Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac OS X na PC to juz nie tylko zabawka ;-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 15 maja 2006 - 18:09

Jezeli Apple udostepni swoj system na zwykle PC-ty to moze odniesc niemaly sukces, bo zaledwie miesiac po udostepnieniu pierwszych (notabone nielegalnych) kopi Mac OS X x86 patched na wielu forach (m. in. in4.pl) ze wzgledu na nick jestem wypytywany o system czy warto zainstalowac, a potem podziekowania za to ze naklonilem do przesiadki, system jest super, szkoda ze nie ma legalnej wersji dla zwyklych PC, chyba kupie maca itp. Po prostu monopol M$ jest lamany, oby tak dalej, a niedlugo caly swiat bedzie "Think Different" :wink: . pozdr.

#2 mruczek

mruczek
  • 200 postów
  • SkądSosnowiec Tychy

Napisano 15 maja 2006 - 18:52

Marnie widzę to wizję. Linuksa masz od kilku lat, z obsługą większości urządzeń, pomocą firm/osób, legalny i za free, a jakoś mało tych chętnych na przesiadkę. OSa na PC zainstaluje garstka, najpierw Ci, którzy mają nowy sprzęt (chodzi o stery) a paru niedobitków, którzy przejdą przez cały front robót instalacyjno-konfiguracyjnych.

#3 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 15 maja 2006 - 19:03

mam nadzieję, że OSX nigdy nie będzie legalnie dostępny na pecety, bo niby po co psuć wizerunek najlepszego systemu zrobionego pod konkretne komputery? OSX na maczki, amiga os na amige, itd. i niech tak zostanie.

#4 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 15 maja 2006 - 19:11

Marnie widzę to wizję. Linuksa masz od kilku lat, z obsługą większości urządzeń, pomocą firm/osób, legalny i za free, a jakoś mało tych chętnych na przesiadkę.


No ale normalny, domowy juzer nie jest w stanie oblugiwac Linuxa. To tylko udreka i jakas tam satysfakcja ze nie uzywa sie windy... (Tak jakbys sam sobie w garazu wyspawal samochod do gotowego silnika) Obsluga Maka to przyjemnosc, nie tylko przez latwa i przyjazna obsluge ale i przez wrazenia estetyczne. Przykro mi, ale wizualnie nic nie jest w stanie pobic Mac OS.

#5 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 15 maja 2006 - 19:20

No ale normalny, domowy juzer nie jest w stanie oblugiwac Linuxa.


Ruczaj, tu się nie zgodzę.

Moja siostra od 2 lat używa Auroxa. Zainstalowałem go i skonfigurowałem. I ciągle działa.

A siostra informatykiem nie jest tylko właśnie zwykłym użytkownikiem.

WWW, mail, office, kadu i inne "zwykłe" zadania :)

#6 DanielF

DanielF
  • 5 739 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 15 maja 2006 - 19:42

A ja bym się cieszył, mimo iż mam maka mini, by mógł sobie pójść do sklepu i kupić tygryska, lub leoparda do mojego pieca. Kiedyś dla makowców intele w makach to była zdrada i szok bo ciągle mówili ze PowerPC miażdży intele i amdeki, a tu nagle intel do 4 razy szybszy?, pomyślcie że może kolejnym krokiem jest wypuszczenie klonów apple, a potem uwolnienie mac os X-a. Z jednym się zgodzę że Apple to Apple a inne będą komputerami "dla ubogich". Dlaczego czegoś co jest DOBRE nie sprzedać innym? A co do mac os x na pc to te komputery powinny mieć certyfikat zgodności z mac os tak jak niektóre mają naklejki Designed for microsoft windows ®

#7 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 15 maja 2006 - 19:52

Po prostu monopol M$ jest lamany, oby tak dalej, a niedlugo caly swiat bedzie "Think Different"


Oksymoron. To juz wtedy wlasnie nie bedzie "different". Wtedy jakis partyzant z Windowsem bedzie "different".

#8 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 15 maja 2006 - 20:20

No ale normalny, domowy juzer nie jest w stanie oblugiwac Linuxa


Normalny user szybko nauczy się obsługi obojętnie jakiej nowej dystrybucji Linuxa na desktop, o ile tylko nie został wczesniej ogłupiony przez filozofię obsługi Windows.
Świat się zmienia i nowe dystrybucje sa naprawde bardziej user-friendly.

Dlaczego czegoś co jest DOBRE nie sprzedać innym? A co do mac os x na pc to te komputery powinny mieć certyfikat zgodności z mac os tak jak niektóre mają naklejki Designed for microsoft windows ®


Tak OSX jest przez większość uważany za DOBRY lub nawet najlepszy system dlatego, że jest cudny, szybki i wogóle, i dlatego, że jest pod zgóry ustalony zestaw komponentów w komputerze. Miałem kilka pecetów markowych i składaków, na każdym komponencie była naklejka "designed for windows xp" i co z tego? i to, że np. po włożeniu 2 dodatkowych kart pci które miały te wszystkie naklejki i wogóle certyfikaty QC CE itd windows i tak nie mógł sobie poradzić z ich obsługą, i pewnie tak samo było by z OSx na Piecu, a później telefony do Apple Hot Line bo jakieś urządzenie nie działa a przecież powinno bo ma naklejkę" design for Mac OSX" a w Apple to niby wróżki siedzą i wiedzą jaką ktoś ma płytę główną i jakie dodatki do niej? i może jeszcze mają odpowiadać za nieprawidłowe działanie systemu na takim komputerze?

kurde troche sie rozpisałem, ale....

pozdrawiam

#9 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 15 maja 2006 - 20:33

Oby OSX nigdy nie był legalnie na pieca i mało tego - oby Apple jak najbardziej utrudniał zainstalowanie OS na piecu. Jeżeli legalnie będzie mozna instalować ten system na blaszakach to wtedy już nie będzie different!

#10 DanielF

DanielF
  • 5 739 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 15 maja 2006 - 20:54

Nawet jakby można go było zainstalować na golarce do owłosienia łonowego to w porównaniu z produktami microswądu będzie on difrent!!!

#11 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 15 maja 2006 - 21:00

ale wtedy to juz bedzie different "different" ;)

#12 magmac

magmac

  • 1 170 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 15 maja 2006 - 21:33

iMark, different^2

#13 mruczek

mruczek
  • 200 postów
  • SkądSosnowiec Tychy

Napisano 15 maja 2006 - 22:24

Ruczaj,

No ale normalny, domowy juzer nie jest w stanie oblugiwac Linuxa. To tylko udreka i jakas tam satysfakcja ze nie uzywa sie windy... (Tak jakbys sam sobie w garazu wyspawal samochod do gotowego silnika) Obsluga Maka to przyjemnosc, nie tylko przez latwa i przyjazna obsluge ale i przez wrazenia estetyczne. Przykro mi, ale wizualnie nic nie jest w stanie pobic Mac OS.


Przykro mi, ale pozostają tylko wrażenia wizualne i nic więcej z używania OSa na PC!
Już to widzę, jak informatycy Appla starają się stworzyć STABILNY system pod kilkaset płyt głównych i kilkadziesiąt procesorów i całej gamy innych wynalazków.
Do tej pory prowadzili politykę taką, że na każdego iMaca można zainstalować z góry określone wresje softu., (patrz iMac G3 czy inne) unikając tym samym niezgodności czy niestabilności systemu.

Jednym słowem, chylę czoła przed programistami Microsoftu. Zapanować nad tym całym bajzlem, to jest dopiero sztuka.

Tworzenie OSa pod PC to strata czasu, pieniędzy i tego najważniejszego - WIZERUNKU

#14 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 15 maja 2006 - 23:09

Do tej pory prowadzili politykę taką, że na każdego iMaca można zainstalować z góry określone wresje softu., (patrz iMac G3 czy inne) unikając tym samym niezgodności czy niestabilności systemu.

Jednym słowem, chylę czoła przed programistami Microsoftu. Zapanować nad tym całym bajzlem, to jest dopiero sztuka.



No i jak widac, chylisz czola na darmo :) Wiesz, kiedys byl taki kawal, ze w komunizmie/socjalizmie ludzie bohatersko pokonuja przeszkody nie znane w kapitalizmie. Czytaj: pecetowcy bohatersko... I takie chyba myslenie przebija w Twoim poscie... Po co pomyslec nad sprzetem? A niech inzynierowie z Apple musza zapanowac nad setka g..wnianych plyt glownych, trzepanych w Szanghaju/Delhi w garazu. A dobrze by bylo im tak!! Nich poczuja troche lez, potu i krwi! :))
A propos-wlasnie odeslali mi z serwisu domowego Asusa. Po pol roku niezbyt intensywnego uzywania padla plyta glowna. Teraz mam nowa :)) I peniam, co bedzie po gwarancji?

#15 eastone

eastone
  • 29 postów
  • SkądVaasa/Suomi

Napisano 15 maja 2006 - 23:42

Oby Apple zareagowało w taki sposob żeby się wogóle nie dało instalować iksa na pc bo ludziska kupią tańsze pecety zamiast drogich maczków.

#16 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 maja 2006 - 00:05

Ja tam jestem za, czekam tylko aż ojciec z kontraktu wróci, i pierwsze co to instaluje mu os x na laptopie, bo teraz nie zdążyłem. A fajnie by było tak kupić Tigera na PC i sie nie męczyć z tą całą kombinacją-instalacją ;)

#17 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 16 maja 2006 - 08:13

iStefan juz tyle razy okpil swoich zagorzalych wielbicieli... Dlaczego milaby tego nie zrobic jeszcze raz wydajac OSX na PC? :mrgreen:

#18 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 16 maja 2006 - 10:48

Widze ze wybucha tu trzecia wojna makowa.

Oby Apple zareagowało w taki sposob żeby się wogóle nie dało instalować iksa na pc bo ludziska kupią tańsze pecety zamiast drogich maczków.


O dorgosci maczkow bylo juz niejednokrotnie pisane na tym forum. A jezeli kogos nie stac na maka, a uzywanego nie moze kupic to co :?: Wtedy OSX i zwykly PC beda dobrym rozwiazaniem. Chociaz z drugiej strony rzeczewiscie szkoda tej innosci.

Poza tym widze iz niektorym nie pasuje to ze MAC OS X moze stac sie po prostu popularnym systemem :wink: .

Aha pisalem ze goscie ci polubili system i maja zamiar przeniesc sie na prawdziwe maczki, aby nie miec klopotow sprzetowych itd. Co po prostu swiadczy o tym ze PC jest dla nich przejsciowa platforma sprzetowa wykorzystywana do nauki systemu i jego oceny.

P.S. Nie chce tu wojny na miare MBP vs. Dell :wink: .

pozdr.

#19 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 16 maja 2006 - 16:27

Oby Apple zareagowało w taki sposob żeby się wogóle nie dało instalować iksa na pc bo ludziska kupią tańsze pecety zamiast drogich maczków.


Nie po to pracowali nad możliwością uruchomienia Mac OS X na x86 żeby teraz z tego rezygnować.

Najtańsze markowe pecety kosztują tyle co Mac mini.
Najdroższe są naewt kilka razy droższe od Power Maców.

[ Dodano: 2006-05-16, 17:30 ]
Największy producent komputerów na świecie - Dell - prowadzi rozmowy z Apple w sprawie oferowania Mac OS X na swoich komputerach.
Nie muszę chyba pisać, że byłoby to bardzo opłacalne dla Steva i spółki.

#20 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 maja 2006 - 16:34

Najtańsze markowe pecety kosztują tyle co Mac mini.


Zapomniałeś dodać, że razem z monitorem, drukarką oraz oczywiście klawiturą i myszką.

Największy producent komputerów na świecie - Dell - prowadzi rozmowy z Apple w sprawie oferowania Mac OS X na swoich komputerach.


Narazie to tylko Michael Dell wyraża pobożne życzenia na temat oferowania X'a na swoich komputerach.

#21 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 16 maja 2006 - 16:51

http://h10010.www1.h...31-4497733.html


Te tańsze są z Celeronem i Linuxem.

#22 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 16 maja 2006 - 17:00

Zapomniałeś dodać, że razem z monitorem, drukarką oraz oczywiście klawiturą i myszką.

Za 1600zł? :mrgreen:

#23 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 maja 2006 - 17:02

Za 1600zł? Mr. Green


Za 599 USD.

#24 Dr.Logic

Dr.Logic
  • 278 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 16 maja 2006 - 17:26

Pytanko . Czy Apple rezygnuje już wogóle z PPC ? .

#25 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 16 maja 2006 - 17:40

Raczej tak. W lipcu Intel wprowadza na rynek desktopową platformę vPro i procesory Core 2 Duo/Extreme (Conroe). Moim zdaniem oznacza to jakiegoś Mac Pro.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych