Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Najlepsza wersja linuxa do biura


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 26 lutego 2005 - 12:40

Jaka wersje linuxa polecicie byle by odpalic na tym openoffica ? :wink:

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 26 lutego 2005 - 12:41

Ja zawsze i wszędzie powtarzać będę :) DEBIAN r0x

#3 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lutego 2005 - 12:42

debian per favore moim zdaniem debian sarge - bardzo latwy na desktop mnostwo pakietow ,najlepszy support w sieci zawsze ktos pomoze , apt-get install all-u-need

#4 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 lutego 2005 - 13:18

Slackware!:mrgreen:
Jest to najstabilniejsza i najwydajniejsza z dystrybucji linuksa.
Jesli kogos zraza koniecznosc kompilacji wiekszosci programow ze zrodel (choc na (watpliwe) szczescie OpenOffice jest dostepny jako binaria) moze byc to Debian, albo Gentoo z genialnym systemem obslugi pakietow Portage.

#5 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 26 lutego 2005 - 13:41

No moze troszke zlosliwie ale prawdziwie: 1. Po co ci linux ? OO chodzi spokojnie pod MacOSX. 2. Jesli jestes uparty :wink: albo masz slabiutki sprzet to kazda dystrybucja linuxa jest OK dla OO. 3. Debian i MandrakeLinux natomiast najbardziej sa dopracowane pod wzgledem arch PPC z plusem dla MDK bo jest to njlepsza dystrybucja dla poczatkujacych. P.S beru z tym slackem i gentoo dla kogos kto jest "nowy" to niezle pojechales :shock: :shock:

#6 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lutego 2005 - 14:06

oo

daj linka z NATYWNA wersja oo ( no X11)

MANDRAKE REDhat i takie inne niby to ladne fajnie ale kto pomoze jak cos pojdzie nie tak
uzytkownicy tych dystrybucji najczesciej nie zadali sobie trudu by bardziej wnikliwie je poznac , slack polecam ale nie na desktop ( za duzo pracy jezeli ma to byc sys dlla pisania sprawozdan )

moze tak porownanie installacji
chcemy zainstalowac aplikacji XYZ

a) debian

apt-get install XYZ #enter ( i tu koniec aktywnosci urzytkownika)

Reading Package Lists... Done
Building Dependency Tree... Done
The following NEW packages will be installed:
XYZ
0 packages upgraded, 1 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.
Need to get 30.7kB of archives. After unpacking 65.5kB will be used.
Get:1 ftp://ftp.de.debian.org unstable/main XYZ 1.07-8 [30.7kB]
Fetched 30.7kB in 2s (14.9kB/s)
Selecting previously deselected package XYZ .
(Reading database ... 34835 files and directories currently installed.)
Unpacking XYZ (from .../archives/XYZ_1.07-8_i386.deb) ...
Setting up XYZ (1.07-8) ...

done #

B) slackware

tar -zxvf XYZ
cd .../XYZ-2.6.15
./configure
---can't bo cos tam zainstaluj cos tam ....
to samo dla cos tam
i tak pare razy

make ( wypijamy 3 piwo )
make install ( tu tylko kawka)

./XYZ

plugin ZYX is not aviable please install ......


Nie chce sie tutaj jakos nabijac z SLACKWARE bo bardzo cenie ta dystrubucjie i dlugo
nie mogllem zniesc debianowej latwosci ale na desktop daruje sobie ambicje

#7 Bero

Bero

    BigBrother


  • 116 postów

Napisano 26 lutego 2005 - 15:56

Re: oo

daj linka z NATYWNA wersja oo ( no X11)


Proszę:
NeoOffice

#8 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 26 lutego 2005 - 19:00

BigMac --> chce wrzucic to na starego pieca, mam dosc MSa, a ze poza srodowiskiem graficznym malo sie orientuje to tez pytam :wink:

#9 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 27 lutego 2005 - 21:42

Sytuacja jest prosta dla kogos kto zna linuxy. Dla mnie wszystkie sa Ok i az tak mocno sie nie roznia. Z instalacja to i MDK ma barszczowo proste urpmi. A jesli chodzi o Debiana to zanim koleszka sobie cos tam apt-get to musi przebrnac przez instalacje systemu a tu Debian w porownaniu z MDK totalnie wymieka :wink: . Nie oszukujmy sie linux wcale nie jest taki latwy jak to sie mowi. Trzeba sporo czasu grzebac w configach zanim bedzie wpelni funkconalny. Podsumowujac ja zdecydowanie polecam Tobie jako "nowemu" MDK. Instalacja b.prosta duzo okienek i konfiguratorow nie tekstowych. Ladnie kolorowo i ogolnie bezproblemowo. Serwera to ja bym na MDK nie stawial (jak dla mnie najlepszy zawsze bedzie Owl) ale do domu i do biura nie ma lepszego.

#10 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 28 lutego 2005 - 16:01

Dzieki, no wiec zostane przy MDK i bede polegal no tobie choc kazdy ma inne zdanie :wink:

#11 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 28 lutego 2005 - 17:09

Dzieki, no wiec zostane przy MDK i bede polegal no tobie choc kazdy ma inne zdanie :wink:

Na pewno sie przyda :wink: http://forum.mandrake.pl/

#12 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 01 marca 2005 - 18:21

2 pierwsze plyty mandraka wystarcza do samej instalacji ?

#13 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 01 marca 2005 - 18:32

2 pierwsze plyty mandraka wystarcza do samej instalacji ?

Wystarcza tylko jak cos bedziesz chcial do instalowac to przez siec, wiec moze byc problem. A czemu tylko 2??
Sciagnij Official z ftp albo DVD od kogos lub z gazety.

#14 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 01 marca 2005 - 18:50

no wlasnie sciagam i konczy sie druga plyta, a komplet bedzie za dwa dni jak dobrze pojdzie, a zalezy mi na czasie. to forum mandraka troche zakrecone tyle teg oze sie czytac nie chce, wiec jak bede mial jakies problemy i lamerskie pytania to nie bede sie tu krempowal :wink:

[ Dodano: 2005-03-02, 13:37 ]
Jestem wlasnie w trakcie instalacji,wszystko gladko poza partycjonowaniem, po ustawieniu calej partycji na etc3 wyplul sie ze nie ma ustawionej partycji swap, na szczescie jest opcja dla takich laikow linuxowych jak ja : partycje automatycznie :wink: ale nie lubie zyc w nie swiadomosci wiec prosze o kilka linijek wyjsnienia :wink:

[ Dodano: 2005-03-02, 14:20 ]
Wszystko fajnie tylko nie moge zamontowac drugiego dysku w fat32, ktory podlaczylem po instalacji :?

[ Dodano: 2005-03-02, 17:59 ]
no juz ze wszsytkim sobie dalem rade powyzsze pytania anulowane :wink:

#15 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 marca 2005 - 14:55

no prosze! To sie nazywa dobry uzytkownik! Sam sobie odpowiada na pytania, sam rozwiazuje problemy... :) tylko sobie takich zyczyc w nowym roku :)

#16 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 03 marca 2005 - 16:53

no wlasnie sciagam i konczy sie druga plyta, a komplet bedzie za dwa dni jak dobrze pojdzie, a zalezy mi na czasie. to forum mandraka troche zakrecone tyle teg oze sie czytac nie chce, wiec jak bede mial jakies problemy i lamerskie pytania to nie bede sie tu krempowal :wink:

[ Dodano: 2005-03-02, 13:37 ]
Jestem wlasnie w trakcie instalacji,wszystko gladko poza partycjonowaniem, po ustawieniu calej partycji na etc3 wyplul sie ze nie ma ustawionej partycji swap, na szczescie jest opcja dla takich laikow linuxowych jak ja : partycje automatycznie :wink: ale nie lubie zyc w nie swiadomosci wiec prosze o kilka linijek wyjsnienia :wink:

[ Dodano: 2005-03-02, 14:20 ]
Wszystko fajnie tylko nie moge zamontowac drugiego dysku w fat32, ktory podlaczylem po instalacji :?

[ Dodano: 2005-03-02, 17:59 ]
no juz ze wszsytkim sobie dalem rade powyzsze pytania anulowane :wink:



A mowilem ze jest prosty 8) 8)

#17 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 03 marca 2005 - 18:27

no nie automatyczne montowanie dysku fat nie nalezy do prostych ( grzebanie i modyfkowanie jakis plikow systemowych jakis fstab ) to przede wszsytkim nie dla mnie :wink: na cale szczescie pomogl mi znajomy, bo nikt z forum sie nie wykazal :P

#18 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 marca 2005 - 21:13

Przedewszystkim musisz miec wkompilowana obsluge fat w kernel lub moduł.

#19 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 04 marca 2005 - 13:50

no nie automatyczne montowanie dysku fat nie nalezy do prostych ( grzebanie i modyfkowanie jakis plikow systemowych jakis fstab ) to przede wszsytkim nie dla mnie :wink: na cale szczescie pomogl mi znajomy, bo nikt z forum sie nie wykazal :P


!!!!!!! Masz przeciez wszystkie moduly od razu w kernelu no i masz Mandrake Control Center. Montowanie to wduszenie jednego przycisku !!!

#20 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 04 marca 2005 - 14:26

wduszenie tego przycisku powodowalo tylko wyswietlenie komunikatu can't find bla bla bla juz nie pamietam teraz to nie istotne bo dziala :wink: teraz walcze zeby wygladal bardziej tak :P

[ Dodano: 2005-03-05, 12:55 ]
no i zawiodlem sie, openoffice chodzi ale chcialem zeby to jakos wygladalo, a do tego byla potrzebna superkaramba, pierwsze co sciagnolem najnowasza wersje zrodlo i co? blad przy kompilacji :? no nic sciagne troche starsza w rpm pewnie sie zainstaluje bez problemu, no i masz BLAD potrzebna wersja libpython 2.2 ! mimo ze mam wersje 2.3.4 , co to ma znaczyc do cholery ? :twisted:

#21 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2005 - 01:41

nie no panowie to jest linux to BLA BLA to pewnie najwazniesza rzecz jaka udalo sie powiedziec mandrakowi

#22 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 09 marca 2005 - 10:10

nie no zeby zainsalowac jakas glupia pierdole musze znac dokladnie caly system to ja podziekuje :wink:

#23 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 25 marca 2005 - 09:01

ja mam debiana sarge - kernel 2.6.8 - dziala wszystko i dobrze OO rowniez nie ma jakis kombinacji instalacja gladkow - az do momenty konfiguracji X dla nvidii sa male problemy dla radka jest oka

#24 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 25 marca 2005 - 14:13

Ja czekam na nowe Ubuntu, już zamówiłem sobie CD.
Zapraszam -> http://shipit.ubuntu....cgi?action=new

#25 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 marca 2005 - 15:35

nie no zeby zainsalowac jakas glupia pierdole musze znac dokladnie caly system to ja podziekuje :wink:


CO do debiana sarge to naprawde niewielka znajomość wystarczy aby używać.
Wszystko instaluje sie "samo" czyli z paczek bardzo prostymi poleceniami
Oczywiscie istnieja gwiazdy programu czyli RADEONY ale programisci o s mimo
nieprzychylnosci ati postarali sie by dzialal pod linuxem. Osobiscie mialem sarge na 2 kompach z radeonem R9000@pc RM9+@ppc i do dzialania nic nie musialem robic z nimi co by bylo na pograniczu magi i mcedita. Naprawde poza maniakalnymi debianowcami nic nie
stoi na przeszkodzie do stosowania go w biurze .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych