Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Gwarancja


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 MichAelis

MichAelis
  • 98 posts
  • SkądWrocław

Posted 18 May 2006 - 07:51

Niektorzy sprzedawcy z allegro mowia, ze do realizacji gwarancji w Apple wystarczy sam Ipod, to prawda?? Mi wydaje sie to niemozliwe. Twierdza ze po numerze seryjnym mozna takie cos sprawdzic... Jak to jest?

#2 borzar

borzar
  • 534 posts

Posted 18 May 2006 - 09:42

Do uzyskania naprawy gwarancyjnej w Polsce wystarczy gwarancja podstęplowana przez sklep oraz iPod. Kwitek/faktura ze sklepu nie koniecznie wymagana.

#3 MichAelis

MichAelis
  • 98 posts
  • SkądWrocław

Posted 18 May 2006 - 09:47

ale gwarancja byc musi?

#4 tomasz

tomasz

  • 10981 posts
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Posted 18 May 2006 - 10:15

ale gwarancja byc musi?

A skąd sprzedawca ma wiedzieć, że np. iPod nie został skradziony?
Pewnie że musisz mieć jakiś papier na niego.

#5 MichAelis

MichAelis
  • 98 posts
  • SkądWrocław

Posted 18 May 2006 - 12:00

Bo mam ciezki orzech do zgryzienia, myslalem ze juz nic mnie nie zaskoczy w takich kwestjach a jednak. Bede wdzieczny jak ktos mi to wyjasni. Taki mail dostalem od sprzedawcy z allegro. Spytalem czy jest podbita gwarancja i odpowiedzi dostalem taka: Treść wiadomości: sprawdzilem w APPLE i gwarancja jest wazna jeszcze 292 dni jak sprawdzil? I drugi mail jakby odpowiadajacy na to pytanie: Treść wiadomości: gwarancji APPLE nie podbija sie. dziala ona 12 miesiecy od daty zakupu z paragonu, w wypadku gdy nie posiadasz paragonu 12 misiecy od opuszczenia dystrybutora APPLE. prosze nie mylic gwarancji miedzynarodowej APPLE z gwarancja: apple IMC Polska pozdrawiam. Jak gwarancji sie nie podbija?Czym sie roznia te gwarancje? Jak ja mam to realizowac? Widzialem przeciez na wlasne oczy podbita gwarancje na Ipoda :P Juz zupelnie zglupialem.

#6 Stachu

Stachu
  • 66 posts
  • SkądToruń, Galway

Posted 18 May 2006 - 12:28

Witam, mialem podobne problemy. Kupilem swojego iPoda w Dublinie i zastanawialem sie czy po powrcocie do Polski, np SAD-ysci uznaja mi gwarancje. Wypytalem dokladnie sprzedawce i on powiedzial mi,ze wystawi mi dokladny paragon na zakup iPoda. Widnieje tam moje nazwisko, nr dowodu osobistego, dane iPoda wraz z numer seryjnym i w takim wypadku przy pokazaniu gdziekolwiek tego "paragonu" wraz z moim dowodem osobistym mam gwarancje na calym swiecie. Wtedy gwarancja liczy sie rok od zakupu iPoda. W taki sposob sprzedajacy mogl obliczyc ile dni gwarancji jeszcze mu zostalo. Aha, jak kupowalem swojego iPoda, sprzedawca poinformowal mnie, ze w takim przypadku (jak moim) nie trzeba juz podbijac gwarancji. pozdrawiam

#7 Conrad

Conrad
  • 376 posts

Posted 18 May 2006 - 12:42

To proste: wejdź na stronę www.apple.com np, otwórz zakładkę Support i na tej stronie, na dole po prawej stronie jest okienko do wpisania numeru seryjnego (ten można znaleźć w About this mac- More info). W Irlandii wystarczyło za gwarancję to, że w firmie sprawdzili ten numer i że rzeczywiście jest gwarancja na mojego iBooka kupionego w Polsce, nie chcieli żadnego papieru.

#8 MichAelis

MichAelis
  • 98 posts
  • SkądWrocław

Posted 18 May 2006 - 12:57

Juz znalazlem odpowiedz na moje pytanie (chyba)
http://www.apple.com...arancja_qa.html

Dlatego do naprawy gwarancyjnej w Polsce nie są przyjmowane komputery(czyli Ipody chyba tez):

* zakupione poza Unią i nie posiadające dokumentu odprawy celnej (nie dotyczy obcokrajowców) i dokumentu zakupu z numerem seryjnym
* zakupione w Polsce poza oficjalną siecia sprzedaży Apple (nie posiadające oryginalnej gwarancji Apple IMC Poland)


Jest wiecej tego tekstu, wiec jak dostane tylko paragon to gwarancja przez Apple IMC Poland nie bedzie uznana, jedynie u sprzedawcy :/ Szkoda, bo dobre ceny sa na allegro :( ale jednak wole miec gwarancje.

#9 ivi

ivi
  • 174 posts
  • SkądZakopane

Posted 20 May 2006 - 14:11

a nie wiecie przypadkiem czy jeżeli kupiłem ipod'a w wiedniu, to uznaja mi go w polsce na gwarancji??

#10 jbwm

jbwm
  • 1878 posts
  • SkądB-stok/Polska

Posted 20 May 2006 - 14:14

a nie wiecie przypadkiem czy jeżeli kupiłem ipod'a w wiedniu, to uznaja mi go w polsce na gwarancji??



ojej watpie ze Ci ktos odpowie...
prawy gorny rog, zakladka szukaj, wpisz gwarancja i czytaj co tam napisane :)
juz bylo wiele tematow o gwarancji. poczytaj rowniez te nie zwiazane z ipodami.
nie dziekuj.

#11 jb

jb
  • 38 posts

Posted 20 May 2006 - 14:24

A propos gwarancji iPodowych i ich respektowania, podejścia serwisu tu i po tamtej stronie wielkiej kałuży ...

www.bilyk.info/jaknaprawialemipoda

Powiesiłem właśnie tekst, który czekał sobie rok na moim komputerze a powstał pod wrażeniem tego jak udało mi się w USA naprawić iPoda... o tym jak idiotycznie wyglądałem taszcząc pudełko i wszystkie papiery przez ocean... i jak dwie osoby bazgrząc na wizytówce mogą zadecydować o wymianie iPoda na nowy w kilka minut ... i o tym, że kupując komputer na Ruskiej we Wrocławiu przestałem być anonimowy wchodząc do sklepu w NYC ...

#12 ivi

ivi
  • 174 posts
  • SkądZakopane

Posted 20 May 2006 - 14:31

tak to juz mamy w tej polsce :/

#13 krzemien

krzemien
  • 1038 posts
  • SkądRG21 7UQ

Posted 20 May 2006 - 16:29

Ładnie... :?




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users