Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

pytanko odnosnie wi-fi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 kabat kubol

kabat kubol
  • 24 postów

Napisano 30 maja 2008 - 10:02

Jestem sobie w jakims centrum handlowym, badz w miejscu gdzie jest pelno bezprzewodowych sieci. Na niektorych sieciach jest pokazana ikonka klotki, ktora oznacza, ze siec jest zabezpieczona haslem. W porzadku. Sa jednak sieci, ktore nie maja tych ikonek, co wedlug mojego skromnego zdania powinno oznaczac, ze siec nie jest zabezpieczona. Mimo to probujac wejsc do tej sieci wyskakuje mi komunikac, ze nie mozna sie przylaczyc do tej sieci. Dlaczego? Wydaje mi sie, ze te sieci maja jakies inne zabezpieczenia, ktore nie pozwalaja takim urzadzeniom przylaczyc sie. Ale nie wiem o co chodzi. Moglby mi ktos wytlumaczyc? Bo niektore niezabezpieczone sieci sie lacza i jest git, a niektore nie. Aha.. i jeszcze jedna sytuacja. Jest siec niezabezpieczona.. lacze sie i wszystko jest pieknie, zasieg maksymalny, wiec gitara. Wchodze w Safari i gdy chce sie polaczyc z jakas strona, to wyskakuje ten sam komunikat, ze nie mozna sie polaczyc z siecia. A przeciez jestem polaczony, bo ikonka w lewym, gornym rogu widnieje. Czemu tak sie dzieje?

#2 5k18a

5k18a
  • 122 postów
  • SkądNadworny krytyk

Napisano 30 maja 2008 - 12:21

Te sieci nie sa zabezpieczone haslem, ale maja ustalona liste urządzeń z określonym adresem MAC które mają do niej dostęp. Także do takich sieci też się nie dostaniesz.

#3 Shadowriver

Shadowriver
  • 1 019 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 maja 2008 - 14:31

Albo po prostu DHCP jest wyłączony i potrzebna jest ręczna konfiguracja ;>

#4 hooo

hooo
  • 183 postów

Napisano 30 maja 2008 - 23:46

Tak jak napisał 5k18a, te zabezpieczenia to filtrowanie mac, jedyny sposób jaki tu widzę to przyjechanie z laptopem i włamanie się do sieci wifi, jak jest samo filtrowanie mac to nie ma dużego problemu(1. nasłuch, wyśledzenie mac'a jakiegoś klienta 2. Mac spoof, zamienienie mac'a obecnej karty na mac'a klienta) , oczywiście na ipodzie niewiem czy jest taki program do zmieniania macu, ale to niestety jedyny sposób , żeby skorzystać z wifi ...

#5 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 31 maja 2008 - 00:25

Wchodzenie do kogoś prywatnej sieci WiFi pomimo źe jest niezabezpieczona jest przestępstwem, wydaje mi sie źe temat do zamknięcia.

#6 hoo

hoo
  • 373 postów

Napisano 31 maja 2008 - 20:00

Wchodzenie do kogoś prywatnej sieci WiFi pomimo źe jest niezabezpieczona jest przestępstwem, wydaje mi sie źe temat do zamknięcia.


Ależ oczywiście, ale akurat taki sposób jest możliwy i może go zrobić tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność... ;'

#7 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 31 maja 2008 - 20:03

nie mniej przestępstwo jest przestępstwem i jest potępiane na tym forum.

#8 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 czerwca 2008 - 19:51

Wchodzenie do kogoś prywatnej sieci WiFi pomimo źe jest niezabezpieczona jest przestępstwem, wydaje mi sie źe temat do zamknięcia.


ato nie jest tak jak z wchodzeniem na czyjs teren - jak nie ma ogrodzenia to mozna wlazic? bo malo atrakcyjna perespektywa jest bycie sciganym przez kogos kto zostawil otwarta siec a ja sie polaczylem przypadkiem, bo mam automatyczne wyszukiwanie sieci i laczenie.

#9 DanielF

DanielF
  • 5 737 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 02 czerwca 2008 - 20:01

A jak sąsiad zostawi otwarte okno to też bierzesz co pod ręką? przecież nie zamknął więc wszystko za free czasami można na takiej okazji wiele stracić -poczytajcie sobie o przestępcach udostępniających wifi i przechwytujących dane... Jeśli jest jakaś informacja Hotspot za darmo itd to wiadomo w innych przypadkach poważnie bym się zastanowił

#10 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 03 czerwca 2008 - 18:30

dostrzegam pewna istotna roznice miedzy sygnalem radiowym a fizycznym wtargnieciem na czyjas posesje. kwestie logowania przy korzystaniu z nieznanego hotspota pozostawiam juz inteligencji uzytkownikow. ;)

#11 michalm

michalm
  • 6 postów

Napisano 30 września 2008 - 18:27

[url=http://atlas-wifi.pl/]atlas WiFi - lista darmowych, bezpłatnych hotspotów w Polsce[/url]

---- Dodano 30-09-2008 o godzinie 19:48 ----
[url=http://atlas-wifi.pl/]atlas WiFi - lista darmowych, bezpłatnych hotspotów w Polsce[/url]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych