Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak usunąć program?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 vtu

vtu
  • 15 postów

Napisano 26 maja 2006 - 11:30

W jaki sposób można bezpiecznie usunąć z iPoda program prowadzący (Windows). Formatowanie dysku nic nie daje, Windows nadal w nim siedzi. Podejrzewam że Windows siedzi w jakijś pamięci (flash) ale tam nie mam dostępu, a w opcjach serwisowych są różne pamięci ale nie wiem jak to zrobić.

#2 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 26 maja 2006 - 11:37

a możesz jaśniej? jaki program prowadzący? iTunes?

#3 vtu

vtu
  • 15 postów

Napisano 26 maja 2006 - 11:41

Napisałem: program prowadzący Windows. Dokładnie polecenia wyświetlające się po uruchomieniu iPoda.

#4 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 26 maja 2006 - 11:44

jakiego masz iPoda? ściągałeś iPod updatera?

#5 vtu

vtu
  • 15 postów

Napisano 26 maja 2006 - 11:53

Owszem, ściągałem iPod updatera Wimdows (45 Mb) i zainstalowałem go i gdzieś on w i Podzie siedzi, wygląda że nie na dysku bo go formatowałem. Mam taką potrzebę że chcę usunąć ten program, ale na iPodzie. No dobra, a co by było na przykład gdybym chciał zainstalować teraz Maca (27 Mb) więc podejrzeawam że updater Mac nie zainstaluje się w iPodzie na Windows.

#6 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 26 maja 2006 - 11:58

tak jestem jakiś ciemny bo nadal nie rozumiem o co Ci chodzi?

1. używasz tego iPoda jako dysku przenośnego?
2.czy iPod normalnie działa, da się z niego słuchać muzyki? iTunes na komputerze go wykrywa? pozwala wgrywac muzykę?

[ Dodano: 2006-05-26, 13:00 ]
iPod Updater nie instaluje się na iPodzie, on tylko wgrywa do iPoda oprogramowanie, można tym ratować iPoda jeżeli coś mu dolega

iPod updater w wersji Mac, wogóle nie uruchomi się na Win, nie masz potrzeby go wogóle ściągac

#7 vtu

vtu
  • 15 postów

Napisano 26 maja 2006 - 12:05

Nie rozumiemy się, albo ja nie jestem zorientowany (dlatego pytam). Wszystko mi działa 100% iTunes też. chcę doprowadzić iPoda do stanu "surowego" z czystym dyskiem i bez programu zainstalowanego iPod updaterem. Zostają tylko opcje serwisowe, bo tych się nie da usunąć. Tego życzy sobie człowiek któremu mam sprzedać iPoda.

#8 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 maja 2006 - 12:06

Myślę, że dla jasności sprawy powinieneś wyjaśnić co to jest

program prowadzący

.

Następnie

Windows nadal w nim siedzi

gdzie? Jaki Windows?

a w opcjach serwisowych są różne pamięci ale nie wiem jak to zrobić


Jakich opcjach serwisowych? Jakie różne pamięci?

Dokładnie polecenia wyświetlające się po uruchomieniu iPoda.


Czyli logo Apple i potem menu? Czyli oprogramowanie iPoda? Software iPoda?

Wiesz, nie musisz się kryć z celem całej operacji (?). Może po prostu powiedz co chcesz osiągnąć, a wtedy załapiemy o czym do nas mówisz.

#9 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 26 maja 2006 - 12:09

jak skorzystałeś już z iPod updaterato iPod ma wgrane najnowsze oprgramowanie, wyślij go klientowi, gdy on podłączy iPod do swojego komputeru to iTunes i tak mu pewnie wyczyści wszystko i będzie jak nowy ;)

[ Dodano: 2006-05-26, 13:11 ]
możesz jeszcze wyłączyć w swoim iTunes na zakładce iPod "enable disk use" bo z tego co pamiętam fabrycznie iPody mają to wyłączone

#10 vtu

vtu
  • 15 postów

Napisano 26 maja 2006 - 12:21

Coś chyba żle tłumaczę, albo wymyśliłem sobie nieisniejącą opcję. A jak kupuję nowy ipod to pierwsze to instaluję go na komputerze z płyty CD i z tej płyty wgrywam iPod updater (którego chyba tam nie było) i iTunes. Myślę że jeżeli aktualizuję iPod updaterem jakiś program, to musi on tam być na iPodzie. Tu myślę że są iPod updater Windows i iPOd updater Mac, chyba że się mylę. Jak uaktualniam updaterem program, to uaktualniam o nową wersję, na przykład wcześnie czy póżniej będzie update o dodatkowy jęzk polski i wyświetli się on nam na iPodzie.

#11 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 26 maja 2006 - 12:24

po prostu zrob format ipoda. to wszystko. pozniej jak ktos inny bedzie mial tego ipoda to bedzie musial zainstalowac najpierw ipod updatera na kompie i itunes. jak podlaczy ipoda to go itunes poprosi o wybranie nazwy dla dysku i trzeba bedzie wgrac soft na ipoda. takze zrob tylko format dysku.

#12 vtu

vtu
  • 15 postów

Napisano 26 maja 2006 - 12:28

format dysku (jak pisałem) nic nie daje. Po sformatowaniu program który siedzi w iPodzie po restarcie natychmiast instaluje swoje pliki systemowe i wszystko jest bez zmian. Usuniętye są tylko dane multimedialne.

#13 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 26 maja 2006 - 12:31

po co format robić? co najwyżej to uruchom program iTunes i skasuj z iPoda wszystkie piosenki-wiem, że to głupie, ale podbno teraz jak się sprzedaje to legalnie powinno nie być żadnych piosenek :roll:

jak klient go podłączy do swojego komputeru, to i tak będzie musiał uruchomić iPod updater żeby mieć nowe oprogramowanie, a po tym iPod i tak się wyczyści sam

Pozdrawiam

[ Dodano: 2006-05-26, 13:33 ]
no i tak ma być ma nie być danych multimedialnych typu muzyka zdjęcia, i możesz sobie też skasować kontakty czy co tam masz, ale i tak iPod SAM OCZYSCI SIE pograniu iPod updatera na innym komputerze i wgraniu piosenek z innego komputeru

nic już nie musisz z nim robić

#14 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 26 maja 2006 - 12:34

ale jaki program??? czy Ty chcesz doprowadzic ipoda do takiego stanu ze go nie wlaczysz?? ze nie bedzie tych wszystkich funkcji? ze wogole nie bedzie menu?? kurde jak kupujesz ipoda to wlasnie masz wszystko tak jak po formacie!!!!!!! menu itp jest. po formacie jak podlaczysz ipoda do kompa to wgrywasz ipod updater tylko po to aby zaktualizowac oprogramowanie ipoda a nie je wgrac!! podlacz po formacie ipoda to zobaczysz ze dysk nie ma nazwy i itunes poprosi o jej stworzenie! nic wiecej nie usuniesz!! z tego co ja rozumiem to chcesz tak to wszystko usunac zeby ipod sie zatrzymywal na jablku i dopiero z poziomu kompa wgrasz soft do niego. a tak sie nie da!!! format i tylko format.

[ Dodano: 2006-05-26, 13:36 ]
iSylwek, tez masz racje ale wtedy dysk ipoda bedzie mial nazwe nadana przez 1 uzytkownika.

[ Dodano: 2006-05-26, 13:40 ]
iSylwek, a no i jak zrobi tak jak mowisz to wszystko co zostalo na ipodzie jako na dysku twardym (np foty w normalnym rozmiarze) zostanie.

#15 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 26 maja 2006 - 12:42

iSylwek, tez masz racje ale wtedy dysk ipoda bedzie mial nazwe nadana przez 1 uzytkownika.


ale chyba, ten co kupi tego iPoda i tak będzie musiał nadać mu nową nazwę jak podłączy go do swojego komputeru co nie? przynajmniej tak mi się wydaje :roll:


@vtu

wysyłaj tego iPoda w takim stanie jak teraz go masz-przecież klientowi chcesz wysłać surowego a nie martwego co nie?

#16 vtu

vtu
  • 15 postów

Napisano 26 maja 2006 - 12:42

Myślę sobie, może się mylę, to iPod jest rodzajem małego komputerka. Rozbudowany iPod ma według mnie coś w rodzaju biosa gdzie mieszczą się polecena systemowe (mam dostęp do tych poleceń), jakieś pamięci - flash czy innej gdzie instaluje się program, który można uaktualniać, polecenia tego programu są wyświetlane na ekranie i dysk twardy, u mnie 20Gb, do magazynowania danych multimedialnych.

#17 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 26 maja 2006 - 12:46

powiedzmy, że dobrze myślisz, gdy klient odbierze Twojego iPoda, będzie musiał uaktualnić "bios" bo "bios" kto?y jest teraz pozwala na wgrywanie plików TYLKO z Twojego komputeru, iPod updater, wgra klientowi do iPoda taki "bios" który umożliwi klientowi wgrywanie plików z jego komputeru nic już nie musisz kasować, po prostu możesz już go wysłać

#18 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 26 maja 2006 - 12:47

ja juz Ci niestety nie pomoge. z tego co wiem da sie tylko ipoda sformatowac. pozniej jak podlaczysz ipoda do kompa to prosi Cie o wybor nazwy dla dysku i przypisanie do danej biblioteki itunes ( czyli dokladnie o to o co prosi ipod prosto ze sklepu). ewentualnie jak masz ochote mozesz oprogramowanie zaktualizowac i tyle.o zadnych biosach itp nie wiem i zapewniam Cie ze do niczego Ci to nie jest potrzebne bo po formacie masz ipoda w stanie SUROWYM.

#19 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 26 maja 2006 - 12:50


[ Dodano: 2006-05-26, 13:40 ]
iSylwek, a no i jak zrobi tak jak mowisz to wszystko co zostalo na ipodzie jako na dysku twardym (np foty w normalnym rozmiarze) zostanie.


zauważ, że wcześniej napisałem, że może uruchomić iTunes i wyłączyć opcję dysku wymiennego"enable disk use" więc taka sytuacja również nie powinna wystąpić


pozdrawiam

#20 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 26 maja 2006 - 12:54

no tak. ale jesli mial wgrane wczesniej jakies pliki na dysk, nie usunal ich lub nie zrobil formata a wylaczyl ta opcje to i tak pliki beda na dysku :) ale jak nie ma tam zadnych plikow i ta opcja jest wylaczona to nowemu wlascicielowi i tak wszystko sie usunie z poziomu itunes.

#21 vtu

vtu
  • 15 postów

Napisano 26 maja 2006 - 12:56

Dobra, nic nie wymyślimy. Zapytam tylko, klient ma komputer z systemem Mac. Mój Ipod ma wszystko od Windowsa, łącznie z systemem plików Fat 32. Mac ma inny system plików i pliki Windowsa są niedostępne. Musi zainstalować u siebie iPod updater Mac (27Mb inny niż Windows) i jak updater Mac zaktualizuje program zainstalowany iPod updater Windows. Przecież Mac ma nawet inny system plików jakies HDA czy podobne. A nie mówę już nic o Linuksie, bo i takie mają.

#22 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 26 maja 2006 - 13:01

pewnie ze mac bedzie widzial ipoda!!!! mac rozpoznaje system fat32!!! a klient bez problemu zrobi sobie format ipoda pod maciem jak nie bedzie chcial uzywac ipoda jako dysku miedzy maciem i pc! jak to o to chodzilo to nie masz o co sie martwic.

[ Dodano: 2006-05-26, 14:03 ]
btw bylo od razu napisac ze chodzi o maca i fat32.

#23 vtu

vtu
  • 15 postów

Napisano 26 maja 2006 - 13:04

Dzięki na razie. Uciekam. Mam jeszcze inne zajęcia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych