Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPod Mini czy Nano?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 30 maja 2006 - 20:44

No cóż, czas zmienić swoją Szuflekę na coś większego... :D

Fundusze mam dosyć ograniczone, wynikają także z tego, ile dostanę za sprzedaż Szufelki (razem coś jak 300-400zł), więc wybieram między iPodem Mini a Nano (w ostateczności mogę dołożyć jeszcze nieco kasy...)

Tak więc, co polecacie? Z informacji, które zebrałem wynika:

Mini:
* więcej miejsca (4GB)
* dysk twardy
* czarno-biały wyświetlacz
* wybór kolorystyczny
* nie rysuje się tak jak Nano
* tańszy (300-400zł)

Nano:
* mniej miejsca (1-2GB)
* pamięć flash (co chyba oznacza mniejszą wagę i awaryjność)
* kolorowy wyświetlacz
* okropnie się rysuje
* mniejszy od Mini
* przeglądanie fotek i ewentualnie filmów po instalacji linuksa (to drugie wydaje się bardzo pociągającą opcją... :D)
* droższy (400-600zł)


Cenowo jak najbardziej odpowiada mi Mini (i raczej cena będzie decydującym czynnikiem....). Funkcjonalnie Nano, choć ma mniej miejsca.
Szczególnie zależy mi na opiniach osób, które miały do czynienia z obiema produktami.

Interesuje mnie też żywotność baterii w takich używanych Miniakach, zwłaszcza, że mają one w środku dyski twarde, co pewnie więcej zużywa energię niż pamięć flash.

Tak więc, co polecacie?

#2 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 30 maja 2006 - 20:49

Na Allegro znalazłem ciekawą ofertę: to tak jak 5x większe Mini! :D

http://allegro.pl/it...ga_okazja_.html

#3 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 30 maja 2006 - 20:56

Mam iPoda nano. Siostra ma mini. Mini jest 'bulky' - grubszy, większy, cięższy (nawet bardzo!). Nano się rysuje, ale bez przesady. Przez miesiąc nosiłem go w woreczku na okluary i nic się nie stało. Pokrowiec rozwiązuje sprawę, a osoby na forum polecają też pasty polerskie. O baterii mini nie mogę się wypowiadać, ale nano ładuję rzadko - w99% przypadków, gdy zmieniam playlisty. Czasami wyświetlacz wskazuje zero baterii a odtwarzacz potrafi pociągnąć ponad godzinę, nawet 2.

#4 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 30 maja 2006 - 20:57

hej kilka miesięcy miałem mini 4gb-niedawno go sprzedałem fakt nie rysuje się i nadal jest bardzo fajnym playerem, na mini 4gb miałem calą bibliotekę z iTunes a na 2gb już mi się wysztko nie zmieści :) od dziś mam nano2gb i narazie się nim cieszę jeśli masz możliwość dokładnego sprawdzenia mini przed zakupem za przystępną cenę to napawdę warto, no ale dysk-jeżeli ktoś trzaskał nim o podłoge itp to wiadomo, że po jakimś czasie mogą się pojawić błędy których nie usuniesz, bateria, mini ma dysk, ale jest on wykorzystywany tylko przez chwilę np przy zmianie utworu a później się wylącza, nie mam pojęcia ile u mnie trzymała bo gdy byłem w domu to iPod cały czas synchronizował się z iTunes :) ja jednak polecałbym Ci nano, lepiej chyba żeby player miał trochę rysek tu i tam niż żeby po 2 miesiącach padł mu dysk pozdrawiam

#5 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 30 maja 2006 - 20:58

Ja osobiście wybrałbym iPod Nano. Nowsza konstrukcja, młodszy wiekiem. Różnica pojemności w sumie niewielka. Jeśli potrzebujesz więcej niż 2GB to jednak lepszym wyjściem było by zakupienie iPod 4G, ja swojego Photo sprzedałem za 500zł.

#6 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 30 maja 2006 - 21:14

pewnie to wiesz, ale jeszcze przypomnę, że iPod nano ma tylko usb 2.0, przez firewire można tylko ładować-nie wiem czy chcesz podłączyć go do iBooka z podpisu, jeśli tak to będzie wtedy transfer usb 1.1 ok 10megabitów/s - to naprawdę ślimak np gdy wgrywasz podcasty Code sory leń jestem i niechce mi sie pisać nowego tematu, czy ipodzie video jest tak samo? czo można go podłączyć przez firewire?

#7 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 30 maja 2006 - 21:21

iSylwek, z początku będę wrzucał przez iBooka, ale mam zamiar dokupić USB2.0 do PC.

Te wejścia w PC, co teraz mam, są chyba rypnięte (PC nie widzi iPoda/cyfrówki, ale z GamePadem działa OK :shock: Nie jest to wina Windowsa, bo był reinstalowany).
Więc ściągam podcasty na PC, przekopiowywuję do iBooka i tam wrzucam na Szufelkę.

Jeśli będę miał coś większego od Szufleki, to dokupię USB2 do PC - wtedy powinno być po sprawie.

#8 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 30 maja 2006 - 21:21

Tak samo..:( pan w sklepie na oxford street tak mówił.

#9 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 30 maja 2006 - 21:23

iSylwek, iPOd 5G nie ma opcji synchronizacji przez firewire. Tylko możesz mu ładować baterię.

#10 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 30 maja 2006 - 21:28

post nie na temat, ale dzięki wszystkim za odpowiedzi :D

#11 zwirek

zwirek
  • 74 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 maja 2006 - 21:48

ja bym zapolował na mini 6gb na allegro albo ebay'u. nano jakoś do mnie nie przemawiają za bardzo, ale to kwestia gustu. co do uszkodzeń dysku, to żadnemu ze znajomych posiadających mini nie pojawił się taki problem. kupując jednak używane mini trzeba uważać na to jak zużyta jest bateria.

#12 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 30 maja 2006 - 21:56

Code sory leń jestem i niechce mi sie pisać nowego tematu, czy ipodzie video jest tak samo? czo można go podłączyć przez firewire?

Niestety wygląda to tak
Dołączona grafika

#13 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 31 maja 2006 - 07:33

Bo FW już nie jest "pretty cool"....

#14 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 31 maja 2006 - 08:51

iSylwek, z początku będę wrzucał przez iBooka, ale mam zamiar dokupić USB2.0 do PC.


Kup dwa zero do iBooka na PCMCIA i już :)
http://allegro.pl/it...abel_bonus.html
Poco inwestować w kaloryfer :twisted: cena w zasadzie ta sama co kontolera PCI

Co do FW to mnie panowie zasmucili :( a czy Photo działa przez FW :?:

Co do tego co wybrać to może własnie coś 4G ok 20Gb... za 500-600zł spokojnie kupisz takiegoo iPoda w dobrym stanie.

#15 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 maja 2006 - 09:12

Kup dwa zero do iBooka na PCMCIA i już


Oj nie wiem czy iBook G3 ma PCIMCIA.

#16 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 31 maja 2006 - 09:20

Kup dwa zero do iBooka na PCMCIA i już


Oj nie wiem czy iBook G3 ma PCIMCIA.


[center:6d4c75b122]Racja... brak slotu :( :oops: :evil: [/center:6d4c75b122]

#17 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 31 maja 2006 - 11:16


Co do FW to mnie panowie zasmucili :( a czy Photo działa przez FW :?:


Na stronie Belkina (griffina?) jest tabela kompatybilności kabli z iPodami - nie podam linka, bo nie pamiętam dokładnie, ale możesz zgooglać.

/Edit/
sam zgooglałem ale nie mogę tego odnaleźć. Na stronie griffina kabel firewire 400 jest opisany jako działający z iPod video i nano. Ewidentnie naciągnęli fakty, przynajmniej jeśli chodzi o video (co widzieliśmy na obrazku wcześniej).

#18 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 31 maja 2006 - 11:53

Kabel działa - jako ładowarka ;)

#19 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 31 maja 2006 - 17:24

Kup dwa zero do iBooka na PCMCIA i już

iBook nie ma PCMCIA.


Poco inwestować w kaloryfer

Bo iBook jest taty, więc ja i tak korzystam z PC na codzień. ;-) :(

#20 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 31 maja 2006 - 17:58

Na stronie Belkina (griffina?) jest tabela kompatybilności kabli z iPodami - nie podam linka, bo nie pamiętam dokładnie, ale możesz zgooglać.

/Edit/
sam zgooglałem ale nie mogę tego odnaleźć. Na stronie griffina kabel firewire 400 jest opisany jako działający z iPod video i nano. Ewidentnie naciągnęli fakty, przynajmniej jeśli chodzi o video (co widzieliśmy na obrazku wcześniej).


Bylo na stronie Griffina,ale jak teraz znalazlem te tabele w historii stron to wyswietla error. W kazdym pamietam ze zaznaczyli ze kabel Firewire dziala z iPodem Nano, ale w "ograniczonym zakresie"-chodzi ze mozna iPoda naladowac ale nie da sie po FW przesylac danych.

#21 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 18 czerwca 2006 - 19:26

W związku z wyprzedażą wróciły dawne marzenia o zmianie Szufelki na coś bardziej rozbudowanego.

W kręgu mojego zainteresowania znazały się iPod 20GB with Click Wheel 488 zł i IPOD MINI 4GB SILVER-BSY 366 zł.

Więc mam pytanko. Z tego co wiem, oba modele nie mają kolorowych wyświetlaczy. A czy różnią się funkcjonalnością? Oprogromowaniem? Kalendarze, gry, możliwością robienia playlist? Obsługa jest taka sama? (chodzi mi o to kółko - czy działa w obu tak samo?)


Dlaczego wolę z tej wyprzedaży a nie z Allegro? Modele mają półroczną gwarancję i podejrzewam, że są nowe, więc bateria nie będzie u nich chodzić 3-4h tylko normalnie kilkanaście... (zadałem pytanie w tej kwestii SADzistom, ale jeszcze nie odpowiedzieli)

Więc z tych dwóch modeli który polecacie?

#22 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 18 czerwca 2006 - 20:37

Ja osobiście polecam iPoda Photo 30GB :) Świetna sprawa, tylko bardzo sie rysuje (nawet "upatulony" w skarpetke). Zakupiłem go na forum około 500zł z kompletem + skarpetka.

[OT]
MacDada iBook posiada PCMCIA tylko jest ukryty pod klawiaturą i jego funkcja ogranicza się do instalacji AirPorta ;-)

#23 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 18 czerwca 2006 - 20:46

No to może zapoluję na to Photo, chociaż na wyprzedaży kosztuje ponad 700 zł :shock: Heh, pewnie i tak zadecyduje kieszeń. ;-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych