Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Zablokowany adapter sim w telefonie. Jak go wyjąć?


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 piotrek_mag

piotrek_mag
  • 297 posts

Posted 09 August 2008 - 13:13

Witam,

Włozyłem adapter sim w iPhone'a i się zablokował. Jak go wyjąć? Rozkręcić iPhone? Mam 3G.

Prosze o pomoc, Piotrek.

---- Dodano 09-08-2008 o godzinie 16:28 ----
Odkręciłem te dwie śrubki na dole, ale to za bardzo nic nie daje, obudowa trzyma się bardzo mocno.

#2 Lukasz.PL

Lukasz.PL
  • 13 posts
  • Skądby nie bylo :-)

Posted 09 August 2008 - 17:22

Ta metalowa wykalaczka go wyjmiesz. Zlamala sie Tobie ta przekladnia odpowiedzialna za naciskanie sprezynki. Ta przekladnia jest z plastiku. Musisz podwazyc troche mocniej ten adapter.

#3 Krzysiek

Krzysiek
  • 4184 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 09 August 2008 - 18:09

ułatwie wam troche :) weź taki spinacz do tablic korkowych, jakimiś małymi kombinerkami zrób taki mały haczyk - wsadzasz w dziurke, szukasz gdzie mozna zaczepić i wychodzi bez problemów :)

#4 piotrek_mag

piotrek_mag
  • 297 posts

Posted 09 August 2008 - 19:15

Ja myśle że to jest tak, że ta nakładka została w tacce a karta sim poszla na bok i s netras w sotsunku |/

---- Dodano 09-08-2008 o godzinie 20:44 ----
I ch**. Lezy ;/ będzie chciał ktoś z Krakowa iPhone? Bo będzie zaraz leciał;/.

---- Dodano 09-08-2008 o godzinie 20:55 ----
Ale jak się go rozbiera na części? Wyjąłem te śrubki i tu łape tu łąpe a to ani drgnie ;/. Jest gdzieś opis jak go rozebrac?

#5 kompsognat

kompsognat
  • 261 posts
  • SkądKraków

Posted 09 August 2008 - 21:34

Ile chcesz za tego iP? W jakim stanie? :D Rozumiem, że 3G fabrycznie bez sim-locka?.

#6 piotrek_mag

piotrek_mag
  • 297 posts

Posted 09 August 2008 - 21:51

3G nówka dopiero co go wyjąłem i cciałem używać włozyłem adapter i się zaklinował :(. Żeby zdjąć sima mam dzaiłąjący adapter.

---- Dodano 10-08-2008 o godzinie 10:34 ----
Już chyba nie ma dla iPhone'a ratunku :(.

#7 kylo

kylo
  • 18 posts

Posted 15 September 2008 - 19:46

Mm ten sam problem nie moge wyjac sima+turbo mecze juz 3 godziny prosze o pomoc

#8 jimmypage

jimmypage
  • 22 posts

Posted 15 September 2008 - 20:20

Mialem ten sam problem, rozkrecilem swojego iphone'a 3g i wypchnalem karte sim razem z szufladka, teraz szufladke z simem wkladam tylko razem z tasma klejaca.

Generalnie tutorial jak go rozkrecic znajduje sie tu:

iFixit - Installing iPhone 3G Display Assembly

nalezy uwazac aby odpowiednio trafic pomiedzy wyswietlacz a srebrna obwodke, inaczej troche mozna uszkodzic iphone'a.

#9 pionowik

pionowik
  • 4 posts

Posted 07 October 2008 - 18:26

Witam,

Mama ten samo problem, moze ktos wie jak wyjac karte bez uszkodzenia iPhona, bez utraty gwarancji i najlepiej bez rozkrecania. iPhone 3g z Ery.

Wlozylem karte z rebelsim i nie moge jej wyjac, naszczescie karta docelowa ale kiedys bede chcial ja wyjac :)

Moze probowal ktos w serwisie CRC?? ciekawy jestm co by powiedzieli?? W sumie jest gdzies w umowie, ze nie mozna uzywac takich nakladek??

Dzieki wielkie za pomoc!

// Wystarczy, że już w jednym temacie napisałeś.

Wszystkich ktorym utknela karta pocieszam, ze jest mozliwosc jej wyjecia bez rozkrecania iPhona 3G i tracenia gwarancji :)
Problem rozwiazalem w 15 min, udalo mi sie wyjac karte nie niszcza iPhona 3G.
Nalezy uzyc twardej folijki najlepsza od twardej koszulki do segregatora, sprawdzone dziala :)

Folijke nalezy wlozyc od strony wyswietlacza, gdzies na okolo 3-4 milimentry.
Nastepnie z wlozona folijak sprobowac wyjac karte w standardowy sposob.

Na stonie ery opisane jest jak to zrobic w standardowy sposob:
[url]http://www.era.pl/r/era_pl_repo1/documents/projekty/iphone_3g_aktywacja_ver_03.pdf[/url]

Przepraszam za zamieszanie i pozdrawiam,




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users