Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPod nano 2GB kontra SanDisk SANSA e250 2GB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 zipke

zipke
  • 20 postów

Napisano 06 czerwca 2006 - 13:28

No wlasnie mam taki dylemacik.Taka sama pojemnosc ten sam typ pamieci. czy ktos uzywa sandiska??? jestem ciekaw tego cacka szczegolnie jego jakosci grania w dodatku 36 miesiecy gwrancji no i cena....

#2 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 06 czerwca 2006 - 13:53

A jak stoją cenowo? W sensie ile byś musiał dać za SD?

#3 magmac

magmac

  • 1 170 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 06 czerwca 2006 - 14:36

NTF ?

#4 zipke

zipke
  • 20 postów

Napisano 06 czerwca 2006 - 14:51

Sanse na internecie mozna kupic za ok 600 pln oczywiscie nowa Nano chyba kazdy wie... Chodzi mi o jakosc dziweku czy nie jest zla. Sansa obsluguje mniej formatów ale mozna sobie rozbudowac pamiec karta microSD i to jest duzy plus iPod jak to iPod...maly lekki fajny desing...

#5 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 06 czerwca 2006 - 15:20

Jestem na biezaco z forami bo chce kupic cos innego niz iPod i tez bralem Sanse pod uwage.
Sansa rekalmuje sie jako konkurencja, ale co zebralem z forow:
-nie dziala z czyms innym niz windows XP
-potrzebny WindowsMediaPlayer do obslugi tego ustrojstwa
-niedopracowany uklad dzwieku, wg uzytkownikow pojawia sie pykniecie na poczatku kazdego utworu ( u innych znowuz sie nie pojawia)
-jakosc dzwieku generalnie okreslana jako "poor"
-slaba egronomia- przyciski
-tajemnicza jest kolejnosc odtwarzania plikow

zalety:
taniocha, mozesz miec za male pieniadze playera z pare GB i jeszcze mozesz mu dodac pamieci. co prawda jakosc dziwkeu jak z supermarketowych playerkow, ale dzisiaj odnosze wrazenie ze muzyka to tylko jedna z dodatkowych funkcji mp3 payera :)

Tu masz jakis cytat z netu:

"Overall, though, it crushes the iPod nano for the following reasons:

-drag and drop management from Windows, WMA support
-FM Tuner
-Bigger screen
-more durable, imo
-longer battery life (and replaceable)
-about $50 less

The few,minor drawbacks vs. the nano:
-clickwheel/buttons not as nice
-no alarm clock"

http://www.anythingb...ries-review.php

Ja kupie sobie jednak fajnego iAudio, dziala bez laski z Makiem i ma wszystko na pokladzie :)

#6 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 06 czerwca 2006 - 16:12

Ja kupie sobie jednak fajnego iAudio


Dużo z osób, które miały do czynienia z iAudio mówi, że są po prostu świetne!

#7 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 06 czerwca 2006 - 18:04

Dużo z osób, które miały do czynienia z iAudio mówi, że są po prostu świetne!


No mysle! Przerylem naprawde wiele forow, testow, stron z opisami. iAudio miazdza wiekszosc odtwarzaczy jakoscia dzwieku, wyposazeniem, no i tym ze iAudio konsekwentnie ma maksymalnie uproszczony sposob komunikacji z odtwarzaczem-pliki sie po prostu przeciaga i puszcza, playery widza utwory w takiej kolejnosci, w jakiej je przesuwasz myszka. Po prostu wrzuca sie .jpg to czytasz obrazki, .txt to widzi tekst. Np dyktafon podobno nagrywa lepiej niz prawdziwy dykafon Olympusa.
W iAudio nie musze miec specjalnych kabli, dedykowanych ladowarek itp-pasuje to co standartowe.
Dla mnie na tym iAudio wygrywa, ze nie traktuje mnie jak idiote ze musze miec wszystko dedicated, lacznie z programem do transferu mp3. Mam swobode, co i jak.

Ja mysle o tym:
http://www.iaudio.pl...ducts.php?id=17

Wersja czarna. Nie jest za piekny, ale podobno niezniszczalny, swietny jakosciowy, dziala z Makiem jak ta lala. Nie rysuje sie! :)

#8 zipke

zipke
  • 20 postów

Napisano 06 czerwca 2006 - 20:30

no ten i audio jest ok ale ... ponad 750 za wersje 2GB + jest ze wspolpracuje z linuxem a ja wlasnie tego uzywam,ipod zreszta tez jak sie wgra to i owo,

#9 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 06 czerwca 2006 - 22:30

no ten i audio jest ok ale ... ponad 750 za wersje 2GB + jest ze wspolpracuje z linuxem a ja wlasnie tego uzywam,ipod zreszta tez jak sie wgra to i owo,



Jest gorzej, bo minimalnie kupisz go za 870 :((
Ale z opisow wynika, ze jest wart swojej ceny. Za iPoda tyle bym nie dal, za ten -moze tak.

#10 zipke

zipke
  • 20 postów

Napisano 07 czerwca 2006 - 08:13

chyba kupie ipoda nano 2 lub 1 GB jeszcze sie zastanowei maly lekki i poreczny. Gra tez ok.

#11 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 07 czerwca 2006 - 14:39

no ten i audio jest ok ale ... ponad 750 za wersje 2GB + jest ze wspolpracuje z linuxem a ja wlasnie tego uzywam,ipod zreszta tez jak sie wgra to i owo,


Jesli myslisz o Rockboxie to uwazaj, zobacz sobie na forum Rockboxa. iPod nano ma stosunkowo slaba jak na odtwarzacze baterie. Rockbox powoduje ze dziala jeszcze krocej.

#12 zipke

zipke
  • 20 postów

Napisano 07 czerwca 2006 - 14:54

hehe jeszcze troche to zostane przy swoim ciezkim 3g 20gigowym potworze:) przynajmniej nie trzeba dysku z kompa wykrecac ide i laduje filmow ile wlazie :)

#13 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 08 czerwca 2006 - 08:43

No ja jednak potrzebuje lekki i maly odtwarzaczyk, dane przenosze na CD albo pendrivie :)
Ja chce tez ten player iAudio wykorzystac jako dyktafon-ma wejscie na mikrofon, jakosc nagran wg testow wygniata dyktafony Olympusa-a jakosc muzyki tez jest wyzsza niz w ipodach. Dzieki temu ze iAudio ma koprocesory dzwiekowe firmy BBE Sound (http://www.bbesound.com/about_us.asp) ktore daja ponoc rewelacyjny dzwiek,
No i ma 2 GB, a rzadko mozna trafic w dyktafon ktory ma wiecej niz 512 mb Wtedy kosztuje cholernie duzo a mam tylko jedno urzadzenie-wlasnie dyktafon.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych