Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone zawiesza się przy wiadomości reklamowej z linkiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 23 czerwca 2008 - 20:25

WSTĘP:
Postanowiłem napisać o problemie który mam w sumie od dawna. Przywracałem już oprogramowanie wiele razy (na początku nie znałem przyczyny problemu), mogę potwierdzić że problem ten występował na urządzeniu z oprogramowaniem 1.1.2 i 1.1.4, co do innych wersji nie mam pewności. Tyle tytułem wstępu, teraz konkrety:

OPIS PROBLEMU:
Problem objawia się na kilka sposobów, które w fazie końcowej sprowadzają się do zawieszenia urządzenia (przestaje reagować na dotyk/przyciski, lub reaguje z ogromnym opóźnieniem). Czasami w telefonie spoczywającym na biurku włącza się podświetlanie (tak jakby telefon miał zacząć dzwonić lub odebrać wiadomość, ale poza wyświetlaniem ekranu "odblokowania" nic się nie dzieje), po chwili podświetlanie gaśnie. Następnie sytuacja powtarza się (czasami dwa, czasami więcej razy), po czym pojawia się komunikat "Karta SIM zablokowana" (taki sam jak po włączeniu iPhone z kartą zabezpieczoną PINem). Bywa że na tym się kończy, ale najczęściej po tych objawach telefon wyświetla komunikat "Wymagana naprawa" i zauważalnie zwalnia (lub całkowicie się zawiesza i po chwili sam restartuje). Restart nie pomaga (sytuacja się powtarza), wyjęcie i włożenie karty SIM również. Nawet po przywróceniu oprogramowania czasami jest dobrze, a czasami problem pozostaje.

PRZYCZYNA PROBLEMU:
Po długich walkach z iPhonem znalazłem przyczynę występowania tego problemu. Jest ona dość śmieszna, ale niestety do tej pory nie znalazłem sposobu na jej zlikwidowanie. Problem leży w tym, że iPhone nie potrafi odebrać wiadomości "typu push" (najczęściej zawierającej odnośnik do treści reklamowej), nie wiem dokładnie co to za rodzaj wiadomości, nie jest to SMS ani MMS, w telefonach Nokia nazywa się to bodajże WAP-PUSH.

ROZWIĄZANIE PROBLEMU:
Rozwiązanie problemu jest trywialne. Ilekroć taki problem się pojawia, wyjmuję kartę SIM i wkładam ją do starej Nokii która odbiera wiadomość z reklamą, po czym wkładam kartę SIM z powrotem do iPhone. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy zdarzyło mi to się już trzeci raz, za każdym razem problem znikał po odebraniu tej wiadomości przez inny telefon. Wcześniej*, problem wystąpił (o dziwo tylko) dwa razy, nie znając przyczyny przywracałem oprogramowanie i po pewnym czasie problem znikał (widocznie wiadomość wygasała jak telefon był wyłączony).

DODATKOWE INFORMACJE:
Posiadam kartę sim sieci Judea (teraz - Orange). Karta ma już ponad 5 lat, ale działa dobrze (testowałem w kilku innych telefonach).
Czasami wiadomości zawieszającej iPhone towarzyszy wcześniejszy SMS o treści na wzór:
"Chcesz ściągnąć dzwonek? Wejdź na stronę z dzwonkami, za chwilę otrzymasz wiadomość z linkiem".
Napisałem tego posta bo miałem wolną chwilę, gdy akurat telefon "stracił" kartę sim z opisanej wyżej przyczyny. Może ktoś już opisywał ten problem na forum, a może nawet ktoś znalazł rozwiązanie. Ja niestety nie mogłem znaleźć, na tą chwilę wiem jedynie jak "naprawić" iPhone w takiej sytuacji bez przywracania oprogramowania, więc chętnie się tą informacją dziele. Poza tym jestem pewny że to właśnie te wiadomości powodują opisane wyżej problemy oraz że samo przywrócenie oprogramowania nie zawsze pomaga.

Pozdrawiam,
Darrarski.

P.S.: Ciekawe jak ma się występowanie tego problemu do wejścia iPhone do sprzedaży w sieci Orange PL, która takie wiadomości raz na jakiś czas rozsyła.

*) czyli od stycznia, bo wtedy zacząłem używać iPhone jako prywatny telefon

#2 szprych

szprych
  • 140 postów

Napisano 23 czerwca 2008 - 21:48

dlaczego nie wymienisz karty sim na tę z Orange, z nowym chipem? możesz to zrobić za darmo w paru miejscach w Warszawie. może tu leży przyczyna

#3 MacKozer

MacKozer

  • 7 214 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 czerwca 2008 - 21:57

Darrarski, najwyraźniej sms reklamowy przyszedł do Ciebie w tym samym czasie co do mnie. Ja również mam IPhone w Orange (6-cio letnia karta sim) i raz na jakiś czas (na szczęście dość rzadko) coś takiego mi się dzieje. Ciekawe spostrzeżenie (dowodem na to jest choćby to, że taka sytuacja miała miejsce również w moim IP w tym samym czasie) ciekawy jestem czy wymiana karty SIM coś zmieni. Druga sprawa, że Orange jest chyba jednym z największym spamerów wśród sieci komórkowych w Polsce.

#4 repiter

repiter
  • 2 postów

Napisano 23 czerwca 2008 - 22:39

Ten sam problem. Dłuuuuugo męczyłem się z tym cholerstwem. Pojawiał mi się również komunikat "iPhone wymaga naprawy(...)" Tuż przed całą serią zawieszeń, restartów itd odbierałem smsa "za chwilę dostaniesz wiadomość z linkiem(...). Znam już problem, natomiast na razie nie mam rozwiązania... Czy ktoś już wie może co zrobić ? Również mam starą kartę, jeszcze Idei pozdrawiam

#5 malynowsky

malynowsky
  • 706 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 czerwca 2008 - 22:55

nie lepiej poprostu zablokowac ten numer z ktorego operator wysyla te WAP PUSHY czy jak to sie tam zwie? program sie nazywa iBlacklist

#6 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 23 czerwca 2008 - 23:52

dlaczego nie wymienisz karty sim na tę z Orange, z nowym chipem? możesz to zrobić za darmo w paru miejscach w Warszawie. może tu leży przyczyna


O takiej opcji nie wiedziałem (tzn. o darmowej). Akurat kończy mi się umowa i mam zamiar wybrać się do salonu. Pewnie najpierw złoże wniosek o rezygnacje, bo nie dadzą mi zadowalających warunków, ale to już temat rzeka na osobny wątek (po złożeniu rezygnacji proponują lepszą ofertę - sprawdzona taktyka Judeii). Mógłbyś podać więcej informacji: czy taką darmową wymianę oferuje każdy salon, czy może jakieś specjalne punkty?

nie lepiej poprostu zablokowac ten numer z ktorego operator wysyla te WAP PUSHY czy jak to sie tam zwie? program sie nazywa iBlacklist


Obawiam się że nie jest to możliwe, bo problem jak się domyślam polega na tym że iPhone nie potrafi obsłużyć formatu przychodzącej wiadomości, więc zawiesza się zanim się dowie z jakiego numeru pochodzi owa wiadomość. Po drugie wiadomość pochodzi z różnych numerów, problem tkwi w jej formacie, a nie w numerze nadawcy (nie jest to ani SMS ani MMS). Zresztą trzeba by było sprawdzić, ale nie wiem jak przewidzieć numeru nadawcy, bo w Orange reklamy najczęściej przychodzą od numerów "tekstowych", tzn nie "1234..." tylko "Promocja" lub "Orange Poleca" itp.

Btw. faktycznie spamerska sieć.

#7 TuaX

TuaX
  • 37 postów
  • SkądEłk

Napisano 24 czerwca 2008 - 07:13

A czy komuś z nowszą kartą też się to przytrafiło? Ja mam karte orange 3g i też dostaje ten spam ale zawieszek przez to jeszcze nie miałem. Może tak się dzieje tylko na starszych kartach?

#8 pocztakg1974

pocztakg1974
  • 115 postów
  • Skądaleosochozi

Napisano 24 czerwca 2008 - 18:46

no wlasnie ja dzisiaj zaliczylem tzw -zwis ...hmmm karta 5 letnia { logo idea} hmmm -ROZMOWY W TŁOKU ble ble bleeee ....i efekt - BRAK USŁUG ..:-(

#9 kchmielu

kchmielu
  • 25 postów

Napisano 24 czerwca 2008 - 20:04

Ja też mam nowszą kartę Orange - kiedyś miałem IDEA ale ukradli mi telefon, więc pobiegłem do salonu to zgłosić - starą kartę wyłączyli i dali mi jej duplikat za 25 zł. Odkąd mam nowszą kartę SIM problem zniknął ;)

#10 quest

quest
  • 248 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 24 czerwca 2008 - 20:36

serio w Orange trzeba placic za wymine karty? ja w Erze wymienialem karte swoja raz (wczesniej TakTak) i byla to usluga darmowa tak samo bratu na TakTaku wymienilem na nowa.. bo mu sie porysowala i czasami miala problemy z aktywacja, ta usluga takze byla za darmo.

#11 szprych

szprych
  • 140 postów

Napisano 24 czerwca 2008 - 21:50

O takiej opcji nie wiedziałem (tzn. o darmowej). Akurat kończy mi się umowa i mam zamiar wybrać się do salonu. Pewnie najpierw złoże wniosek o rezygnacje, bo nie dadzą mi zadowalających warunków, ale to już temat rzeka na osobny wątek (po złożeniu rezygnacji proponują lepszą ofertę - sprawdzona taktyka Judeii). Mógłbyś podać więcej informacji: czy taką darmową wymianę oferuje każdy salon, czy może jakieś specjalne punkty?


Niestety nie wszędzie tak można, jeśli chodzi o Wwe to tylko w kilku punktach (nie powiem niestety dokładnie gdzie). W przeciwnym wypadku musisz płacić 50zł. Jakiś miesiąc temu tak mi powiedzieli w salonie Orange, więc jest to informacja pewna. Najlepiej zadzwonić i spytać się gdzie dają darmo.

#12 Strusio

Strusio
  • 140 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 czerwca 2008 - 13:01

Czy ktoś wie z ajkiego numeru wysyłany jest spam w sieci Plus ? Mam identyczne obiawy tylko żadna wiadomość nie dociera więc nie wiem jaki numer wpisać na iBlackList. Pozdro

#13 MiNos

MiNos
  • 93 postów

Napisano 04 lipca 2008 - 15:05

Zna ktoś tą aplikację? MCleaner for iPhone——call blocking and sms reject

w opsie mamy:

...Functions & Characteristics SMS/MMS filter Its supports SMS/MMS/wap push/wap bookmark filters, with an omni-directional filtration mechanism.It keeps users free from junk SMS, with a combination of five filter options information, covering whitelist, blacklist, mobile phone address list, service information, unknown information etc....



#14 bastor

bastor
  • 9 postów

Napisano 06 lipca 2008 - 20:25

Chyba udało mi się znależć rozwiązanie problemu. Po kilku testach okazało sie że przyczyną problemów jest aplikacja SwirlyMMS, po odinstalowaniu tej aplikacji wiadomości WAP PUSH nie zawieszają iPhona.

---- Dodano 07-07-2008 o godzinie 10:55 ----
Nowa wersja SwirlyMMS 1.0.1 dziala prawidlowo

#15 marcyshan

marcyshan
  • 31 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 września 2008 - 11:31

wielkie dzieki za ten post - mialam dokladnie takie same objawy, zaraz po tym, jak wyslalam do siebie dzwonek z serwisu internetowego... Juz usunelam starego SwirlyMMS, zobaczymy co bedzie dalej... Naleze do klubu dinozaurow z oprogramowaniem 1.1.4 ale przynajmniej szybko znajduje rozwiazanie ewentualnego problemu ;) pozdrowionka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych