Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[3D] Początki 3D na maku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 27 maja 2005 - 11:40

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jaki program do 3D mi polecicie. Planuję go wykorzystać na Maku G3 B&W z OS 9.1 (planuję go kupić). Na blaszaku bawiłem się 3DMaxem 2 i 4 oraz Bryce. W sumie spodobał mi się 3DMAX 4. Jaki program na maku nie będzie wymagał G5 i 1GB RAMu a pozwoli mi na dalsze poznawanie tajników 3D. Wszystkie makowe programy do 3D znam tylko z nazw :) . Chodzi mi o starsze wersje. Wkleiłbym pare swoich renderów z MAXA, ale wszystko jest na drugim kompie daleko stąd.

#2 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 27 maja 2005 - 22:19

cierpliwość na Macu G3 to bedziesz musial byc cierpliwy... jesli to B&W to polecam zaopatrzyc sie w OSX i dopiero działać i jakas karte graf z 32MB pamieci sam B&W dobrze zeby mial 256MB nie mniej. Co do softu to modelowanie na Wings3D albo Modeler z pakietu LightWave. Osobiscie polecam LightWave 7 bo wymagania ma takie jak napisalem powyzej. Z tym ze ja uzywam G4/733 ale na G3 da rade tylko sprawiac klopoty beda bardziej skomplikowane obiekty i wydluzy sie czas renderingu. Polecam tez poprzednie wersje Maxon Cinema 4D pakiet o duzych mozliwościach również używany przez profesjonalistów, ale ma mniejsze wymagania. Jesli bedziesz potrzebowal moge ci udostepnic wersje 6CE. (Zarejestrujesz sie i bedziesz sie kształcil). Zdecydowanie polecam procesor G4 (choćby 400MHz) do zabawy w 3D

#3 motyl Emanuel

motyl Emanuel
  • 5 postów

Napisano 01 sierpnia 2005 - 23:30

Na gtrojasie cinema smiga az milo i chyba 6 wersja byla za free w ca z procem 300mhz i 512 ramu cinemka ciagnie jak smok 7 i 8 wersja

#4 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 02 sierpnia 2005 - 05:34

wszystko zalezy nad jakim projektem pracujesz..... sam program na G3 z duza iloscia RAM moze zachowywac sie poprawnie, ale szybkosc renderingu nie bedzie zachwycac....

#5 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 02 sierpnia 2005 - 09:12

wszystko zalezy nad jakim projektem pracujesz..... sam program na G3 z duza iloscia RAM moze zachowywac sie poprawnie, ale szybkosc renderingu nie bedzie zachwycac....


Chodzi mi głównie o przyzwoitą pracę, a renderingi to zupełnie inna sprawa (mogę czekać). Jeszcze raz podkreślam, że to czysta amatorszczyzna a nie jakieś studio :mrgreen: .

#6 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 02 sierpnia 2005 - 20:39

hehe widzę się kształcisz :) ja używam Bryce 5 a na Ami Tornado 3d polecam Bryce bo u mnie na 400mhz i 512 mb ram śmiga naprawde dobrze!

#7 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 05 sierpnia 2005 - 13:55

Tylko musze jeszcze zalatwic lepsza grafike i proca G4. bo jak widac mak dziala juz w 90% :D . Teraz lece posciagac polskie fonty :mrgreen: .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych