Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Adium X 1.3 Beta 9


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 21 lipca 2008 - 22:19

Witam Mam włączone aby adium informował mnie o wersjach beta i zainstalowałem tą co w tytule, muszę przyznać że szykują się dość poważne zmiany w adium, i to chyba na lepsze. Pozdrawiam i zachęcam do testu.

#2 BilboBaggins

BilboBaggins
  • 398 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 lipca 2008 - 22:28

W miare bezstresowa przesiadka, czy mam zrobic backup np. listy kontaktow Padu-Padu?

#3 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 21 lipca 2008 - 22:29

ja tam używam cały czas Adium i ta beta naprawdę mi się zaczyna podobać :D Przeźroczysta kaczka w doku też fajnie wygląda szkoda że skrzydłami cały czas macha ale to już tylko szczegół.

#4 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 21 lipca 2008 - 22:38

Czy ktoś może powiedzieć czy w tej wersji naprawiono ustawianie statusu dla sieci Gadu-Gadu ? W wersji 1.3b7 status Gadu-Gadu był widziany u innych zawsze jako dostępny, bez względu na to jaki ustawiłem (wybierałem "away" lub "invisible", a inni i tak widzieli mnie jako dostępnego).

#5 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 21 lipca 2008 - 22:40

dalej to samo w tej kwestii.

#6 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 22 lipca 2008 - 01:47

a prosilem, zeby ktos wladajacy angielskim napisal... przeciez tyle osob spotykam w marketach, ktore udaja angielski akcent i mowia "jak to sie mowi po polsku..." ;)

#7 piopawlu

piopawlu
  • 196 postów
  • SkądStockholm, SE

Napisano 22 lipca 2008 - 09:14

GG w adium nigdy nie będzie działać dobrze, jeżeli nie poprawią biblioteki z której korzysta (libpurple). To ta sama biblioteka z której korzysta pidgin i jeszcze kilka innych komunikatorów. Mnie osobiście najbardziej denerwuje błędne parsowanie listy kontaktów i późniejsze znikające/pojawiające się osoby/grupy.

#8 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 22 lipca 2008 - 09:43

no ale skoro to jest ta sama biblioteka, czemu we wczesniejszej wersji opisy dzialaly a w tej nie? :) Jesli chodzi o pojawiajace/znikajace osoby to mowisz o tejze becie czy stable? ja zauwazylem tylko jedna akcje, nie wiem czy o tym mowisz. Wystarczy, ze odpale gadu (w tym wypadku jest to miranda) na piecu i wroce spowrotem na maca to zawsze jeden z kontaktow jest jako numer nie jako nick. Pozdr. T

#9 piopawlu

piopawlu
  • 196 postów
  • SkądStockholm, SE

Napisano 22 lipca 2008 - 10:10

no ale skoro to jest ta sama biblioteka, czemu we wczesniejszej wersji opisy dzialaly a w tej nie? :)

Wraz z kolejnymi wersjami Adium, zmienia się też wersja biblioteki lubpurple.

Jesli chodzi o pojawiajace/znikajace osoby to mowisz o tejze becie czy stable? ja zauwazylem tylko jedna akcje, nie wiem czy o tym mowisz. Wystarczy, ze odpale gadu (w tym wypadku jest to miranda) na piecu i wroce spowrotem na maca to zawsze jeden z kontaktow jest jako numer nie jako nick. Pozdr. T


U mnie dzieje się to zupełnie bez przyczyny, po przelogowaniu. Często tworzy sklejki z 2 lub więcej osób o numerze długim na 10 cyfr. Mówię o ostatniej stabilnej wersji, ale we wszystkich od 1.2.4 też tak miałem.

#10 Kagain

Kagain
  • 583 postów
  • SkądGrodzisko, ELW, PL

Napisano 22 lipca 2008 - 11:05

Ja na PC mam konnekta, na Macu Adium - nigdy nie miałem problemu z numerami zamiast kontaktów. A co do problemu "dostępny" zamiast "ukryty" to występuje u mnie tylko zaraz po zalogowaniu - dodałem swój numer do listy kontaktów i sprawdzam w ten sposób mój status - jest dostepny tylko zaraz po zalogowaniu - ustawiam ręcznie na ukryty i tak zostaje - chyba, że padnie serwer gg i Adium będzie musiało się ponownie zalogować

#11 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 22 lipca 2008 - 11:42

Ja na PC mam konnekta, na Macu Adium - nigdy nie miałem problemu z numerami zamiast kontaktów.
A co do problemu "dostępny" zamiast "ukryty" to występuje u mnie tylko zaraz po zalogowaniu - dodałem swój numer do listy kontaktów i sprawdzam w ten sposób mój status - jest dostepny tylko zaraz po zalogowaniu - ustawiam ręcznie na ukryty i tak zostaje - chyba, że padnie serwer gg i Adium będzie musiało się ponownie zalogować


Używam dokładnie takiego samego "zestawu". Mimo że projekt Konnekta umarł już dość dawno, to nadal jest to b. dobry program. Co do Adium, u mnie dodanie siebie na liście nic nie dawało, bo wyświetlał faktycznie się taki status jak ustawiłem, ale u innych osób zawsze byłem widoczny. Zaloguj się na PC pod inny numer GG, odpal Adium na Macu i sam sprawdź. Poza tym w wersji 1.2.7 problemów o których piszecie nie zauważyłem.

#12 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 23 lipca 2008 - 02:34

Prosze raz jeszcze, napiszcie do kogo trzeba w tej sprawie :) Jakbym umial na pewno bym napisal ;)

#13 Smutny

Smutny
  • 109 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lipca 2008 - 08:35

U mnie po zainstalowaniu nowej bety po uruchomieniu programu od razu ustawia mi na niewidoczny który faktycznie jest - na kontakcie z moim numerem jest niewidoczny

#14 AkD

AkD
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lipca 2008 - 08:52

szkoda tylko, że teraz ikonka GG jest taka brzydka :P w porównaniu do poprzedniej ;p

#15 Kagain

Kagain
  • 583 postów
  • SkądGrodzisko, ELW, PL

Napisano 23 lipca 2008 - 09:08

MSN niestety też

#16 ContactLost

ContactLost
  • 430 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 lipca 2008 - 10:38

Tomasz, już pisałem do nich i wiele osób pisało. Teoretycznie się tym zajmują.

#17 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 23 lipca 2008 - 11:14

ContactLost: Dzieki! To teraz trzeba czekac na "pozytywne rozpatrzenie podania" ;)

#18 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 23 lipca 2008 - 11:21

Jeśli chodzi o problem z tym statusem Gadu-Gadu to zauważyłem że oni po prostu go ignorują, uznając że nie istnieje, lub że leży gdzieś indziej (stąd kilka zamkniętych Ticketów). Zgłosiłem ten błąd w zeszłym tygodniu, ma status "new defect", ale póki co cisza. #10465 (Gadu-Gadu status always "available", no matter what status had been set) - Adium X - Trac

#19 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 23 lipca 2008 - 14:53

moze czekaja, az z naszej strony poleci jakas bombonierka albo flaszka ;)

#20 macessences

macessences
  • 52 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 26 sierpnia 2008 - 23:42

ja mam problem troche innego typu a mianowicie po zainstalowaniu adium 1.3 niby wszysko chodzi ale gdy wlaczam preferencje mam ciagle status 'laczy sie' a przez to nie moge dodac kontaktow..dziwne jest tez to ze bez problemow moge komunikowac sie z innymi mial ktos podobny problem? albo ma ktos pomysl na rozwiazanie?

#21 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 27 sierpnia 2008 - 00:09

@macessences niestety nie wiem jak ci pomóc, ale mam dobre wieści na temat błędu z ustawianiem statusu o którym wcześniej pisałem. Otóż zgłosiłem ten błąd ponad miesiąc temu, ale dopiero na niedawno ktoś się nim zainteresował. Teraz podobno jest już naprawiony, wraz z wprowadzeniem nowej wersji libpurple 2.5.0. Sam nie sprawdzałem, więc nie mogę potwierdzić. Więcej informacji pod tym linkiem:
#10465 (Gadu-Gadu status always "available", no matter what status had been set) - Adium X - Trac
oraz na stronie opisującej wprowadzone zmiany, które usuwają ten problem:
Changeset 24865 - Adium X - Trac

#22 westu

westu
  • 203 postów
  • SkądChrzanów / Kraków

Napisano 27 sierpnia 2008 - 07:38

A czy wiecie może jak się zachowuje nowo zapisany kontakt na serwerze GG? Dotychczas zapisując nową osobę na serwerze nie było nazwy tylko sam numer, przez co odpalając np. na iPhone w PalringoIM zamiast nazw kontaktów mam same numerki ;P

#23 pretorians

pretorians
  • 235 postów

Napisano 27 sierpnia 2008 - 09:19

Wczoraj wyszła wersja ostateczna Adium 1.3. Całkiem dobrze się prezentuje.

#24 emwu

emwu
  • 72 postów

Napisano 27 sierpnia 2008 - 20:29

Ja zauwazylem, ze czasami Adium ukrywa mi niektore osoby, ktore sa off-line pomimo, ze wyraznie mam w opcjach zaznaczone, ze powinny byc wyswietlane wszystkie kontakty. Nie wiem dlaczego niektore kontakty (w sieci gg) sa ukrywane, ale jezeli w opcjach Widoku klikne "Ukryj okreslone kontakty" to wszystkie kontakty ktore byly ukryte pokazuja sie na liscie. Dodam tylko, ze w "podmenu" Ukryj okreslone kontakty tez mam ustawione, zeby wszystko pokazywalo. Mam jeszcze pytanie: czy da sie w Adium ustawic jako jezyk programu angielski, jezeli jako jezyk systemu mam ustawione polski? Denerwujace jest czesciowe przetlumaczenie wielu opcji w efekcie czego mam w Adium pomieszany ang z pl.

#25 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 sierpnia 2008 - 20:32

musi być jakiś problem z nadpisaniem pewnych preferencji też tak miałem - wywaliłem wszystkie pliki adium i założyłem konta ustawiając sobie wszystko na nowo i teraz działa OK




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych