Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak zmienic mój numer?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nightdream

Nightdream
  • 34 postów
  • Skądokolice Wrocławia

Napisano 18 lipca 2008 - 11:44

Witam. Od kilku dni i ja stalem sie szczesliwym posiadaczem IPhona. Mam wersje 1.1.4. Moje pytanie jest nastepujace: Jakis czas temu zmienilem numer telefonu, ale nie karte sim, do ktorej byl przypisany oczywsicie numer tel. Po zmianie tego numeru za posrednictwem operatora, w IP wyswietla mi sie mój stary numer. NIe znalazlem mozliwosci jego edycji - sadze, ze IP czyta ten numer z karty sim. Czy jest na to jakas rada? Grzebie na forum od wczoraj i nie znalazlem odp. Poradzcie cos... Pozdrawiam

#2 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 18 lipca 2008 - 11:48

co??? o_O to jakis zart?

#3 Nightdream

Nightdream
  • 34 postów
  • Skądokolice Wrocławia

Napisano 18 lipca 2008 - 11:59

Nie bardzo zrozumialem Twoje pytanie. Jesli znasz odpoawiedz, to powiedz co i jak, albo wskaz linka.

#4 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 18 lipca 2008 - 12:04

chodzi mi o to ze raczej nie ma takiej mozliwosci zeby zmienic numer karty sim.... a jesli juz to napewno w ocjach zadnego telefonu tego nie znajdziesz...

#5 Nightdream

Nightdream
  • 34 postów
  • Skądokolice Wrocławia

Napisano 18 lipca 2008 - 12:07

Tak mi sie wydawalo, chociaz moze ktos cos podpowie? Dla scislosci: wczesniej mialem numer zalozmy 123 456 789, a potem zmienilem go na zloty 666 777 666, ale bez zmiany karty sim. Czy IP ma sznase zobaczyc ten nowy numer?

#6 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 18 lipca 2008 - 12:13

ale jak to zminiles? kto Ci go zminil? i czy na jakim kolwiek telefonie czyta ten numer 666777666?

#7 Nightdream

Nightdream
  • 34 postów
  • Skądokolice Wrocławia

Napisano 18 lipca 2008 - 12:34

Sluchaj, zlozylem u operatora dyspozycje zmiany numeru i mi go zmienili. Nie mam teraz mozliwosci sprawdzenia jak jest na innym fonie.

#8 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 18 lipca 2008 - 12:36

Hm... wymień kartę SIM na inną, sprawdź czy zmienił się numer, jeśli nie, wyłącz i włącz telefon, a na końcu wróć do starej karty i wtedy zobacz.

#9 monis

monis
  • 480 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 lipca 2008 - 12:38

a moze popros operatora o nowa karte sim?

#10 Nightdream

Nightdream
  • 34 postów
  • Skądokolice Wrocławia

Napisano 18 lipca 2008 - 12:58

Zmiana karty sim na inna daje efekt jeszcze inny - nie widac numeru tej innej karty. Po wlozeniu tej o ktorej pisze dotychczas nadal jest to samo.

#11 anonim95

anonim95
  • 423 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 lipca 2008 - 14:32

zrób restore

#12 vauda

vauda
  • 145 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 18 lipca 2008 - 16:22

zrób restore


Oryginalny pomysł... ale chyba raczej nie przyniesie żadnych pozytywnych skutków.

A tak na serio. Przypisany numer telefonu można edytować na niektórych telefonach, sam sobie kiedyś dodałem na SIMa numer domowy i chyba GG - mogę je wszystkie 3 teraz przeglądać np. na nokii 3100 jako "numery własne"; natomiast na jakim telefonie je przypisywałem, niestety nie jestem w stanie sobie przypomnieć... próbuj na rożnych modelach, może w końcu trafisz na taki który ci umożliwi edycje tych numerów :))

...zawsze pozostaje opcja z wymiana SIMa na nowego.

#13 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 18 lipca 2008 - 17:27

Oryginalny pomysł... ale chyba raczej nie przyniesie żadnych pozytywnych skutków.

A tak na serio. Przypisany numer telefonu można edytować na niektórych telefonach, sam sobie kiedyś dodałem na SIMa numer domowy i chyba GG - mogę je wszystkie 3 teraz przeglądać np. na nokii 3100 jako "numery własne"; natomiast na jakim telefonie je przypisywałem, niestety nie jestem w stanie sobie przypomnieć... próbuj na rożnych modelach, może w końcu trafisz na taki który ci umożliwi edycje tych numerów :))

...zawsze pozostaje opcja z wymiana SIMa na nowego.


czyli jak ktos dzwoni na twoj numer domowy to odbierasz to komorce?? o_O
to moj numer tez mozesz sobie przypisac? i odbierac moje rozmowy? jak to jest bo nie czaje...

#14 vauda

vauda
  • 145 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 18 lipca 2008 - 18:39

czyli jak ktos dzwoni na twoj numer domowy to odbierasz to komorce?? o_O


NIE !!

Każda karta ma swój numer seryjny i numer telefoniczny który jest jej przypisany (w orange wybieramy go poprzez wybór koper przy aktywacji, PLUS GSM daje Ci możliwość ustalenia własnej kombinacji [jeśli taka nie jest już użyta], która po kilku/kilkunastu minutach trafia do twojego "świeżego" SIMa), ponadto w swojej pamięci ma możliwość zapisania iluś tam numerów książki telefonicznej, SMS oraz 3 dodatkowe (moja plusowska) ponad książkę telefoniczna które telefon rozpoznaje jako "mój numer telefonu"; który przez niektóre aparaty jest modyfikowalny z poziomu telefonu...

Wymiana SIMa załatwia taki problem, ponieważ odbierając nową kartę masz już do niej przypisany aktualny numer w rubryce "Mój numer".
Pozycja ta w iP wyświetlana jest (chyba - jakoś nie zwracałem na to wcześniej uwagi, a nie mam go teraz przed sobą) jako pierwsza pozycja w książce telef.

#15 pelle_kb

pelle_kb
  • 10 postów

Napisano 13 września 2008 - 16:38

A jeżeli mamy w domu dwa Iphone'y i (ponieważ się ostatecznie zmieniliśmy) podczas rejestracji oba miały wpisany jeden numer telefonu? I teraz na tego, którego numeru nie wpisywaliśmy, nie chcą się przegrać kontakty z karty SIM, czy to ma jakies znaczenie? Czy mogę gdzieś zmienić przypisany jednemu z nich numer telefonu? :/

#16 tores.

tores.
  • 1 149 postów
  • SkądMontrouge

Napisano 13 września 2008 - 17:28

Witam.
Od kilku dni i ja stalem sie szczesliwym posiadaczem IPhona. Mam wersje 1.1.4. Moje pytanie jest nastepujace:
Jakis czas temu zmienilem numer telefonu, ale nie karte sim, do ktorej byl przypisany oczywsicie numer tel. Po zmianie tego numeru za posrednictwem operatora, w IP wyswietla mi sie mój stary numer. NIe znalazlem mozliwosci jego edycji - sadze, ze IP czyta ten numer z karty sim. Czy jest na to jakas rada? Grzebie na forum od wczoraj i nie znalazlem odp. Poradzcie cos...
Pozdrawiam

Powiedz a gdzie wyświetla ci nr twojego telefonu ja jakoś u mnie nie mogę tego zlokalizować

Oryginalny pomysł... ale chyba raczej nie przyniesie żadnych pozytywnych skutków.

A tak na serio. Przypisany numer telefonu można edytować na niektórych telefonach, sam sobie kiedyś dodałem na SIMa numer domowy i chyba GG - mogę je wszystkie 3 teraz przeglądać np. na nokii 3100 jako "numery własne"; natomiast na jakim telefonie je przypisywałem, niestety nie jestem w stanie sobie przypomnieć... próbuj na rożnych modelach, może w końcu trafisz na taki który ci umożliwi edycje tych numerów :))

...zawsze pozostaje opcja z wymiana SIMa na nowego.

Erikson

#17 Ahmed

Ahmed
  • 7 postów

Napisano 13 września 2008 - 22:21

Niekumam tego tematU;| Koles ma jeden nr, a wyswietla mu sistary..... chyba najwazniejsze jest to pod który nr sie dodzwoni?? Chyba ze źle myślę. Najlepiej niech znajomy zadzwoni pod nowy i pod stary numer, wtedy sprawdzi który jest praidłowy....

#18 telunio

telunio
  • 2 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 16 września 2008 - 14:49

ludzie czytajcie posty ze zrozumieniem. Mam ten sam problem z tym, że kiedyś zawiesił mi się telefon podczas zachowywania nowego wpisu w kontaktach i od tej pory (a mialem motorolle a398) przy wlaczaniu telefonu wyskakiwalo okienko z nr telefonu ktory zapisywalem przed zawieszeniem. Problem ten dotyczy rowniez IP poniewaz w rubryce moj numer zamiast mojego faktycznego numeru telefonu widnieje wlasnie ten nr. ktory wtedy wpisywalem do kontaktow (mojej bylej na dodatek ;p). I nie wiem czy da sie to zmienic czy nie.

#19 Kilg

Kilg
  • 37 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 września 2008 - 06:25

Ja ustawiłem coś takiego jak mój numer telefonu jeszcze w nokii - miałem gdzieś taką opcję i wpisałem mój telefon stacjonarny - teraz wyświetla mi się to jako mój numer w iPhonie. Wydaje mi się, że jest to do zmienienia, choć może nie przy pomocy iP.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych