Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z Muzyka - iTunes.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Notes

Notes
  • 11 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 26 maja 2006 - 20:39

Witam wszystkich. Dzisiaj poszedłem z moim ipodem do kolegi aby ten zrzucił mi pare utworów na mojego Ipoda 30gb. Poszedłem z kabelkiem płytką z softem no i oczywiscie z ipodem. Kolega podpiął zainstalował itones wszystko. Następnie zaczął kopiować. No i potem nie było czasu zeby sprawdzić czy to jest na Ipodzie no ale w itunes w zawartosci Ipoda pokazywały się te utwory. Wróciłem do domu, przeglądam ipoda - nic z nowych utworów nie ma. Pomyślałem ze moze nie było przypisanych Wykonawców(Bo pod tym zawsze przeglądam) No to podpiąłem Ipoda do mojego komputerka. Przeglądam zawartość za pomocą iTunes. I oprócz kilki utworów reszty czyli jakieś 500 nie ma. Wyparowało. I pozostał jeszcze jeden problem. Utworów nie ma, obecnie mam 514 co zajmuje jakies 4,9GB a całkowitej pamięci jest 8,6GB na 30GB. Czy ktoś moze to wyjaśnić ? Dlaczego nie widze tych utworów ? Kolega kopiował je normalnie - copy & paste. Hopeful, NoTeS.

#2 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 26 maja 2006 - 21:02

Kolega kopiował za pomocą iTunes, czy robił przeciągnij i upuść w moim komputerze?

#3 Notes

Notes
  • 11 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 26 maja 2006 - 21:09

Przeciągnij i upuść... zawsze tak robie.

#4 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 26 maja 2006 - 21:09

No raczej jak zainteresowany napisał "normalnie"

#5 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 26 maja 2006 - 21:21

Dla mnie normalnie to jest w iTunes!!! Tylko skoro kopiował i używał iPoda jako dysku wymiennego, to muza nie byłaby widoczna w iTunes, czy się mylę KrucaBomba?

#6 Notes

Notes
  • 11 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 26 maja 2006 - 21:46

Zaznaczał elementy a następnie przeciągał na liste utworów w programie iTunes. Potem sie kopiowało i po skopiowaniu normalnie było widoczne w iTunes i grało. Dopiero u mnie zauważyłem ze w ipodzie sie nie wyświetlają utowry i w iTunes też. Ale miejsce zajmują.

#7 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 26 maja 2006 - 21:49

to zobacz na ipodzie jako na dysku twardym.

#8 Notes

Notes
  • 11 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 26 maja 2006 - 22:58

to zobacz na ipodzie jako na dysku twardym.


Nic ciekawego tam nie ma....

#9 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 26 maja 2006 - 23:07

zobacz co pisze na tej folii w którą zawinięty był iPod gdy go kupiłeś :lol:

#10 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 maja 2006 - 23:08

Z naszego punktu widzenia sytuacja wygląda tak. Masz iPoda, który jest połączony z iTunes w tandem. Idziesz do znajomego i: 1. instalujecie iTunes u niego, podpinacie i IDENTYFIKUJECIE iPoda z jego iTunes (Twoje pliki są kasowane), 2. instalujecie iTunes bez potrzeby, bo korzystacie z funkcji dysku twardego i kolega przez przyniesiony kabel wgrywa muzykę jako dane na twojego iPoda. W sytuacji pierwszej Twojej muzyki nie ma, jest jego. Jeśli teraz podepniesz iPoda do swojego komputera, nastąpi znów cała procedura łączenia iPoda z Twoim iTunes i muzka, którą dopiero co wgraliście u kolegi, znów zniknie (zostanie skasowana). W sytuacji nr 2, Twoja muzyka jest widoczna nadal przez Twoje iTunes, muzyka kolegi na dysku twardym o nazwie iPod, dostępnym z poziomu Findera.

#11 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 26 maja 2006 - 23:12

Z naszego punktu widzenia sytuacja wygląda tak. Masz iPoda, który jest połączony z iTunes w tandem.
Idziesz do znajomego i:
1. instalujecie iTunes u niego, podpinacie i IDENTYFIKUJECIE iPoda z jego iTunes (Twoje pliki są kasowane),
2. instalujecie iTunes bez potrzeby, bo korzystacie z funkcji dysku twardego i kolega przez przyniesiony kabel wgrywa muzykę jako dane na twojego iPoda.

W sytuacji pierwszej Twojej muzyki nie ma, jest jego. Jeśli teraz podepniesz iPoda do swojego komputera, nastąpi znów cała procedura łączenia iPoda z Twoim iTunes i muzka, którą dopiero co wgraliście u kolegi, znów zniknie (zostanie skasowana).

W sytuacji nr 2, Twoja muzyka jest widoczna nadal przez Twoje iTunes, muzyka kolegi na dysku twardym o nazwie iPod, dostępnym z poziomu Findera.



no. chodzilo mi o ta 2 sytuacje ale nie chcialo mi sie rozpisywac. myslalem ze zaczaisz. ale wydaje mi sie ze troche nieladnie jest tak chodzic do kolegow i brac od nich muzyke, aczkolwiek moge sie mylic.

#12 Notes

Notes
  • 11 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 26 maja 2006 - 23:33

zobacz co pisze na tej folii w którą zawinięty był iPod gdy go kupiłeś :lol:

Jest napisane.
Niestety to co tam było i przypominało folie to biała reklamówka z dużym srebrnym jabłuszkiem z resztą mam ją do dziś bo bardzo fajna ze sznureczkami, sciągana.
IPod był kupiony w UK. Posiada polskie Menu itp. ale to raczej nie ma związku z moim problemem, a jeżeli ma to proszę dokładniej sprecyzować. :roll:


Jeszcze raz rozpisze sytuacje może trochę dokładniej.
Mam zainstalowane itunes u siebie i normalnie przegrywam muzykę w 'manualny sposób' czyli przenoszę zaznaczone elementy do programu itunes za pomocą którego łącze się z ipodem. Pewnego dnia idę do kolegi z płytką instalacyjną itunes, kabelkiem USB do ipoda i ipodem w celu przegrania muzyki. Kolega instaluje itunes(Wraz z wpisaniem tego kodu co jest z tyłu ipoda cholernie małym druczkiem napisany), podpina ipoda. Widzi moją muzykę, puszcza parę kawałków następnie wchodzi do swojego folderu z muzyką wciska ctrl + a(winxp) i przenosi utwory do itunes za pomocą którego jest połączony z ipodem. Po zakończeniu transferu przegląda utwory puszcza parę swoich (zgranych przed chwila) kawałków. Następnie odpinam ipoda i spadam do domku. A w domu mam jakieś 10 utworów z 500 przegranych. Pomimo tego moje miejsce na ipodzie wygląda tak:

Dołączona grafika

Wiec co zajmuje reszte miejsca ? Przeszukałem wszystko.... Filmy też nie mogły by tyle zajmować - zresztą są tutaj uwzględnione...

jbwm... chcesz wiedzieć co jest na tej reklamówce napisane ?

apple.com/uk



#13 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 26 maja 2006 - 23:37

Jest napisane.



[URL=http://www.myapple.pl/viewtopic.php?t=5518]CZY JESTES PEWIEN TEGO CO MOWISZ??[/URL] :P

#14 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 27 maja 2006 - 09:07

jbwm, nie zaczynaj, wiesz jak to się skończy ;)

[ Dodano: 2006-05-27, 10:10 ]

wciska ctrl + a


To w folderach je poprzenosił? Może dlatego nie hula?!

#15 Notes

Notes
  • 11 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 27 maja 2006 - 10:49

@Up No nie bo ma wszystko wrzucone do jednego folderu... :/ Kurde cos musi byc nie tak :/ Mam najnowszy update iTunes, ale tam instalowalismy na starej wersji... to moze o to chodzi? :?

#16 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 27 maja 2006 - 11:25

Nie no, raczej coś takiego nie ma znaczenia. A tak w ogóle, jak ty teraz u siebie na kompie byś chciał jakieś piosenki na iPoda skopiować to daje radę?

#17 Notes

Notes
  • 11 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 27 maja 2006 - 12:53

No tak, normalnie się kopiuje i jest potem na ipodzie. Znalazłem coś w ipodzie jako twardy dysk.... W ukrytym folderze "iPod_Control" ktory zajmuje jakies 8,07 GB są wszystkie utwory. Tylko mają dość dziwne nazwy i są porozrzucane w folderach ( i te które są wyswietlane i te których nie ma) Nazwy folderów to od F00 do F49 i w nich jest srednio po 22 utwory. Dlaczego niektóre z nich wykrywa iTunes a niektóre nie ? :/

#18 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 27 maja 2006 - 13:00

Jejku, to teraz mnie zaskoczyłeś. Ogólnie tak właśnie wygląda dysk iPoda, kiedy widzisz go z poziomu Windowsa. Wynika więc z tego, że wszystkie utwory są na swoim miejscu. Nie za bardzo wiem co Ci doradzić, ale sprawdź sobie właściwości i porównaj pliki, które Ci wykrywa i te, których Ci nie wykrywa! A jaki to był format piosenen co Ci kupel zrzucał?

#19 Notes

Notes
  • 11 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 27 maja 2006 - 13:03

A jaki to był format piosenen co Ci kupel zrzucał?


Raczej .mp3 choć mogły się trafić jakies inne, ale to raczej sporadycznie.

Aha... Różnią się dokładnie niczm. Ale zrobiłem pewien megez :> Przeciągnąłem utwór, którego i tunes nie wyświetla, z tego folderu ipod control na liste utworów do iTunes i utwór się pojawił na liscie i nie zajął dodatkowo miejsca no i wyświetla się w ipodzie. Widać czeka mnie troche roboty..... :s

#20 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 27 maja 2006 - 13:07

To ja nic z tego nie rozumiem. A patrzyłeś właściwości? Sprawdź, może tam coś jest pokombinowane! A jak sam sobie zgrasz piosenki to one normalnie są na iPodzie? Może kumpel coś ma w kompie zwalone?

#21 Notes

Notes
  • 11 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 27 maja 2006 - 13:15

Tak, porównywałem z własciwosciami. Jeszcze jedno pytanie... Czy mogę wrzucać odrazu muzykę w folderach ? Tak było by łatwiej :>

#22 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 27 maja 2006 - 13:20

Ale to co? Problem się rozwiązał? Napisz o co chodziło! Muzykę możesz wrzucać w folderach, ale kij z tego, bo iPod i tak ją sobie sam poszereguje. W sensie alfabetycznie według artysty, nazwy, albumu, tak jak masz w menu iPoda. Jedyny minus jest taki, że jak chcesz znaleźć jakiegoś artystę na "Z" to trochę się naprzewijasz ;) ale ogólnie iPod fajnie kataloguje, więc jak się do tego przyzwyczaisz to uznasz to za naprawdę wygodną sprawę.

#23 pynieq

pynieq
  • 418 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 maja 2006 - 13:20

@Up
No nie bo ma wszystko wrzucone do jednego folderu... :/
Kurde cos musi byc nie tak :/ Mam najnowszy update iTunes, ale tam instalowalismy na starej wersji... to moze o to chodzi?
:?


to nie ma nic do rzeczy ... swoja droga u mnie na szufelce jest tak ze jak podpinam do innej biblioteki niz moja wlasna to albo a) kasuje mi zawartosc ipoda B) zostawia w spokoju ale nie moge nic nagrac ... wiec nie wiem jak to zrobiliscie powiem sczerze chyba ze ipod zachowuje sie zupelnie inaczej (?)

#24 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 27 maja 2006 - 13:43

najlepiej poukladac muze przez smart playlisty w itunes.

#25 Notes

Notes
  • 11 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 27 maja 2006 - 14:39

Probem się rozwiązał w ten sposób że poprzenosiłem całą muzykę z folderów w ipod control> Music na liste do itunes. Już jest normalnie ;] Dziękuje wszystkim za pomoc.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych