Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

jakby znany ksztalt laptopa..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 21 lipca 2008 - 19:30

nasza-klasa.pl

czyzby to byl macbook pro? 8) zastanawia mnie tylko kieszen na dvd... u mnie sie znajduje po drugiej stronie... no i brak menu na ekranie laptopa :)

#2 makemebold

makemebold
  • 136 postów

Napisano 21 lipca 2008 - 19:43

Tak, tylko że w lustrzanym odbiciu ;)

#3 Przemo_c

Przemo_c
  • 254 postów
  • SkądPoznań/Warszawa

Napisano 21 lipca 2008 - 21:30

Lustrzane odbicie, tylko ciekawe dlaczego :D

#4 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 lipca 2008 - 21:34

bo chcieli żeby był w drugą stronę? nie... za proste

#5 adi3124

adi3124
  • 531 postów
  • SkądGdynia

Napisano 21 lipca 2008 - 21:41

Dali taką fotkę bo to jeden z najładniej prezentujących się laptopów na rynku ;)

#6 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 lipca 2008 - 22:21

standard, ostatnio w echo miasta i połowie portali (onet, wp) każdy prezentowany laptop to albo MBP, albo MB biały...

#7 Slawus

Slawus
  • 525 postów
  • SkądCzłuchów

Napisano 21 lipca 2008 - 22:25

i usuneli napis MacBook Pro dla niepoznaki :P

#8 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 lipca 2008 - 22:42

raczej dlatego, że nie mogą używać tej nazwy?

#9 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 21 lipca 2008 - 23:26

no wlasnie mnie dziwi, ze ksztalt nie jest zastrzezony :| ostatnio kuzyn kupil pieca hp, zgadnijcie jak wyglada monitor ;] czesto sie widuje sprzet apple ze zdartym logiem :(

#10 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 21 lipca 2008 - 23:39

I to bardzo dobrze! W ten sposób ludzie zaczną się interesować marką - zadziała to tak jak z białymi słuchawkami w iPodach. Idąc ulicą zobaczą jedną reklamę, włączą telewizor zobaczą drugą i może u kogoś w mózgu zrodzi się pytanie - "Co to za komputer"? W Polsce to może jeszcze dziwić, ale w innych krajach to norma, może kiedyś dojdzie do tego, że Mac stanie się synonimem komputera. Teraz jest to PC, ale może kiedyś podzieli los iPoda [iPod=Mp3 Player].

#11 pogromca jeleni

pogromca jeleni
  • 14 postów

Napisano 21 lipca 2008 - 23:39

Niczym się nie różnicie od dzieci Neo, można was śmiało nazwać fanatykami. Ślinicie się na widok wszystkiego co ma związek z jabłkiem. Spotkanie na drodze, pokaż swojego Maca, zróbcie temat jeszcze - Mój pierwszy raz Makiem. To jakaś paranoja chyba. I co z tego, że pokazał się na reklamie o co takie hallo?

#12 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2008 - 23:51

Jelenie sio do lasu. Prawda jest taka, że graficy bardzo chętnie wykorzystują laptopy apple do ogólnej prezentacji przenośnego komputera, choćby z racji tego, że wygląda on dokładnie tak, jak powinien wyglądać przenośny komputer ;) Nawet grafik w mojej firmie tak robi... Chociaż... Od pewnego czasu też jest makjuzerem ;)

#13 Maverick

Maverick
  • 141 postów
  • SkądGDA, PL

Napisano 21 lipca 2008 - 23:55

A w tym wszystkim chodzi o to, ze od zawsze w polandii Mac'ow bylo baaardzo malo i jesli ktos takiego zobaczy gdziekolwiek to wzbudza to pewne emocje. Tak samo z Commodore, Atari, Amiga czymkolwiek co jest dla nas wazne, wyjatkowe, a czego jest malo. Jak poznasz osobe z piecykiem i winda to nawet nie ma o czym rozmawiac, ale jesli bedzie to Mac albo Ami to juz mozna spedzic przy piwku caly dzien :) Proste jak budowa cepa i nie ma sie co podniecac, ze ktos o tym mowi... sa rozne spotkania, party scenowe, kiedys copy party :) tam sie spotykaja ludzie, ktorych laczy zainteresowanie danym sprzetem, eeeeee bez sensu tlumaczyc :)

#14 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 22 lipca 2008 - 00:31

Pod tym wzgledem macuserzy nie sa takimi fantaykami. Zobaczmy jak sie zachowuje spoleczenstwo, jak jakis POLAK zaczyna odnosic sukcesy. Zwlaszcza w sporcie. (Jak wiadomo w popularnych sportach Polacy sa mniej widoczni niz jablka w Polsce). Nagle wszyscy sa skoczkami. Plywakami. No a teraz jeszcze lepiej, bo kierowcami.
Ja nie do tego pije. Ludzie zwiazani z hmmm.. showbiznesem wyrzystuja wyglad macow w takich sytuacjach, bo sie swietnie prezentuja. Logo natomiast zdzieraja, zeby nikt sie nie czepil. Maci sa popularne i niepopularne.

---- Dodano 22-07-2008 o godzinie 01:33 ----
kazdy macuser jest tak samo fanatykiem, jak kazdy kierowca bmw karkiem...

#15 kepak

kepak
  • 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 lipca 2008 - 10:02

mały offtop w biedronce sprzedają teraz podkładki na myszkę z hubem usb (niestety bez dodatkowego zasilania) Na reklamie tej podkładki jest mighty mouse

#16 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 22 lipca 2008 - 10:25

ło rany... normalne, dopiszą "krztałt i kolor może sie różnić" i o!

#17 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 lipca 2008 - 11:35

no wlasnie mnie dziwi, ze ksztalt nie jest zastrzezony :| ostatnio kuzyn kupil pieca hp, zgadnijcie jak wyglada monitor ;] czesto sie widuje sprzet apple ze zdartym logiem :(

z cyklu "czy wiesz, że" - te monitory hp były raczej wcześniej niż iMaki alu

#18 butthead

butthead
  • 165 postów
  • SkądJózefów, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 22 lipca 2008 - 11:42

a tutaj - www.eGazety.pl - prasa elektroniczna - dzienniki, magazyny, czasopisma -
kolor tylko zmienił :]

.. no i niestety brak jeszcze czytnika na MAC OS... ale prace trwają (podobno)

#19 Lisok

Lisok
  • 14 postów

Napisano 22 lipca 2008 - 11:47

Logo natomiast zdzieraja, zeby nikt sie nie czepil.


Logo zasłania się dlatego, żeby nie reklamować obcej marki.

#20 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lipca 2008 - 12:00

a tutaj - www.eGazety.pl - prasa elektroniczna - dzienniki, magazyny, czasopisma -
kolor tylko zmienił :]

.. no i niestety brak jeszcze czytnika na MAC OS... ale prace trwają (podobno)


O, projekt egazety.pl to właśnie dzieło grafika z mojej firmy jest ;) I on sam ma MB (nie Pro) i Maca Pro. Cięcie strony do HTMLa to nie chwaląc się moja robota. A złożenie tego w działający serwis to już niestety wina egazet... ;)

#21 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 23 lipca 2008 - 02:31

Roberto : to moze nie alu :) wpisalem w google grafika i akurat mi wyskoczyl alu. Teraz przegladam wczesniejsze generacje imacow, i wszystko wskazuje na to, ze to jednak hp jest nasladowca jesli chodzi o design. Moge sie oczywiscie mylic :) Lisok: Ja to wiem. Dla mnie takie rasowe wycinanie loga jest skrajnoscia. Tak samo jak skrajnoscia jest kupowanie ubrania tylko ze wzgledu na znak firmowy, ktory zajmuje jego znaczna czesc. A moze po prostu, jesli juz uzylo sie jakiegos przedmiotu we wlasnej reklamie nie odbierac prawa do reklamy (bo chyba taka funkcje pelni znak firmowy, logo) produktowi wykorzystanemu w reklamie? :)Dla mnie bylby to kompromis. W filmach czesto widze np macbooka pro. Nikt nie zakleil swiecacego sie jablka. Tak samo, jak nikt nie ukrywal tego, kto skomponowal piosenki, utwory itp wykorzystane w filmie. Dobra, bo sie za mocno rozpisuje. :) mls : gratuluje :)

#22 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 23 lipca 2008 - 11:01

Ale w programach TV już logo Apple jest zaklejane - np. w tym "Dom nie do poznania" zawsze występują notebooki Apple z naklejką w miejscu jabłuszka.

#23 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 23 lipca 2008 - 11:13

tak wiem, w Klanie tez zaklejano loga na samochodach. Wiec jak to jest, jedni moga inni nie? Nie spotkalem sie z tym zeby muzycy zaklejali logo :) Nawet ja ;)

#24 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 23 lipca 2008 - 12:30

W Superniani był MBP albo PB, chyba nawet nie zaklejali. A zaklejają, bo może się ktoś czepnąć o wykorzystywanie znaku handlowego albo coś w tym stylu.

#25 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 lipca 2008 - 14:25

w teledyskach np. firmy produkujące sprzęt płacą*za reklamę swoich wyrobów (np rapowy kawałek Pass The Courvoisier Busta Rhymes'a jest jedną wielką reklamą bardzo drogiego koniaku). Wszystkie fury itp, które się pojawiają to jedna wielka reklama ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych