Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Internet z Play a Mac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 rzep

rzep
  • 574 postów

Napisano 09 lipca 2008 - 04:29

Jak pewnie wielu z was slyszalo, Play mobile wprowadzil na rynek nowa, dosc atrakcyjna oferte bezprzewodowego internetu. Za 45 zlotych miesiecznie mamy net 1Mb/s i 5 giga transferu za 45 zlotych miesiecznie - w sam raz dla kogos kto chce miec zawsze mozliwosc podlaczyc sie laptopem do netu gdziekolwiek by nie byl i sprawdzic poczte/www. Jestem tym zainteresowany, ale Play nic nie wspomina o kompatybilnosci z maciem - czy wie ktos z was juz moze jak to jest? Czy da sie tego uzywac? Domyslam sie, ze modem skonfigurowac sie da - pytanie czy Play nie uzywa jakiegos "autorskiego" softu bez ktorego to nie pojdzie, a napisane jest tylko na Windows.

#2 dusker

dusker
  • 383 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 09 lipca 2008 - 12:28

będzie działać ale...

w sam raz dla kogos kto chce miec zawsze mozliwosc podlaczyc sie laptopem do netu gdziekolwiek by nie byl i sprawdzic poczte/www.


niestety ta usługa jest realizowana przez sieć 3g więc bedzie działać tylko i wyłącznie w dużych miastach.

#3 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 09 lipca 2008 - 12:55

Podobo dziala na Maku ale instrukcji na Maka na stronie Play nie ma.. Co ciekawe instrukcja na Windows jest, a na zdjeciach zamiast PC jest Mac..

#4 milos

milos
  • 46 postów
  • SkądPoznań/Warszawa

Napisano 09 lipca 2008 - 19:13

działa, trzeba tylko ściągnąć sterwonik z sieci. niestety nie ma ich na stronie play. za to ze strony play można ściągnąć instrukcję instalacji na mac.

#5 woocash

woocash
  • 1 627 postów

Napisano 10 lipca 2008 - 10:03

Działa ładnie jak wszystko inne na tym modemie, tyle że np. nie wyślesz SMSa z OS X :/ Skusiłbym się, ale pomyśleć, że kupiłem MBP między innymi po to by nie tachać modemów na USB tylko ExpressCard... którego nie oferują :/ Najgorsze że nei można tej usługi uruchomić na telefonie, żeby moja motka v3xx z hsdpa była modemem :/

#6 kakadu

kakadu
  • 117 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 lipca 2008 - 19:49

Dziwne że nie dodają sterowników do maca skoro takie są. Tym bardziej że sami z nich korzystają. Ostatnio jak szedłem do pracy widziałem w wiszącej witrynie salonu Playa pulpit Leoparda na 40 calowej plaźmie :) (Rajska w Gdańsku)

#7 milos

milos
  • 46 postów
  • SkądPoznań/Warszawa

Napisano 10 lipca 2008 - 20:32

najsmieszniejsze ze na ulotkach jest MBP, a w salonie w empiku na marszalkowskiej panowie twierdzili ze sterowniki sa na modemie "wystarczy podlaczyc i sie instaluje" :P jak sie nie zainstalowalo panowie zadzownili do obslugi technicznej play i sie dowiedzieli ze trzeba podlaczyc do gornego portu usb (dodam ze testowalismy to na MBP i MB) :D ale na obrone tej sieci musze dodac ze nie bylo mowy o zbywaniu klienta tylko znalezli sterowniki na sieci zainstalowali na moim MBP i wyslali mi mailem sterowniki i insrukcje, a do tego internet chodzi bez zastrzezen.

#8 iSzym

iSzym
  • 1 244 postów
  • SkądRadom / New York

Napisano 10 lipca 2008 - 20:36

najsmieszniejsze ze na ulotkach jest MBP, a w salonie w empiku na marszalkowskiej panowie twierdzili ze sterowniki sa na modemie "wystarczy podlaczyc i sie instaluje" :P
jak sie nie zainstalowalo panowie zadzownili do obslugi technicznej play i sie dowiedzieli ze trzeba podlaczyc do gornego portu usb (dodam ze testowalismy to na MBP i MB) :D
ale na obrone tej sieci musze dodac ze nie bylo mowy o zbywaniu klienta tylko znalezli sterowniki na sieci zainstalowali na moim MBP i wyslali mi mailem sterowniki i insrukcje, a do tego internet chodzi bez zastrzezen.


Wyslij mi jesli mozesz sterowniki na MAC'a do tego modemu na szym.nyc@gmail.com,
mam zamiar jutro wykupic ta usluge, i ciekaw jestem czy bedzie to dzialalo na procesorze PowerPC..

#9 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 lipca 2008 - 20:41

Oczywiście, że działa na Maku. To są dokładnie te same sterowniki które są dołączane do modemów Huawei E220 w Erze. Wystarczy przejrzeć forum :)

#10 Lukasz.com

Lukasz.com
  • 120 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 lipca 2008 - 20:55

Oficjalnie (w papierach) to prawie żadna sieć nie chodzi. A tak nie do końca oficjalnie to już wszystkie ;)

#11 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 lipca 2008 - 21:03

Oficjalnie chodzi Era, wystarczy spojrzeć na stronie Ery

#12 Volkerball

Volkerball
  • 8 postów

Napisano 22 lipca 2008 - 17:58

Też bym poprosił o sterowniki.
mail: volkerball66@gmail.com

#13 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lipca 2008 - 22:37

Oficjalnie chodzi Era, wystarczy spojrzeć na stronie Ery


No wiesz, oficjalnie w erze nawet musi. Wszak przecież sprzedawali swego czasu blueconnect z macbookiem... ;)

#14 newburt

newburt
  • 354 postów
  • SkądWawa, NDM

Napisano 24 lipca 2008 - 21:25

heh, a ja dzis bylem w Erze, Plusie i Playu. W Erze zdygany pan byl przerazony, ze przyszedl czlowiek z jakims dziwnym komputerem i cos chce. W Plusie dziewczyna niebardzo wiedziala czy Mac to program, czy cooo? W Playu chlopaki sie postarali zciagneli mi z sieci stery na Maca i niby hoola, ale sie potrafi wykrzaczyc, tzn. moj MBP nagle twierdzi, ze nie ma takiego urzadzenia. :)

#15 mac lover

mac lover
  • 75 postów

Napisano 10 sierpnia 2008 - 23:02

ok mam problem z Play na moim macu wszystko sie łączy i działa, ale po jakimś czasie (czasami po 10 minutach, a czasami po 1 h) coś się psuje i nie ma netu, ale nie pokazuje jakoby coś się rozłączało, dopiero po pewnym czasie safari (lub cos innego) pokaze ze nie polaczenia z siecia. pomocy!!!

#16 nessumo

nessumo
  • 1 postów

Napisano 11 sierpnia 2008 - 17:48

3h temu kupiłem sobie to ustrojstwo i nijak nie mogę podłączyć. Ściągnąłem sterowniki ze strony producenta, zainstalowałem, wszystko niby jest OK - ale nie mogę się połączyć. Już zaczynam szukać bardzo głupich pomyłek. Ktoś może mi odpowiedzieć: 1) jaki jest numer dostępowy? 2) co jest loginem? 3) czy hasło jest zawsze samymi wielkimi literami, niezależnie co wpisałem podczas rejestracji? Inne pomysły również mile widziane.

#17 rafaus

rafaus
  • 39 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 sierpnia 2008 - 22:18

Drugi od dołu dokument :) Powinien trochę pomóc :)

http://web.playmobil...enty/index.html

#18 elagladecka

elagladecka
  • 1 postów

Napisano 06 czerwca 2009 - 18:12

bardzo proszę o przesłanie sterowników.
elagladecka@gmail.com
w ramach wdzięczności mogę zaśpiewać piosenkę. :)
dziekuje.

#19 mi_mariposa

mi_mariposa
  • 1 postów

Napisano 13 czerwca 2009 - 16:54

Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktoś mógł wysłać mi sterowniki na maca do internetu play'a. Mój adres to mi_mariposa@gazeta.pl . :)

#20 MBorowiec

MBorowiec
  • 255 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 14 czerwca 2009 - 09:57

Hmm o jakich driverach mówicie ? Ja podłączam USB Stick'a (Modem Huwei) i śmiga od kopyta ...

#21 franzu

franzu
  • 85 postów

Napisano 14 czerwca 2009 - 10:20

Mam modem E160 w Play, wszystkie stery na maca są na nim wgrane - się podłącza się wgrywa aplikacje do niego. Wszystko hula od pół roku jak należy. Żadnych problemów.

#22 morwin@go2.pl

morwin@go2.pl
  • 2 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 października 2009 - 23:12

A macie może jakiś sposób na automatyczne łączenie po wciśnięciu modemu, oraz ominięcie potrzeby wpisywania hasła? :>

#23 boruszkowski

boruszkowski
  • 1 postów

Napisano 10 kwietnia 2011 - 21:33

Witam, ja mam modem Huawei e1820 z playmobile, i ni jak nie chce mi chodzic, niby sie instaluje samo z modemu ale nie widzi sieci czy cos w tym stylu, czy ktoś mogłby mi poradzić co i jak, bo jest od niedawna szczesliwym posiadaczem MBP

#24 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 11 kwietnia 2011 - 07:03

http://myapple.pl/in...m-w-huawei.html

#25 iArek

iArek
  • 127 postów
  • Skądinąd

Napisano 11 kwietnia 2011 - 08:07

A po co sie kłopotać. Internet ścigasz menagera połaczeń i juz bez różniccy czy masz playa, plusa era czy orange. Aplikacja działa dla wszystkich operatorów. W polu zasięg wyświetla sie napis sieci w której jest karta sim a tło jest plusowe. Myslę, że w niczym to nie przeszkadza.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych