Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Boot Camp - skąd?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 kraczer

kraczer
  • 7 postów

Napisano 03 maja 2008 - 21:05

Jestem nowym uzytkownikiem maca i pragne wgrac winsyfa XP ,przegrzebalem system, aplication,folders, system preferences. Wyszukiwarka z glownego macintosh hd tez nie widzi takiego hasla. Moj mac to OSX z Tigerem. Znalazlem jakiegos bootcampa spakowanego przeznaczonego do istalacji(kupilem uzywany komputer) ale komputer przy prubie instalacji pisze error. Doradzcie mi czy jest jakis dobry link z bootcampem i instrukcja jak go zaladowac lub moze pomozcie odnalezc w jakims magicznym miejscu w moim komputerze.:( A czy jest mozliwe wrzucenie windy na external disc?(i czy bedzie dzialac z zewnetrznego dysku ?)

#2 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 03 maja 2008 - 21:08

BootCamp od premiery systemu operacyjnego Leopard jest dostępny wyłącznie jako jego integralna część. Wsparcie BootCamp dla systemu Tiger wraz z premierą Leoparda zakończono - dlatego Ci się nie instaluje

#3 kraczer

kraczer
  • 7 postów

Napisano 03 maja 2008 - 21:16

to co w takim razie mam zrobic? Gdzie moge go kupic do tigera?

#4 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 03 maja 2008 - 21:18

Nie możesz - tak jak napisałem Oprogramowanie BootCamp jest dostępne wyłącznie jako część integralna systemu Leopard. Co zrobić w takim razie ?? Sprawdzić wymagania Leoparda i nabyć drogą kupna ww system operacyjny :) Niestety to jedyne Legalne i najprostsze wyjście

#5 kraczer

kraczer
  • 7 postów

Napisano 03 maja 2008 - 21:20

To co mam teraz zrobic? Gdzie mozna kupic boot campa do Tigera?Czy konieczna jest zmiana systemu?Jesli tak to juz rozumiem jak jobs chce odrobic straty...

---- Dodano 03-05-2008 o godzinie 20:22 ----
dzieki,pomysle

#6 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 03 maja 2008 - 21:23

kraczer WYŁĄCZNIE JAKO INTEGRALNA CZĘŚĆ SYSTEMU LEOPARD :) wcześniej do pobrania ze stron www były wersje BETA - Ostateczna wersja jest "ficzerem" Leoparda i nie jest dostępna w żaden inny Legalny sposób

PS. Stefan nic nie odrabia - to trochę tak jakbyś miał pretensje że mechanizm Przywracania Systemu w Windows XP nie jest dostepny dla Windows 95

#7 kraczer

kraczer
  • 7 postów

Napisano 03 maja 2008 - 21:46

windows 95 a tiger to jednak inne czasy.ten pierwszy mial juz z 5 nastepcow.
a roznice pomiedzy tigerem i leopardem nie sa tak widoczne jak 95 kontra "vista tragedy"
ale coz takie czasy.no nic popatrze w necie coz tam jest w tym leopardzie....

---- Dodano 03-05-2008 o godzinie 20:47 ----
a jeszcze to pytanie czy da sie instalowac na zew. dysku winde i czy odpalo z altem

#8 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 maja 2008 - 22:16

winda ma problemy z instalacją na zew dysku
ale jakoś się da (chociaż jest to trochę problematyczne)

Install Windows to a Macintosh USB drive (without Bootcamp). Tube Shards

#9 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 03 maja 2008 - 22:19

Tak "bezproblemowo" się nie da Tu masz troszkę poradników

Booting Windows XP From An External Drive - Mac Guides
BootCamp + External Drive - Mac Forums

#10 kraczer

kraczer
  • 7 postów

Napisano 04 maja 2008 - 21:31

dzieks!!!!!!!!!!!

#11 Ficu

Ficu
  • 24 postów
  • SkądNowa Sól

Napisano 17 maja 2008 - 22:19

Boot Camp - skąd? Witam, mam mac os x 10.4.8, chciałem zainstalować windows xp, ale nie mam boot campa w macu. Skąd go pobrać? Dla windows xp już mam.

#12 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 17 maja 2008 - 23:05

Twój wątek połączyłem z istniejącym - w którym jest udzielona odpowiedz - Na przyszłość proszę o wykorzystywanie mechanizmów wyszukiwarki

#13 Ficu

Ficu
  • 24 postów
  • SkądNowa Sól

Napisano 18 maja 2008 - 08:14

Czyli jak najprościej mam zainstalować windowsa xp bez ruszania maca? Chce mieć 2 systemy + wybór przy uruchamianiu.

#14 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 18 maja 2008 - 08:42

Kupując Leoparda - i używając BootCamp (odpowiedz jest napisana kilka postów wyżej)

#15 Ficu

Ficu
  • 24 postów
  • SkądNowa Sól

Napisano 18 maja 2008 - 13:24

A nie ma ktoś przypadkiem w swoich zasobach wersji beta do tigera? Mógłby pożyczyć na 24h?

#16 Lucy

Lucy
  • 104 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 maja 2008 - 13:55

Hey! ja mam trochę analogiczny problem... bo chyba skasowałam przez przypadek booth campa... tj tak... miałam windowsa viste którego uruchamiałam z biurka maca przez parallels... wczoraj uruchomiłam sobie time machine, może wtedy coś zrobiłam... może przez przypadek skasowałam przy kasowaniu jakichś głupot... dziś nie mogę uruchomić visty, co mam robić? czy muszę zainstalować od nowa leoparda, zeby miec boota?

#17 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 maja 2008 - 14:38

Ja używałem do niedawna Bootcampa pod Tigerem i chyba jest to nadal legalne, bo ani mi nie wybuchł komputer ani żadne inne nieszczęścia się nie wydarzyły. Jedyny minus, to brak możliwości zmiany wielkości partycji itp. Oczywiście jest na to prosty sposób, który opisuje nawet apple na swoich stronach pomocy. Proponuję użyć funkcji szukaj na apple.com/support :)

#18 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 20 maja 2008 - 15:00

Partycja zrobiona przed premierą Leoparda będzie już działać - Problem powstaję jeśli chcesz teraz założyć czy zmodyfikować partycje (tak jak u Ciebie) - Rozwiązanie jest jedno - zmienić datę systemową

#19 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 maja 2008 - 15:07

i to samo jest napisane na stronie Apple, więc podaje niejako gotowe rozwiązanie :) Można wtedy zainstalować BootCampa, o ile się go posiada :) Ja miałem wszystkie wersje.

#20 Lucy

Lucy
  • 104 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 maja 2008 - 15:23

można jaśniej?

#21 Lucy

Lucy
  • 104 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 maja 2008 - 10:15

mam od nowa zainstalować system, co mam robić?

---- Dodano 22-05-2008 o godzinie 11:54 ----
Znalazłam Asystent boot Camp i gdy chce zainstalowa to pojawia mi si komunikat:

Tego dysku startowego nie można podzielić na partycje lub odtworzyć do pojedynczej partycji.

Dysk startowy musi być sformatowany jako pojedynczy wolumin Mac OS Extended (Journaled), lub już podzielony na partycje przez Asystenta Boot Camp do zainstalowania Windows.
Proszę powiedziećmi i dokładnie wyjaśnić jak mam to zrobić?

#22 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 22 maja 2008 - 18:33

można jaśniej?


Zmienić datę w systemie na taką z przed premiery Leoparda (26 października 2007) - wtedy tego komunikatu mieć nie będziesz ;)

#23 pepan

pepan
  • 524 postów
  • SkądPoznań/Skarżysko-Kamienna

Napisano 22 maja 2008 - 18:51

nie rozumiem, a co ma data do tego ?

#24 DanielF

DanielF
  • 5 737 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 22 maja 2008 - 18:56

Bo w tygrysie bootcamp działał do pewnej daty - potem zablokowano bootcampa pod tygrysem by ludzie kupili Leoparda

#25 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 22 maja 2008 - 19:31

nie rozumiem, a co ma data do tego ?


To że po premierze Leoparda BootCamp w Tygrysie przestał być suportowany




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych