Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

IP - WI FI Kraków Rynek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 maslow84

maslow84
  • 215 postów
  • SkądDębica/Kraków

Napisano 30 maja 2008 - 16:19

Witam ... bylem dzis na rynku krakowskim przepieknym :) w celu sprawdzenia sieci WI FI w moim nowym IP ... i sie okazuje ze nie moglem sie polaczyc do zadnej ... -w era.pl trzeba sie jakos logowac -w Krakow123 czy cos takiego polaczy sie ale nie znajduje serwera ;/ Jest ktos mi w stanie pomoc jak skonfigurowac IP w celu polaczenia na rynku czy nie ma mozliwosci takiej ? Pozdrawiam , prosze o odpowiedz ...

#2 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 30 maja 2008 - 16:33

musisz szukac darmowego hot-spota. I nie licz na to ze w kazdym miejscu wyjmiesz telefon i za darmo podlaczysz sie do sieci. Chociaz zeby w takim miejscu jak krakowski rynek nie bylo???? Buuuuuuu...... Jest gdzies na forum watek o darmowych hot-spotach. Moze znajdziesz jakis w Krakowie... A jak nie - wpadaj do Warszawy. pzdrw //T

#3 maslow84

maslow84
  • 215 postów
  • SkądDębica/Kraków

Napisano 30 maja 2008 - 16:34

UU to lipa ;/ czyli nie mozna sie polaczyc przez orange ? :|

#4 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 30 maja 2008 - 16:40

UU to lipa ;/ czyli nie mozna sie polaczyc przez orange ? :|


aaaaa....... jaki Orange? Pisales o WiFi.... Czyli masz telefon w Orangu i chcesz korzystac z orange'owego hot-spota? Jesli taki znajdziesz bedzie tak samo jak w erowym - musisz sie zalogowac. A zeby to zrobic po prostu podajesz numer karty kredytowej i juz...
Chcesz za darmo? Szukaj....

pzdrw
//T

#5 maslow84

maslow84
  • 215 postów
  • SkądDębica/Kraków

Napisano 30 maja 2008 - 16:49

Okej dzieki a wiesz moze czy mozna ogladac dokumenty w PDF tylko takie powyzej 10 mb ? Pozdro

#6 Shadowriver

Shadowriver
  • 1 019 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 maja 2008 - 16:53

123Net trzeba parę razy odświeżyć jakąś stronę i powinna się pojawić strona z capchą ;> we Wrocławskim 123Net zauważyłem że jest problem z uzyskaniem połączenia SSL ;p

#7 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 30 maja 2008 - 16:54

Jest PDFViewer i jeszcze cos do przegladania roznych formatow (doc/xls...). Oba programy znajdziesz w Installerze. Nie wiem czy maja ograniczenia na wielkosc plikow. pzdrw //T

#8 maslow84

maslow84
  • 215 postów
  • SkądDębica/Kraków

Napisano 30 maja 2008 - 16:54

z capcha tzn z czym ? ;] :)

---- Dodano 30-05-2008 o godzinie 17:57 ----
No wlasnie maja chyba bo nie otwieraja wiekszych plikow ;/ a mam wlasnie kilka po 25 mb ktore bym chcial zaladowac ;/

Pozdro dzieki jak bedziesz cos wiedzial odezwij sie :)

#9 Shadowriver

Shadowriver
  • 1 019 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 maja 2008 - 17:10

No capcha ;p no ten obrazek z numerkiem weryfikacyjnym że jesteś człowiekiem a nie botem ^^

CAPTCHA - Wikipedia, the free encyclopedia

#10 hasos

hasos
  • 2 164 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 maja 2008 - 17:12

na rynku rzeczywiście ciężko jest się połączyć. jest jakiś spot wirtualnej polski, ale trzeba mieć konto mailowe na wp żeby się zalogować, a i tak cięzko z tym. na początku ulicy grockiej łapie już darmowy net z urzędu miasta, tam nie ma problem z połączeniem się. dobre miejsce jest tez pod Bagatelą, przy księgarni naukowej.

#11 sir_greg

sir_greg
  • 30 postów

Napisano 30 maja 2008 - 17:19


-w Krakow123 czy cos takiego polaczy sie ale nie znajduje serwera ;/

Pozdrawiam , prosze o odpowiedz ...


Jeżeli Krakow123 to darmowe wi-fi to nie powinno być problemu, kiedyś też miałem taki problem z darmowym netem w mieście. bo dostawałem IP ale nie mogłem się połączyć z żadną stroną, problem tkwił w tym, że z DHCP dostawałem dwa adresy DNS z których pierwszy nie odpowiadał. Na laptopie strony chodziły i było git bo laptop przytomnie skorzystał z drugiego ale iPhone za diabła nie chciał korzystać z drugiego przydzielonego DNS, pomogło ręczne ustawienie pierwszego DNS takiego który odpowiadał.

#12 maslow84

maslow84
  • 215 postów
  • SkądDębica/Kraków

Napisano 30 maja 2008 - 17:38

Dzieki sprawdze miejscowki :) Pozdro ! hasos wiesz cos moze o PDF w Iphonie ? dlaczego Panda viewer nie chce mi przegladac plikow na przyklad 10-20 mb ? Sa za duze nie da sie tego problemu obejsc ?

#13 hasos

hasos
  • 2 164 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 maja 2008 - 17:49

no to są duże pliki jak na przeglądanie w takim urządzonku jak widać. ja wrzucam po prostu mniejsze pliki. dzielę je sobie na kilka w Adobe Acrobat.

#14 NiePyta

NiePyta
  • 551 postów
  • Skąd

Napisano 30 maja 2008 - 17:56

wiem ze moj post nic nie wniesie ale i tak jest tu offtop na tem pdfa..wiec czytam to i niemoge uwiezyc ze macie ip i jezeli chcecie skorzystac z netu to szukacie a nastepenie chodzicie do perwnych miejsc zeby spr np poczte czy nie wiem co przegladac jakas strone lol mi sie wydawalo ze idea iphona jest taka ze kozystasz z netu wszedzie gdzie masz ochote a nie tam gdzie jest darmowy hotspot ale widac sie mylilem..ja tam uzywam netu i poprostu za niego place..jak bym za kazdym razem kiedy musze sprawdzic poczte musial isc w pewno miejsce to chyba bym sobie dal spokoj z iphonem.. pzdr

#15 hasos

hasos
  • 2 164 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 maja 2008 - 18:30

to gratulujemy wysokich zarobków :), nie każdego stać na to, by sobie na EDGE śmigał. poza tym to nie koniecznie musi tak wyglądać. powiedzmy tak - ja mam net wifi w pracy i w domu, także w niektórych miejscach w mieście przez które co dziennie przechodzę, to po co mam tracić kasę na EDGE jak wiem że za 15 minut będę w miejscu, gdzie nie będzie mnie to nic kosztowało.

#16 NiePyta

NiePyta
  • 551 postów
  • Skąd

Napisano 30 maja 2008 - 18:38

to gratulujemy wysokich zarobków :)

Dziekuje, da sie wyzyc 8)

ja mam net wifi w pracy i w domu

Ja tez uzywam wifi w domu, szkole i pracy i to jest super sprawa i o wile szybsza ale jezleli ide to nie bede stawal specjalnie gdziej pod czyims oknem zeby sprawdzic soebie poczte bo to troche dziwne jest.

Pzdr

#17 hasos

hasos
  • 2 164 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 maja 2008 - 18:46

nie chodzi o to że pod oknem, tego to nie robie, ale takie miejsca, jak rynek, kawiarnia, etc.

#18 NiePyta

NiePyta
  • 551 postów
  • Skąd

Napisano 30 maja 2008 - 18:48

offtop :D tu gdzie meiszkam czesto widze jak to ja ich nazywam "polawiaczy netu" siedza w samochodach pod czyjac chata z laptope i serfuja za free..ale ludzie teraz coraz cwansi sa i sobie swoje sieci zabezpieczaja :D

#19 maslow84

maslow84
  • 215 postów
  • SkądDębica/Kraków

Napisano 30 maja 2008 - 18:56

Sorry ale na moim IP ciagle mi sie pokazuje u gory na pasku ikona EDGE tzn "E" tzn ze ciagle mi kase bierze z orange ? chyba nie prawda ? Sorry ale jak sie ustawia DNS tzn skad na przyklad wziasc drugi ? Aha i jeszcze HASOS jakbys mogl powiedziec jak sie dzieli pliki w ADOBE na mniejsze ? Prosze o odpowiedz :)

#20 hasos

hasos
  • 2 164 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 maja 2008 - 19:25

pdf można dzielić tylko w pełnej wersji programu Adobe Acrobate - nie w przeglądarce adobe reader. więc musisz sobie skombinować program. co do edge to nic ci nie pobiera, to tylko znaczek, że jest w zasięgu. spróbuj włączyć safari - jeśli połączysz się ze stroną to znaczy że się mylę :)

#21 W!n3rT

W!n3rT
  • 33 postów

Napisano 30 maja 2008 - 19:50

podejć pod empik, jak nie zmienili Wepa to jest :
01020304050607080901020304 ;)

#22 maslow84

maslow84
  • 215 postów
  • SkądDębica/Kraków

Napisano 30 maja 2008 - 20:04

Okej dzieki :)

---- Dodano 30-05-2008 o godzinie 21:05 ----
GDzie to wpisac ? :)

#23 Wackoski

Wackoski
  • 15 postów

Napisano 14 września 2008 - 18:09

Czy ktoś ma jakieś informacje na temat bezpłatnych hotspotów w Krakowie z któym da się połączyć iPhone'a 3G? Niestety ten pod ratusze i w galerii nie działa... :(

#24 gERmAn

gERmAn
  • 470 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 września 2008 - 19:16

na krakowskim rynku jest darmowy hotspot wiec nie piszcie ze nie!

#25 Wackoski

Wackoski
  • 15 postów

Napisano 14 września 2008 - 19:23

w ktorym dokladnie miejscu? :-) bo pod ratuszem fajnie, widzi ale nie łączy po kliknieciu...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych