Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zwrot podatku, znizka studencka, iPod gratis, przewozenie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 sercabit

sercabit
  • 313 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 czerwca 2008 - 06:42

Witam, Jade w wakacje do USA i wracam 1 wrzesnia. Planuje kupic sobie MacBook'a Pro i iPhone ze stronki Apple albo ze sklepu Apple. Bede to przewozil osobiscie. Z tego co wiem i wyczytalem tutaj, dostane znizke studencka (nie na mnie - na kogos z rodziny). Czyli sprzet mam juz taniej. Pytania: 1. Co mam zrobic zeby dostac zwrot podatku vat? Wiadomo ze kupujac w USA (konkretnie stan TEXAS) doliczaja mi oplate podatku vat do sprzetu, na rzecz USA. Mam mozliwosc wziecia tego na firme brata (ktora jest w Polsce, ale w USA tez ma firme). Co mam zrobic, gdzie isc, co mowic, zeby dostac zwrot podatku w USA? Nie wiem czy to trzeba brac na firme polska czy amerykanska? A moze kanadyjska (bo brat tez ma w Kanadzie firme)? 2. Zakladam przy tym punkcie ze dostalem juz zwrot podatku. Czyli mam Maczka ze znizka studencka i zwrotem podatku. Co z gwarancja? Rozne posty tutaj wyczytalem i po czesci jestem zdezorientowany. Niby trzeba, niby nie trzeba oplacic vatu. MBPro jest zwolniony z cla, OK, fajnie (jako sprzet komputerowy, ktory jest zwolniony z cla). Ale chce miec na niego gwarancje w Polsce w autoryzowanym punkcie iSpot czy inne. Czyli domniemam, ze musze zaplacic w Polsce podatek za sprzet, na rzecz Polski, okazujac odpowiednie papiery. Tak? 3. Dowiedzialem sie od pewnej osoby ze do MBPro dodaja iPod'a - gratis. Czy wiecie cos o tym? Da sie to polaczyc ze znizka studencka? 4. O gwarancje iPhone'a sie nie pytam bo sciagne simlock'a. Ale pytam sie o to samo co w punkcie 1. Tyle ze w tym przypadku zwrot vatu jest mi potrzebny tylko po to, aby miec taniej iPhone'a. Nie bede go dawac do oclenia w Polsce. Da sie uzyskac zwrot podatku w USA za iPhone'a zakupionego od Apple Store? 5. Czy da sie abym przewiozl 2 laptopy z USA? Jeden dam do olcenia (aby miec gwarancje na terenie Polski), a drugi powiem ze to moj do pracy i ze mam go z Polski, a jedynie ten co daje do oclenia kupilem w USA. Da sie tak? 6. Ile iPhone'ow moze przewiezc jedna osoba? 7. Ile iPod'ow moze przewiezc jedna osoba? Dziekuje za pomoc. Jesli ktos bylby na tyle uprzejmy, aby dokladnie i pelnymi zdaniami wyjasnic mi kazdy punkt (a nie: "tak", "nie") i pomoc rozstrzygnac moje problemy, bede bardzo wdzieczny. Swoja wdziecznosc moge okazac tym, ze moge przewiezc zupelnie za darmo (oczywiscie sprzet na wlasny koszt) jakis sprzet - nawet oplace wysylke tego sprzetu z Krakowa i wysle go od razu po przylocie. Jest jeszcze druga opcja, bo 2 tygodnie przed powrotem do ukochanej ojczyzny bede wysylac paczke morska i tez cos tam moge zaladowac. Ale moja oferta gratis (ilosc w granicach rozsadku a nie 20 laptopow), jest tylko dla osoby, ktora mi pomoze w tym temacie. Wiem tyle co z tego tematu, czyli ogolnie srednio-srednio. Nigdy podobnych rzeczy nie robilem, dlatego potrzebuje pomocy. Na rodzine nie mam co liczyc, nie dosc ze sie nie znaja, to jeszcze taka dziwna sytuacja - nie wazne. Z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie.

#2 lkoko

lkoko
  • 35 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwca 2008 - 08:57

Jesli skorzystasz ze znizki studenckiej to nie wezmiesz faktury na firme. Taka jest polityka w Polsce wiec pewnie i w USA, albo bierzesz na studenta albo na firme. ad5. Da się tak zrobic. Tylko tego swojego wypakuj, wyrzuc pudelko i najlepiej skonfiguruj w stanach.:D

#3 sercabit

sercabit
  • 313 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 czerwca 2008 - 13:22

A jak zrobic zeby dostac znizke studencka i zeby gwarancja w polsce dzialala?

Zwyczajnie musze zaplacic VAT za sprzet?

Licza wtedy od kwoty ze znizka czy od kwoty bez znizki?

---- Dodano 05-06-2008 o godzinie 12:22 ----
fajnie by bylo jakby ktos jeszcze odpowiedzial na reszte pytan...

dzieki

#4 KubaG

KubaG
  • 535 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 czerwca 2008 - 21:08

Gwarancja działa na całym świecie bez kombinowania - na podstwaie numeru seryjnego.

#5 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 05 czerwca 2008 - 21:55

2. Zakladam przy tym punkcie ze dostalem juz zwrot podatku. Czyli mam Maczka ze znizka studencka i zwrotem podatku.
Co z gwarancja? Rozne posty tutaj wyczytalem i po czesci jestem zdezorientowany. Niby trzeba, niby nie trzeba oplacic vatu.
MBPro jest zwolniony z cla, OK, fajnie (jako sprzet komputerowy, ktory jest zwolniony z cla). Ale chce miec na niego gwarancje w Polsce w autoryzowanym punkcie iSpot czy inne. Czyli domniemam, ze musze zaplacic w Polsce podatek za sprzet, na rzecz Polski, okazujac odpowiednie papiery. Tak?


Gwarancja jest światowa. Najlepiej żebyś zachował paragon bo w serwisie się mogą przyczepić ale jeśli zgubisz to zweryfikują gwarancję na podstawie nr seryjnego.

3. Dowiedzialem sie od pewnej osoby ze do MBPro dodaja iPod'a - gratis. Czy wiecie cos o tym? Da sie to polaczyc ze znizka studencka?


Tak. Promocja z darmowym iPodem wygląda w ten sposób że kupujesz tego iPoda razem z maciem i wypełniasz później aplikację na stronie Apple i dostajesz zwrot pieniędzy za iPoda.

4. O gwarancje iPhone'a sie nie pytam bo sciagne simlock'a. Ale pytam sie o to samo co w punkcie 1. Tyle ze w tym przypadku zwrot vatu jest mi potrzebny tylko po to, aby miec taniej iPhone'a. Nie bede go dawac do oclenia w Polsce. Da sie uzyskac zwrot podatku w USA za iPhone'a zakupionego od Apple Store?


Z tym może być problem ponieważ na iPhone'a nie są wystawiane faktury VAT.

5. Czy da sie abym przewiozl 2 laptopy z USA? Jeden dam do olcenia (aby miec gwarancje na terenie Polski), a drugi powiem ze to moj do pracy i ze mam go z Polski, a jedynie ten co daje do oclenia kupilem w USA. Da sie tak?


Oczywiście że się da.

6. Ile iPhone'ow moze przewiezc jedna osoba?


Limit wynosi 5 iPhone'ów na jedną kartę kredytową lub płatniczą.
Nie bierz przykładu z mojego kolegi który próbował przemycić 63 iPhone'y w walizkach i wszystkie zostały skonfiskowane ;)

7. Ile iPod'ow moze przewiezc jedna osoba?


W granicach rozsądku. Jeżeli chcesz przewieźć więcej niż 4 to proponuje wyjąć je z pudełek. Przy 4 sztukach będziesz mógł jeszcze powiedzieć że kupiłeś dla rodziny.

#6 mpogorzelski

mpogorzelski
  • 33 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwca 2008 - 22:01

Przewiezc bez ograniczen mozesz tylko to co masz na wlasny uzytek. Jak zobacza 5 zapudelkowanych iPhone'ow w bagazu to na bank masz ciepło. Kolega zle Cie poinformowal. m.

#7 sercabit

sercabit
  • 313 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 czerwca 2008 - 08:25

Gwarancja jest światowa. Najlepiej żebyś zachował paragon bo w serwisie się mogą przyczepić ale jeśli zgubisz to zweryfikują gwarancję na podstawie nr seryjnego.



Tak. Promocja z darmowym iPodem wygląda w ten sposób że kupujesz tego iPoda razem z maciem i wypełniasz później aplikację na stronie Apple i dostajesz zwrot pieniędzy za iPoda.



Z tym może być problem ponieważ na iPhone'a nie są wystawiane faktury VAT.



Oczywiście że się da.



Limit wynosi 5 iPhone'ów na jedną kartę kredytową lub płatniczą.
Nie bierz przykładu z mojego kolegi który próbował przemycić 63 iPhone'y w walizkach i wszystkie zostały skonfiskowane ;)



W granicach rozsądku. Jeżeli chcesz przewieźć więcej niż 4 to proponuje wyjąć je z pudełek. Przy 4 sztukach będziesz mógł jeszcze powiedzieć że kupiłeś dla rodziny.




MA u mnie darmowy przywoz czegos co sobie wybierzesz i nie bedzie za duze, np. moze byc MacBook, iPhone, iPod, aparat itp.

Dzieki za pomoc.




PYTANKA MAM JESZCZE:

Gwarancja jest światowa. Najlepiej żebyś zachował paragon bo w serwisie się mogą przyczepić ale jeśli zgubisz to zweryfikują gwarancję na podstawie nr seryjnego.


czyli nie musze odprowadzac od tego maczka vatu? oby na pewno nie musze w polsce zapalcic vatu za to zeby miec gwarancje?
to dla mnie by bylo super, bo mialbym go duzo taniej...




Z tym może być problem ponieważ na iPhone'a nie są wystawiane faktury VAT.


To jak zrobic zeby jak najtaniej kupic iPhone? Da sie w ogole cos wykombinowac? Czy tylko kupno za tyle za ile jest w sklepie i zadne kombinacje nie przejda?



Przewiezc bez ograniczen mozesz tylko to co masz na wlasny uzytek. Jak zobacza 5 zapudelkowanych iPhone'ow w bagazu to na bank masz ciepło. Kolega zle Cie poinformowal.

m.


Czy oby na pewno?
Jak wezme w torbie sobie przywioze 2 MacBooki i powiem ze obydwa mam z Polski. Jeden do pracy, drugi prywatny. Do tego mialbym 2 iPhone i moj kumpel tez 2. Bez pudelek. Do tego ja 2 iPody i kumpel 2 iPody. I dodatkowo kazdy po jednym aparacie. Przyczepia sie?




goodboy tak jak napisalem masz u mnie transport za free. jesli nie skorzystasz, odstap komus innemu. jak chcesz skorzystac, to juz prywatnie sie ze mna kontaktuj


Dzieki i pozdrawiam

#8 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 06 czerwca 2008 - 10:52

To jak zrobic zeby jak najtaniej kupic iPhone? Da sie w ogole cos wykombinowac? Czy tylko kupno za tyle za ile jest w sklepie i zadne kombinacje nie przejda?


Na eBayu niestety nie ma tańszych iPhone'ów (nowych). Można kupić od Apple wersję refurbished za $299 ale w tej chwili nie są dostępne. Wersje refurbished różnią się tylko białym pudełkiem no i masz pewność że taki iPhone będzie Ci działał bo jest dokładnie sprawdzony przez serwis.
Jak już będziesz w USA to pewnie na rynku będzie już iPhone 3G ;)

Czy oby na pewno?
Jak wezme w torbie sobie przywioze 2 MacBooki i powiem ze obydwa mam z Polski. Jeden do pracy, drugi prywatny. Do tego mialbym 2 iPhone i moj kumpel tez 2. Bez pudelek. Do tego ja 2 iPody i kumpel 2 iPody. I dodatkowo kazdy po jednym aparacie. Przyczepia sie?


Jak będziesz miał te rzeczy bez pudełek to bez problemu. Myśle że będziesz mógł jeszcze po jednej sztuce każdego produktu przewieźć z pudełkiem i w razie czego powiedzieć że na prezent.

Dzięki za ten darmowy transport ;)

#9 mpogorzelski

mpogorzelski
  • 33 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 czerwca 2008 - 21:47

Historia o dwoch macbook'ach targanych z Polski bedzie dla celnikow mocno naciągana. Tak samo 2 ipody, 2 iphony i aparat. Choc w sumie aparat moglby przejsc (bylebys nie mial przy sobie rachunkow i gwarancji). Latam czesto do Stanow wiec wiem co mowie. Ale zawsze mozesz zaryzykowac. Celnicy rzadko kiedy kontroluja pasazerow a w szczegolnosci tych co maja przesiadke w ktoryms z krajow Unii. m.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych