Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac z Allegro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 df25232a9e

df25232a9e
  • 30 postów

Napisano 05 czerwca 2006 - 17:48

Witam,

To mój pierwszy post na tym forum, więc przepraszam jeśli wybrałem nieodpowiedni dział ;-)

Przyszedł czas na zakup laptopa. W zasadzie już zdecydowałem się na Toshibę, ale MacBooki kuszą mnie niesamowicie ;-) Myślałem nad małym MacBookiem, ale obawiam się, że te 13.3" nie zapewnią mi zbyt wygodnej pracy. Jest jeszcze MB Pro, ale w grę wchodziłoby tylko sprowadzenie go ze stanów (bo 8K PLN to jest jednak nieco za drogo). Dzisiaj przejrzałem Allegro i znalazłem gościa, który sprzedaje kompy apple w cenie podobnej do ceny netto w SADzie:

http://www.allegro.p...php?uid=2601200

Skąd takie ceny? Gdzie jest haczyk? Czy zaryzykowalibyście?

#2 RobertZ

RobertZ
  • 745 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwca 2006 - 17:53

spotkałem go na swojej drodze pełnej maków normalny sprzedawca oczywiście za nikogo nie da się ręczyć, ale jak kupowałem kiedyś G4 AGP to byłem u niego (miał kilka G4) transakcja nie doszła do skutku (znalazłem taniej), kupowałem kiedyś pamięć u niego dość drogo, ale nie było problemów... Miewa sprzęt zarówno nowy jak i używany

#3 sleepless

sleepless
  • 314 postów
  • SkądGliwice

Napisano 05 czerwca 2006 - 18:02

Jeżeli tak jak napisał daje polską gwarancję na 12 miesięcy. Może po prostu z nim porozmawiaj :)

#4 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 czerwca 2006 - 18:45

Polecam go, b. solidny gość. Dzięki mojej rekomendacji sprzedał już niejednego Maka. Daje normalną SADowską gwarancję, sprzęt przychodzi zapakowany bardzo solidnie.

#5 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 05 czerwca 2006 - 19:31

rozmwiałem z nim jakiś czas temu na gg w sprawie macbooka pro - zaproponował całkiem przystępną cene a rozmowa z nim wydawała sie całkiem przyjamna po ilosci samych pozytywnych komentarzy chyba można stwierdzić że jest żetelną osobą :) pzdr

#6 joystick

joystick
  • 309 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwca 2006 - 21:15

A ja kupiłem u niego, przez Allegro oczywiście, swojego PM G5. Wpłaciłem pieniądze, dość duże jak na przelew dla kogoś kogo nie znamy, na jego konto, a na odbiór umówiłem się osobiście u niego w domu. Muszę przyznać, że wszystko przebiegło bezproblemowo a on okazał się bardzo uprzejmym sprzedawcą. Co prawda mój kontakt z tą osobą był jednorazowy, lecz wygląda na to iż nie ryzykujesz kupując u tego człowieka. Myslę, że śmiało go można polecić. Na pytanie czemu tak tanio, moja odpowiedź brzmi: najprawdopodobniej jest to sprzęt poleasingowy.

#7 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 05 czerwca 2006 - 21:20

joystick macbooki miały premiere tydzień temu... krótki lising jakiś :)
Facet musi mieć dobry kanał, tylko ciekawe skąd SADystyczna gwarancja.... jak on ją zdobywa...

#8 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 05 czerwca 2006 - 21:22

Cięcie kosztów w firmach...

#9 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 05 czerwca 2006 - 21:27

wydaje mi sie że ma on jakiś układ z SADem, w trakcie rozmowy z nim powiedziałem że jest w takim razie niezłą konkurencją dla SADu na co on odpowiedział że nie dokońca - mając odpowiednie zniżki w SADzie mozna podobno zakupićmaczki jeszcze taniej - ciekawe nieprawdasz :D

#10 lemu

lemu
  • 59 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 czerwca 2006 - 22:00

Ja rowniez go polecam, kupilem u niego MacBooka Pro. Wszystko na odleglosc, bo nie chcialo mi sie jechac do Wawy :) przelew na 6,5 k, przez caly czas kontakt, paczka dotarla do mnie na drugi dzien po wyslaniu. Opakowanie orginalne szczelnie wszystko zapakowane, lapka ogladalem dosc uwaznie i nie mial najmniejszych sladow uzytkowania wiec szczerze watpie ze to jakis leasing... Wydaje mi sie ze mac'i sa takie drogie przez nasz VAT 22%(!)... Sam mac kosztuje powiedzmy te 6,5k i tutaj jest tez chyba marza SADU... Uciekajac przed podatkiem mamy swietny sprzet po rozsadnej cenie.

#11 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 06 czerwca 2006 - 10:23

Nie wiem czy konkretnue allegromac, ale sa ludzie na allegro ktorzy kupuja sprzet na niemieckim ebayu i tutaj go odsprzedaja. prawie rym..

#12 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 czerwca 2006 - 14:32

wydaje mi sie że ma on jakiś układ z SADem, w trakcie rozmowy z nim powiedziałem że jest w takim razie niezłą konkurencją dla SADu na co on odpowiedział że nie dokońca - mając odpowiednie zniżki w SADzie mozna podobno zakupićmaczki jeszcze taniej - ciekawe nieprawdasz :D


Pracownicy SAD tez handluja na allegro i oferuja papiery SAD-owe... Czyli trzeba miec uklady i dostep. W fakt, ze zwykly Kowalski pojdzie do SAD i powie: Panowie, dajcie mi komputery a ja je sprzedam to troche nie wierze. Znam ceny i warunki dla resellerow, twarde zreszta. Wiec albo Kowalski bedzie mial uklady w SAD albo znajdzie inne zrodlo sprzetu.

#13 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 06 czerwca 2006 - 17:44

Pracownicy SAD tez handluja na allegro i oferuja papiery SAD-owe... Czyli trzeba miec uklady i dostep. W fakt, ze zwykly Kowalski pojdzie do SAD i powie: Panowie, dajcie mi komputery a ja je sprzedam to troche nie wierze. Znam ceny i warunki dla resellerow, twarde zreszta. Wiec albo Kowalski bedzie mial uklady w SAD albo znajdzie inne zrodlo sprzetu.


Nie tylko w SADzie. Kiedys pisalem o MediaMarkcie, znizkowe iMaki rozeszly sie miedzy pracownikami i ch znajomymi. Niektorzy wzieli je tylko po to, zeby zaraz odsprzedac (legalnie o tym pisali w ogloszeniach).
Jedni maja kontakty, inni nie.

#14 df25232a9e

df25232a9e
  • 30 postów

Napisano 17 czerwca 2006 - 22:53

Dzięki za odpowiedzi. Teraz chyba sam też mogę polecić tego pana. Kilka dni temu kupiłem u niego MB Pro. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie, MacBook nowiutki, gwarancja SAD-u. Działa pięknie :-)

#15 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 czerwca 2006 - 22:57

MacBook nowiutki, gwarancja SAD-u

Tak z ciekawości: gwarancja ma wypukłą, wyciskaną pieczęć?

#16 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 17 czerwca 2006 - 23:11

O ile się nie mylę też kupiłem iMac 20" core duo u tego Pana jeśli chodzi o pieczęć jest zwykła normlana płaska (ze zwykłego automatu), jeśli idzie o hologram na gwarancji to też jest to zwykły holo bez wypukłości ze zwykłym (płaskim) nadrukiem jabłka + Authorized by Apple, for SAD, Poland, żadnych wypukłości nie stwierdziłem.

#17 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 czerwca 2006 - 23:55

za http://www.apple.com.../legalnosc.html

1. Gwarancja

Karta gwarancyjna uległa nieznacznym modyfikacjom po 7 grudnia 2001. Wszelkie wcześniejsze gwarancje miały tylko jedno zabezpieczenie, poza danymi wpisanymi na samej karcie. Zabezpieczenie to zachowaliśmy i teraz. Jest to wypukły odcisk suchej pieczęci, który powinien wyglądać tak, jak na zdjęciu poniżej.

Dołączona grafika

Napis na pieczęci brzmi: "APPLE COMPUTER POLAND SAD Sp.z o.o."
Nowa karta gwarancyjna ma m.in. jedną, dodatkową rubrykę, o nazwie "Hologram". Powinien się w niej znajdować wklejony znaczek hologramu. Jego wygląd będziemy sukcesywnie aktualizować. Obecnie naklejane hologramy mają na tle stylizowanego napisu "Security" czarny nadruk "Authorized by Apple for SAD, Poland" i czarne logo firmy Apple.

Oczywiście karta gwarancyjna powinna zawierać też wszystkie inne elementy: numer seryjny sprzętu, datę sprzedaży, pieczęć punktu sprzedaży itd., zgodnie ze szczegółowymi warunkami gwarancji umieszczonymi tutaj.

#18 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 18 czerwca 2006 - 03:18

Czy Heidi stal sie pracownikiem SAD? Sledzac (zle slowo, oddajace bardziej istote zauwazania niz tropienia) posty Heidiego zaczynam zauwazac dosc duze powiazania kolegi z dzialaniami majacymi w mianowniku nazwe SAD...

#19 Hans

Hans
  • 277 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 czerwca 2006 - 07:00

Czy Heidi stal sie pracownikiem SAD?

Sledzac (zle slowo, oddajace bardziej istote zauwazania niz tropienia) posty Heidiego zaczynam zauwazac dosc duze powiazania kolegi z dzialaniami majacymi w mianowniku nazwe SAD...


czy to zarzut?
...Heidi to nie "piata kolumna"
a tresc informacji jest wzna

#20 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 czerwca 2006 - 09:22

Nieważne gdzie pracuje Heidi, ważny jest merytoryczny poziom jego postów.

#21 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 18 czerwca 2006 - 09:28

Przypominam że ten watek ma tytuł "Mac z Allegro" a nie "Co myślę o Heidi`m" !

Więc proszę trzymać się tematu.


#22 df25232a9e

df25232a9e
  • 30 postów

Napisano 18 czerwca 2006 - 10:53

Tak z ciekawości: gwarancja ma wypukłą, wyciskaną pieczęć?


Tak, jest wypukła pieczęć w prawym dolnym rogu. Co prawda niezbyt widoczna, ale jest.

#23 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 18 czerwca 2006 - 12:36

Heidi: A co zrobić, jeżeli gwarancja ma hologram ale nie ma odcisku suchej pieczęci? Mówię o sprzęcie kupionym w salonie...

#24 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 18 czerwca 2006 - 12:56

OT:
Przydał by się chyba wątek przyklejony w dziale "kto wie" gdzie jeden z naszych dzielnych adminów przeprowadził by wywiad z kompetentnym pracownikiem sadu i wyjaśnił wszystkie wątpliwości związane z gwarancją, zarówno naszą jak i zagraniczną :)


#25 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 czerwca 2006 - 18:39

Raczej zainteresowałbym się dlaczego sprzęt na allegro z papierami SAD-u jest o niebo tańszy niż sprzęt z papierami SADu za sklepu SADu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych