obudowy i odkurzanie (mam odkurzacz sporej mocy, ale żadnego klawisza nie brakowało :wink: ) a potem wymycie klawiszy z wierczhu szmkatką z jakimś czyścidłem, no i po bokach, jak było trzeba... nie no, trochę gimnastyki to może zająć, ale efekt jest ok. Acha, obudowa oczywiście już tradycyjnie została wyszorowana w wannie :mrgreen:

#22 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 19 kwietnia 2005 - 21:56

Panowie a na te wredne obrzydliwe i znienawidzone przeze mnie ryski na obudowie ibooka znacie jakies lekarstwo?

#23 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 20 kwietnia 2005 - 08:47

Co do czyszczenia sprzetu - stary patent z czasow gdy pracwalem w serwisie - mydlo + ciepla woda! Drukarki, obudowy, klawiatury - wszystko lsni! Troszke pracy, a efekt gwarantowany.

#24 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 kwietnia 2005 - 09:56

Panowie a na te wredne obrzydliwe i znienawidzone przeze mnie ryski na obudowie ibooka znacie jakies lekarstwo?


Pasta polerska? :wink:

#25 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 20 kwietnia 2005 - 10:12

Panowie a na te wredne obrzydliwe i znienawidzone przeze mnie ryski na obudowie ibooka znacie jakies lekarstwo?

Albo jak masz kogos znajomego w drukarni to pasta do czyszcenia bebnow.
Bedzie ladniejszy niz nowy (nie zartuje) :!:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych