Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

G3 400 nie widzi dysków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 slight

slight
  • 42 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 02 lipca 2008 - 11:12

witam sytuacja wygląda następująco: mam g3 400 b&w mac os 9.2.2... od pewnego czasu miałem kłopot z dyskiem startowym, zawieszał sie, po czym stawal sie niewidoczny, zwykle podpinalem go do drugiego komputera (gdzie mam mac os x) w utility disc robiłem zazwyczaj erase tego dysku bo wyskakiwał bład o numerze którego nie pamiętam był nie do naprawy i od nowa przenosiłem go na G3, montowałem system na nowo i jechał przez jakiś czas i od nowa to samo...od paru miesiecy. w sumie komp jest do wymiany w założeniu, no ale nie zdązylem z tym i ostatnio zaskoczyl mnie bo dysk nawet po erase nie jest widoczny na nim choc po podłączeniu do tego drugiego pracuje ok... zastanawiam sie czy to przypadkiem na plycie glownej cos sie nie popieprzylo... wczesniej nieraz bylo tak ze jakis wstrzas (np przy zamykaniu kompa) powodowal ze dysk nie odpalal tak jakby cos nie stykało...teraz już nawet nie próbuje nim wstrzasac bo nic to nie daje. Przyciskalem tez przycisk cuda wczesniej zdawało mi sie ze pomagal obecnie nie system 9.2 butuje się z płyty i cd rom jest ok ale oba dyski twarde są niewidoczne wiec nie ma jak ich zainstalowac... jesli ktos cos sie orientuje w tym temacie to prosze o pomoc dzieki pozdro slight

#2 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 02 lipca 2008 - 11:56

Sprawdzałeś inne dyski?

#3 slight

slight
  • 42 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 02 lipca 2008 - 22:13

tak nie widzi 2 dysków na których mam wgrany system




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych