Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zaraz wywiozą mnie do Tworek, czyli.. iPod Nano i W2K


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 shikachu

shikachu
  • 79 postów
  • Skądśliczne woj. katowickie

Napisano 26 maja 2006 - 18:52

Jak? No jak to możliwe? W2K z SP4, najnowszy iTunes, teraz jeszcze doinstalowałem iPod Software i nadal nic (wszytsko, prócz W2K ściągnięte z apple.com;). Bezustannie prosi o jakieś sterowniki, bo nie widzi odtwarzacza. Dodam, że nie mam pod ręką płytki dodawanej do iPodzika. Cóż począć? Zastanawiam się nad pogryzieniem... tylko nie wiem, czy zabrać się za Piecucha, czy też za Plajerka.

#2 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 26 maja 2006 - 19:11

Ja nie wiem czy czasem, żeby móc korzystać z iPoda to nie trzeba mieć windowsa XP, albo 2000 z SP2.

#3 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 26 maja 2006 - 19:44

Prędzej XP z SP2 a 2000 z SP4: Windows system requirements PC with USB port or card (USB 2.0 recommended) Windows 2000 with Service Pack 4 or later, or Windows XP Home or Professional with Service Pack 2 or later

#4 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 26 maja 2006 - 19:51

Na xp bez SP2 działa na 100%. Wiem bo kiedyś coś mi się zrypało w kompie i nie mogłem zainstalować Service Packa 2 właśnie, a iPoda wykrywało normalnie!

#5 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 26 maja 2006 - 19:55

Widocznie Apple chciało uniknąć prowadzenia supportu dla ziPodziałych XPkowców którzy mają XP SP1 i im coś nie działa. Możliwe że SP2 w niektórych krytycznych przypadkach lepiej współpracuje z iPodem.

#6 vtu

vtu
  • 15 postów

Napisano 26 maja 2006 - 20:16

Może chodzi o to, że XPsp2 ma sterownik w sobie i sam wykrywa iPoda, a XP i tak będzie chodził, tylko sterownik potrzebny z płyty CD.

#7 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 26 maja 2006 - 20:19

To też zależy na ile ten SP2 wykryje iPoda? Stworzy dla niego odpowiednie środowisko z którym będzie się kontaktować podczas połączenia z komputerem? Na płycie jest całe Applowskie oprogramowanie potrzebne do komunikacji iPoda z komputerem a więc SP2 poradziłby by sobie ze wszystkim bez tego? Wątpię żeby Apple dodawało płytę z oprogramowaniem po to żeby zawiesić ją sobie na lusterku w samochodzie.

#8 vtu

vtu
  • 15 postów

Napisano 26 maja 2006 - 20:28

To znaczy najnowsze sterowniki do komunikaccji sprzętu z USB z komputerem są w najnowszych dodatkach SP tak dla XP jak i W2k. A iPod updater musi już być z plyty CD lub zestrony Apple.

#9 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 26 maja 2006 - 20:42

Ale i tak ta komunikacja to raczej zerowa to co oferuje Windows bo raczej iPoda z piosenkami jako dysk wymienny nie wyświetli ;P (Mogę się mylić)

#10 vtu

vtu
  • 15 postów

Napisano 26 maja 2006 - 20:48

Mylisz się. Ja nic nie instalowałem, podłączyłem iPoda do kompa XP SP2 i odrazu XP go wykrył. To samo będzie w W2K z SP4. U mnie od razu ukazał się dysk wymienny.

#11 Sledziu

Sledziu
  • 430 postów
  • SkądWr

Napisano 26 maja 2006 - 21:00

ja to samo, zanim kupilem ipa to zaczalem uzywac itunes, potem tylko podlaczylem ipa, zadnej plytki anwet mi sie wkladac nie chcialo i pieknie itunes wykrywa, nazwalem go sobie i od razu autoupdate.. cos pieknego

#12 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 26 maja 2006 - 21:01

Jak jest XP z Service Packiem 2 to wykrywa wszystkie piosenki jakie są na iPodzie, tylko, że iPod kataloguje je w niezrozumiały dla Windy sposób i nie można się połapać, która piosenka jest która.

#13 Sledziu

Sledziu
  • 430 postów
  • SkądWr

Napisano 26 maja 2006 - 21:04

on jest zrozumialy dla windy... przecierz mozesz poogladac pliki itd.. :PP od windy nie oczekuj nic wiecej :) jak chcesz poprzegloadac utwory na ipodzie przez kompa to cza se anapoda sciagnac :)

#14 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 26 maja 2006 - 21:19

wiem, wiem, tylko ja właśnie oczekuje czegoś więcej, ale na to coś więcej muszę uzbierać kasę, a nazywa się to Mac :D Ale Anapod jest chyba płatny? Ja korzystam z takiego narzędzia które się zwie PodUtil, ale jakieś dziwne jest, więc chyba zainstaluje sobie darmową nakładkę na Total Comandera i powinno być git :mrgreen:

#15 Sledziu

Sledziu
  • 430 postów
  • SkądWr

Napisano 27 maja 2006 - 10:16

ale na Macu tak samo widac muzyke z tego co wiem. jesli przegladasz ipoda jako dysk wymienny nawet na macu to on tak samo widzi tylko numerki i nie do poznania jaka t piosenka, nom ale moge sie mylic, macowcy powiedzcie jak jest..

[ Dodano: 2006-05-27, 11:19 ]
na darmowej wersji anapoda mozesz przegladac muzyke, listy odtwarzania ipoda i odtwarzac muzyke, zeby moc juz ja zgrywac na kompa to cza kupic platnego anapoda (bodajze 19$) wiec jesli chcesz tylko miec mozliwosc odtwarzania to anapod wystarczy no ale jesli chcesz np kumplowi dac jakas piosenke czy cos to trzeba szuakc czegos innego... :/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych